Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś mołdawskiej propozycji?

1 - 17%
1 - 17%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
2 - 33%
1 - 17%
0 - 0%
1 - 16%
 
Wszystkich Głosów: 6
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Sro 5 Sie - 16:52
:moldova: :moldova: :moldova:

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Natalia-gordienko

Natalia Gordienko urodzona w 1987 roku w Kiszyniowie, mołdawska piosenkarka i tancerka. W przeszłości reprezentowała Mołdawię na Konkursie Eurowizji 2006 w Atenach. Wraz z piosenkarzem Arsenium (najmłodszym z ekipy O-Zone) i utworem Loca zajęła 20 miejsce w finale. Natalia ma ukraińskie pochodzenie, od 15 roku życia występuje w krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych takich jak Słowiański Bazar czy New Wave. Mołdawska telewizja oficjalnie potwierdziła jej uczestnictwo w Eurowizji 2021.

Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Natalia Gordienko wykona utwór pt. Sugar

:smoldova: :smoldova: :smoldova: (AUDIO) :smoldova: :smoldova: :smoldova:

TEKST / Natalia Gordienko / Sugar:




Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 4 Mar - 22:21, w całości zmieniany 5 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Pon 15 Lut - 23:51
Tytuł utworu: "Sugar"

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Sugar-Natalia-Gordienko-Eurovision

Dawid, Łosoś and Sebek lubią ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 540
Płeć : Male

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Czw 4 Mar - 17:03
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Czw 4 Mar - 22:00
Ja...nie wiem co powiedzieć. Już sama niesamowita prezentacja, z występami jak w teatrze Broadway, tą teatralnością, bogactwem, różnorodnością muzyczną wskazywała na to, że rodzi się coś wielkiego. Pierwsze przesłuchanie i już wiem że to jest to. TO, na co czekano od tych 12 miesięcy, od odwołania zeszłorocznej Eurowizji. TO błogosławieństwo które zstąpiło dzisiaj przegonić ciemne wieki, oraz zbawić ludzkie ciała i duszę. To jest prezencja anielskości, a nie żadne tiksy z jakimiś skrzydełkami od roko marzenie czy jakieś anielskie propozycje od randomowych teologów z cypru, albo aleluje jesteśmy glories ze Słowenii (i tak kc anka, nio ale to prawda). To jest prawdziwy ART, przez wielkie A - autentyczność, artyzm, A jak aни lopak z mega suknią od włoskiego projektanta. Po prostu arcydzieło. Nie trzeba 30 razy - tu wystarczą 3 pierwsze sekundy by wyczuć art. W czasach kiedy rządzi pastisz, generyczność, ukierunkowana na zdobycie jak największego wsparcia od jury (tak mówie o was tajemnicze gospel artists w zwiększonej ilości, po dwóch piosenkach z gospelem czy chórkami jako top 2 jury votingu ostatnich dwóch lat, ja wm ze dla niektórych to tylko fuego kopie istnieją w eurovizijnym światku, nio niestety nie..) ten utwór to świeży powiew bryzy nadlatującej znad rzeki Dniestr w Tyraspolu, tej słodkiej bryzy, której potrzebowaliśmy jak cukru.

Jestem dumny z Natalii - najpierw pobłogosławiła nas swoją wielką balladą Prison (pl. Więzienie), teraz ukazała swoją artystyczną duszę, przy okazji osładzając żywota jej fanów z całego świata. Wszechstronna artystka, świetnie poradziła sobie w wielu odsłonach podczas dzisiejszej prezentacji, Leonardo Da Vinci tej Eurowizji jak i światowej muzyki. Pewnie będą Ci, którzy usłyszą lekki, skoczniejszy rytm, żeński wokal i od razu rzucą typowe "syf", nie próbując nawet wczuć się w tekst, przesłanie, wirtuozerię, czy też charyzmę i głos samej artystki. Ja tak nie zrobię i każdy kto docenia art tego nie zrobi. Do Kiszyniowa nie pojedziemy, gdyż wiadomo, że widzimy się przy z Nedą jako prezenterką w Belgradzie 2022, jednakże myślę, że po tym utworze, oraz po występie na Eurowizji, Natalia przyniesie Kiszyniowowi status nowej muzycznej Jerozolimy. Jakaż ocena? Oczywiście że 12/12. (12+ już jutro o godz. 18)

.....................................


MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Laura-poldvere-laura

Daniell, marjuz, iguś, Fenistil, Drover, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Czw 4 Mar - 23:38
Zgadzam się z tym co moja siostra napisała wyżej. To czego dziś wszyscy doświadczyliśmy było.. niesamowite.
Rok temu Natalka zaserwowała nam Prison, które muzycznie było propozycją mierną, jednak miało przesłanie, które mało osób doceniło i zrozumiało w momencie prezentacji - niedługo później cały świat niejako znalazł się w więzieniu... Może gdybyśmy wiedzieli wcześniej.. może pandemię dałoby się opanować.. ale na to już za późno..
W tym roku duszę Natalki i jej przyjaciela Filipa opanowała niekwestionowana radość z powodu powrotu ich ulubionego konkursu. Czy starali się oni na siłę stworzyć coś co wpasuje się w trendy obecnej muzyki pop? Absolutnie nie. Poszli o krok dalej. Stworzyli niezobowiązujący kawałek, wręcz momentami karykaturalny. Powiedzieć, że zrobili to znakomicie to jak nic nie powiedzieć. Na samym stworzeniu piosenki się nie skończyło. Oprócz tego dostaliśmy zapierające dech w piersiach, 150-minutowe widowisko, którego chyba tylko hejterki kompletnie ślepe na ART mogły nie docenić. Artyzm jedynego i niepowtarzalnego Filipa, sztuka, delikatność, zmysłowość, a wszystko zwieńczone prezentacją Cukru. Piękny, cudowny, niezapomniany wieczór. Wszystko tu się zgadzało, wszystko było na swoim miejscu.
Wracając do propozycji konkursowej.. zwrotki są słabsze niż refren, ale jest w tym cel. Są one jedynie przygotowaniem do tego co w tym refrenie się wydarzy. Bit w refrenie gwałci mózg słuchacza bez opamiętania i zostaje w głowie na zawsze. Nie ma odwrotu. Nadrabia on wszystkie mankamenty jakie można temu utworowi zarzucić. Przypomina mi on trochę bit w niekwestionowanym muzycznym klasyku CYPECTAPH, może dlatego jest on tak dobry. W każdym razie widać tutaj, że jak już zaczerpana została jakaś inspiracja to tylko i wyłącznie od najlepszych.
Teledysk jest cringowy, owszem, ale tak wielki i niepowtarzalny artysta jakim jest Filip ma na tyle oleju w głowie, aby tych boskich rożków nie walnąć na scenę. Może kiedyś, ale Europa nie jest na to gotowa..

Podsumowując... to jest BOPisko, jakiego w tegorocznej stawce potrzebowałem.. a nie jakaś bida jak EP CIAPHO. Przygotowałem się na ART, a dostałem dużo więcej. Wszechświat nie zasługuje na Filipa i Natkę.

Na razie 10/12 , bo do 12 czekam do jutra do 18.

Daj mi troszkę cukru..

Łosoś, Sebek, Aleks and Iker lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Pią 5 Mar - 2:04
No, może być. Taka tańsza wersja Maruv z dodatkiem bubblegum popu. 7/12. O wiele jest to lepsze od "Prison" czy większości propozycji z Mołdawii z jakimi mieliśmy do czynienia do tej pory.

Aleks lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Nie 7 Mar - 18:44
Jedyny jak do tej pory lambadziarski bop w stawce, który jest naprawdę dobrze wyprodukowany i do którego nie wkrada się żaden chaos. Solidna Kirkorovska szkoła. Teledysk jest estetyczny i w swoim byciu przerysowanym nie jest kiczowaty (no poza tańczącymi lodami). Refrenu co prawda nie ma, ale oczekiwanie na drop naprawdę wpada w ucho. Wszystko zalatuje rosyjską przaśnością, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie moje klimaty, ale doceniam twórczo. Miła odmiana w stosunku do beznadziejnego, chaotycznego "Loco Loco", w którym mam wrażenie, że twórcy się niemal nie posikali z wrzucaniem kolejnych elementów do piosenki i teledysku i w rezultacie nic tam się nie składa się do kupy. Serbię można doceniać jedynie na poziomie "tak złe, że aż dobre", "Sugar" tę fazę pomija, co może skutkować lepszymi wynikami u jury. 4/12, Mołdawia w tym roku na pewno wraca do finału.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Iker lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Wto 9 Mar - 22:33
Zacznijmy od tego, że sama piosenka aż tak tragiczna nie jest. Ot, taka MARUV w bardziej różowej wersji. I gdyby dać komuś z pewnością siebie i umiejętnością ogrania tego na scenie to byłoby dość ciekawe połączenie.

Ale wcisnęli to Gordienko i jest koszmar xddd Priosonka totalnie nie pasuje do takich klimatów i to widać w każdej sekundzie. Nie dość, że tutaj mamy tak zwaną charyzmę ujemną, to jeszcze te ruchy... Jeżeli one tak bardzo sztucznie i kwadratowo wyglądają w teledysku to już sie boję o występ w maju. Ty bardziej znając pomysły Kirkorova i jego ekipy to może być jeden z najbardziej cringe'owych występów od dawna.

Fenistil and Iker lubią ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Sro 10 Mar - 22:53
Nie spodziewałem się, że kiedyś usłyszymy coś tak genialnego na Eurowizji... Warto było czekać lata na taką propozycję. Faworyt do wygranej.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Czw 11 Mar - 0:36
Drover napisał:Nie spodziewałem się, że kiedyś usłyszymy coś tak genialnego na Eurowizji... Warto było czekać lata na taką propozycję. Faworyt do wygranej.
No raczej nie - zwłaszcza po premierze utworów San Marino i Szwajcarii, ale top 10 może zahaczyć.
Jest to skoczne, chwytliwe ... ale w zasadzie nie ma refrenu, a występ szykuje się cringe'owy na maxa ... obym się mylił.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Czw 11 Mar - 16:55
Przecież ma refren - w tym miejscu:
Come over, come over
I'm over doing without you
Come over, come over
Hey lover, give me some sugar

Daniell, Aleks and Iker lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Nie 14 Mar - 23:02
Dla mnie na razie ta piosenka jest tożsama z tym motywem muzycznym a la Maruv, który zastępuje tu refren. Cała reszta też niby jest w miarę ok, ale spokojnie można by ją wyciąć i niewiele złego by się stało.

Chciałem też napisać, że absolutnie obrzydliwy jest ten moment w teledysku, kiedy Natalka odrywa facetowi połowę twarzy (!) i za chwilę zaczyna ją zjadać (!).  Co?  Nie, to że jest to kolorowy tort wcale w niczym nie pomaga.

Iker lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Pon 15 Mar - 1:30
Poland napisał:Przecież ma refren - w tym miejscu:
Come over, come over
I'm over doing without you
Come over, come over
Hey lover, give me some sugar


Gdy słuchałem, miałem wrażenie, że to jest zaledwie pre-chorus i coś jeszcze będzie, ale zamiast tego jest powtarzany drop / instrumental.

Aro and lepik lubią ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Pon 15 Mar - 2:05
"Prison" miało spoko hook i fajne refreny, zwrotki też nienajgorsze, tylko te pre-chorusy trochę od czapy (niepotrzebnie piosenka skręcała w nich w jakiś dziwny patos), no i live z preselekcji mi nie przypadł do gustu.
"Sugar" nie ma spoko refrenu, zasadniczo to wcale go nie ma (mam identyczne spostrzeżenia w tej kwestii jak Iker, ten fragment z "Come over" może jest w miejscu refrenu, ale nie ma feelingu refrenu, poza tym też brzmi od czapy), zwrotki akurat na plus, niemniej widać silny akcent na ten instrumental. Mołdawia ostatnimi laty pokazała, że umie zategować stagingiem niedoskonałości piosenki, jestem niezwykle ciekaw co zmontują tutaj, liczę jednak na coś innego niż te tańce z teledysku. Podsumowując - trochę obniżka względem zeszłego roku, ale coś w sobie to "Sugar" ma, ląduje w środkowym kręgu moich rankingowych piekieł (rany, mogłem zostawić to na recenzję El Diablo...)
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Wto 23 Mar - 20:21
Nie bardzo moje klimaty, zarówno muzycznie, jak i teledyskowo, ale na swój sposób nawet podoba mi się ten utwór, może nie na czołówkę, ale raczej jeden z lepszych w tym roku. Biorąc też pod uwagę, że II półfinał Eurowizji 2021 jest chyba moim najmniej lubianym, odkąd śledzę konkurs, uważam, że Mołdawia mogłaby awansować.
Sponsored content

MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar) Empty Re: MOŁDAWIA: Natalia Gordienko (Sugar)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach