Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś szwajcarskiej propozycji?

4 - 31%
1 - 8%
0 - 0%
2 - 15%
2 - 15%
2 - 15%
1 - 8%
0 - 0%
1 - 8%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 13
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sro 5 Sie - 15:45
:switzerland: :switzerland: :switzerland:

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Gallery-19:10

Gjon's Tears, właściwie Gjon Muharremaj będzie reprezentować Szwajcarię w 2021 roku w Rotterdamie, w dniu 20 Marca 2020 takie oświadczenie wydała telewizja SRG SSR. Gjon czyli po polsku Jan, urodził się w 1998 roku w Szwajcarii, chociaż jego rodzice to Albańczycy. W wieku 12 lat wystąpił w albańskim Mam Talent, gdzie zajął trzecie miejsce w finale. W 2019 roku dotarł do półfinału we francuskiej edycji The Voice.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Gjon's Tears wykona utwór pt. Tout l'Univers

:sswitzerland: :sswitzerland: :sswitzerland: (AUDIO) :sswitzerland: :sswitzerland: :sswitzerland:

TEKST / Gjon's Tears / Tout l’Univers:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sro 10 Mar - 20:32, w całości zmieniany 2 razy
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sro 10 Mar - 14:21
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 894
Płeć : Male
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sro 10 Mar - 18:05
Win Szwajcarii w tym roku byłby czymś pięknym. Piosnka jest jeszcze lepsza niż w ubiegłym roku, a Gjon to prawdziwy artysta. Cały czas coś się dzieje i już na starcie przesłuchałem chyba z 5 razy i chce jeszcze. Ci oc się prują, że podobne do Arcade to nehh to lepshe max jest
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sro 10 Mar - 21:49
Zeszłoroczna piosenka Gjon'sa spodobała mi się dopiero po kilku przesłuchaniach. Może z tą będzie tak samo, ale póki co jak dla mnie dość średnio. Utwór na pewno będzie się wyróżniał ze stawki id to powinno wystarczyć do awansu.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sro 10 Mar - 22:40
O wow, Gjon nie zawiódł. Zakochany
Coś wspaniałego, chwyciło mnie od pierwszego odsłuchu. Serce Ta piosenka tak pięknie się rozwija, jest w niej jakiś niepokój, coś co sprawia, że pragnę ją odkrywać z każdym kolejnym odsłuchem i zagłębiać się w jej klimacie. Serce Zaciekawia i jednocześnie w pewien sposób koi, czuć tutaj olbrzymi ładunek emocjonalny, a instrumental to po prostu cudo. Zakochany

Z olbrzymią przyjemnością, 12/12.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Czw 11 Mar - 14:41
Jest to piękne, a z każdym kolejnym przesłuchałem coraz bardziej odczuwam, że jest to utwór kompletny. Co prawda 'Repondez-moi' bardziej chwyta za serducho, ale ten utwór ma z kolei więcej dynamiki, bogatszą (choć nadal wyważoną) warstwę intrumentalną i czuję, że staging będzie bombowy. Daję 12/12. Jak dla mnie najlepsza ballada w tym roku i moje nr 4 za Francją, Włochami i Litwą.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Czw 11 Mar - 16:33
Gjon udźwignął ciężar. Z początku bałem się, że będzie to Repondez Moi, które było bardzo kameralne. Na szczęście tutaj zachowano wszystkie najlepsze elementy zeszłorocznej ballady, równocześnie zdecydowanie rozbudowując konstrukcje piosenki, dzięki czemu nie nudzi, wręcz przeciwnie. Końcówka absolutnie fantastyczna i wbija w fotel.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sob 13 Mar - 5:44
** uwaga niepopularna opinia **

Zaczyna mnie już męczyć traktowanie za definicję muzycznego arcydzieła miłosną balladę po francusku. Zwłaszcza taką z lekko operowym wokalem, odpowiednim patosem, wokalizami, "dramatycznym" instrumentalem. To woła do mnie z każdej możliwej dziury "zachwycaj się". Ale ja... nie potrafię.

Dla mnie to zwykła piosenka po francusku. Nie tak banalna jak "Voila", ale wciąż daleka od dobrych ballad w tym języku. Nie czuję się muzycznym francuzofobem, bo wiele piosenek w tym języku słucham, mam natomiast delikatne wrażenie, że tu zwłaszcza ballady są lekko przeceniane. Trochę mnie smuci, że dostrzeganie pięciuset nut smakowych i art momentów nie odbywa się w przypadku piosenek bardziej ambitnych, lecz nie w języku kojarzącym się bardziej ze sztuką. Zajrzałem jeszcze w tekst i mnie aż zemdliło od sztampowości. Ode mnie 4/12, podejrzewam że skończy jak Madame Monsieur, ew. gdzieś w pobliżu :estonia: 2018 czy :australia: 2019.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sob 13 Mar - 11:05
Dołączam do @marjuz również nie ogarniam tego hype na Gjona, przyznam że piosenka jest dobra, ale w sensie że "poprawna" nie ma w niej nic co sprawiłoby, że chciałbym ją jeszcze raz usłyszeć (jak było w przypadku np. Arcade). Uroku dodaje oczywiście język francuski, ale za każdym razem gdy piosenka zdaje się rozwijać to wraca do punktu początkowego - a po pewnym czasie mam już dość jego "miałczenia". Utwór przygotowany pod festiwal, lekko pompatyczny i mało nowoczesny - mam wrażenie, że "rzucono się" na :switzerland: bo raz że po francusku, drugi raz że Gjon, a trzeci że Szwajcaria i fajnie by było, gdyby wygrała. A przecież Szwajcaria ma w swojej eurowizyjnej historii spektakularne flopy i to z dobrymi piosenkami jak np. Stones. Ja dam 5/12 bo mimo wszystko jest to  jakościowo dobrze wyprodukowany utwór, ale nie idealny.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sob 13 Mar - 13:40
Gdyby nie ten wypadek to w sumie teledysk z refrenem byłby spoko reklamą samochodu Szeroki uśmiech

Rok temu miałem burzliwą relację z Repondez Moi, najpierw uważałem, że nudy, za którymś kolejnym przesłuchaniem oswoiłem się ze strukturą piosenki i w końcu byłem w stanie to docenić. Tout l'Univers póki co umieściłem w swoim rankingu na 10 miejscu, ale jednak z zastrzeżeniem, że może się osunąć parę pozycji w dół. Nadal nie mogę wyzbyć się poczucia, że obie piosenki pracują na wysoki ranking tegorocznej propozycji przez to właśnie, że asymilację ze stylem Gjona już przebyłem w 2020.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Sob 13 Mar - 16:00
Yngwie napisał:Dołączam do @marjuz również nie ogarniam tego hype na Gjona, przyznam że piosenka jest dobra, ale w sensie że "poprawna" nie ma w niej nic co sprawiłoby, że chciałbym ją jeszcze raz usłyszeć (jak było w przypadku np. Arcade). Uroku dodaje oczywiście język francuski, ale za każdym razem gdy piosenka zdaje się rozwijać to wraca do punktu początkowego - a po pewnym czasie mam już dość jego "miałczenia". Utwór przygotowany pod festiwal, lekko pompatyczny i mało nowoczesny - mam wrażenie, że "rzucono się" na :switzerland: bo raz że po francusku, drugi raz że Gjon, a trzeci że Szwajcaria i fajnie by było, gdyby wygrała. A przecież Szwajcaria ma w swojej eurowizyjnej historii spektakularne flopy i to z dobrymi piosenkami jak np. Stones. Ja dam 5/12 bo mimo wszystko jest to  jakościowo dobrze wyprodukowany utwór, ale nie idealny.


Nie zgadzam się, wg. mnie utwór jest bardzo nowocześnie brzmiący. Porównaj to sobie z Macedonią czy Austrią.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Nie 14 Mar - 17:52
Nie kapuję skąd te oceny typu 5/12 ... to jest najbardziej wysmakowanych utworów w tym roku, znakomicie wyprodukowany też. Jeden z faworytów do zwycięstwa, tym bardziej, że Gjon bardzo dobrze śpiewa na żywo.

Aro lubi ten post

Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Wto 23 Mar - 19:58
Utwór Szwajcarii, mojego zeszłorocznego faworyta. Jakoś tak nie mogę się do niego przekonać tak bardzo, jak to było z nieeurowizyjnym utworem "Babi", czy tym bardziej "Répondez-moi", które jest moim ulubionym nagraniem ostatnich 2 lat Eurowizji i szkoda, że nie będzie nam dane zobaczyć go w konkursie, ale miło, że było mi dane go poznać Serce. Oba były dla mnie jakoś tak bardziej autentyczne i coś takiego, co mnie do nich przyciągało. Teksty też miały dużo lepsze. Trochę mnie zaskakuje, że (przynajmniej z tego, co widzę) większość woli Szwajcarię tegoroczną, ale też nie mówię, że "Tout l'univers" uważam za słabe, to jak najbardziej porządny utwór, którego dobrze się słucha i pewnie na żywo Gjon wykona robotę jak należy, ale zdecydowanie bardziej do mnie przemawiał poprzednią propozycją.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Pon 3 Maj - 23:31


Bardzo mi się podoba wizerunek Gjona w tym występie, w tych okularach i włosach wygląda jak genialny kujon i to lekkie oderwanie od reszty jest trochę na Sobralową modłę. Wokalnie też bez zarzutu. Natomiast jak będzie 3 minuty siedział przy fortepianie i wokół nie będzie większych atrakcji, to troszkę to przynudzi. W półfinale jest to w idealnej pozycji, ale w finale nie spodziewam się zbyt wysokiego wyniku u widzów.
avatar
Xytros
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 70
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Warsaw

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Pią 9 Lip - 21:24
Jest to oczywiście lepsza kompozycja niż rok temu, której nie zdzierżyłem ale i tak wielkim faworytem dla mnie nie była, raczej środek stawki, dobrze wyprodukowana ballada ale moje sympatie mam w innych utworach. Po występie byłem pewny, że to nie wygra, po prostu było to trochę..przerysowane, aczkolwiek głosowo podołał i też w sumie dobrze, że Szwajcaria w końcu zgarnia podium po tak długim czasie, należało się im :P Ocenka jak na środeczek 6/12.
Sponsored content

SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers) Empty Re: SZWAJCARIA: Gjon's Tears (Tout l'Univers)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach