Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

+16
magou
Mrs.Nobody
Skrzeczek
Bluee
Luna
simonwolfi
monkeyy
CzerwonePaznokcie
Aleks
Cheb
Kuba
Yngwie / admin
Dawid
Aro
iguś
Łosoś
20 posters
Go down

Ile punktów przyznałbyś propozycji włoskiej?

11 - 55%
4 - 20%
1 - 5%
0 - 0%
1 - 5%
2 - 10%
1 - 5%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 20
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 2:03
WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Mahmoud1217

Dzisiejszej nocy, zakończyła się kolejna, już sześćdziesiąta ósma edycja Festiwalu Piosenki Włoskiej w Sanremo. Oficjalnie, po emocjonującym i obfitującym w dosyć dramatyczne okoliczności głosowaniu,
zwycięzcą został ogłoszony wokalista Mahmood, który pojedzie reprezentować :italy: Włochy z utworem "Soldi".


Alessandro Mahmood urodził się w 1992 r. w Turynie. Swoją karierę wokalista rozpoczął od startu w szóstym sezonie włoskiego X Factora, gdzie został wyeliminowany po trzecim odcinku programu. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w telewizji, sam zaczął pisać oraz produkować swoje utwory. Pierwsze efekty przyszły 3 lata później, kiedy piosenkarz zwyciężył konkurs "Area Sanremo" uzyskując tym samym prawo do udziału w kolejnej edycji "Sanremo Giovani". W tymże konkursie, zdołał zająć czwarte miejsce z utworem "Dimentica".

Kolejny spory sukces przyszedł rok później kiedy wokalista z utworem "Pesos" zwyciężył statuetkę najlepszego młodego wokalisty na festiwalu "Summer Festival". Oprócz brania udziału w festiwalach, muzyk miał spory udział w pisaniu tekstu dla takich utworów jak "Hola" Marco Mengoniego, czy też "Nero Bali" Elodie' i Michelle Braviego.

W 2018 r. wokalista ponownie wystartował w "Sanremo Giovani", tym razem zwyciężyl i otrzymał możliwość startu w dorosłej wersji, do której przystąpił z utworem "Soldi". Pomimo bycia poza czołową dziesiątką według bukmacherów, truimfował w całej edycji, tym samym otrzymał propozycję wzięcia udziału w Eurowizji. Propozycję, tą przyjął, tym samym zobaczymy go w Izraelu.

:italy: (AUDIO) :italy:
:italy: (LIVE) :italy:

TEKST:

In periferia fa molto caldo
Mamma stai tranquilla sto arrivando
Te la prenderai per un bugiardo
Ti sembrava amore era altro
Beve champagne sotto Ramadan
Alla TV danno Jackie Chan

Fuma narghilè mi chiede come va
Mi chiede come va come va come va
Sai già come va come va come va
Penso più veloce per capire se domani tu mi fregherai
Non ho tempo per chiarire perché solo ora so cosa sei
È difficile stare al mondo quando perdi l’orgoglio lasci casa in un giorno

(Refren..)

Tu dimmi se
Pensavi solo ai soldi soldi
Come se avessi avuto soldi
Dimmi se ti manco o te ne fotti
Mi chiedevi come va come va come va
Adesso come va come va come va
Ciò che devi dire non l’hai detto
Tradire è una pallottola nel petto
Prendi tutta la tua carità
Menti a casa ma lo sai che lo sa
Su una sedia lei mi chiederà
Mi chiede come va come va come va
Sai già come va come va come va

Penso più veloce per capire se domani tu mi fregherai
Non ho tempo per chiarire perché solo ora so cosa sei
È difficile stare al mondo
Quando perdi l’orgoglio
Ho capito in un secondo che tu da me
Volevi solo soldi
Come se avessi avuto soldi
Prima mi parlavi fino a tardi

Mi chiedevi come va come va come va
Adesso come va come va come va
Waladi waladi habibi ta’aleena
Mi dicevi giocando giocando con aria fiera
Waladi waladi habibi sembrava vera
La voglia la voglia di tornare come prima

Io da te non ho voluto soldi…
È difficile stare al mondo
Quando perdi l’orgoglio
Lasci casa in un giorno

Tu dimmi se
Volevi solo soldi soldi
Come se avessi avuto soldi
Lasci la città ma nessuno lo sa
Ieri eri qua ora dove sei papà
Mi chiedi come va come va come va
Sai già come va come va come va


:italy: :italy: :italy: :italy: :italy:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 10 Lut - 13:46, w całości zmieniany 1 raz
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 11:42
Na wstępie - Loredana po prostu zmiotła to Sanremo, gdyby wygrała, to najpewniej byłaby w moim top3 aż do maja. <3

Nie zmienia to faktu, że Soldi jest świetne. Bardzo rytmiczne, wszystko jest tutaj na swoim miejscu, a przy drugim słuchaniu sam się przyłapałem na tym, że chciałem klasnąć w trakcie refrenu. :P Utwór ma potencjał, aby porządnie się wkręcić, zresztą w moim przypadku już zaczyna. Bardzo też odpowiada mi głos Mahmooda, idealnie pasuje do tego utworu, zresztą sam wokalista jest bardzo charyzmatyczny.

Z dotychczas wybranych na tegoroczną Eurowizję piosenek, to Włochy są zdecydowanie najlepsze, leci 10/12.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 850
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 12:17
Już myślałem, że wczorajszy dzień będzie najgorszym w historii sezonów preselekcyjnych. Na szczęście wszedł Mahmood, cały na biało i pozamiatał. Nie śledziłem San Remo w ogóle, Soldi było jedyną piosenką, jaką wcześniej słyszałem i w sumie nie nastawiałem się zbytnio na wygraną. A tu proszę, nawet Włochy jak chcą to potrafią dobrze wybrać.

Świetny utwór, bardzo charakterystyczny i zapamiętywalny. Wszystko się tutaj zgadza i spina, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Już sobie wyobrażam całą halę w Tel Avivie podczas refrenu. Włochy wskakują na szczyt mojej topki i raczej szybko z niego nie spadną patrząc na poziom innych preselekcji.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2078
Wiek : 24

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 15:00
Nonono, w końcu jakaś pozytywna niespodzianka w okresie preselekcyjnym!
"Soldi" zdecydowanie rzuciło mi się uszy, gdy poznawałem stawkę Sanremo, ale potrzebowałem kilku odsłuchań, aby się w tym zakochać (podobnie zresztą jak włoscy głosujący). Brawo za tak odważny i jakościowy utwór! Serce Klaskanie jest szalenie chwytliwe, a głos Mohmooda hipnotyzuje. Fantastyczny i mocny tekst, personalna historia. Klimat rapowy, którego absolutnie brakuje na Eurowizji, a muzyka tego gatunku najbardziej rozwinęła się w ostatnim czasie. Marzą mi się same tak jakościowe propozycje z innych państw zamiast gniotów pokroju wczorajszych Australii i Czarnogóry. Włochy pokazały, że ryzyko się opłaca. Oby Mahmood nie przejmował się ksenofobicznymi komentarzami oraz krytykami jego piosenki, emocje opadną i ludzie docenią "Soldi".
12/12 i Top 1 rankingu
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 17:37
a ja napiszę, że średnio mi się podoba włoski utwór było kilka utworów które bardziej zasługiwały na to wyróżnienie (jak np. utwór Paoli Turci). W porównaniu z rokiem ubiegłym Włochy odnotowały downgrade. Na plus na pewno klap-klap i głos Mahmooda ale po za tym nic mnie w tej piosence nie urzeka.

Ale chyba nie jestem odosobniony w mojej opinii, gdyż Soldi podczas pierwszej nocy w televotingu uzyskał dopiero 21 miejsce! w Finale został wypompowany przez jury które dało mu ponad 60% swoich głosów, tymczasem w televotingu krucho niewiele ponad 14% w porównaniu do Ultimo który zgarnął blisko 50% głosów publiczności.

takie tam 5/12
w porównaniu z dotychczasowymi wyborami innych krajów to Soldi jest arcydziełem.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 10 Lut - 17:45
Mieszane uczucia mam mocno co do zaistniałej sytuacji.
Przyznam, że słysząc o Ultimo jako o głównym faworycie z jakąś tam szansą bycia pokonanym przez Il Volo, odpuściłem sobie inne propozycje... A jak obu wspomnianych artystów bardzo lubię, stwierdziłem, że nawet OK - choć ich piosenki mnie nie powaliły, scenariusz zwycięstwa jednego z nich mi podchodził.

A potem szyk, wygrywa niejaki Mahmood ze stawkami u bukmacherów 1:51... takiego rozwoju wydarzeń chyba mało kto się spodziewał ;D

Utwór przyjemny, szybko i dobrze wpada w ucho; a przy tym nie do bólu festivalowy. Gość też zdecydowanie umie go dobrze odśpiewać; przydałby się tylko lepszy performance (ach, i ten nagły flashback z tego co zrobili Francesco 3 lata temu Lol ). Ale jak bardziej podoba mi się od propozycji Ultimo... Danie zwycięstwa uczestnikowi mającemu 14% u telewidzów przy jego 47% to zbrodnia  :evil:

Nie mniej jednak na ten moment...

8- / 12
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Pon 11 Lut - 17:30
Mała drama we Włoszech po tym jak wicepremier Salvini w subtelny sposób skrytykował zwycięstwo Mahmooda podczas sobotniego finału Sanremo - wnet rozeszły się plotki o rezygnacji Mahmooda z Eurowizji 2019 na korzyść Ultimo.. co z tego wyniknie? nie wiadomo jak dotąd sprawa jest zagmatwana jak włoskie spaghetti.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
avatar
Cheb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 16 Lut - 10:57
Ale sztosik lb wloskie podejscie do eurowizji mniej wiecej co roku dostajemy od nich quality piosenki spiewane przez artystow z pomyslem na siebie
Soldi jest inne i minimalistyczne, ciemawe jak se poradzi w konkursie
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 16 Lut - 11:05
Absolutnie najlepsza piosenka włoska od dobrych kilku lat - nowoczesna, chwytliwa, a zarazem taka przyjemna i melodyjna. To połączenie absolutnie mnie kupuje! Serce

12/12
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 16 Lut - 11:10
Nie śledziłam dramy w SanRemo i trochę szkoda że mnie ominęła.

Ale Soldi jest świetne. Wkręca się. Miła odmiana, powiew świeżości.
Może namieszać w maju.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Sob 16 Lut - 12:48
Po raz kolejny Włosi trafiają idealnie w mój gust. Soldi pewnie nie jest utworem na zwycięstwo, a szkoda, bo przez lata wysyłania bardzo dobrych utworów na Eurowizję Włosi zasłużyli sobie na triumf i zorganizowanie finału.
avatar
simonwolfi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Nie 17 Lut - 13:20
Jezu przenajświętszy, jakie to jest dobre! Wątpię, by Soldi wypadło z mojego Top 3. Wkręciło mi się niesamowicie i słucham tego codziennie. Dodatkowym walorem w kontekście majowego występu jest egzotyczna uroda Mahmooda. Boję się, że demoludy wywindują irytującego mnie Lazareva na czoło, a ucierpi na tym włoski reprezentant.
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Pon 18 Lut - 16:26
Dałam 10, choć się wahałam nad wyższą oceną. No nic, jeśli nie pojawi się już nic lepszego to zmienię.
San Remo śledziłam (zazwyczaj w okresie preselekcyjnym śledzę tylko San Remo i nasze eliminacje jeśli są, innych mi się nie chce mimo że zawsze sobie powtarzam że za rok będzie inaczej), niestety mogłam obejrzeć tylko występy na youtube, bo streamy ssały. Mahmood był jednym z wykonawców, którzy mi się najbardziej rzucili w oczy (czy raczej uszy) od pierwszej nocy, jednak nie liczyłam na jego wygraną. Ostatniego dnia San Remo nie chciało mi się siedzieć do późna i stwierdziłam, że rano zobaczę wyniki. No i rano miałam miłą niespodziankę. Szeroki uśmiech
Utwór jest bardzo dobrze skomponowany i wyprodukowany, że nawet ktoś taki jak ja, kto nie słucha tego typu muzyki na co dzień musi docenić ten utwór. Widzę potencjał co do możliwego występu na scenie w Tel Awiwie, jest jeszcze klaskanie, na tyle proste, by zaangażować publikę. Włosi pewnie znowu będą w top 10 a ja znowu ich obsypię SMSami.
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Pon 18 Lut - 23:18
Ciekawa propozycja z Włoch. Nawet dobrze że ta drama z jury była bo utwór ma potencjał. Refren jest bardzo dobry. 6/10
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Wto 19 Lut - 15:17
Porządny i dobry jak na swój rodzaj utwór, który powinien się wyróżnić, będąc jednak przystępnym. Na Eurowizji raczej mało jest takich brzmień i w tak dobrym wydaniu. Mnie również zdołał przekonać. Jest do dobrze stworzony, jakościowy utwór, który sobie fajnie płynie i potrafi momentami zaskoczyć, a ma tekst zdaje się mieć jakiś sens. Nieco przeszkadza mi wtrącenie arabskie, tak trochę kuje w uszy, gdy mamy melodyjny włoski, a nagle wchodzi arabski, za którym nie przepadam, ale to nie jest duża wada.

9/12 (8+ lub 9-/10)
Sponsored content

WŁOCHY: Mahmood (Soldi) Empty Re: WŁOCHY: Mahmood (Soldi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach