Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) Empty HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight)

Pią 26 Sie - 16:29
HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) IMG_1244

Mia Nicolai & Dion Cooper to duet reprezentujący :snetherlands: Holandię podczas Eurowizji 2023. Zaśpiewają "Burning Daylight" skomponowane m.in. przez Duncana Laurence'a.



Ostatnio zmieniony przez Dawid dnia Pon 24 Kwi - 23:36, w całości zmieniany 2 razy
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2101
Wiek : 24

HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) Empty Re: HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight)

Pią 26 Sie - 16:34
Telewizja wskazała jurorów, którzy wybiorą eurowizyjną piosenkę:
HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) 4LkofzS
W ramach otwartego naboru poszukują "utworu współczesnego, ale autentycznego - piosenki, która przetrwa wśród konkurencji". Najważniejsze jest, aby piosenka była spójna z wykonawcą. Gatunek jest bez znaczenia. Mile widziane będą utwory przekazujące osobistą historię. Znane i niszowe nazwiska mają dokładnie te same szanse.

https://eurovoix.com/2022/08/25/netherlands-selection-committee-eurovision-2023/
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 168
Płeć : Male
Wiek : 29

HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) Empty Re: HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight)

Nie 5 Mar - 18:54
Bardzo dobrym zwiastunem dla piosenki jest to, gdy przełamuje moje uprzedzenia wobec jej stylistyki/nastroju/gatunku. Pamiętam też, że rok temu pisałem w temacie o "That's Rich", że moje nieosłuchanie ze współczesną muzyką popularną działa z pewność na korzyść Brooke, bo podoba mi się jej utwór, mimo że czuję podświadomie, że to nic przełomowego.

I tak, w tym momencie zaczynam chwalić "Burning Daylight" - podchodząc do pierwszego przesłuchania założyłem, że pewnie nie ma to prawa mi się podobać, ale... wiecie, mam zerowe podstawy muzyczne by opowiadać o niej, zawsze, gdy muszę ocenić jakiś utwór, czuję się jak plemię, które nie posiada w swoim narzeczu liczebników innych niż "jeden" i "wiele", a ma opisać jakieś działanie matematyczne. Dlatego posłużę się teraz jakąś wydumaną metaforą, że holenderska propozycja klika w wyimaginowane (ale też w te prawdziwe!) klawisze tak, że sprawia mi to przyjemność. A o "That's Rich" wspomniałem, bo raczej znów to nic przełomowego.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1239
Wiek : 23

HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) Empty Re: HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight)

Sob 8 Kwi - 15:23
To na co liczyłem w przypadku tego utworu to jakiś element magii i chemia między wokalistami rodem z legendarnych już duetów :netherlands: 2014, :estonia: 2015 czy :norway: 2015. Tu jest bardziej popowo niż balladowo i czuć unoszący się w powietrzu aromat sztuczności. Choć teoretycznie duet ładnie wygląda w obrazku i wszystko powinno się zgadzać, to utwór wydaje się być trochę za płytki. Radiowy charakter piosenki zabija wszelkie pojawiające się po drodze zalążki jakiegoś sensualizmu, intymności. Docenić można za produkcję, profesjonalizm którego tak brakuje czasem na Eurowizji - i docenią to jurorzy, widzowie nie powinni.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil and Sebek lubią ten post

Sponsored content

HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight) Empty Re: HOLANDIA: Mia Nicolai & Dion Cooper (Burning Daylight)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach