Eurowizja 2025: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 772
Płeć : Male
Wiek : 23

TURCJA: Daniela Pes - Carme Empty TURCJA: Daniela Pes - Carme

Pon 2 Wrz - 18:59
TURCJA: Daniela Pes - Carme Daniel10

Daniela Pes to urodzona w 1992 r. włoska piosenkarka. Piosenka "Carme" pochodzi z wydanego w zeszłym roku debiutanckiego albumu wokalistki zatytułowanego "Spira". Artystka wykonuje muzykę z pogranicza art pop czerpiącą z ethereal wave, ambient popu czy post-industrialu.



2:40-3:10

“Carme" dzielę na dwie części: jedna jest bardziej oszczędna, powstała z arpeggia gitarowego, które następnie przeszło przez syntezator Juno, co prowadzi do końcówki pełnej wariacji. To utwór nieco jak medal, który ma stronę A i stronę B.

Tekst utworu jest dość enigmatyczny i ciężki do interpretacji. Wzmianka o "sola va" (she goes alone) może sugerować poczucie niezależności lub samotności. Pojawiające się imię Sara Mare może reprezentować ideę bycia niezapomnianym lub niewidocznym. Tekst dotyka również tematów percepcji i transformacji ("mi'ra di ma'ia, ide ma se'ra, lumina le onde" - look at mine and then at yours, light up the waves). Powtarzanie "le idera" (the ideas) może wskazywać na skupieniu się na własnych myślach. Tekst zawiera również inne frazy takie jak "luna di mare" (moon of the sea), "passa ira nera laria" (passing black anger in the air), "vɛna mɔɾa" (dead vein) czy "figura kolma sia" (figure like a beam), które wzbogacają ogólny tajemniczy ton piosenki.
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 92
Płeć : Female

TURCJA: Daniela Pes - Carme Empty Re: TURCJA: Daniela Pes - Carme

Wto 10 Wrz - 13:20
Cieszę się, że Noże wpisują się w Twoje gusta. Na szczęście teraz nie dzielimy strefy, więc nic (chyba) nieświadomie nie podkradłam Wink Polski rynek muzyczny przez wiele lat był przeze mnie krzywdząco pomijany. Teraz nadrabiam i się zachwycam.

Danieli nie znałam, ale z każdym kolejnym rokiem staję się coraz bardziej "sentymentalna" i wpadam w gatunki bardziej ambientowe. Post-industrial wciąż zwraca moją uwagę.
Carme ciekawie się rozwija, choć niespiesznie. Od niepokoju do popłynięcia z prądem. Niestety utwór może być ciężki w pierwszym przesłuchaniu - zdecydowanie dla rozkminiaczy Uśmiech
Melancholia, tęsknota i głębia do której wpadłam, ale z każdym replayem nie chcę z niej wyjść. Morski teledysk idealnie tu pasuje.

Drover lubi ten post

Powrót do góry
Pozwolenia na tym forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach