Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Na ile punktów zasługuje serbska kompozycja?

2 - 25%
1 - 13%
3 - 38%
1 - 13%
0 - 0%
1 - 13%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pon 2 Mar 2020 - 0:13
Bez zaskoczeń w :serbia: Serbii. Zgodnie z przewidywaniami, tegoroczną Beoviziję zwyciężył girlsband Hurricane, który będzie reprezentować swój kraj z utworem "Hasta la vista".

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) 190924054.4_xl

Grupa Hurricane została założona w 2017 roku przez Zorana Milinkovića. Producent wpadł na pomysł założenia girlsbandu, który będzie wydawał utwory na rynek zagraniczny. Poprzez przesłuchania, do grupy zostały wybrane wokalistki Sanja Vucić (reprezentantka Serbii na Konkursie Eurowizji w 2016 roku), Ksenija Knezević (córka Kneza - reprezentanta Czarnogóry w 2015 roku) oraz Ivana Nikolić. Początkowo zespół nagrywał utwory w języku angielskim - ich pierwszy utwór "Irma, Maria", został zadedykowany ofiarom huraganu na Karaibach. Jednakże, grupa zdobyła popularność po opublikowaniu pierwszego utworu serbskojęzycznego "Favorito", który z miejsca stał się największym hitem 2019 roku na Bałkanach, osiągając 45 milionów wyświetleń.
Po sukcesie związanym z przebojem, kolejne utwory "Avantura" czy "Brzi Prsti" również grane są w radiach na terenie całych Bałkanów.

Girlsband pewnie zwyciężył tegoroczną Beoviziję wygrywając oba półfinał i finał, zdobywszy w nich po 12 punktów od widzów i jury.

:serbia: (AUDIO) :serbia:
:serbia: (LIVE) :serbia:

TEKST:

Jedan, dva, tri i kraj - odbrojano je znaj
Ruke uvis na moj znak, opet si sa njom, opet-opet si sa njom
Zbog tebe nemam sna, tišina ubija
Ostaćemo ti i ja, praznih pogleda - ti bez srca ja bez sna

Mada ponekad sam malo crazy
Al‘ sa mnom nikad nije dosadno u vezi
A ti uvek biraš pogrešnu sebi
Sada, ljubavi, uzmi ili ostavi

(Refren)
Hasta la vista, baby, imam novi plan, imam-imam novi plan
Hasta la vista, baby, jasno kao dan, jasno-jasno kao dan
Kaži mi hvala što sam te volela, na tebe takvog pala
Ma, sorry što nisam ti se dopala
Hasta la vista, baby

Jedan, dva, tri i kraj - odbrojano je znaj
Ruke uvis na moj znak, opet si sa njom, opet-opet si sa njom
Zbog tebe nemam sna, tišina ubija
Nije ovo sujeta, u ljubavi to je cute but psycho

Mada ponekad sam malo crazy
Al‘ sa mnom nikad nije dosadno u vezi
A ti uvek biraš pogrešnu sebi
Sada, ljubavi, uzmi ili ostavi

(Refren..)

O da, milom ili silom želim da dam ti se
Pa nek' obrne se svet
Ti i ja na obodima ludila kad sviram kraj
Kad sviram kraj, a-yeah

(Refren..)

Hasta la vista, baby
Imam, imam novi plan
Hasta la vista, baby
Hasta la vista, baby
Hasta la, hasta la vista, baby, baby
Hasta la vista, baby
Hasta la vista, baby


:sserbia: :sserbia: :sserbia: :sserbia: :sserbia:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pon 2 Mar 2020 - 13:52, w całości zmieniany 4 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pon 2 Mar 2020 - 0:21
marjuz napisał:Piosenka z typu tych, które trzeba przesłuchać kilka razy żeby poczuć w ogóle o co tu chodzi. Nie jest to kolejny półprodukt w którym wszystko jest ładowane łopatą do głowy; jest to skomplikowana i nieoczywista kompozycja. Początkowo faktycznie czułem tu obojętność, niemniej nie popełniłem tego błędu jak wiele osób, które krzywdzi wiele piosenek słuchając 20 sekund i rzucając od razu "nuda". 12/12 z tendencją zwyżkową, utwór na razie ratuje tą Eurowizję i zresztą nie zdziwię się jak z braku lepszych wyborów po prostu ją wygra.

Dziękuje @marjuz za przewidzenie przyszłości Serce

Music is feeling. Salvador we łzach Serce
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pon 2 Mar 2020 - 16:45
Czy jest to kiczowate? Tak.
Czy czuć tu lato 2007 vibes? Jak najbardziej.
Czy propozycja ta należy do ambitnych? Raczej nie.
Ale tak szczerze to nie przeszkadza mi żaden z powyższych czynników. Jestem daleki od narzekań, że w tegorocznej stawce jest za dużo ballad, bo ballada balladzie nierówna. Natomiast Hasta la vista to absolutny BOP i guilty pleasure jakiego w tegorocznej stawce potrzebowałem. Serce Do tego dziewczyny są genialne na żywo i nie ma tu mowy o flopie wokalnym, co bardzo doceniam.

10/12
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pon 2 Mar 2020 - 21:27
Wybór tegoroczny Serbii dobitnie pokazuje jak ten kraj jest zakompleksiony. Wszystko z tego powodu że Bośnia i Hercegowina a później też Chorwacja reprezentowane były kolejno w 2005 i 2010 roku przez dziewczyny z formacji Feminnem. Serbia nie chce być gorsza i tworzy podobne zespoły. Pierwszym podejściem było Moje3 (nie mylić z podobnymi zespołami w Belgii, Niemczech i Polsce gdyż to są inne projekty) w 2013 roku które co prawda przepadło w półfinale ale wraz z JESC 2007 dało nam Nevenę Božovič. Hurricane to odwrotny przypadek bo z ex-reprezentantką Sanją Vucič w składzie.
Obstawiam że Hurricane nie da rady być lepsze niż Feminnem - nie wiem nawet czy są one bardziej kiczowate od Moje3.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1249
Wiek : 23

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pon 2 Mar 2020 - 22:15
Poland napisał:Wybór tegoroczny Serbii dobitnie pokazuje jak ten kraj jest zakompleksiony. [...]
Obstawiam że Hurricane nie da rady być lepsze niż Feminnem - nie wiem nawet czy są one bardziej kiczowate od Moje3.

Dobrze że przynajmniej Poland jest w stanie napisać parę mądrych słów na tym forum.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Wto 3 Mar 2020 - 15:00
Nie jest to za bardzo w moim guście, ale potrzebowaliśmy takiego numeru w roku w którym roi się od wolnych kawałków. Refren jest bardzo chwytliwy.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Wto 3 Mar 2020 - 16:50
Jak mnie pamięć nie myli, to mamy już 3 utwór o tytule Hasta La Vista na eurowizji. Wcześniej o takim tytule piosenki miała Ukraina i Białoruś. Ale było to jeszcze w czasach, gdy na eurowizjii reprezentowało nas Ich Troje. I ta piosenka jest jakby wyjęta z tych czasów. W porównaniu do patetycznych ballad, to miła odmiana, ale traktują tą piosenkę jako przerywnik, niż utwór, który traktowałbym na poważnie, czyli taki, do którego będę wracał jeszcze długo po zakończeniu ESC2020.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 20

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pią 6 Mar 2020 - 16:49
Z jednej strony wybór serbski to kompletna tandeta i kicz. Hasta La Vista to trochę przestarzała propozycja, która brzmi jak typowa piosenka letnia z 2010 roku. Z drugiej jednak strony ten utwór po prostu bardzo szybko wpada w ucho i jest przyjemny w odsłuchu. Poza tym każdy szybszy utwór jest na wagę złota w tak przepełnionym balladami roku. Jeżeli chodzi o wokal to jest on na dobrym poziomie. Niech wyeliminują ten kicz z występu (w samym utworze jest go już wystarczająco dużo) i Serbia może wchodzić do finału.
8/12
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Sro 11 Mar 2020 - 22:58
Nie ma wątpliwości, że dziewczyny wejdą do finału, a w nim wylądują gdzieś w drugiej dziesiątce. Ta eurowizja aż się prosiła o taki song. Blondyny na żywo nawet spoko, a Sanja jeden z lepszych głosów w roku na pewno. O piosence już wszystko napisaliście
7/10
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Czw 12 Mar 2020 - 17:53
Dla mnie ten utwór jest straszny nawiązujący do najczarniejszego okresu konkursu lat 2000.
avatar
denis
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 34
Płeć : Male

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Pią 8 Maj 2020 - 17:40
iguś napisał:Czy jest to kiczowate? Tak.
Czy czuć tu lato 2007 vibes? Jak najbardziej.
Czy propozycja ta należy do ambitnych? Raczej nie.
[/b]
W punkt!
Raczej potępiam takie wybory, ale mam ogromną słabość do Sanji i nie jestem w stanie nie kochać tego numeru.
Sponsored content

SERBIA: Hurricane (Hasta la vista) Empty Re: SERBIA: Hurricane (Hasta la vista)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach