Eurowizja 2025: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1908
Płeć : Male
Wiek : 30
Skąd : Ząbki/Warszawa

CHORWACJA: Kraljevi Ulice & 75 Cents (Romanca) Empty CHORWACJA: Kraljevi Ulice & 75 Cents (Romanca)

Pon 29 Mar - 0:54



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 42


O ile dobrze kojarzę z Gry Eliminacyjnej, to wiele z Was również ma tę piosenkę gdzieś w okolicach 42. miejsca, tyle że w rankingu rocznika 2008. Szeroki uśmiech Ja również jestem trochę zdziwiony jej obecnością w topce, a na tak wysokim miejscu to już w ogóle, ale jak na spokojnie o tym pomyślę, to potrafię jasno wskazać, co aż tak mi się w niej podoba.

Przede wszystkim głos wokalisty: niski, męski, dźwięczny... mmmmm... Większości z Was to pewnie nie rusza, ale mnie owszem, i to bardzo. Ten utwór to takie bardzo przyjemne nostalgiczne tango w klimatach romskich, czemu jako fan tańca oczywiście przyklaskuję. Miło się tego słucha. Szczególnie urzeka mnie to ronione brzdękanie przed zwrotkami.

No i jest oczywiście niezastąpiony 75 Cent ( xD ), czyli Ladislav Demeterffy. O ile jego pierwsza, mówiona partia jest trochę losowym, ale przyzwoitym rozpoczęciem utworu, to jego późniejsze wydzieranie się w żadnym razie nie jest dobre. Mimo to kocham. Serce Pozwolę sobie na niesmaczny żart: dobrze, że zmarło mu się dopiero 2 lata później, a nie wtedy na scenie, bo wygląda, jakby było blisko. Wink Pocieszny jest niesamowicie w tym co robi: gdy błąka się bez celu po scenie, gdy wije się koło niego tancerka, czy też w końcu gdy skreczuje (!) na gramofonie. Po prostu wszystko co z nim związane jest epickie.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1280
Wiek : 23

CHORWACJA: Kraljevi Ulice & 75 Cents (Romanca) Empty Re: CHORWACJA: Kraljevi Ulice & 75 Cents (Romanca)

Pon 29 Mar - 2:22
Mega art muza. Wspominam dobrze, bo dla odstresowania śpiewałem sobie to prowadząc autko w drodze na maturę. Dla mnie co prawda muzą początków pandemii było Leto Svet, ale to też dobry poziom abstrakcji.
Powrót do góry
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach