Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Wto 9 Mar - 21:33


Recap: 2:59 - 3:49

Zapraszam do komentowania i typowania Wink


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Nie 28 Mar - 1:07, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Gość
Gość

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Wto 9 Mar - 22:01
nie mam pomysłu, rzuciłbym Sebka, ale chyba do mapoxa bardziej to pasuje
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Sro 10 Mar - 0:09
ale ktos poszaedl na latwizne ale lb
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Sro 10 Mar - 17:18
Zawsze mam problem z typowaniem ludzi do polskich propozycji... nie inaczej tutaj bo też nie mam kompletnie pomysłu. Być może jest to [You must be registered and logged in to see this link.]? albo [You must be registered and logged in to see this link.]
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Pią 19 Mar - 16:17
Kto nas tu straszy Buką? ale w wydaniu Kwiatu Jabłoni więc wybaczam! Polska propozycja, klimatyczna, spokojna, ale ktoś tu musiał pójść na skróty i ja typuję tutaj [You must be registered and logged in to see this link.] [You must be registered and logged in to see this image.]

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Fenistil lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2129
Wiek : 24

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Sob 20 Mar - 12:36
Uwielbiam "Bukę"! Wspaniały przekaz o pokonywaniu zła dobrem. Śpiewający duet to niezmiennie moim zdaniem czołówka polskiego obecnego popu czy też folk-popu. [You must be registered and logged in to see this link.] jest dla mnie oczywistym typem ze względu na kreskówkowe nawiązanie, jak i sam klimat, ale może być to też [You must be registered and logged in to see this link.] lub [You must be registered and logged in to see this link.], który w ogóle tym razem się zdecydowanie skuteczniej ukrył. Szeroki uśmiech

Fenistil lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Sob 20 Mar - 16:09
No jak tutaj mam mocne [You must be registered and logged in to see this link.] vibes, bo nikt inny mi nie pasuje (ewentualnie [You must be registered and logged in to see this link.] lub ktoś kto wraca/debiutuje). Ogólnie piosenkę bardzo lubię, chociaż nie jest do końca reprezentacją całej płyty, a z krążka można wygrzebać większe perełki. Mimo to dobrze widzieć zespół ponownie w konkursie.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Sro 24 Mar - 10:12
Zostawiłem na koniec songi, do których mam najtrudniej kogoś przypisać,  może komentarz [You must be registered and logged in to see this link.] miał nas zmylić i była to samokrytyka Szeroki uśmiech
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1873
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Nie 28 Mar - 14:32
No, tym razem chyba w miarę udało mi się ukryć. Uśmiech Poprzednio nie było to moim głównym celem, ale jednak trochę głupio się wtedy czułem, gdy tylko mnie wszyscy tak bezbłędnie zgadywali, więc teraz postanowiłem trochę bardziej się na tym skupić. Gratuluję wszystkim, którzy się domyślili, z bezbłędnym detektywem [You must be registered and logged in to see this link.] na czele. Wink

Wiem, że poszedłem tym wyborem trochę na łatwiznę, ale nie dość, że idealnie się nadawał do wtopienia w tłum, to jeszcze pozwalał mi na ukrycie małego, niezwykle satysfakcjonującego easter egga. Otóż zanim zacząłem figurować w internetach jako Fenistil, byłem zazwyczaj właśnie Buką. Gdyby na starym forum ten login nie był już zajęty w momencie mojej rejestracji, to prawdopodobnie właśnie pod nim byście mnie dziś znali.

Co do samej piosenki, to niezwykle mnie chwyciła za serce już od pierwszego przesłuchania. Rzadko się zdarza, żeby tekst  i przesłanie utworu aż tak mocno ze mną osobiście rezonowały, jak to było w tym przypadku. Tak się jednak składa, że akurat mnie Buka nigdy ani trochę nie przerażała w "Muminkach". Może to przez to, że jako dziecko czytałem też książki. W "Tatusiu Muminka i morzu" był świetny wątek o tym, jak Muminek zrozumiał, że Buka nie jest tak naprawdę zła, tylko skrajnie samotna, więc wychodził do niej co noc. by wspólnie posiedzieć z nią przy zapalonej latarni.

Yngwie / admin, Dawid, Aleks and Morison lubią ten post

Sponsored content

CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka Empty Re: CZECHY: Kwiat Jabłoni - Buka

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach