Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

+19
BloodBrother
kavinsky
Wilk
Nela_30
Aleks
Luna
pierniczek
Versus
Alpaka
Sebek
monkeyy
Dastame
marjuz
Justi
Fenistil
Poland
Liver
mercator
Yngwie / admin
23 posters
Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Czw 2 Sty - 16:56
POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Eurowizja-2020-Michal-Szpak-Cleo-i-Gromee-jurorami-Szansy-na-sukces-.-Wybiora-reprezentanta-Polski_article

"Poproszę taśmę profesjonalną". Telewizja Polska postawiała wykorzystać sprawdzony podczas Eurowizji Junior format selekcji reprezentanta poprzez popularny w kraju program "Szansa Na Sukces".  Specjalna eurowizyjna edycja programu odbędzie się w dniach 2 - 23 (niedziela) lutego. Tradycyjnie polski nadawca publiczny na zgłoszenia do 'preselekcji' pozostawił niewiele czasu - na zgłoszenia telewizja czeka do 13 stycznia 2020 roku.

Eurowizyjna "Szansa Na Sukces" będzie dzieliła się na:

- etap pierwszy (trzy odcinki - 6 lub 7 uczestników) - zwycięzcę każdego odcinka wyłonią zaproszeni goście (jury) - niewykluczeni są byli polscy reprezentanci na Eurowizji.

- etap drugi ( finał - trójka finalistów) - finaliści wykonają covery oraz jeden dedykowany utwór, przygotowany przez wytwórnie muzyczne specjalnie na konkurs Eurowizji w Rotterdamie.  O zwycięzcy zadecydują telewidzowie, przy udziale jurorów.

W roli prowadzącego, niezmiennie lubiany przez eurofanów Artur Orzech.

:poland: :spoland: :poland:


Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Czw 20 Lut - 19:10, w całości zmieniany 2 razy
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Czw 2 Sty - 17:22
Czyli stawiamy raczej na początkującego artystę, mam nadzieję jednak że TVP tym razem znajdzie trochę kasy na występ w maju. Co do czasu zgłaszania się, to zostało mniej niż 2 tygodnie, po prostu brak słów...
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Czw 2 Sty - 17:34
mercator napisał:Czyli stawiamy raczej na początkującego artystę, mam nadzieję jednak że TVP tym razem znajdzie trochę kasy na występ w maju. Co do czasu  zgłaszania się, to zostało mniej niż 2 tygodnie,  po prostu brak słów...

w sumie 2 tygodnie to jest ok. bo to tylko zgłoszenie własnej kandydatury a nie piosenki, więc to nic takiego. Dobrze, że utwór skomponują profesjonaliści z wytwórni, liczę na dobrą rękę Lanberry w tej kwestii.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Czw 2 Sty - 19:44
Yngwie napisał:jeden dedykowany utwór, przygotowany przez wytwórnie muzyczne specjalnie na konkurs Eurowizji w Rotterdamie.
Kluczowy fragment. Jeżeli wytwórnie stwierdzą, że im się to opłaca i włożą w przygotowanie swoich utworów dużo zaangażowania, pieniędzy, będzie ciekawie. Jeżeli nie, w 2020 nie wydarzy się nic nadzwyczajnego.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pią 3 Sty - 16:01
Moim zdaniem punkt 7f (tam gdzie są wymagane dane do zgłoszenia) wprowadza w błąd gdyż tam jest opcja zgłoszenia własnej piosenki.
Jak donosi Dziennik Eurowizyjny udziałem w Szansie na Sukces: Eurowizja 2020 są zainteresowani m.in. - Klaudia Trzepizur, wokalistka formacji Clödie, ZNA Makowska ze Studia Accantus, Karolina Wójtowicz (TVoP 10), Lena Czechowicz (All Together Now), Agnieszka Nowakowska (The Voice Kids), Sonia Horatkiewicz (TVoP 10), Julia Olędzka (TVoP), Karolina Szczurowska (The Voice Kids), Gosia Pauka (TVoP 9), Ola Galewska (uczestniczka TVoP 1, znana jako Pani Galewska), Oscar Jensen (All Together Now), Weronika Curyło (TVoP 7) czy Żelka (Idol). Do selekcji, wg informacji "Dziennika..." nie zgłoszą się natomiast Sanah, Natalia Zastępa, zespół Tulia, Ifi Ude czy Tadeusz Seibert.
Do tej listy mogę jeszcze dopisać Aleksandrę Nykiel (zwyciężczyni wiosennej SnS i Debiutów w Opolu), Agnieszkę Wiechnik (jesienna Szansa na Sukces), Ewę Mociak (All Together Now) oraz 2/3 finalistów jesiennej Szansy na Sukces (nie wiem co planuje jedynie zwyciężczyni Izabela Zalewska) a zastanawia się między innymi Natalia Zaręba (All Together Now - 2 miejsce w jednej z edycji), Julia Chmielarska (JKE 2016 i częściowo też 2017) i chyba również Sargis Davtyan z wiosennej Szansy na Sukces. Z racji matur i prawdopodobnie blokady wytwórni (podobną do tej jaką miała AniKa Dąbrowska z The Voce Kids) zapomnieć musimy o zwyciężczyni TVoP 10 czyli Alicji Szemplińskiej.

Aktualizacja 4.01.2020 : Dziennik Eurowizyjny podaje kolejną porcję nazwisk którymi są: Anna Cyzon (2. miejsce w polskich preselekcjach 2010 za „Love me”), Agata Nizińska (5. miejsce w polskich preselekcjach 2017 za „Reason”), Amelia Andryszczyk (polskie preselekcje do JESC 2016 z piosenką „Marzenia”), Madox, Sargis Davtyan, Ramona Rey, Kacper Dąbrowski, Iza Szafrańska, Artur Wołk-Lewanowicz czy Azzja. Do „Szansy na Sukces” nie planuje zgłaszać się Monika Urlik (3. miejsce w preselekcjach 2018 za utwór „Momentum”).
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Nie 5 Sty - 20:00
Jak podaje pewne źródło informacyjne, na pierwszy casting w Warszawie do eurowizyjnej Szansy Na Sukces przyszło ponad 500 osób! kolejne castingi odbędą się we Wrocławiu, Rzeszowie i Szczecinie.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Nie 5 Sty - 23:03
Yngwie napisał:Jak podaje pewne źródło informacyjne, na pierwszy casting w Warszawie do eurowizyjnej Szansy Na Sukces przyszło ponad 500 osób! kolejne castingi odbędą się we Wrocławiu, Rzeszowie i Szczecinie.

Ale jaki casting w Warszawie? Z tego co zrozumiałem, zgłoszenia odbywają się drogą mailową i wciąż jeszcze są w trakcie.

W ogóle po przeczytaniu regulaminu czuję się zdezorientowany. W punkcie II.7.f jest mowa o tym, że przesłane demo ma być (chyba) jednocześnie autorską propozycją na Eurowizję. W punkcie IV.2.b jest natomiast (chyba) mowa o wykonywaniu w finale eurowizyjnej piosenki wskazanej przez producenta. Trudno się w tym zorientować, bo niektóre punkty są napisane niegramatycznie. Czy ktoś byłby w stanie zacytować jakieś oficjalne źródło, które mówi jaka piosenka będzie nas w tym roku reprezentować?

- - - - - - - - - -

Do samego formatu SNS jako formy preselekcji podchodzę mocno sceptycznie. Śpiewanie coverów nie ma nic wspólnego z dobrym wynikiem na Eurowizji. O ile wyznaczanie piosenki z góry ma jeszcze jakiś sens gdy chodzi o dzieci, to już dorośli powinni występować z bardziej spersonalizowanym repertuarem. Nadzieja w tym, że w tę jedną piosenkę rzeczywiście będzie włożone sporo pracy i że przypadnie ona w udziale jakiemuś wokalnemu diamencikowi, który jest na początku swojej muzycznej drogi. No ale znowu - nie jestem pewny jak interpretować regulamin.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 9:23
Fenistil napisał:
Yngwie napisał:Jak podaje pewne źródło informacyjne, na pierwszy casting w Warszawie do eurowizyjnej Szansy Na Sukces przyszło ponad 500 osób! kolejne castingi odbędą się we Wrocławiu, Rzeszowie i Szczecinie.

Ale jaki casting w Warszawie? Z tego co zrozumiałem, zgłoszenia odbywają się drogą mailową i wciąż jeszcze są w trakcie.

Ja do takich informacji podchodzę sceptycznie. Tak jak w poprzednich latach, gdy były preselekcje, to padało dużo nazwisk, kto mógł się ewentualnie zgłosić. A na końcu jak ogłoszono uczestników krajowych eliminacji, to okazywało się że jakieś 70% nazwisk wcześniej nie było w ogóle brane pod uwagę.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 10:38
to ja już nie wiem do czego są te castingi, które potrwają do 26 stycznia...
https://www.radiozet.pl/Muzyka/Szansa-na-Sukces-castingi-kiedy-i-gdzie-odbeda-sie-przesluchania-do-programu

wczoraj o tym mówili w Panoramie i wspominali o Eurowizji.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 10:43
Akurat w tym artykule nie ma o Eurowizji ani słowa, brzmi to jak castingi do tej zwykłej, nieeurowizyjnej Szansy Na Sukces, która z tego co wiem została w zeszłym roku reaktywowana jako program. Może w Panoramie coś im się pokićkało.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 10:50
w takim razie bez sensu, że mieszają dwie edycje Szansy Na Sukces praktycznie w tym samym czasie, robią castingi do "normalnej" SNS a w tym czasie przyjmują zgłoszenia do tej eurowizyjnej? pogubić się można. ;/
Justi
Justi
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 49

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 10:58
Powiem szczerze, że ja też dokładnie nie wiem o co chodzi w tym regulaminie. Czy uczestnicy zgłaszają swoją piosenkę czy piosenka zostanie im napisana. A czy było coś kiedy zostanie opublikowana lista uczestników? Swoją drogą ciekawe kogo zaproszą do jury.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 10:59
Yngwie napisał:w takim razie bez sensu, że mieszają dwie edycje Szansy Na Sukces praktycznie w tym samym czasie, robią castingi do "normalnej" SNS a w tym czasie przyjmują zgłoszenia do tej eurowizyjnej? pogubić się można. ;/
Myślę że nawet trzy edycje mieszają bo dolny limit wiekowy zawarty w ogłoszeniu wskazuje na to że robią też pierwsze selekcje do Eurowizji Junior. Listy uczestników TVP nie publikuje ale przy Juniorze takową publikacje robiło Radio Zet.
Myślę że te castingi mogą wskazywać uczestników do wersji dla obu Eurowizji - w przypsdku dorosłej na równi ze zgłoszeniami.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 13:23
Justi napisał: Swoją drogą ciekawe kogo zaproszą do jury.

Przypuszczam że będą to osoby związane z eurowizją i/lub TVP. Możliwe że będzie to E.Górniak, M. Szpak albo J. Steczkowska.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Pon 6 Sty - 21:33
W takim razie do tego grona też można zaliczyć chociażby Cleo która też ma sporo piosenek na koncie.
Sponsored content

POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020 Empty Re: POLSKA: Szansa na Sukces. Eurowizja 2020

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach