Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

+16
Przemek
KarolStark
Darka
Dastame
Liver
Fenistil
marjuz
Daniell
syguu
Yngwie / admin
Aro
Jasiek
Łosoś
Drover
Morison
Batiooo
20 posters
Go down
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 7:06 pm
Tak sobie myślę o tej przyszłej serii jeszcze i ja bym chętnie widziała edycję niesionglową. Taki czas dla perełek, które są na albumach ale to nie one zostały wybrane do promocji. Oczywiście z piosenkami bez teledysków. Taka edycja aby w pełni się skupić na dźwiękach, bez żadnych dodatków w postaci interesujących wideoklipów. A z tego co sprawdziłam w PDF nie było jeszcze takiej edycji. Byla antykotletowa ale to przecież nie to samo.

I jeszcze mi się marzy edycja "umpa umpa" bo często takie bardziej energiczne piosenki, z jakimiś fajnymi dropami nie są w ogóle doceniane, a zwłaszcza tu gdzie królują depresyjne piosenki. Dlatego ja bym chciała usłyszeć więcej muzyki elektronicznej w PDF.

A co do wymienionych edycji. Tak bardzo marzę o edycji dalekowschodniej. Tamtejszy rynek muzyczny jest tak bardzo bogaty. Już nawet w samej Korei jest od wyboru do koloru tego. Edycja k-popu, j-rocka, j-popu, czy muzyki z Chin. No i też nie zapominajmy o scenie hip hopowej, która jest tam rewelacyjna. Choć mi się marzy aby do tej edycji włączyć też kraje Azji Południowo-Wschodniej. One to w ogóle są niedoceniane, a tam można znaleźć naprawdę przyjemne dźwięki. Bo na edycji poświęconą tylko temu regionowi to się chyba nigdy nie doczekam.

Oprócz tego tęczowa, eurowizyjni artyści, no i męski wokal na plus. Jestem też za edycją z artystami młodszymi od nas bo naprawdę jest masa zdolnych 16, 17, czy 18 latków i warto już teraz ich doceniać. Aaa i edycja z piosenkami z lat 00 też mogłaby być fajna, to taka niedoceniona edycja.

Tak czy inaczej cokolwiek wybierzemy myślę, że przyszłe edycje będą ciekawe

Jasiek, Liver, Aro, yourraxus, Drover, Aleks and Wilk lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 7:11 pm
Darka napisał:. Jestem też za edycją z artystami młodszymi od nas


Polandowa

Fenistil, Drover and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2129
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 8:41 pm
Aleks napisał:
Dawid napisał:- stałego przestrzegania regulaminu, niezmieniania zasad pod byle pretekstem w trakcie gry
Regulamin oczywiście będzie przestrzegany - w razie wszelkich jego naruszeń, proszę nam to zgłaszać, nie jesteśmy robotami, tylko ludźmi i też czasami się zapędzimy, bądź o czymś zapomnimy. Uśmiech
Chodziło mi tutaj przede wszystkim o nieregulaminowe liczby awansujących w anonimowej. Dziękuję @Aleks za zaangażowanie. Postaram się z mojej strony już nie wracać do tych spraw i zająć się świetlaną przyszłością.

Co do całej dyskusji wokół "Zamian" - te edycje nie są złe same w sobie, ale po prostu mamy wspólnie sporo lepszych pomysłów w tym momencie. Na nich powinniśmy się skupić. To czy rynek jest dobry jest raczej umowne i każdy może mieć inne zdanie. To powinna być edycja stawiająca wyzwanie. Szukajmy perełek "na zadupiach" albo wybierzmy ciekawszy temat. Moja propozycja z milionem mieszkańców wydawała mi się rozsądna, ale w takim razie zostawiamy Maltę, Czarnogórę i Islandię.

Popieram każdą edycję, która będzie stanowić wyzwanie i będzie czymś innym niż prosta wariacja standardowych edycji. Na nie będę głosować. Spoko

Edit.
Dorzucam program do losowania: http://cpp.sh/3rqk3 (fioletowy przycisk RUN). W domyśle podczas edycji dwie różne osoby wysyłają organizatorowi na pw liczby.

Edit2.
Niunia, zobacz mapkę pod tabelą. To co wyliczyłaś to nie są rzeczywiste rozmiary Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

Liver and Aleks lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 8:58 pm
ANONIMOWA - Ja proszę tylko o zostawienie jej taką jaką zrobiła furorę czyli jako ogólnoświatówka i nie psujmy jej poziomu ingerowaniem w nią jakimikolwiek ograniczeniami a tym bardziej zamianą krajami, ten pomysł sam w sobie już jest jedną wielka niewiadomą na chwilę obecną. Nie wydaje mi się także aby edycja anonimowa się przejadła komukolwiek tym bardziej jeśli się będzie pojawiać w każdej serii zamiast ogólnoświatówki, przecież sam fakt że raz w serii nie będziemy wiedzieli komu przyznajemy noty uważam za bardzo pożyteczny, nie będę już wspominał o innych atutach tej edycji, wszystkie wypisałem w poprzednim poście.

EUROPEJSKA - tutaj muszę się odnieść bo sam ją podrzuciłem a widzę że przez trzy osoby jest odbierana jako strefowa, ja kompletnie inaczej ją traktuje i co innego miałem na myśli, przecież edycje strefowe nie dają nam możliwości wyjścia poza strefę a właśnie Europejska dawałaby tą możliwość dla każdego do wystawienia piosenki z innej strefy albo kraju do których nie planujemy się nigdy wybierać jako prowadzący ale mamy tam np. jeden czy dwa songi które chcielibyśmy wystawić a inne edycje nam na to nie pozwalają. Ktoś powie że równie dobrze można sb to wystawić w ogólnoświatówce ale niekoniecznie bo wtedy dochodzą nam inne kontynenty do wyboru a najrozsądniej będzie zrobić w ankiecie pojedynek Europejska/Australijska/Dalekowschodnia i wtedy będzie wszystko wiadomo. Oczywiście dalekowschodnia jest pewnie dla większości ciekawszym pomysłem na chwile obecną i dlatego wygra też w ankiecie, mi też ona pasuje (tez ją podrzuciłem) ale uważam że na dłuższą metę to Europejska jest edycją bardziej uniwersalną i stojącą na wyższym poziomie niż coś takiego jak np. Latynoamerykańska, Afrykańska, Bliskowschodnia które już się odbyły w pierwszej i drugiej serii więc z uwagi na wyczerpanie pomysłów prędzej czy później i tak przyjdzie pora na powrót Europejskiej, mam nadzieję.

Aleks napisał:Zauważyłem również, że pojawiły się dezaprobaty wobec zaburzenia równowagi 5 edycji strefowych i 5 edycji bez stref. Postaram się takową równowagę przywrócić. Wink
Myślę że najlepiej też najpierw o to zapytać w ankiecie, mi np. obecny podział wcale w niczym nie przeszkadza.

Darka napisał:I jeszcze mi się marzy edycja "umpa umpa" bo często takie bardziej energiczne piosenki, z jakimiś fajnymi dropami nie są w ogóle doceniane, a zwłaszcza tu gdzie królują depresyjne piosenki. Dlatego ja bym chciała usłyszeć więcej muzyki elektronicznej w PDF.
Ohh tak, złoto! Modlitwa Tancerka  tyle że umpa-umpa to nie musi być tylko muzyka elektroniczna, może być trochę popu, disco czy latino, pamiętam taką edycję za starych czasów KP i była cudowna, w sumie kiedyś odbywały się takie edycje jak wakacyjna, umpa-umpa, ballady, rock & metal i nikt wtedy nie narzekał że wszystkie piosenki brzmią tak samo.

Aleks lubi ten post

Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 9:27 pm
Dawid napisał:
Niunia, zobacz mapkę pod tabelą. To co wyliczyłaś to nie są rzeczywiste rozmiary Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i Kazachstanu.

Tak, zauważyłem to co jest napisane w tej tabelce, ale nie widzę w tym problemu szczególnego. Wink

KarolStark and Aleks lubią ten post

Dawid nie lubi tego postu

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sro Wrz 02, 2020 10:17 pm
Fenistil napisał:Od której niby strony Zamiana Krajów jest strefowa!?
Jak dla mnie każda edycja z ograniczeniem regionalnym jest strefowa, ale mniejsza o to, w sumie możemy jeszcze pomyśleć o czymś, co łączyłoby ze sobą obie definicje: [b]robimy pulę stref: blisko i dalekowschodnia, europejska, oceaniczna, południowo amerykańka, karaibska, północnoamerykańska, afrykańska itp. i w momencie wyścigu po państwa zaklepujemy sobie ulubioną strefę (z ograniczeniem np. 4 osoby na strefę, kto pierwszy ten lepszy), wiem, że wyszłaby kolejna ogólnoświatowa ale taka nie do końca Uśmiech

Fenistil napisał:Nie wiem jaki to procent, ale śmiem twierdzić, że prawdopodobnie większy od całego rynku niektórych krajów pod edycję Krajową. Wink
Niektórych tak, Bośnia, Andora, mają zdecydowanie mniejsze pole do popisu, natomiast Francja czy UK już niekoniecznie

Fenistil napisał:Myślę, że gdy jakiś tego typu temat edycji już przejdzie, to wtedy można założyć osobny temat, w którym każdy chętny się wypowie co właściwie przez to rozumie i co jego zdaniem jest okej, a co jest już niedopuszczalnym nagięciem reguł i coś się na podstawie tego ustali. Wiem, że to dodatkowa rzecz do zrobienia, ale przynajmniej będzie jasność.
Popieram, włąściwie im więcej "szczególnych" przypadków bęzie omówionych, tym mniejsze prawdopodobieństwo odbiegania od regulaminu, nie każdemu będzie sięchciało zapoznawać ze ścianą tekstu ale od tego już będzie organizator, który sprawdzi czy zgłoszenie się nadaje

Darka napisał:"umpa umpa"
+1 Szeroki uśmiech

Fenistil and Aleks lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1258
Wiek : 23

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Czw Wrz 03, 2020 12:22 am
Co osoba to opinia, dlatego trzeba zrobic ankietę i demokratycznie wybierzemy edycje. Oczywiście warto by było głosować nad ewentualnymi zmianami w pdf, np. wywaleniem skali melo.

Tyle powiem ze choć w pierwszym poście byłem powściągliwy, to teraz powiem: zamiana krajami to debilizm, ludzie mają problemy z wystawieniem piosenki z kraju który sami wybrali, a co dopiero gdy wylosują Mołdawię. Wylosujmy wyniki najlepiej.

Aleks and Wilk lubią ten post

Jasiek and Aro nie lubią tego postu

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 1:02 am
Ankieta zgodnie z zobowiązaniem pojawi się dzisiaj w godzinach wieczornych. Gdyby ktoś w międzyczasie chciałby uświadomić sobie, jak zmieniło się grono prowadzących PdF przez tą serię, to przygotowałem zaktualizowaną fotografię (w międzyczasie postarzeliśmy się ciut ciut, a ja przez przypadek połknąłem tabletkę od edukatora seksualnego z Poznania 0.0 ).

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Macron10

Dawid, Liver, Aro, Łosoś and Wilk lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 10:46 pm
Jako, że przygotowany przeze mnie post się skasował, a nie mam po dzisiejszym dniu siły pisać to wszystko po raz drugi, poniżej umieszczam oczekiwany link do ankiety i kilka wyjaśnień. W razie czego proszę o zadawanie pytań czy tu, czy na PW - chętnie na nie odpowiem. Wink

Link do ankiety: https://forms.gle/RUYsin9iTaSR5PD6A

Pytanie 1 dot. skali "melo" - uwzględniłem prośbę @marjuz co do możliwości wypowiedzenia się w tej sprawie. Uśmiech
Pytanie 2 dot. edycji anonimowej - jeśli wygra opcja "TAK", edycja anonimowa się odbędzie, jeśli wygra opcja "NIE", odbędzie się zwykła ogólnoświatowa.
Pytanie 3 dot. edycji podwójnej - jeśli wygra opcja "TAK", połączenie edycji dotyczącej wybranego regionu (lub normalnej - wyboru której z nich dokonamy po zakończeniu ankiety) i krótkotrwałej, jeśli wygra opcja "NIE", pojedyncza edycja regionalna.
Pytanie 4 dot. zamiany krajami i strefami - jeśli wygra opcja "TAK", wybrana przez Was w kolejnym pytaniu edycja zostanie zorganizowana, jeśli wygra opcja "NIE", zorganizowana zostanie w jej miejsce edycja bez stref z tematem, który zdobył najwięcej głosów spośród przegranych 2gich miejsc (remisy rozstrzygamy przez dodatkowe, krótkie [czas trwania do 24 h]  głosowania).
Pytania 6 - 9 - zwycięska edycja z danego pytania zostanie zorganizowana.
Pytanie 10 - zapraszam do udzielenia swobodnej, niecenzurowanej wypowiedzi. Uśmiech

Czas głosowania w ankiecie: do 18 września br. (piątek), do godziny 23:59 (możliwość skrócenia terminu w przypadku wypowiedzenia się przez wszystkich aktywnych uczestników PdF [stan na 28. edycję PdF] przed upływem terminu)

Ostateczny podział edycji PdF na IV serię prezentuje się więc następująco: 2x normalna, 2x krajowa, 1x ogólnoświatowa / anonimowa, 3x wybrana z ankiety (bez stref), 1x wybrana z ankiety (strefowa). Stosunek edycji strefowych do niestrefowych wynosi 5 : 5.

Głosowanie... czas zacząć! Szeroki uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Sob Wrz 05, 2020 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz

Darka lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 11:03 pm
Moim zdaniem wrzucenie artystów eurowizyjnych, powrotowej i oldsowej (obie wersje) do ogólniej, a coverowej, zaduszkowej, religijnej i świątecznej do strefowych jest dość absurdalnym konceptem. Przecież te trzy pierwsze aż się proszą, żeby dać je w strefowe edycje, bo i tak będzie z czego wybierać. Z kolei zostawienie coverów, zaduszkowej czy religijnej w strefowych to zbyt idące ograniczenie, które może skutkować albo sporą liczą rezygnacji, albo słabym poziomem. Także wnoszę o rozpatrzenie wniosku i odpowiednie zmiany.

No i trochę słabo, że możemy wybrać tylko jedną opcję w pytaniach 5-9.

Jasiek, vestmann and Wilk lubią ten post

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 11:06 pm
Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tą skalą melo i jakby to miało inaczej wyglądać?
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 11:07 pm
Aro napisał:Moim zdaniem wrzucenie artystów eurowizyjnych, powrotowej i oldsowej (obie wersje) do ogólniej, a coverowej, zaduszkowej, religijnej i świątecznej do strefowych jest dość absurdalnym konceptem. Przecież te trzy pierwsze aż się proszą, żeby dać je w strefowe edycje, bo i tak będzie z czego wybierać. Z kolei zostawienie coverów, zaduszkowej czy religijnej w strefowych to zbyt idące ograniczenie, które może skutkować albo sporą liczą rezygnacji, albo słabym poziomem. Także wnoszę o rozpatrzenie wniosku i odpowiednie zmiany.
Bardzo mi przykro, ale nie mogę rozpatrzeć wniosku - część osób wypełniła już ankietę, będzie to wobec nich nieuczciwe.

Aro napisał:No i trochę słabo, że możemy wybrać tylko jedną opcję w pytaniach 5-9.
Można wybrać dwie opcje. Wink
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 11:10 pm
Darka napisał:Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tą skalą melo i jakby to miało inaczej wyglądać?
Co do skali "melo", proponuję zapoznanie się z punktami 4.2. (b) oraz 5.1. obecnie obowiązującego regulaminu. Wink

Jeśli skala "melo" zostanie zniesiona, zastąpi ją normalna skala eurowizyjna (chodzi tu o edycje, w których udział bierze od 21 do 26 uczestników). Uśmiech
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Sob Wrz 05, 2020 11:11 pm
Aleks napisał:
Aro napisał:Moim zdaniem wrzucenie artystów eurowizyjnych, powrotowej i oldsowej (obie wersje) do ogólniej, a coverowej, zaduszkowej, religijnej i świątecznej do strefowych jest dość absurdalnym konceptem. Przecież te trzy pierwsze aż się proszą, żeby dać je w strefowe edycje, bo i tak będzie z czego wybierać. Z kolei zostawienie coverów, zaduszkowej czy religijnej w strefowych to zbyt idące ograniczenie, które może skutkować albo sporą liczą rezygnacji, albo słabym poziomem. Także wnoszę o rozpatrzenie wniosku i odpowiednie zmiany.
Bardzo mi przykro, ale nie mogę rozpatrzeć wniosku - część osób wypełniła już ankietę, będzie to wobec nich nieuczciwe.

Będą miały całe dwa tygodnie żeby zrobić to jeszcze raz besos :* I nie powinno być to problemem, skoro zdążyły chwilę po otwarciu formularza.

vestmann lubi ten post

avatar
Gość
Gość

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Nie Wrz 06, 2020 5:22 pm
Strefa ARABSKA z PALESTYNĄ
Sponsored content

IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji) - Page 3 Empty Re: IV seria PdF - ogólna dyskusja (incl. tematy nowych edycji)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach