Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1586
Płeć : Male
Wiek : 22

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Sob 13 Lut - 23:49
Wyniki V SF:

Duel I
TuVeia - Bli med meg på gar'n
RIVER - Coming Home

Duel II
Ane Fin - Walking In My Sleep
IMERIKA - I Can't Escape

Gold Duel
RIVER - Coming Home
IMERIKA - I Can't Escape

Do finału awansowała IMERIKA z utworem "I Can't Escape"

Yngwie / admin lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Nie 14 Lut - 0:31
Jak dla mnie tylko ktoś z tej grupy powinien pojechać do Rotterdamu:

KiiM
KEiiNO
Blåsemafian feat. Hazel
Emmy
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Nie 14 Lut - 11:26
Zupełnie nie podzielam pozytywnych opinii o piosence Rein Alexandra. Jest strasznie wtórna, od początku do końcu utrzymana w bondowskim stylu - gdzie tu jakiś element oryginalności? na dodatek ten występ, te akrobacje i gimnastyka to nie jest Rein to jest 100% Morland, od razu widać że średnio się w tej otoczce czuje. Wolałem zeszłorocznego Wikinga.

Co do wczorajszego półfinału to odkryłem perełkę.. IMERIKA Serce. Chciałbym, aby :norway: Norwegia postawiła na nią i wręczyła jej bilet do Rotterdamu... bo w pełni na to zasługuje. Uwielbiam jej barwę głosu, skromny i przejmujący występ, ładny instrumental - proszę Norwegio nie zwal tego i nie wysyłaj na Eurowizję TIX-a (btw, poinformował właśnie, że w finale wykona utwór po angielsku).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

vestmann lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Nie 14 Lut - 11:32
To ja podobnie jak Szymek wskażę czwórkę, którą widziałbym na ESC z tej stawki (abstrachując częściowo od mojego TOP). Uśmiech

- KEiiNO
- Rein Alexander
- Blåsemafian feat. Hazel
- Kaja Rode

Choć podejrzewam, że w czwórce (chyba czwórce), która wejdzie do Gold Final wytypowaną przeze mnie Kaję Rode zastąpi TIX.

Yngwie napisał:Zupełnie nie podzielam pozytywnych opinii o piosence Rein Alexandra. Jest strasznie wtórna, od początku do końcu utrzymana w bondowskim stylu - gdzie tu jakiś element oryginalności? na dodatek ten występ, te akrobacje i gimnastyka to nie jest Rein to jest 100% Morland, od razu widać że średnio się w tej otoczce czuje. Wolałem zeszłorocznego Wikinga.

Co do wczorajszego półfinału to odkryłem perełkę.. IMERIKA
Jeśli piosenka Reina Alexandra to 100% Morland, to IMERIKA to 200% Billie Eilish. Całus

vestmann nie lubi tego postu

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Pon 15 Lut - 2:09
Yngwie napisał:to nie jest Rein to jest 100% Morland, od razu widać że średnio się w tej otoczce czuje. Wolałem zeszłorocznego Wikinga.

Podejrzewam, ale tylko podejrzewam, że dla 49-letniego artysty operowego i musicalowego, który studiował na Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie i który wydał 6 płyt, w tym pierwszą w 2004, szczytem muzycznych możliwości może nie być przebieranie się za wikinga dla doraźnych pragnień grupki eurowizyjnej społeczności.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid, Fenistil, Sebek and Aleks lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Pon 15 Lut - 10:59
A ja się wypowiem z innej strony - to są najgorsze preselekcje sezonu, już nawet Litwa była ciekawsza bo człowiek chciał zobaczyć jak bardzo wygrają The Roop.

A tutaj nie mamy absolutnie nic ciekawego. Dobre piosenki są niszczone występami (Kaja, Tix i see you), poprawne radiówki są... zaledwie poprawne (Atle), a i nie brakuje piosenek, które w 2015 roku mogłyby odrzucone z Melfestu (Elevate, Psycho). Dodatkowo KEiiNO chcą tak bardzo udowodnić, że są j u r y f r i e n d l y że stworzyli bezpłciową, chaotyczną papkę, Raylee to nachalna kalka wszystkich trendów w muzyce, a dziad jest nadal okropny. I nawet się nie łudzę, że wybiorą kogoś z moich faworytów, w sumie to nawet bym nie chciał. Bilie Eilishowa Imerika została by zjedzona przez Bułgarię (i Rumunię), jeżeli chodzi o podobne klimaty, a Get Loose bardzo dużo traci bez publiczności.
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Pon 15 Lut - 11:26
Aro napisał:A ja się wypowiem z innej strony - to są najgorsze preselekcje sezonu, już nawet Litwa była ciekawsza bo człowiek chciał zobaczyć jak bardzo wygrają The Roop.
Mimo tego, że się nie zgadzam, jak najbardziej szanuję opinion, ale do rzeczy - ja bym sobie w Polsce życzył nawet takiej stawki preselekcyjnej, bo Norwedzy to chociaż mają z czego wybierać, a u nas jak przyjdzie KE, to mamy Pablossony, piosenkę sióstr Perssonek, ew. Olaf Bressa, Rafał Brzozowski grający na pianinie tudzież fortepianie nwm. Zabawny

Wilk lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1586
Płeć : Male
Wiek : 22

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Wto 16 Lut - 0:20
Zdobywcą "złotego biletu" do finału został JORN, z utworem "Faith Bloody Faith". Tym samym dołączy on do reszty finalistów.

Liver and Aleks lubią ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Wto 16 Lut - 16:21
Kolejność podczas sobotniego finału Melodi Grand Prix 2021

1. Atle Pettersen "World on Fire"
2. Raylee "Hero"
3. Stavangerkameratene "Who I Am"
4. KiiM "My Lonely Voice"
5. Blåsemafian feat. Hazel "Let Loose"
6. Emmy "Witch Woods"
7. TIX "Fallen Angel"
8. Kaja Rode "Feel Again"
9. Rein Alexander "Eyes Wide Open"
10. IMERIKA "I Can't Escape"
11. KEiiNO "Monument"
12. JORN "Faith Bloody Faith"

Yngwie / admin and Aleks lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Sro 17 Lut - 11:52
Dla mnie zdecydowanie najlepsze preselekcje w tym roku <3 Keiino wiaodmo love Ole będę się cieszył jak pojadą, ale nie będę płakać jak pojedzie ktoś inny z moich fejwerytek. Witch Woods to dla mnie totalnie zabawowy hicior i jedyne co bym w nim zmienił to trochę ostatnie 50sec wypada gorzej niż reszta, ale nie ma źle. World on Fire dla mojego ucha bardzo przyjemne 3min chociaż niczym specjalnie się nie wybija. Raylee dużo przyjemniej niż rok temu. IMERIKA mój klimat. Nie ma co ukrywać, że prawdopodobnie wszystko skończy się podobnie jak na Litwie, ale liczę że ktoś przynajmniej będzie blisko Keiino.

Yngwie / admin and Aleks lubią ten post

Dawid nie lubi tego postu

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Sro 17 Lut - 21:06
Dla mnie też norweskie preselekcje są jak do tej pory najlepsze w tym sezonie, a finał ostatecznie jest bardzo zróżnicowany i jest w czym wybierać.

Myślę, że należy jeszcze przybliżyć zasady jakimi będzie rządził się finał. Zwycięzcę wyłoni 100% televoting, w sumie odbędą się trzy rundy głosowania.

Po występie wszystkich 12 artystów głosowanie rozpocznie się po raz pierwszy. W każdej z rund widz będzie miał możliwość oddania trzech głosów na swoich faworytów. Po pierwszej rundzie czterech artystów zakwalifikuje się do następnej rundy, a ośmiu pożegna się z finałem.

W drugiej rundzie głosy są resetowane, a widzowie otrzymają nowe trzy głosy,  które mogą rozdzielić na czterech artystów według własnego uznania. W tej rundzie głosowania piosenki nie będą wykonywane na żywo. Dwójka z największą liczbą głosów przechodzi do pojedynku o reprezentowanie kraju na Eurowizji.

W finałowym pojedynku artyści wystąpią ponownie, zanim rozpocznie się trzecie, ostatnie  głosowanie. Po raz kolejny głosy zostaną zresetowane, a widzom ponownie przyznane zostaną trzy głosy. Artysta z największą liczbą głosów w finałowym pojedynku zostanie zwycięzcą Melodi Grand Prix 2021 i nabędzie prawo do reprezentowania Norwegii na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 w Rotterdamie.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 913
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Sob 20 Lut - 16:58
Na przestrzeni tegorocznego MGP mieliśmy lepsze i gorsze półfinały, ale ostatecznie utworzył się z tego naprawdę dobry finał. Moim absolutnym numerem 1 od tak naprawdę początku tych pre jest Monument i liczę, że dziś uda się wygrać. Poza tym na przestrzeni ostatniego tygodnia bardzo zyskały u mnie spokojne i klimatyczne propozycje Kiima i Imeriki. Rein lekko rozczarował występem, ale to wciąż solidny kandydat do Rotterdamu. Tak naprawdę z całej finałowej stawki szczerze nie lubię jedynie propozycji Tixa, ale jestem psychicznie gotowy, że to on może dziś zwyciężyć ze względu na swoją dużą popularność w Norwegii.
Sponsored content

NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021 - Page 3 Empty Re: NORWEGIA: Melodi Grand Prix 2021

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach