Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

+12
CzerwonePaznokcie
Skrzeczek
mercator
monkeyy
Aleks
iguś
marjuz
Dastame
Yngwie / admin
KarolStark
Insiles
Łosoś
16 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś reprezentantce Albanii?

0 - 0%
2 - 14%
4 - 29%
3 - 21%
0 - 0%
2 - 14%
0 - 0%
1 - 7%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 14
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 2:16
ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) 1ae20ea086d54e464aefa26bdc63658c?p=card_big

Zakończyła się kolejna edycja Festivali i Kenges. Dzięki głosom jury, zwyciężczynią została wokalistka
:albania: Jonida Maliqi, która zaprezentuje się w Izraelu, z albańskojęzycznym utworem pt. "Ktheju tokës."


Jonida urodziła się w 1982 r. Karierę rozpoczęła w wieku 13 lat, kiedy zadebiutowała w Festivali i Kenges, w duecie z Aleksandrem Rarpim w utworze "Planeti i fëmijëve". Aż ośmiokrotnie brała udział w festiwalu, do tego momentu jej największym sukcesem było drugie miejsce w 1999 r. z utworem "Do jetoj pa ty". Poza karierą muzyczną, pracuje jako prezenterka oraz jest aktorką musicalową (znana z roli Julii w albańskiej wersji "Romeo i Julia.") W 2016 r. zasiadała jako juror albańskiej wersji The Voice. 22 grudnia 2018 r. wokalistka po raz pierwszy zwyciężyła w festiwalu, dzięki czemu zadebiutuje na eurowizyjnej scenie w Tel-Avivie. Jej utwór mówi o problemie emigracji w Albanii, o rozłące między ludźmi, jak również o dawnym konflikcie w Kosowie.

:albania: (AUDIO) :albania:
:albania: (LIVE)
:albania:

TEKST:


Ti kendon edhe qan
Në duar lotët mbledh
I mban

[Pre-Chorus]
Një ditë jeton
Në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet (Eh-eh-eh...)

[Interlude]
Ah-ah-ah... Ah-ah-ah... (Ah-ah-ah...)
Ah... ah...

Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia
Ah-ah-iaia, ah-ah-ia, ah-ah-iaia, ia-ia-ia

Një ditë jeton
Në tjetrën vdes
Sa mall, pak shpresë
I vetëm, pa identitet

Ktheju tokës tende
O njeri që zemrën lë peng
Ktheju tokës tende
Ti e di një zemër të pret

Ah-ah-ia-ia-iaia-ah, ah-ah...
Ah-ah...


:albania: :albania: :albania: :albania: :albania:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 10 Mar - 22:36, w całości zmieniany 2 razy
Insiles
Insiles
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 107
Płeć : Male
Skąd : Częstochowa

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 14:34
Nie czuję tego klimatu w utworze. 5/10, może polepszy się moja opinia.
Edit: I polepszyła się - 7/10 Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Insiles dnia Nie 24 Lut - 15:24, w całości zmieniany 1 raz
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 914
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 18:59
Niestety nie podoba mi się. Nie moje klimaty. World i Mall to było coś, tutaj tego czegoś nie ma. Albanii nie zobaczymy raczej w finale.
2/12
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 19:42
bardzo podoba mi się linia melodyczna w tym utworze, ale obawiam się że bez orkiestry na żywo ten utwór może nie wybrzmieć tak dobrze. Na mojej playliście nie zagości bo utwór typowo festiwalowy, jest w tym też pewna doza patosu, za którym nie przepadam - jednak jako całość to się broni i zostawię 5/12 (utwór w moim mniemaniu dużo lepszy od zeszłorocznego, sama Jonida ma kawał głosu, w sumie jako juror w przedostatniej edycji The Voice Of Albania to nawet takiego głosu się wymaga).


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Nie 23 Gru - 19:43, w całości zmieniany 2 razy
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 19:42
Przesadzacie. Song mógłby spokojnie być wykorzystany jako soundtrack to dobrej gry. Jako że to pierwszy utwór i całkiem mi się podoba to 7/12 Faworytem nie będzie, ale finale dla mnie może się znaleźć.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1233
Wiek : 23

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 23 Gru - 23:56
Idealna piosenka na zgarnięcie 40 punktów od diaspory, dwóch dwunastek od jury z Mołdawii i Azerbejdżanu i finalnie 14 miejsca w półfinale.

No niestety. Szkoda że szanowne jury nie wybrało utworu który ma jednak jakieś szanse na Eurowizji, bo o ile rozumiem mocne dla Albańczyków przesłanie o rozsianiu tego narodu po całym świecie, to jednak co to obchodzi zwykłego Europejczyka? Guzik, a sama piosenka broni się oczywiście nijak, będąc typowym FiKowym krzykaczem, który powinien pozostać w tym miejscu a nie wyciekać na eurowizyjną scenę. 1/12
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Pon 24 Gru - 1:59
Jest nieźle i główny motyw muzyczny mi się podoba, ale jednak jako całość słucha mi się tego zdecydowanie zbyt ciężko. Ta piosenka nieco przytłacza i niespecjalnie zapada w pamięci. Wokal Jonidy też nie należy do moich ulubionych. Mam jednak wrażenie, że ta piosenka wybrzmiała na scenie festiwalu przy orkiestrze o wiele lepiej niż w wersji studyjnej. Ogólnie jest więc... poprawnie - moja typowa ocena albańskich utworów tuż wygraniu FiKu. Potem pewnie pozostałe państwa zdecydowanie ją przyćmią.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Pon 24 Gru - 12:42
Ktheju tokës było moim numerem 1 przed Fikmasem, choć na żywo uważam, że bezkonkurencyjna była Soni. Jonidy zwycięstwo mnie cieszy, bardzo podoba mi się ten etniczny klimat, a całość absolutnie nie jest za ciężka. Bardzo dobrze, że utwór zostanie po albańsku, zwiększa to szanse Albanii na awans do finału. Trzeba jednak przyznać, że piosenka brzmi o wiele lepiej z orkiestrą, a jak wiemy na Eurowizji takowej nie ma, więc tutaj trochę kompozycja może stracić. Solidny początek tego sezonu preselekcyjnego.

8/12
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Wto 1 Sty - 19:52
Dla mnie :albania: Ktheju tokës to absolutny masterpiece - podkład muzyczny to jakieś cudo rodem z oscarowego filmu, natomiast poruszający wokal Jonidy dodaje utworowi ogromnej klasy - trzymam mocno kciuki niezależnie od tego, jak utwór poradzi sobie w :israel: Tel Avivie. Uśmiech

10/12
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Nie 27 Sty - 13:36
Albania po zeszłorocznym odstąpieniu od ballady śpiewanej przez kobietę i świetnym wyniku Eguenta ponownie postawiło na balladę śpiewaną przez kobietę. W dodatku piosenka jest bardzo średnia.Tym razem Albania zostaje w półfinale.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Pon 28 Sty - 18:19
Mi się ta piosenka podoba, wprawdzie nie jest to jakaś nowoczesna piosenka, ale mimo to dobrze mi się jej słucha. Teraz trzeba czekać na ostateczną wersję tej piosenki...
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Sob 9 Lut - 20:46
Nigdy nie uważałem tego utwory za zły, ale początkowo sprawiał mi wrażenie zbyt ociężałego dla mnie. Nie jest to coś najbardziej w moim stylu, ale z kilkoma kolejnymi przesłuchaniami dała radę mnie nieco poruszyć. Ma charakter Pozytywami są przede wszystkim język przesłanie i bardzo dobry wokal. Nie przeczuwam rewelacji pod względem wyniku, bo jakoś nie czuję, by ludzie chcieli głosować na piosenkę po albański o powrocie Albanczykow do kraju, ale może się zaskoczę. A wizualizacje przy występie bardzo zapadły mi w pamięć. Chcę te światła drogowe również na ESC Uśmiech. W preselekcyjnym finale Fiku-Miku najbardziej lubiłem Ta Dua Besoj.

Siódemka dla Ciebie, Albanio.
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Sob 16 Lut - 11:39
Znowu typowy albański utwór który jest mega ciężki w odbiorze.
Fajny pomysł na wizualizację jakby z kreskówki która odciąża trochę klimat.
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Pon 18 Lut - 13:53
Dałam 7.
Jeśli chodzi o mój gust muzyczny to wygląda to tak:
- power ballada z krzykaczem na wokalu - 🇳🇴
- etniczna power ballada z krzykaczem na wokalu - Uśmiech
Co prawda koło Buszpepy to nawet nie stało, ale i tak lubię i jest to jeden z moich ulubionych utworów tej edycji i tak pewnie pozostanie. Plus za chęć pozostania przy języku albańskim zamiast znowu dorabiać angielski tekst od czapy - zbyt wiele utworów zostało zniszczonych w ten sposób i akurat Albania była często winna tej zbrodni. Tylko niech Jonida poćwiczy śpiewanie, bo mam wrażenie, że trochę się męczy.
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 677
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Pią 1 Mar - 23:38
Ma ten utwór ciekawe momenty ale nic więcej co skłaniałoby mnie do ponownego odsłuchania tego za kilka dni, czy wgl kiedykolwiek.. Czasami irytuje za bardzo jej głos, no i do Eugenta daleko, oj daleko.
Sponsored content

ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës) Empty Re: ALBANIA: Jonida Maliqi (Ktheju tokës)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach