Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji rumuńskiej?

4 - 44%
2 - 22%
1 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 11%
0 - 0%
1 - 11%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Sro 5 Sie - 16:10
:romania: :romania: :romania:

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Hero

Larisa Roxana Giurgiu znana pod pseudonimem scenicznym jako Roxen będzie reprezentować Rumunię podczas Eurowizji 2021 w Rotterdamie, takie oświadczenie wydał rumuński nadawca publiczny RTV. Roxen urodziła się w 2000 roku w Cluj-Napoca, pasję do śpiewania odkryła w wieku siedmiu lat, uczęszczała na lekcje gry na pianinie. W wieku 19 lat podpisała kontrakt muzyczny z wytwórnią Global Records. Utwór nagrany z producentem Sickotoy  'You Don't Love Me' wydany w sierpniu 2019 roku trafił do top3 krajowego Airplay 100 chart. Debiutancki singiel 'Ce-ți cântă dragostea' wydany w listopadzie tego samego roku, podbił rumuńskie listy przebojów. Styl Roxen oceniany jest przez krytyków jako deep house i porównywany jest do takich artystek jak Billie Eilish czy Dua Lipa.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie ROXEN wykona utwór pt. Amnesia

:sromania: :sromania: :sromania: (AUDIO) :sromania: :sromania: :sromania:

TEKST / ROXEN / Amnesia:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 4 Mar - 17:49, w całości zmieniany 1 raz
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Wto 2 Mar - 14:33
Premiera utworu - 4 marca. (LINK)
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Sro 3 Mar - 13:04
Utwór wyciekł: (LINK)

Tytuł to "Amnesia".

.....................................


RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Laura-poldvere-laura

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Sro 3 Mar - 13:13
Brzmi jak mix :sarmenia: "Walking Out" bez imponujących wokaliz z twórczością Faouzii i czymś jeszcze. Pierwsze wrażenie poprawne, utwór naprawdę niezły, ale przydałoby się wzmocnić warstwę instrumentalną elementami orkiestrowymi, bo one owszem występują, ale jest ich w mojej opinii za mało. Ogólnie jestem raczej na tak, czekam na teledysk i występ w :snetherlands: Rotterdamie. Wink
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Czw 4 Mar - 16:10
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Czw 4 Mar - 18:11
Wow, świetna muza jak na Rumunię, jestem bardzo mile zaskoczony bo chyba pierwszy raz w historii mamy coś z tego kraju co mógłbym na spokojnie pomylić z rynkiem brytyjskim. No dobra, rok temu już była tego namiastka ale tegoroczny utwór Roxen o wiele bardziej do mnie przemawia. Z notą 10/12 poszybuje wysoko w moim rank i trzymam kciuki za dobry staging.

Yngwie / admin lubi ten post

Iker nie lubi tego postu

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Czw 4 Mar - 22:31
Moim zdaniem cienizna, na dodatek kiepska dykcja / akcent Roxen dodatkowo mnie w tym irytuje . Nie ma w tym nic dla mnie co sprawiłoby, żeby chciało mi się do tego wracać. "Alcohol You" było naprawdę dobre w zeszłym roku z kolei, jaka szkoda.  "Amnesia" mnie ani ziębi, ani grzeje. ... 4/12


Niby nie jest to złe i przedstawia sobą jakąś jakość, ale jednak trochę nijakie jest.


Ostatnio zmieniony przez Iker dnia Pią 5 Mar - 1:56, w całości zmieniany 2 razy

Wilk nie lubi tego postu

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Czw 4 Mar - 22:33
Teraz naprawdę zastanawiam się czy nie zdetronizować Cypru na drugie miejsce w mojej topce. Amnesia bardzo mi się podoba, świetna produkcja - mimo wszystko nie spodziewałem się takiej Rumunii w tym roku , zwłaszcza że za Alcohol you nie przepadałem. 12/12

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Czw 4 Mar - 22:54
Początkowo stwierdziłem, że Rumunia zanotowała znaczny regres w stosunku do poprzedniego roku, a „Alcohol You” brzmiało bardziej miło dla ucha i mimo wszystko na swój sposób ciekawiej płynęło, a „Amnesia” była uznana przeze mnie za nic ciekawego, bardzo zwyczajnego. Jednak podoba mi się tekst utworu, a głos Roxen jest przyjemny i produkcja dobra, więc nawet w porządku ten utwór. Choć nie zwala mnie z nóg póki co pod względem muzycznym, to czuję, że ma u mnie tendencję zwyżkową.

Pozostawiam póki co bez oceny liczbowej.

Iker lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Pią 5 Mar - 14:48
Skrzeczek napisał:Początkowo stwierdziłem, że Rumunia zanotowała znaczny regres w stosunku do poprzedniego roku, a „Alcohol You” brzmiało bardziej miło dla ucha i mimo wszystko na swój sposób ciekawiej płynęło, a „Amnesia” była uznana przeze mnie za nic ciekawego, bardzo zwyczajnego. Jednak podoba mi się tekst utworu, a głos Roxen jest przyjemny i produkcja dobra, więc nawet w porządku ten utwór. Choć nie zwala mnie z nóg póki co pod względem muzycznym, to czuję, że ma u mnie tendencję zwyżkową.

Pozostawiam póki co bez oceny liczbowej.

Zgadzam się całkowicie z tym komentarzem. W sumie niezależnie co by wysłała u niej wszystko będzie zależeć od występu na żywo, który może totalnie zawalić już na starcie.

Iker lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Pią 5 Mar - 23:01
Przy pierwszym przesłuchaniu tegoroczna Rumunia niekoniecznie mnie chwyciła, ale po kilku powoli zacząłem się zakochiwać w tej propozycji. Serce Podobnie miałem zresztą z zeszłorocznym AlkoholTy. Amnesia jest utworem na czasie, który od początku do końca przyciąga mnie warstwą instrumentalną i ogólnym lekko mistycznym klimatem. Na pozór nic większego się tutaj nie dzieje i na koniec brakuje może jakiegoś większego walnięcia, ale jednak kupuję to w takiej formie zdecydowanie. ^^
Moje uczucia co do wersji studyjnej mogę wyrazić oceną 10/12, mam jednak kilka obaw:
- studyjka jest genialna, ale średnio widzę ten utwór na eurowizyjnej scenie
- martwię się o wokal lekko, bo rok temu w pre genialnie pod tym kątem nie było, a i tutaj w tej studyjce ilość autotune'a na głosie jednak mała nie jest
- Roxen to moim zdaniem na scenie lekka mimoza
- jak już wspomniałem, utwór nie zachwyca przy pierwszej styczności
Dlatego też obawiam się, że może się to złożyć na brak awansu Rumunii w silnym 1. półfinale, ale oczywiście na ten moment można jedynie gdybać.

Iker lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Pią 5 Mar - 23:41
Bardziej generycznie się już chyba nie dało... Zupełnie mnie ta piosenka na razie nie przekonuje. Ani to poruszające, ani chwytliwe, po prostu jest... dobrze wyprodukowana? Chyba tak bym to określił, ale nie wiem, czy mogę coś takiego na poważnie liczyć jako zaletę, bo przyjemność ze słuchania wciąż żadna.

Drover and Iker lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Sob 6 Mar - 18:27
iguś napisał:Przy pierwszym przesłuchaniu tegoroczna Rumunia niekoniecznie mnie chwyciła, ale po kilku powoli zacząłem się zakochiwać w tej propozycji. Serce Podobnie miałem zresztą z zeszłorocznym AlkoholTy. Amnesia jest utworem na czasie, który od początku do końca przyciąga mnie warstwą instrumentalną i ogólnym lekko mistycznym klimatem. Na pozór nic większego się tutaj nie dzieje i na koniec brakuje może jakiegoś większego walnięcia, ale jednak kupuję to w takiej formie zdecydowanie. ^^
Moje uczucia co do wersji studyjnej mogę wyrazić oceną 10/12, mam jednak kilka obaw:
- studyjka jest genialna, ale średnio widzę ten utwór na eurowizyjnej scenie
- martwię się o wokal lekko, bo rok temu w pre genialnie pod tym kątem nie było, a i tutaj w tej studyjce ilość autotune'a na głosie jednak mała nie jest
- Roxen to moim zdaniem na scenie lekka mimoza
- jak już wspomniałem, utwór nie zachwyca przy pierwszej styczności
Dlatego też obawiam się, że może się to złożyć na brak awansu Rumunii w silnym 1. półfinale, ale oczywiście na ten moment można jedynie gdybać.

Roxen może stać się jednak tzw. "Jury pet" i wejść do finału, a la Anja z Danii w 2017. Przeszła do finału pomimo jednocyfrowego wyniku w televote. Na innych forach mówią, że to się spodoba jury. Oni często nagradzają chojnie takie poprawne, ale w gruncie rzeczy nijakie utwory. Jury z kolei nie przepada za folkiem jeśli wnioskować po ogólnej tendencji.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Sob 6 Mar - 18:50
iguś napisał:Przy pierwszym przesłuchaniu tegoroczna Rumunia niekoniecznie mnie chwyciła, ale po kilku powoli zacząłem się zakochiwać w tej propozycji. Serce Podobnie miałem zresztą z zeszłorocznym AlkoholTy. Amnesia jest utworem na czasie, który od początku do końca przyciąga mnie warstwą instrumentalną i ogólnym lekko mistycznym klimatem. Na pozór nic większego się tutaj nie dzieje i na koniec brakuje może jakiegoś większego walnięcia, ale jednak kupuję to w takiej formie zdecydowanie. ^^
Moje uczucia co do wersji studyjnej mogę wyrazić oceną 10/12, mam jednak kilka obaw:
- studyjka jest genialna, ale średnio widzę ten utwór na eurowizyjnej scenie
- martwię się o wokal lekko, bo rok temu w pre genialnie pod tym kątem nie było, a i tutaj w tej studyjce ilość autotune'a na głosie jednak mała nie jest
- Roxen to moim zdaniem na scenie lekka mimoza
- jak już wspomniałem, utwór nie zachwyca przy pierwszej styczności
Dlatego też obawiam się, że może się to złożyć na brak awansu Rumunii w silnym 1. półfinale, ale oczywiście na ten moment można jedynie gdybać.

W wielu punktach się zgadzam z twoim postem, ale nie nazwałbym tego nagrania genialnym, ani tym bardziej mistycznym. Koło mistycznego lub choć lekko mistycznego to to nawet nie leżało. Jeśli chcesz posłuchać czegoś mistycznego to polecam takich artystów jak Dead Can Dance, Irfan, Chelsea Wolfe czy szwedzki zespół Arcana.

Drover lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Nie 7 Mar - 17:32
Tym razem zamiast na luziku zrobić bezrefrenowca, twórcy się postarali i refren jest, trudno go nawet do czegokolwiek nawiązać. Niemniej ja mam osobiście odczucie, że utwór składa się tylko z tych trzech jednakowych refrenów i zwrotek muszę szukać pod mikroskopem. A chętnie by się przydały, bo o ile pierwszy refren (30 sekund i już, sic!) nawet się miło słucha i jest w stanie wpaść w ucho, mimo tego "metalicznego" podźwięku w wokalu Roxen, to na końcu już zaczyna to nużyć, a wokal istotnie irytować. Tematyka może i ciekawa, ale zaprezentowana w najbardziej generycznej piosence jak do tej pory w stawce. Spodziewam się powtórzenia losu Srbuk. Ode mnie 3/12.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Sponsored content

RUMUNIA: Roxen (Amnesia) Empty Re: RUMUNIA: Roxen (Amnesia)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach