Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

HOLANDIA: Anneke Grönloh (Jij bent mijn leven) Empty HOLANDIA: Anneke Grönloh (Jij bent mijn leven)

Czw 25 Mar - 5:34



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 47


Brak zachowanego obrazu z tamtego konkursu nie przeszkodził mi w docenieniu tej wspaniałej piosenki. Do jej największych zalet zaliczyłbym przede wszystkim te wyraziste i genialnie wpasowane motywy instrumentalne, które w tym wykonaniu z udziałem orkiestry jeszcze bardziej zyskują. Piosenka jest stosunkowo żywa i dynamiczna, co również jest sporym plusem, szczególnie jak na tamte czasy.

Co ciekawe, urodzona na terenie dzisiejszej Indonezji Anneke Grönloh była pierwszym w historii Eurowizji wykonawcą pochodzącym spoza Europy. Wówczas były to Holenderskie Indie Wschodnie, a rodzina małej Anneke przeniosła się na stałe do Holandii dopiero po wojnie. Początki jej rodziny nie były za fajne (internowanie ojca jeszcze przed jej narodzinami, dzieciństwo w japońskim obozie koncentracyjnym), więc cieszę się, że ostatecznie odniosła sukces.

Nie mam pojęcia jak mógł wyglądać jej występ, ale wokalnie wypadła dobrze i brzmi na tyle charyzmatycznie, że pewnie by mnie do siebie przekonała na scenie. Temat utworu jest natomiast trochę kontrowersyjny i średnio pasuje do jego lekkiego tonu. Mówi o kobiecie, która zdaje sobie sprawę ze stałych zdrad swojego partnera, ale kocha go nad życie i jest w stanie mu to wszystko wybaczać, byle tylko mogli być razem.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach