Eurowizja 2025: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś Macedonii?

1 - 11%
1 - 11%
2 - 22%
1 - 11%
1 - 11%
0 - 0%
2 - 22%
1 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 25 Sty - 20:23
MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) 20190125_200906

Jak poinformowała macedońska telewizja Tamara Todevska będzie reprezentować :macedonia: Macedonię na Eurowizji w Tel Awiwie.

Tamara Todewska urodzona w 1985 w Skopje – macedońska piosenkarka, reprezentantka Macedonii w 53. Konkursie Piosenki Eurowizji (2008). Urodziła się w Skopje, leżącym wówczas w Socjalistycznej Republice Macedonii, jest drugą córką nauczyciela w szkole muzycznej Welko Todewskiego i śpiewaczki operowej Branki Todewskiej, mającej serbskie korzenie. Ma starszą siostrę Tijanę, która także jest piosenkarką. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Skopje. W maju 2014 wsparła wokalnie swoją siostrę Tijanę podczas jej występu w półfinale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. W listopadzie z piosenką „Brod što tone” zajęła drugie miejsce w krajowych eliminacjach eurowizyjnych.

:macedonia: Tamara Todevska - Proud (videoclip)


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Pią 8 Mar - 21:01, w całości zmieniany 2 razy
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1908
Płeć : Male
Wiek : 30
Skąd : Ząbki/Warszawa

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 25 Sty - 20:46
No i kolejny powrót kogoś z eurowizyjnej rodzinki! Szeroki uśmiech A tym bardziej cieszę się, że padło akurat na Tamarę. Serce Jej piosenkę z 2008 roku uwielbiam i bardzo żałuję, że nie osiągnęła wtedy odpowiedniego wyniku. Teraz będzie okazja, żeby się odegrać. Uśmiech

Wszystko zależy oczywiście od samej piosenki, ale jestem dobrej myśli. Czasami zdarzało mi się słuchać innych utworów Tamary i w moim odczuciu generalnie trzymają poziom.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1589
Płeć : Male
Wiek : 23

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 8 Lut - 17:06
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1589
Płeć : Male
Wiek : 23

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 8 Mar - 20:04
Utwór macedoński jest już dostępny:

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 898
Płeć : Male
Wiek : 24

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 8 Mar - 21:45
Macedonia raczej kolejny raz zostaje w semi. Piosenka jak większość w tym roku nic złego nic dobrego, ale dla mnie wychodzi bardziej na plus. W sumie liczę na cud i będę się cieszył jeśli uda się wejść dalej.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 8 Mar - 23:52
Dobrze się słucha. Chociaż śpiewa raczej o pozytywnych rzeczach xd. A jest to ujęte w takiej muzyce patetycznej ballady. No ale to taki mały defekt. Mi się podoba, prawdziwe słowa, coś innego w końcu od Macedonii, może teraz im pójdzie. Myślałem, że troszkę bardziej się jednak rozwinie w warstwie instrumentalnej, ale chór doszedł i fajnie to wychodzi. Brakuje mocnego akcentu jakiś smyczków może, ale wrażenie pozytywne. Tylko, żeby stagingu nie skopali.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 917
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Sob 9 Mar - 8:22
Bardzo dobra ballada w tym roku z Macedonii. Utwór odpowiednio się rozkręca, napięcie jest stopniowane. Końcówka zdecydowanie ma moc, a wokal Tamary bardzo mi odpowiada.
Dobrze, że Macedonia próbuje zmienić klimaty po nieudanych próbach z szybszymi piosenkami. Myślę, że tym razem nie zwalą stagingu i jury może ocenić Tamarę na tyle wysoko, że Macedonię po siedmiu latach zobaczymy ponownie w finale. Życzę im tego.

8/12
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1280
Wiek : 23

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Sob 9 Mar - 10:14
O taak, brakowało mi jeszcze jednej drącej się baby w tym półfinale. :croatia: :moldova: :albania: :macedonia: - to będzie prawdziwa symfonia dla uszu.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Sob 9 Mar - 11:51
Wyjec śpiewający smęty, tego nie da się słuchać. Macedonia po raz kolejny nie awansuje do finału.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1908
Płeć : Male
Wiek : 30
Skąd : Ząbki/Warszawa

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Nie 10 Mar - 0:08
Dobrze, że Macedonia próbuje zmienić kierunek. Może w końcu kiedyś przeniesie to pożądany rezultat w postaci awansu do finału, ale mocno się obawiam, że jeszcze nie teraz. Tej balladzie zdecydowanie brakuje jakiegoś przełamania i choć od początku jest w niej moc, to jednak pozostawia mnie z lekkim niedosytem. Melodycznie pod wieloma względami kojarzy mi się z "One Last Breath" (:greece: 2015), tyle że tam końcówka nabierała niesamowitej mocy, a tu jest raczej płasko. Mimo to trzymam kciuki za dobrą prezentację, która będzie godna awansu do finału, bo jakiś potencjał w tym jednak jest.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 703
Płeć : Male
Wiek : 21

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Nie 10 Mar - 12:12
Bardzo dobry utwór z Macedonii (Północnej). Proud jest niby takie klasyczne, mam wrażenie, że podobnych ballad jest na pęczki ale jednak słucha się tego bardzo przyjemnie. Bardzo odpowiada mi także głos Tamary. Szkoda, że utwór nie rozkręca się trochę wcześniej, ale po osłuchaniu już mi to tak nie przeszkadza.
Fajnie, że Macedonia po nieudanych próbach stara się odnieść sukces z utworem w innym stylu. Wydaje mi się, że tą propozycję będzie dużo łatwiej przedstawić na scenie niż takie Dance Alone lub Lost and Found więc może w końcu Macedończycy nie zepsują prezentacji.
8/12
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Nie 10 Mar - 19:15
Nudne to niestety. Szkoda bardzo szkoda. Dwa plusy: przesłanie utworu i wokal wokalistki. 2/12
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 5 Kwi - 9:50
Czuć trochę dramaturgii w tym utworze co trochę przypomina mi utwór Rosji w tym roku ale osobiście z tego dwojga wolę Macedonię, gdyby był dobry występ uważam że Macedonię stać nawet na awans ale wiadomo jak u nich wychodzi potem wszystko na żywo Szeroki uśmiech może tym razem w końcu coś się zmieni w tej kwestii.
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Pią 5 Kwi - 10:00
Nuuudy :x

Ani melodia, ani przekaz - miałem kilka podejść i nijak nie potrafię tego poczuć.

2+ / 12
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Sob 6 Kwi - 19:49
Uważam, że to najlepsza ballada w tym roku. Czuję emocje, które Tamara śpiewa. W przeciwieństwie do ballady Siergieja, która jest według mnie trochę przesadzona i sztuczna (ale też nie jest zła). Mam nadzieję, że Macedonia wejdzie do finału. Zasługują na to.
Sponsored content

MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud) Empty Re: MACEDONIA: Tamara Todevska (Proud)

Powrót do góry
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach