Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji szwedzkiej?

3 - 30%
0 - 0%
1 - 10%
2 - 20%
0 - 0%
1 - 10%
2 - 20%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 10%
 
Wszystkich Głosów: 10
 
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2129
Wiek : 24

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty SZWECJA: Tusse (Voices)

Sob 13 Mar 2021, 22:16
SZWECJA: Tusse (Voices) Maxresdefault

Szwedzko-Kongijski 19-letni Tusse (Tousin Chiza) wygrywa :sweden: Melodifestivalen 2021! Jego utwór "Voices" napisał na nowo historię szwedzkich selekcji zdobywając maksymalną liczbę punktów od widzów.

Nutka Wersja LIVE
Nutka Wersja studyjna
Nutka Występ z półfinału Melodifestivalen


Tekst:

There's fire in the rain
But we'll get up again
We're thousand miles apart
But we'll overcome

I'll never let you down
World is turning us around
But I feel it in my heart
Let's make a brand new start

Can't stop us now forget the haters
Get up and live and make it matter
There's more to life so go ahead and
sing it out

Can you hear
a million voices
Calling out
in the rain
You know we got
a million choices
So go get out
and let it rain

A million voices voices
A million voices voices
A million voices voices
A million voices

There's fire in the rain
And I can feel your pain
Painting all the scars in
The colors of change

Don't let them hold you down
Don't let them hold you down
Go shooting like a star
The star you are

Can't stop us now forget the haters
Get up and live and make it matter
There's more to life so go ahead and
sing it out

Can you hear
a million voices
Calling out
in the rain
You know we got
a million choices
So go get out
and let it rain

Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices

Can you hear them?
Can you hear them?

Can you hear
a million voices
Calling out
in the rain
You know we got
a million choices
So go get out
and let it rain

Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices voices
Can you hear them
A million voices


Ostatnio zmieniony przez Dawid dnia Nie 14 Mar 2021, 01:36, w całości zmieniany 1 raz

Yngwie / admin, Dawid, Sebek and Aleks lubią ten post

Aro nie lubi tego postu

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Sob 13 Mar 2021, 22:35
Absolutnie koszmarny wybór. Zacznijmy od tego, że Voices to totalnie losowa i generyczna radiówka. Nic to nie wnosi ani do konkursu, ani do naszego życia. Takich piosenek było, są i będą tysiące. Nie żebym wymagał mega innowacyjności od Szwecji w tej kwestii, no ale szanujmy się i nie wysyłajmy kopi schematów, która jest kopią wszystkich możliwych schematów. Do tego dodajmy jeszcze karykaturalnego Tusse i już mamy komplet przeciętności. Dosłownie dawno nie widziałem tak sztucznej osoby na scenie, której każdy ruch jest zaplanowany co do sekundy. Ani w tym szczerości, ani naturalności, nic. Typ wygląda jakby dosłownie ostatnie pół roku siedział i uczył się występu, zero w tym spontaniczności i radości w byciu na scenie.

Doskonały wybór Szwecji, kolejne milion punktów od jury i mocne 21 od widzów na wyciągnięcie ręki.

marjuz, Batiooo and Iker lubią ten post

Dawid, iguś, Sebek and Aleks nie lubią tego postu

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 02:31
Oscar Zia - "Human" w wersji dla czarnoskórego wokalisty. To już odkurzony z szafy Saade miał bardziej nowoczesny i kreatywny utwór. "Too Late for Love" pozwoliło Szwecji wyjść muzycznie z okopów radiowych szlagierów, a teraz mamy cofnięcie się w czasie o 5-10 lat, co słychać zwłaszcza w instrumentalu. Wszystko ratuje sam Tusse, który na scenie czuje się jak ryba w wodzie i szkoda że nie ma okazji zaśpiewać czegoś lepszego. Słuchając jak w szwedzkim Idolu coverował m.in. Michaela Jacksona czy Whitney Houston, dawanie mu nijakiej radiówki o niczym jest zbrodnią. Tak o niczym, przecież z tak generycznego tekstu nic nie wynika, nie ma tu żadnego hymnu o rasizmie ani nic z tych rzeczy, każdy inny piosenkarz/piosenkarka mógłby to zaśpiewać i nie byłoby zgrzytu. 5/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Iker lubi ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 02:56
Strasznie mdłe i generyczne. No i ten tekst piosenki przepełniony kliszami, już mieliśmy niejeden eurowizyjny utwór z "million voices" w refrenie i były one lepsze.  Nie ma w tym dla mnie nic ekscytującego, czy ujmującego. Wygrał pewnie z powodu ogromnego hype'u na niego i łzawej historyjki czarnego geja, dziecka uchodźców. Szkoda mi Dotter, Clary Klingenström, Danny'ego, a nawet i Saade, którzy mieli o wiele ciekawsze propozycje.
Przynajmniej jednak Tusse dobrze i czysto śpiewa. (jedyny atut tego wyboru jak dla mnie). Liczę na flop w Maju, choć jury na pewno będą pchali Szwecję jak zwykle, ech. Daję tylko 4/12 w ankiecie.

marjuz and Aro lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 08:09
Przesłuchałem ten utwór i mogę powiedzieć jedno a mianowicie że Polina Gagarina nie byłaby z tego czegoś dumna Zmartwiony
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2129
Wiek : 24

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 13:33
Argumentum ad radiówkum
Tak, to jest piosenka z gatunku pop. Tak jak i większość stawki Melodifestivalen. Ścierają się tu największe wytwórnie i lokalne gwiazdy muzyki popularnej. Ta "generyczna" piosenka dostała 2,9 mln głosów od Szwedów, zachwyciła cały kraj, a od zakończenia półfinałów chyba niezmiennie królowała na szwedzkich listach Spotify.

Aro napisał:no ale szanujmy się i nie wysyłajmy kopi schematów, która jest kopią wszystkich możliwych schematów
Kogo lub co skopiowali? To że utwór jest festiwalowy, zjawiskowy i dobrze wyproduktowany jeszcze nie czyni go niczyją kopią.

Aro napisał:Nic to nie wnosi ani do konkursu, ani do naszego życia. Takich piosenek było, są i będą tysiące.
A do mojego wnosi. Jest zdecydowanie ponad przeciętnością.  Uśmiech

marjuz napisał:"Too Late for Love" pozwoliło Szwecji wyjść muzycznie z okopów radiowych szlagierów
Pssst... To też była power-radiówka.

Argumentum ad tekstum
Dla Tussego to jest najważniejszy utwór jaki dotychczas wykonywał. Wielokrotnie w wywiadach powtarza jak osobisty jest to dla niego utwór i to tekst jest kluczowym jej punktem. Zgadzam się, że na pierwszy rzut ucha wydaje się banalny, ale tylko malutki krok dalej pozwala dojrzeć prawdziwą warstwę.

marjuz napisał:nie ma tu żadnego hymnu o rasizmie ani nic z tych rzeczy
Get up and live and make it matter
(...)
Painting all the scars in
The colors of change


Wokalista raczej wie o czym śpiewa. A śpiewa o rasizmie i hejcie jakiego doświadczył w swoim dziecięcym i młodzieńczym życiu. (klik klik) (klik klik) Piosenka oczywiście jest uzupełniona o genialny występ i razem z nim tworzą pakiet, w którym chyba ciężko się już pomylić.

Argumentum ad nieszczerościum
Jako jedyny wczoraszy uczestnik miał mniej backing vocals niż miało to miejsce w półfinale. Chłopak oddał wczoraj całe swoje serce w ten występ.

Aro napisał:Do tego dodajmy jeszcze karykaturalnego Tusse i już mamy komplet przeciętności.
Jakiego? Czym Ci zawinił 19-latek, że nazywasz go karykaturą.

Aro napisał:Dosłownie dawno nie widziałem tak sztucznej osoby na scenie, której każdy ruch jest zaplanowany co do sekundy.
Sparafrazuję jego wyjaśnienia dotyczące swoich ruchów na scenie (też z wywiadu ofc). Wszystkie mikroruchy ręką i przysiady to jego własne emocje na scenie. Zaplanowane było tylko to co musiało zgrywać się z kamerą + bridge. Szok, Eurowizja jest wyreżyserowana, ustawka!

Aro napisał:Ani w tym szczerości, ani naturalności, nic.
Chłopak oddał wczoraj całe serce na scenie. Był w tak ciężkim szoku, że pozostaje tylko podziwiać naturalność jego winning performance. Jest szczery, naturalny i skromny. Jego kłanianie się mamuśkom i tancerzom jest ikoniczne.

Aro napisał:zero w tym spontaniczności i radości w byciu na scenie
Odpal sobie jeszcze raz jego wczorajsze występy. Chyba inne show oglądałem. Uśmiech

Aro napisał:Doskonały wybór Szwecji, kolejne milion punktów od jury i mocne 21 od widzów na wyciągnięcie ręki.
Życzę wygranej!

Argumentum ad historium
Zasłużony hype. Chłopak jako 5-latek wyrwał się z ogarniętej ówczas wojną DR Konga. Spedził 3 lata w obozie dla uchodźców, by potem jeszcze mierzyć się z nietolerancją równieśników w Szwecji.

Iker napisał:Wygrał pewnie z powodu ogromnego hype'u na niego i łzawej historyjki czarnego geja, dziecka uchodźców.
* dziecka, które przyjechało do Szwecji bez rodziców, ledwie ich znało. Dodatkowo jego matka już nie żyje. Tak, historia mu pomogła, bo jest szaloną inspiracją dla każdego z nas. Czy wygrał samą historią w największym w kraju show, gdzie tak naprawdę liczy się tylko piosenka/występ? Nie. Jurorzy selekcji na pewno o tym nie słyszeli, a mimo to dali mu 1. miejsce.

Argumentum ad Gagarinum
A tego to nawet już szkoda komentować.

Aleks and Morison lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 13:41
Szwecja nie zawiodła, pierwszy raz od 2012 plasuję :sweden: na pierwszym miejscu swojego top. W tym występie i utworze podoba mi się dosłownie.. wszystko. Z Dotter byłoby podobnie, ale nie wiedząc czemu Szwedzi wolą na eurowizję wysyłać mężczyzn (jak raz wysłali trzy kobiety to odwołali konkurs haha). 12/12

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 14:20
Dawid napisał:Kogo lub co skopiowali? To że utwór jest festiwalowy, zjawiskowy i dobrze wyproduktowany jeszcze nie czyni go niczyją kopią.

Wszystkie możliwe schematy xd Nie trzeba podawać konkretnych tytułów, żeby to stwierdzić. Słyszeliśmy tysiące takich piosenek (nie tylko na samej Eurowizji), a struktura Voices jest tak banalna i generyczna, że po pierwszych 10 sekundach wiadomo jak się skończy. Osoby, które widzą w tym jakąkolwiek innowację oszukują samych siebie.

Dawid napisał:A do mojego wnosi. Jest zdecydowanie ponad przeciętnością.  Uśmiech
Good for you, w końcu po to jest 40 piosenek w stawce, żeby każdy znalazł coś dla siebie Wink

Dawid napisał:Dla Tussego to jest najważniejszy utwór jaki dotychczas wykonywał. Wielokrotnie w wywiadach powtarza jak osobisty jest to dla niego utwór i to tekst jest kluczowym jej punktem (...)

Pssss, nie każdy musi śledzić historię chłopaka i jego wywiady. Na Eurowizji liczą się tylko trzy minuty i to, czy artysta jest w stanie sprzedać swoją kompozycję, bez zagłębiania się w historię danego uczestnika Uśmiech Na pierwszy rzut oka tekst Voices nie jest w żaden sposób innowacyjny i każdy ma prawo oceniać go według własnych kryteriów. Nikt nie ma obowiązku śledzenia jego wypowiedzi, w celu doszukiwania się głębszego przesłania i artyzmu.

Dawid napisał: Jakiego? Czym Ci zawinił 19-latek, że nazywasz go karykaturą. Sparafrazuję jego wyjaśnienia dotyczące swoich ruchów na scenie (też z wywiadu ofc). Wszystkie mikroruchy ręką i przysiady to jego własne emocje na scenie. Zaplanowane było tylko to co musiało zgrywać się z kamerą + bridge. (...) Chłopak oddał wczoraj całe serce na scenie. Był w tak ciężkim szoku, że pozostaje tylko podziwiać naturalność jego winning performance. Jest szczery, naturalny i skromny.

Subiektywizm - «przedstawianie i ocenianie czegoś wyłącznie z własnego punktu widzenia»
To co Ty postrzegasz jako szczerość, naturalność i skromność jak odbieram jako nienaturalną postawę sceniczną bo... mogę?

Tusse kompletnie mnie nie przekonuje na scenie i nie podoba mi się jego egzaltacja i wynika to tylko i wyłącznie z mojego gustu i określonych upodobań. Nie mam żadnego obowiązku śledzić jego dotychczasowych wypowiedzi, żeby dowiedzieć się, że ruch A w sekundzie B symbolizuje C. Jest wręcz przeciwnie - zadaniem Chizy jako artysty jest przekonanie mnie do jego propozycji. I ma to zrobić podczas występu, a nie za pomocą łzawej historii życia. I na tę chwilę jego charyzma totalnie do mnie nie trafia, uważam ją za sztuczną, wykreowaną i nienaturalną, która jest marionetką reżysera, bez żadnej swojej naturalnej energii. Wynika to tylko i wyłącznie z mojego gustu. Ktoś może uważać Szweda za mesjasza muzyki i światowe objawienie, dla mnie to sztuczny odtwórca o którym zapomnę dzień po finale.

Drogi Dawidzie, dlaczego tak jest? Zdradzę Ci tajemnicę - ludzie... mają różne gusta i inaczej odbierają wrażenia artystyczne. Szok co? Co więcej - nowy bóg szwedzkiego przemysłu rozrywkowego nie jest wyjątkiem. Każdy z uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 (jakby co do poprzednich edycji wydarzenia także się to odnosi) polega indywidualnej ocenie każdego z słuchaczy i każdy ma prawo wyrobić sobie indywidualną opinię na podstawie tego co widzi.

Dawid napisał:(...)Jego kłanianie się mamuśkom i tancerzom jest ikoniczne.
Wcale a wcale John nie zrobił dokłądnie tego samego samego rok temu Uśmiech

Dawid napisał:Odpal sobie jeszcze raz jego wczorajsze występy. Chyba inne show oglądałem. Uśmiech

Nom, chyba tak Wink

Dawid napisał:Życzę wygranej!

A to już Europa i Australia zweryfikują w maju.

Dawid and marjuz lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 14:21
Finałowy rezultat spodziewany, ale takiego rozpierd*lu w głosowaniu publiki to się nie spodziewałem. ;o
Patrząc pobieżnie można uznać, że Szwecja kolejny już rok z rzędu wysyła porządny pakiet zaprogramowany na miejsce w TOP10 Eurowizji. Tak faktycznie jest, ale mam wrażenie, że wybór ten jednak trochę różni się od tych z kilku poprzednich lat (Mamusiek tu nie uwzględniam, bo na ESC nie pojechały) - wcześniej dostawaliśmy solidne propozycje muzyczne, a wokalista był jedynie dodatkiem do całości, a nie jakoby tworzył ją od nowa.
Voices jako kompozycja muzyczna nie jest moim zdaniem niczym wybitnym. Całą robotę robi tu postać Tusse. Jest oceanem charyzmy i wulkanem energii na scenie. Sprawia on, że ta piosenka po prostu żyje podczas występu własnym życiem, nabiera dodatkowego znaczenia i staje się swego rodzaju hymnem. Ja mu wierzę, czuję tu duszę, daję się porwać i wczoraj w trakcie jego występu darłem się KEN JU HIIIIIR E MILIOOOON WOJSES i pewnie nie inaczej będzie w maju.
TOP3 u jury wydaje się praktycznie pewnie, u widzów z pewnością będzie niżej, ale śmieszy mnie jak widzę, że Tusse skończy jak Ingrosso. Nie, nie skończy, nie martwcie się. ;*

Zapomnij o hejterkach...

12/12

Na marginesie tylko dodam, że wyniki Melo uważam, że cudne wręcz - wszystkie miejsca w TOP5 obsadziły propozycje, które chętnie widziałem w roli tej zwycięskiej. ^^ Cieszy Clara w top5, Mamuśki w top3 i to, że Dotter nie flopła u widzów, a bardzo się tego bałem (po jej minie można stwierdzić, że liczyła na więcej, ale imo piękny wynik zrobiła i tak).
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 14:27
Po pierwsze, nie podoba mi się czepianie się każdego słówka z poszczególnych komentarzy i recenzowanie ich. Znacznie trudniej jest napisać komentarz od zera i wyjaśnić swoją opinię, dlaczego utwór się podoba/nie podoba. W internecie jest setki filmów typu "commentary" i zawsze te osoby z góry stawiają się w roli mądrzejszych, no bo przecież one zauważają głupotę. Jednocześnie nie trzeba się wysilać bo ocenia się już wcześniejsze dzieło.

Dodatkowo stawiasz te osoby w bardzo niezręcznej sytuacji, bo zarzucasz im manipulacji poprzez wyjęte znikąd "argumentum". Zarzucanie innym manipulacji i stosowania technik retorycznych jest również pewnego rodzaju techniką retoryczną. Ale jak się bawisz Dawidzie, to spk.

***

Dawid napisał:Tak, to jest piosenka z gatunku pop. Tak jak i większość stawki Melodifestivalen. Ścierają się tu największe wytwórnie i lokalne gwiazdy muzyki popularnej. Ta "generyczna" piosenka dostała 2,9 mln głosów od Szwedów, zachwyciła cały kraj, a od zakończenia półfinałów chyba niezmiennie królowała na szwedzkich listach Spotify.

Argumentum ad numerum. Zresztą fakt że utwór się szeroko podoba może też świadczyć o jego generyczności. Jeangu ma beznadziejny utwór bo w każdej topce jest ostatni.

Dawid napisał:
Aro napisał:no ale szanujmy się i nie wysyłajmy kopi schematów, która jest kopią wszystkich możliwych schematów
Kogo lub co skopiowali? To że utwór jest festiwalowy, zjawiskowy i dobrze wyproduktowany jeszcze nie czyni go niczyją kopią.

Pominąłeś słowo: schematów. Ja podałem chociażby przykład utworu Oscar Zia - "Human". Plagiat =/= kopiowanie schematów.

Dawid napisał:
Aro napisał:Nic to nie wnosi ani do konkursu, ani do naszego życia. Takich piosenek było, są i będą tysiące.
A do mojego wnosi. Jest zdecydowanie ponad przeciętnością.  Uśmiech

Super argument. A do mojego nie i co.

Dawid napisał:
marjuz napisał:"Too Late for Love" pozwoliło Szwecji wyjść muzycznie z okopów radiowych szlagierów
Pssst... To też była power-radiówka.

Jeśli utwór jest w 20% radiówką, a drugi w 80%, to nie można stawiać między nimi znaku równości. To się nazywa symetryzm.

Dawid napisał:
marjuz napisał:nie ma tu żadnego hymnu o rasizmie ani nic z tych rzeczy
Get up and live and make it matter
(...)
Painting all the scars in
The colors of change


Oczywiście pominąłeś sobie sprytnie, kolego, pierwszą część wypowiedzi która brzmi: "Tak o niczym, przecież z tak generycznego tekstu nic nie wynika, (...)" i dopiero powyższy cytat. Cytowanie kogoś w urwanym w połowie zdaniu nie ma sensu, bo pomijasz logiczne następstwo wypowiedzi. I tak, z tekstu nie wynika temat rasizmu; jeśli słowo "colors" ma mnie zwalić z nóg, to nie zwaliło. Nie wątpię że Tusse w domyśle śpiewa o tym, ale to trochę dorabianie interpretacji do gotowego dzieła, tak jak z Vincentem Bueno. Tusse nie znajduje się na liście twórców piosenki.

Dawid napisał:Argumentum ad nieszczerościum
Jako jedyny wczoraszy uczestnik miał mniej backing vocals niż miało to miejsce w półfinale. Chłopak oddał wczoraj całe swoje serce w ten występ.

Wyraziłeś swoją opinię, podobnie jak @Aro. Sam jestem bliższy twojej, lecz komentowanie oddzielnie każdego zdania Aro w tym temaie jest niesmaczne. Aro wyraził swoją opinię, ty wyrażasz swoją i nie trzeba robić to w otoczce jakiejś wielkiej recenzji, bo zmuszasz adwersarza do odpowiedzi, stawiając się wyżej.

Dawid napisał:@Iker napisał:
Wygrał pewnie z powodu ogromnego hype'u na niego i łzawej historyjki czarnego geja, dziecka uchodźców.
* dziecka, które przyjechało do Szwecji bez rodziców, ledwie ich znało. Dodatkowo jego matka już nie żyje. Tak, historia mu pomogła, bo jest szaloną inspiracją dla każdego z nas. Czy wygrał samą historią w największym w kraju show, gdzie tak naprawdę liczy się tylko piosenka/występ? Nie. Jurorzy selekcji na pewno o tym nie słyszeli, a mimo to dali mu 1. miejsce.

Znów pominąłeś pierwszą część zdania adwersarza, która brzmi: "Wygrał pewnie z powodu ogromnego hype'u na niego (...)". Wyciągasz jeden z dwóch powodów i dowodzisz że nie tylko to wystarczyło. Graty.

Dawid napisał:Argumentum ad Gagarinum
A tego to nawet już szkoda komentować.

Ciebie też.

***

Napisanie tego komentarza zajęło mi bardzo niewiele czasu, w przeciwieństwie do znacznie krótszych komentarzy w których do niczego się nie odnoszę. Atakować osoby w ten sposób można łatwo, mimo iż nie da się w żaden obiektywny sposób stwierdzić kto ma rację. Bo każdy wyraża swoją opinię i dobrze że są osoby które mają mniej popularną i zwłaszcza ty powinieneś to szanować. Idąc tak dalej będziemy się dalej przerzucać łajnem i do niczego nie dojdziemy.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

marjuz and Aro lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2129
Wiek : 24

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 14:33
Aro napisał:
Dawid napisał:Kogo lub co skopiowali? (...)
Wszystkie możliwe schematy xd Nie trzeba podawać konkretnych tytułów, żeby to stwierdzić. (...) struktura Voices jest tak banalna i generyczna, że po pierwszych 10 sekundach wiadomo jak się skończy.
No to się dowiedziałem...

Aro napisał:Zdradzę Ci tajemnicę - ludzie... mają różne gusta
I TO JEST MEGA

Aro napisał:
Dawid napisał:(...)Jego kłanianie się mamuśkom i tancerzom jest ikoniczne.
Wcale a wcale John nie zrobił dokłądnie tego samego samego rok temu Uśmiech
John nie był wtedy świeżo upieczonym winnerem, tylko własnie oddawał statuetkę Język 1

marjuz napisał:Oczywiście pominąłeś sobie sprytnie, kolego, pierwszą część wypowiedzi
Komentowałem te fragmenty do których chciałem się odnieść. To nie jest recenzja waszych recenzji tylko mój komentarz do ich fragmentów (tzw. discussion). Na moją rzetelną opinię utwóru przyjdzie czas. To tak na żywo.

Łosoś and Aleks lubią ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 14:52
Przyznam się, że nie rozumiem tego co się tutaj dzieje ze Szwecją w ostatnich latach i takie skrajne opinie.
Przecież od momentu wprowadzenia międzynarodowego jury do Melodifestivalen SVT wysyła co roku na konkurs dobrze skrojone popowe utwory, które mają dotrzeć jak do najszerszego grona odbiorców. Może i robi się to już trochę nudne no ale wyniki mówią same za siebie i zaznaczę, że nie są osiągane tylko za pomocą przyjaznej Skandynawii (z tym bywa różnie w ostatnich latach przecież), jak wyniki np. Rosji.
Paradoksalnie uważam, że w tym roku :sweden: może być trudniej wyjść z półfinału niż ponownie osiągnąć Top5 w finale a może nawet wygrać przy tak wyrównanej stawce jaką mamy.

Iker lubi ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 19:22
No piosenka się nie zdążyła zacząć, a już komuś dzwoni stara Motorola, no ludzie...

A tak już na poważnie - chyba moja najulubieńsza Szwecja od 2017, bezpieczna (Szwedzi będą szwedzić), ale wpadająca w ucho. Tusse sprawia wrażenie fajnego młodego człowieka, który, co najważniejsze, nie ma na nazwisko Ingrosso, dlategóż przyjmuję go na eurowizyjnej scenie z otwartymi ramionami. Jeszcze pogłówkuję gdzie to wsadzić do rankingu, ale ogółem jest orajt.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 22:57
Jako typowej szwedzkiej radiówki nie będę miał pewnie tej piosenki w czołówce, ale w swojej kategorii jest naprawdę dobra i widzę, co inni mogą w niej widzieć. Dla mnie jest po prostu dość przyjemna i zawsze z chęcią ją wysłucham gdy akurat się znajdzie na playliście, a sam Tusse sprawia wrażenie bardzo sympatycznego i utalentowanego chłopaka. Historia jego życia robi ogromne wrażenie, oby mu się wiodło na Eurowizji i poza nią.
avatar
Charmoiselle
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 38
Wiek : 27

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Nie 14 Mar 2021, 23:11
Pierwsze 30 sekund brzmiało całkiem zachęcająco, potem już nijako, brakuje jakiegoś większego tupnięcia. Nie przemawia do mnie zupełnie, Szwecja miała już lepsze propozycje...

Iker lubi ten post

Sponsored content

SZWECJA: Tusse (Voices) Empty Re: SZWECJA: Tusse (Voices)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach