Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

+25
Wilk
Iker
Łosoś
Cheb
Skrzeczek
Dastame
Mrs.Nobody
Bluee
Yngwie / admin
Luna
Aro
Aleks
Finpo
marjuz
Morison
simonwolfi
KarolStark
Sebek
Fenistil
IgorBielak
iguś
monkeyy
Drover
Liver
CzerwonePaznokcie
29 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś słoweńskiemu duetowi?

8 - 40%
4 - 20%
3 - 15%
1 - 5%
0 - 0%
2 - 10%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 5%
1 - 5%
 
Wszystkich Głosów: 20
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 21:48
SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) ZalaGasper2

Kolejna edycja EMA za nami. Głosami najpierw jury a później widzów, zwycięstwo odniosł duet Zala Kralj & Gašper Šantl, który będzie reprezentować :slovenia: Słowenię z utworem "Sebi".

Duet składa się z dwóch członków - multinstrumentalisty Gašpera Šantla oraz wokalistki Zary Kralj. Para poznała się dzięki przyjacielowi Gašpra, Židze, który pokazał chłopakowi nagrania Zali na Instagramie. Zespół specjalizuje się w muzyce elektronicznej. Dotychczas wydał dwa utwory "Valovi" oraz "Baloni". W roku 2019, grupa zgłosiła się do preselekcji EMA, z utworem "Sebi". Po przejściu przez jurorski finał, w superfinale para uzyskała 73 % głosów i zwyciężyła - tym samym będą mieli szansę pokazać się w Tel-Avivie.

:slovenia: (AUDIO) :slovenia:
:slovenia: (LIVE) :slovenia:

TEKST:

Ko so tvoje misli polne
Lahko poslušaš, kako mi bije srce
Ko težko je tvoje breme
K meni se lahko zatečeš

Vprašaj, kaj me vodi dalje
So dosežki in razdalje
Kot list gre z vetrom in se mu upira
Jaz grem s tokom in se mu upiram

(Refren)
Vedno se ne vidi zvezd
Sam ostani sebi zvest
Ne govori mi oprosti
Vedno se ne vidi zvezd
Sam ostani sebi zvest
Ne govori mi oprosti

Solze v tvojih so očeh
Pusti, da tečejo
Ko najine želje so različne
Sprejmeš me in sprejmem te

Poglej me
Ni nujno da ima vse pomen
Večnost in ta planet nista prijatelja
In jaz sem kot snežinka, ki čaka na pomlad

(Refren)

Ni ti treba se dokazovat
Vezejo nas iste solze, isti strah

(Refren..) x2


:slovenia: :slovenia: :slovenia: :slovenia: :slovenia:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Sro 20 Lut - 18:48, w całości zmieniany 4 razy
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 22:19
Masakra totalnie.
Słowenia za takie coś powinna dostać bana na Esc.
Znów Raiven okradziona.
Słoweńcy chyba kompletnie nie rozumieją jej przekazu artystycznego i jakości jaką prezentuje. Żal dziewczyny. Myślałam że chociaż teraz sprawiedliwości stanie się zadość.
A wybrana piosenka ciekawa i naprawdę dobra ale wygrać nie powinna bo królowa jest tylko jedna i jest nią Raiven
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 22:21
Po pierwszym przesłuchaniu... brzmi strasznie nijako i monotonnie. I raczej nie widzę tu efektu Calm After The Storm, utwór jest po prostu nudny - to samo tyczy się występu, z trudem dotrwałem do końca.

Póki co wstrzymuję się od oceny... pierwsze wrażenia bywają mylne, a co innego zobaczyć coś przed TV, a trochę od niechcenia włączyć na telefonie Uśmiech niemniej zdziwię się, jak w ciągu paru dni bardziej przekonam się do tegorocznej :slovenia: Lol
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1273
Płeć : Male
Wiek : 26

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 22:33
"Kaos" mi się nie podobał, ale uważam, że była to piosenka jedyna w swoim rodzaju. Co innego "Sebi", dosyć bezpieczny wybór. Może w Tel Awiwie zabraknie podobnych utworów (spokojnych, nastrojowych) i dzięki temu coś ugrają, jednak tak czy inaczej, wypadają trochę blado.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 758
Płeć : Male
Wiek : 23

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 22:44
Jestem w szoku, że do superfinału dostali się moi faworyci, rzadko to się zdarza. Trochę szkoda Raiven, ale to propozycja Zalii i Gašpera była moim #1. Wysokiego miejsca raczej nie będzie, ale na finał jest szansa.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Sob 16 Lut - 22:58
Tegoroczny utwór Słowenii jest po prostu kapitalny w swojej prostocie. Podkład, wokal, chemia między muzykami, wizualizacje, wszystko tu gra i pasuje. Piosenka płynie i płynie, aż szkoda, że ograniczają ją eurowizyjne 3 minuty. Kandydaci do mojego top10 w tym roku.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 0:13
Szkoda mi max Raiven, kolejna próba i kolejny flop od telewidzów. Kaos to był świetny utwór - 27 % w superfinale to zbyt bolesny wynik. Jednakże, ten wybór też jest rewelacyjny - czysta magia. Od świetnego instrumentalu, po tekst oraz samych muzyków. Najlepszy utwór Słowenii od czasów Majki Keuc.

12/12

.....................................


SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Laura-poldvere-laura
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 0:18
Trochę szkoda Raiven, macie rację. Ale ta propozycja mi się podoba, jest magicznie, inaczej. Proste ale wciągające i na swój sposób nie można się od tego oderwać, choć nie ma tu refrenu który by bił w uszy ani dramatycznej nuty. Jako całość jest to po prostu czarujące (światła, muzyka, ta dwójka, beaty). Niektórym się spodoba, innym nie, zobaczymy.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 1:28
Raiven nigdy nie wygra EMA. :( Słowenia wybrała fantastyczny utwór, a mi i tak jest smutno, bo to jednak Raiven zmiotła konkurencję tego wieczoru. Strasznie mi jej szkoda, to 27% musiało boleć.

Co do Sebi - tak jak pisałem wyżej, piosenka jest świetna. Wszystko się zgadza, wszystko pasuje - począwszy od podkładu, bitów w tle, a na samych wokalistach skończywszy. Całość ma niesamowity klimat i już po pierwszy przesłuchaniu czuję się naprawdę oczarowany. Niby jest dość prosto, ale jednocześnie nieschematycznie i... po prostu inaczej.

W pojedynku na klimatyczne duety, dla mnie na starcie Słowenia wygrywa z Łotwą, 10/12.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 1:30
Brakuje mi czegoś co bardziej przykułoby uwagę, ale głos jest całkiem hipnotyzujący. Dla mnie niestety jednak bardziej nuda :/ Wolę zdecydowanie Hvala Ne. Tam było jakieś życie a Lea też świetnie się zaprezentowała. Wogóle mi dzisiejsze wybory nie podchodzą, a wszystkim się podobają xD Myślę, że klimatyczne piosenki mogą być ciekawsze.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 11:23
Ta piosenka to perełka, która całkowicie mnie hipnotyzuje. Rewelacyjny jest przede wszystkim ten podkład muzyczny, ale świetny głos Zali i klimatyczna prezentacja dopełniają całości. Cudowny wybór Słowenii! Serce

Jest tylko jedna sprawa - piosenka jest dość jednostajna i brak w niej momentu kulminacyjnego. Dla mnie osobiście to żaden problem, bo wystarczy mi puścić losowy fragment tego utworu i po usłyszeniu sekundy instrumentalu natychmiast odpływam, ale pewnie wiele osób się przez to od niej odbije.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 655
Płeć : Male
Wiek : 20

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 12:43
RAIVEN [*] :x :(

Pomimo tego, że w superfinale zdecydowanie bardziej wolałem Raiven, to nie mogę powiedzieć, że Słowenia dokonała słabego wyboru. Sebi to naprawdę dobra, klimatyczna i tajemnicza kompozycja. Całość niby jest prosta ale jednak ta prostota jest taka nieoczywista. Wystarczyło tylko jedno przesłuchanie aby ta piosenka mnie oczarowała.
10/12
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 914
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 12:58
Szkoda mi Raiven, jednak duecik i Kim byli moimi faworytami EMA, dlatego niezależnie kto by z nich wygrał byłbym zadowolony. No jednakże niesmak po Raiven pozostanie, bo uważam, że miała świetną piosenkę, którą mogła się niesamowicie zaprezentować na scenie w tela veav tak że nam by papcie pospadały bo wydaje mi się, że Kaos właśnie w takim namyśle było stworzone, aby rozwalić scene wraz z daczą. Mam nadzieję, że Raiven się nie podda i będzie wracała tyle razy na EMA aż w końcu wygra.

Dla mnie wybór Słowenii idzie jak na razie na pierwsze miejsce. Utwór bardzo klimatyczny, choć boje się, że może skończyć słabo w tela veav.

12/12
avatar
simonwolfi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 8

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 13:17
Podoba mi się ten utwór, a szczególnie jego warstwa melodyjna, ale na litość boską: niech coś się zadzieje w końcówce, tam aż się prosi o mocniejszy głos wokalistki. Niech dziewczyna pokombinuje trochę z głosem, bo warunki ma
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Nie 17 Lut - 15:22
Po pierwszym przesłuchaniu zwycięskiego utworu nie jestem do końca przekonany, bardziej niż zachwycony klimatem, jestem zawiedziony, że piosenka całe 3 minuty stoi w miejscu, gdy już wszystko wskazuje na to, że przejdziemy na wyższy poziom..to zaczyna się druga zwrotka. Wiem, że miało być spokojnie i intymnie, ale wolałbym cokolwiek, co przyciąga uwagę. Widziałem nawiązanie do Calm After the Storm, ale tam przynajmniej para miała kapitalny wokal.
6/12
Sponsored content

SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi) Empty Re: SŁOWENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl (Sebi)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach