Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji islandzkiej?

0 - 0%
1 - 25%
1 - 25%
0 - 0%
2 - 50%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 4
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sro 25 Lis - 16:17
:iceland: :iceland: :iceland:

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Hero

Daði a właściwe Daði Freyr Pétursson urodził się w 1992 roku w Reykjavíku, jednak do ukończenia 9 roku życia mieszkał w raz z rodziną w Danii, po tym czasie postanowili znów przeprowadzić się na Islandię. Obecnie Daði mieszka w Berlinie, gdzie kontynuuje swoją karierę muzyczną. W 2012 roku wraz ze zespołem RetRoBot wygrał organizowany od 1982 roku islandzki konkurs muzyczny Músíktilraunir jako najlepszy wykonawca muzyki elektronicznej roku.

W 2017 roku Daði  po raz pierwszy wziął udział w islandzkich preselekcjach do Eurowizji - Söngvakeppnin. Stworzony przez niego zespół składał się z pięciu osób w tym jego siostry i żony - członkowie zespołu przyjęli nazwę Gagnamagnið co w języku polskim można rozumieć jaki "baza danych, zbiór danych", stąd też członkowie zespołu noszą jednolite ubrania ze swoimi "pikselowymi" podobiznami. Ostatecznie zespół zajął drugie miejsce (przegrywając ze Svala Björgvinsdóttir w utworze Paper). W 2020 roku zespół ponowienie wziął udział w preselekcjach i zdobył bilet do Rotterdamu, z uwagi na przesunięcie konkursu na następny rok, islandzki nadawca publiczny RÚV ogłosił, że Daði og Gagnamagnið będzie reprezentował kraj w Eurowizji 2021.


Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie formacja Daði og Gagnamagnið wykona utwór pt. 10 Years

:siceland: :siceland: :siceland: (AUDIO) :siceland: :siceland: :siceland:
(WYSTĘP NA ŻYWO)

TEKST / Daði og Gagnamagnið / 10 Years:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sob 13 Mar - 22:36, w całości zmieniany 2 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sro 27 Sty - 21:16

.....................................


ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Laura-poldvere-laura
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sro 24 Lut - 16:13
Tytuł utworu to "10 Years".
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2125
Wiek : 24

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Czw 11 Mar - 18:50
Dadi nazywa nieplanowany leak utworu "przestępstwem"! O ile wraz z zespołem cieszą się, że ich piosenka była aż tak mocno wyczekiwana przez fanów, to woleliby uniknąć tego typu sytuacji. Wspólnie z telewizją RÚV podjęli zdecydowane kroki w kwestii wyjaśnienia jak do tego doszło. Oficjalna prezentacja w sobotę o 19:45 w RÚV 1.

https://www.ruv.is/frett/2021/03/11/eurovision-song-leaked-this-is-clearly-theft
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sob 13 Mar - 22:07
Premiera:

.....................................


ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Laura-poldvere-laura
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sob 13 Mar - 22:20
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Sob 13 Mar - 22:25
Kolejny Złoty Nadav za fake out na początku. Jak ktoś lubił Think About Things to raczej polubi i 10 Years. Staging może być gorszy (dwa mikrofony i szybkie ujęcia były cudowne) niż w zeszłym roku, ale ogółem daję okejkę.

Fenistil lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 3:12
Przyjemny utwór, bardzo podoba mi się jego odjazdowy funkowy instrumental. Nie wpada jednak w ucho jak "Think About Things" choć ma lepszą produkcję. Drażni mnie mamrotanie w jednej ze zwrotek. Daję 8/12 w ankiecie.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 7:52
Nie wiem jak według was ale w moim odczuciu początek utworu przypomina jeden z muzycznych memów.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 14:35
Islandię oceniam podobnie do zeszłorocznej - czyli OK, ale bez zachwytu. Mniej więcej tego się spodziewałem - Dadi z zespołem jak najbardziej pozostaje w sprawdzonej stylistyce. I dobrze, bo jest w tym autentyczny, widać, że to czuje. Think About Things było moim zdanie bardziej chwytliwe, ale oczywiście tutaj też charakterystyczności odmówić nie można. Funk to niekoniecznie coś czego słucham często i Islandia wśród moich ścisłych faworytów w maju się nie znajdzie, ale jeśli miałbym określić jednym słowem co czuję wobec tego utworu, to użyłbym słowa sympatia. Tylko tyle i aż tyle.

6/12
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 22:50
Całe szczęście, że Islandia postawiła na Dadiego, bo to czysty talent i Europa go potrzebuje. Jego tegoroczny utwór jest dość podobny do poprzedniego, ale to dobrze, taki ma styl. Może minimalnie mniej mi na razie podchodzi, jako że tematyka tym razem jest już dużo bardziej sztampowa, ale to urocze, że pozostajemy w klimatach rodzinnych. Poprzednio było o córce, teraz o żonie. Wink

Coś, czego za to poprzednim razem nie było, to ten genialny fragment, kiedy Dadi nagle schodzi swoim wokalem bardzo nisko. Kocham! Wczoraj przy premierze byłem może minimalnie zawiedziony tym utworem, ale dziś zacząłem już znajdować w nim takie właśnie drobne elementy, przez które natychmiast jedzie u mnie w górę.

Iker lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 23:03
O ile pierwsze wrażenie może być średnie, to potem jak siada to oesu, głowa mała. Cały dzień dzisiaj nudziłem, co w kontekście samego wyniku w finale (wygranej?) dobrze wróży. Z semi wyjdzie na luzie bo nie ma z kim przegrać, a ludzie już będą osłuchani.

A Dadi (swoją drogą Eurowizję stworzono dla tak charyzmatycznych ludzi jak on) muzyczne zaserwował dokładnie to czego oczekiwałem. Jest nadal w charakterystycznym dla Islandczyka stylu, ale nie jest to ślepe podążanie za zeszłym rokiem i TAT 2.0. Po mniej lub bardziej tandetnych bangerach i francuskich balladach będzie cudowny efekt świeżości. A, i na początku bardzo przeszkadzała mi ciasnota na scenie zaprezentowana w oficjalnym klipie. No ale na szczęście w Rotteramie będzie o wiele lepiej pod tym względem. A nawet jakby (odpukać) będą występy z taśmy to zamiast miliona osób to w islandzkim kurniku i tak będzie max. 6 osób.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1253
Wiek : 23

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Nie 14 Mar - 23:35
Trochę to powrót do 2017 z "Is This Love", lecz mi to zupełnie nie przeszkadza, bo organiczny i mniej przebojowy klimat bardziej mi odpowiada. Bardziej piosenka dla koneserów niżli przebój i niestety szanse na miejsce w top 3 są bardzo małe. Szkoda, bo były realne szanse na wygraną w 2020 roku, a tak być może wygra nawet ktoś kto w zeszłym maju nie myślał o konkursie.

Miłym odświeżeniem jest słuchanie o miłości w nieco skromniejszej formie. Jest to jednak bardzo szczere i staje w kontrze do obecnych tworów pop gdzie pożądanie tryska z każdej strony, ale też do ballad które trochę przerysowują tę kwestię. Ambitnie, ciekawie i na tle tego roku wyjątkowo - podoba mi się zwłaszcza to przyspieszenie z tekstem w zwrotkach. Podobnie jak w przypadku zeszłorocznych faworytów z :lithuania: :bulgaria:, Islandia wystawia utwór mniej oczywisty co mapoxowi się podoba, Europie może już niekoniecznie. 10/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Aro, Iker and lepik lubią ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Pon 29 Mar - 11:10

Fenistil lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Pią 9 Kwi - 14:04
When 'right' is not right, then we only have 'left' left  Język 2

Sponsored content

ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið  (10 Years) Empty Re: ISLANDIA: Daði og Gagnamagnið (10 Years)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach