:israel: Poznaliśmy już oficjalny, tegoroczny slogan reklamujący Eurowizję 2019 w Izraelu: #DareToDream .
sercee TULIA wystąpi jako 4 podczas I półfinału Eurowizji - 14 Maja 2019 sercee
:poland: Zespół TULIA reprezentantem Polski na Eurowizji 2019 w Izraelu. Zespół wykona bilingwalną wersję utworu "Pali Się" (Fire Of Love). Więcej w zakładce Europa Wybrała - zapraszamy do dyskusji :poland:
:poland: ROKSANA WĘGIEL ZWYCIĘŻCZYNIĄ EUROWIZJI JUNIOR W MIŃSKU. Utwór Anyone I Want To Be otrzymał najwięcej: 215 punktów w głosowaniu ogólnym. SERDECZNIE GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY!
:star: :poland: Gliwice gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 roku. Finał konkursu odbędzie się 24 listopada 2019 w Arena Gliwice. :poland: :star:

Go down
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin
Liczba postów : 514
Dołączył/a : 22/02/2017
http://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Empty SZWECJA: Melodifestivalen 2019

on Pią Lip 27, 2018 8:37 pm
:sweden: :sweden: :sweden:

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  MF2019

Po dobrym rezultacie :sweden: Szwecji  na eurowizji 2018 (7 miejsce Benjamina Ingrosso "Dance You Off", głównie dzięki głosom jury [przyp.] ), szwedzki nadawca publiczny SVT już powoli rozkręca eurowizyjną machinę, pierwsze tryby ruszą 31 sierpnia 2018 roku, wtedy też zostaną otwarte zgłoszenia do niebywale popularnych szwedzkich preselekcji MELODIFESTIVALEN 2019

W podróż dookoła Szwecji, SVT zabierze ze sobą 28 wyselekcjonowanych piosenek. Wybór piosenek został określony w regulaminie konkursu połowę z nich (14) zostanie wybrana ze zgłoszeń przez specjalne jury, druga połowa zostanie skomponowana przez zaproszonych przez SVT kompozytorów i producentów.

Terminarz Melodifestivalen:

1 Półfinał - 2 Luty 2019
Göteborg

2 Półfinał - 9 Luty 2019
Malmö

3 Półfinał - 16 Luty  2019
Leksand

4 Półfinał - 23 Luty 2019
Lidköping

Andra Chansen - 2 Marzec 2019
Nyköping

FINAŁ - 9 MARZEC 2019
SZTOKHOLM

Lycka till!

Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Nie Wrz 30, 2018 6:40 pm, w całości zmieniany 2 razy
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

on Nie Sie 26, 2018 7:06 pm
Wczoraj poznaliśmy pierwszych uczestników MELODIFESTIVALEN 2019!!!
Zwycięzcą koncertu P4Naesta został synth-popowy duet The Lovers of Valdaro z utworem Lost Forever.

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Warhester-18032765984-1-1024x1024

Lost Forever można odsłuchać w aplikacji Spotify: Lost Forever - full song
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Sro Wrz 26, 2018 7:30 pm
Szwecja ma w czym wybierać SVT otrzymała 2295 zgłoszeń do melodifestivalen 2019!!! a miejsc tylko 28. ops..

.........................

i don't like boring popstars
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Sob Paź 27, 2018 2:22 pm
poznaliśmy prowadzących Melodifestivalen 2019!!
największą uwagę przykuwa powrót lubianej przez fanów Sarah Dawn Finer, która podczas Eurowizji 2013 wcieliła się w epicką rolę Lyndy Woodruff. kolejnym prowadzącym jest dobrze nam wszytskim znany Eric Saade, pozostała dwójka to znani w Szwecji komicy telewizyjni Kodjo Akolor oraz Marika Carlsson.

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Melodifestivalen-2019-hosts-678x381

Pod względem prowadzących to melo 2019 szykuje się lepsze od zeszłorocznego. A jak plotki się potwierdzą to i Margaret zaśpiewa. Chcoiaż osobiście chciałbym znów zobaczyć Renaidę bounce Serce

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  WetSpiritedBedbug-max-1mb

Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!
Liczba postów : 341
Dołączył/a : 11/03/2017

on Wto Lis 27, 2018 3:50 pm
Znamy uczestników przyszłorocznego Melodifestivalen. Ponownie weźmie w nim udział Margaret.

SEMI FINAL 1

Anna Bergendahl - Ashes to Ashes
Nano - Chasing Rivers
Mohombi - Hello
Zeana feat. Anis Don Demina - Mina bränder
Arja Saijonmaa - Mina fyra årstider
High 15 - No Drama
Wiktoria - Not with Me

SEMI FINAL 2

Andreas Johnson - Army of Us
Hanna Ferm & Liamoo - Hold You
Malou Prytz - I Do Me
Oscar Enestad - I Love It
Jan Malmsjö - Leva livet
Vlad Reiser - Nakna i regnet
Margaret - Tempo

SEMI FINAL 3

Dolly Style - Habibi
Martin Stenmarck - Låt skiten brinna
Jon Henrik Fjällgren - Norrsken
Omar - Om igen
The Lovers of Valdaro - Somebody Wants
Lina Hedlund - Victorious
Rebecka Karlsson - Who I Am

SEMI FINAL 4

Arvingarna - I Do
Anton Hagman - Känner dig
Ann-Louise Hanson - Kärleken finns kvar
Bishara - On My Own
Pagan Fury - Stormbringer
John Lundvik - Too Late for Love
Lisa Ajax - Torn
Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!

on Pią Sty 11, 2019 1:49 pm
Kolejność występów:

SF1:

Nano
High 15
Wiktoria
Zeana feat. Anis Don Demina
Arja Saijonmaa
Mohombi
Anna Bergendahl

SF2:

Andreas Johnson
Malou Prytz
Oscar Enestad
Jan Malmsjö
Vlad Reiser
Hannah Ferm & Liamoo
Margaret

SF3:

Lovers of Valdaro
Dolly Style
Martin Stenmarck
Lina Hedlund
Omar
Rebecka Karlsson
Jon Henrik Fjällgren

SF4:

Pagan Fury
Anton Hagman
Lisa Ajax
Arvingarna
Bishara
Ann-Louise Hanson
John Lundvik
Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!

on Sro Sty 30, 2019 12:12 pm
Będzie mała zmiana w stosunku do poprzednich lat - przed występami zostanie upubliczniona jedynie wersja minutowa, zaś wersja 2:30 zostaje zniesiona. Jednakże wersje studyjne wszystkich utworów będą dostępne w czwartek po każdym z ćwierćfinałów.
Sebek
Sebek
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 96
Dołączył/a : 06/04/2017

on Czw Sty 31, 2019 2:12 pm
Fragmenty utworów z pierwszego półfinału można wysłuchać: TUTAJ

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Giphy
IWONA PAWLOWICZ: DZIESIĘĆ
Dastame
Dastame
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 157
Dołączył/a : 21/06/2018

on Czw Sty 31, 2019 4:25 pm
Wiktoriaa <3

Ostatnio zmieniony przez Dastame dnia Czw Lut 07, 2019 11:13 am, w całości zmieniany 1 raz
iguś
iguś
My Number One!
My Number One!
Liczba postów : 309
Dołączył/a : 24/02/2017

on Pią Lut 01, 2019 9:24 pm
Uważam, że 1 semi tegorocznego Melo ma naprawdę dobry poziom. Nie ma tu wprawdzie żadnego utworu, który by mnie bardzo zachwycił, ale też żadnej z piosenek nie mogę szczególnie skrytykować.
Anna trochę zawiodła, ale im dłużej tego słucham, tym bardziej mi się podoba. O Wiktorii na razie za dużo nie powiem, bo ten fragment wiele nie mówi, ale generalnie na plus, bardzo jestem ciekaw jak to całościowo wyjdzie na scenie. To samo jeśli chodzi o Nano, pomysł na występ zapowiada się ciekawie. Mohombi bawi się w Mansa, zobaczymy co z tego wyniknie. Oczywiście nie mogło zabraknąć też typowo szwedzkiego szlagieru. <3

Obstawiam finał dla Nano i Wiktorii, a Andrę dla Anny i Mohombi'ego. No i jestem pewien, że Arja zajmie last place. silent
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Sob Lut 02, 2019 9:58 pm
@iguś haha miałeś prawie rację, Arja zajęła ostatnie miejsce.

Finał:
Wiktoria
Mohombi

Andra Chansen:
Nano
Anna

Fenistil
Fenistil
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 297
Dołączył/a : 26/02/2017

on Nie Lut 03, 2019 7:32 pm
Jak na razie poziom dobry, ale nie rewelacyjny. Bardzo żałuję, że "Mina bränder" już zakończyło rywalizację, bo spodobało mi się najbardziej. Nie było to nic ambitnego ani odkrywczego, ale to ich radosne "ooooojooooojoooooojoooojooooojoooooj" cały dzień chodzi mi po głowie. Smile A poza tym nie mam do czołówki większych zastrzeżeń, choć siła Nano i Mohombiego jest raczej w prezentacji niż w samej piosence. Czysto muzycznie natomiast to panie zrobiły na mnie większe wrażenie.

Ostatnio zmieniony przez Fenistil dnia Nie Lut 03, 2019 8:27 pm, w całości zmieniany 1 raz
Aro
Aro
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸
Liczba postów : 189

on Nie Lut 03, 2019 8:15 pm
@Fenistil napisał:Jak na razie poziom dobry, ale nie rewelacyjny. Bardzo żałuję, że "Mina bränder" już zakończyło rywalizację, bo spodobało mi się najbardziej. Nie było to nic ambitnego ani odkrywczego, ale to ich radosne "ooooojooooojoooooojoooojooooojoooooj" cały dzień chodzi mi po głowie. Smile

True, chociaż do Andry awans się należał Rolling Eyes Ogólnie jako rozgrzewka I półfinał sprawdził się dobrze, chociaż tam zwycięzcy raczej nie ma. Anna i Wiktoria są strasznie przehajpowane, Nano dość nijaki. Najlepszy Mohombi, ale jego piosenka i występ to zlepek wszystkiego, co już kiedyś było.
Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!

on Nie Lut 03, 2019 8:25 pm
Całkiem dobre wyniki tej ćwiartki. Zasłużony awans bosskiej Wiktorii oraz Mohombiego. Lekki zawód mam co do Anki, bo patrząc na opis utworu oraz fakt bycia wysoko u buków - spodziewałem się czegoś bardziej wow. Nano - ok występ, ale utwór znacznie słabszy od Hold On. Co do reszty szkoda max królowej Arji Serce - niestety głosy widzów 10-15 nie wystarczyły do awansu. Dobrze max, że pozbyto się duetu, bo o ile utwór nawet zapada w pamięć to ich postacie mnie odstraszają od siebie - szczególnie Zeany z wielkimi brwiami, ogółem ich żałować nie będe. Dziewczyny całkiem dobry występ, ale nie na tyle by przejść dalej.

Czekam na T E M P O
Dastame
Dastame
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Nie Lut 03, 2019 8:56 pm
Dla mnie pół na pół. Całe moje top 4 weszło dalej, ale Mohombi ma tak tragiczny falset. Wolałbym żeby to Nano wszedł od razu do finału. Anka trochę zawiodła, bo te 3 minuty w pewnym momencie zaczynają nudzić. Dziewczyny miały fajny występ na żywo powinny być piąte. Generalnie wyniki spodziewane, a poziom dobry.
iguś
iguś
My Number One!
My Number One!

on Pon Lut 04, 2019 6:50 pm
Melo jak zazwyczaj oglądało się świetnie, pierwszy półfinał był naprawdę bardzo dobrym otwarciem, nie było występu, który bym mógł określić jako słaby.
Do finału weszli zdecydowanie najlepsi tego wieczoru, zwłaszcza Wiktoria aboslutnie mnie oczarowała, zarówno piosenką, jak i prezentacją. Nie obraziłbym się gdyby powalczyła o wygraną w Friends Arena. Faktycznie, występ Mohombi'ego to taki mix wszystkiego co już kiedyś widzieliśmy, ale nie można temu odmówić jakości, mam jakieś przeczucie, że to on wygrał ten półfinał.
Piosenka Anny naprawdę coraz bardziej mi się wkręca, ale nie do końca kupiła mnie ta leśna prezentacja, nie oddaje ona do końca klimatu piosenki moim zdaniem. Nano miał rewelacyjny wręcz występ, bardzo dobrze to wyglądało, ale minus jest taki, że podczas oglądania tejże prezentacji momentami kompletnie zapominałem, że w tle leci utwór. Oba występy zasłużenie w Andrze.
Duet sympatyczny, ale to chyba mój najmiej ulubiony występ z sobotniego wieczoru.
High15 też na plus, ale to było za mało na awans.
Arja bosski shlagier. <33

Interval po prostu niezapomniany, coś wspaniałego, z dystansem, a jednocześnie fantastyczne nawiązanie do historii sukcesów Izraela w konkursie. Za to kocham Melo  king

Mskr, za 3 dni premiera fragmentu T E M P O
Kuba
Kuba
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 89
Dołączył/a : 05/02/2019

on Wto Lut 05, 2019 2:59 pm
Pierwszy półfinał całkiem całkiem Cool

Największa niespodzianka dla mnie to chyba Mohombi - po dobrych kilku latach od byciu "na topie" spodziewałem się totalnej wtopy, a tu proszę bardzo - Hello mi wpadło. Może nie jest to najambitniejsza propozycja, ot taka poprawka pop-pioseneczka na Melodi... Ale ma coś w sobie, a Mohombi umie ją zaprezentować - nie miałbym nic przeciwko, żeby to on został wybrany nawet i w wielkim finale (choć liczę na więcej!).

Inni poza Arją przynajmniej nieźle,  przy czym zakwalifikowane dalej TOP 4 pokrywa się z moim. Lekko Nano się zawiodłem, ale w sumie miałem cichą nadzieję na coś na poziomie Hold On lub lepszym i Nano w roli jednego z faworytów... wciąż Chasing Rivers w porządku.

Teraz tylko czekać na Margaret, zwłaszcza, że wszystkie znaki na niebie wskazują, że może być sztos Wink
Dawid
Dawid
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 98

on Wto Lut 05, 2019 7:19 pm
W końcu Melodi jakiego brakowało mi rok temu! Bjorman miał rację mówiąc, że dobór piosenek był bardziej wyważony i tym razem nie będzie joke-entries. Trochę wkradł się chaos przez ilość prowadzących, ale przez to ani na chwilę nie dało się znudzić. Interwał po prostu perfekcyjny! Serce  Brawo Szwecjo, wracamy na dobre tory!

Moja topka SF1:
7) Zeana feat. Anis Don Demina - nie rozumiem kompletnie jak to coś mogło się podobać. Nieciekawi wokaliści, "ojojojo" i dzikie densy. Okropności.
6) Arja Saijonmaa - bardzo sympatyczna pani, ale już kompletnie nie pamiętam jak leciała piosenka :' )
5) Mohombi - zaraz po występie miałbym go wyżej, ale inne piosenki mocno mi się wkręciły. "Hello" pokazało od razu cały potencjał i niczym już mnie nie zaskoczy. Ot taka Melfestowa radiówka, miło jak sobie leci, a jak ktoś wyłączy to zapomnę.
4) Anna Bergendahl - nie zrobił na mnie dużego wrażenia ten występ, ale po kolejnych wysłuchaniach piosenki jestem całkowicie zaczarowany. Refren jest perfekcyjny, a wokal Anny świetnie się komponuje.
3) Nano - zasłużona Andra. Trochę nie wpada w ucho przy jednokrotnym wysłuchaniu, "Hold On" magnetyzowało od razu. Niemniej występ genialny, a sama piosenka również przy każdym wysłuchaniu zyskuje.
2) High 15 - zabolała mnie ta porażka, dziewczyny naprawdę się wyróżniały. Piosenka energetyzująca i zdecydowanie świeża. Nie miało się wrażenia, że to milionowy girlsband, a coś więcej. Szkoda, że nie zobaczymy się chociażby w Andrze.
1) Wiktoria - OMG! Serce Cóż za występ! Piosenka genialna, z ważnym przekazem. Przepiękny wokal tylko uzupełnia boskość całokształtu. Gdyby nie to, że mamy jeszcze 21 piosenek do poznania to mógłbym ją od razu wysłać do Tel Avivu. Najlepsze entry Wiktorii w Melfeście!
Sebek
Sebek
LoveWave Warrior
LoveWave Warrior
Liczba postów : 96
Dołączył/a : 06/04/2017

on Sro Lut 06, 2019 8:34 pm
Pierwszy półfinał na dobrym poziomie, oprócz Wiktorii mnie nikt nie zachwycił ale nie było też na całe szczęście żadnych szkaradzieństw lub durnych joke entry.

Zdecydowanie najlepsza była wspomniana przeze mnie wcześniej Wiktoria. Świetna piosenka z genialnym występem i bardzo dobrym wokalem. Choć to dopiero pierwszy półfinał to czuje, że Wiktoria powalczy o zwycięstwo w marcowym finale. Drugi finalista średnio mi pasuje. Nie dość, że utwór jest niesamowicie nudny i sztampowy to prezentacja jest zlepkiem pomysłów z innych występów które widzieliśmy czy to na Melo czy to na ESC. Jeżeli chodzi o Ankę i Nano to zasłużenie awansowali do Andry, choć jednego z nich wolałbym zobaczyć direkt till final zamiast Mohombiego. Reszta zajęła według mnie odpowiednie miejsca.

Samo show oglądało się nadzwyczaj przyjemnie, zresztą jak zawsze bywa to w przypadku Melodifestivalen. Świetny interval z Nettą, prowadzący też na duży plus choć mam wrażenie, że trochę ich tam dużo. A no i kocham Szwecję za brak zbędnego przedłużania i zapychania preselekcji kilkugodzinnymi intervalami jak robią to pozostałe kraje. Na mały minus scena, która wygląda trochę jak na ESC 1944 a nie Melodi 2019 ale przy występach jakoś mnie to nie razi tak bardzo.

Już jutro premiera fragmentu T E M P O

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  Giphy
IWONA PAWLOWICZ: DZIESIĘĆ
Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!

on Czw Lut 07, 2019 1:38 pm
Fragmenty z II QF: KLIK
Batiooo
Batiooo
Zaciekawiony Eurowizją
Zaciekawiony Eurowizją
Liczba postów : 39
Dołączył/a : 04/03/2017

on Czw Lut 07, 2019 2:48 pm
Strzelam:
Final: Margaret, Oscar
Andra: Hanna & Liamoo, Jan

Margaret zapowiada się na razie najlepiej Very Happy Duet też zwrócił moją uwagę! Większość reprezentuje dobry poziom wg mnie.
Dastame
Dastame
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Czw Lut 07, 2019 3:38 pm
Mam wrażenie, że poziom jest minimalnie słabszy, ale wszystkich w miarę równy i nadal dobry. Oczywiście kibicuję Tempo <3 ale chyba wolałem Cabane? Zobaczymy może się jeszcze wkręci. Dziadek powinien dołączyć do babki z poprzedniego semi, ale jego piosenka jest lepsza to zobaczymy. Nie mam innych faworytów oprócz Margaret. Czekam na występy na żywo Very Happy

Przy okazji: Moja topka SF1:
7) Zeana feat. Anis Don Demina - nie rozumiem kompletnie jak to coś mogło się podobać. Nieciekawi wokaliści, "ojojojo" i dzikie densy. Okropności.
6) Arja Saijonmaa - bardzo sympatyczna pani, ale już kompletnie nie pamiętam jak leciała piosenka :' )
5) Mohombi - zaraz po występie miałbym go wyżej, ale inne piosenki mocno mi się wkręciły. "Hello" pokazało od razu cały potencjał i niczym już mnie nie zaskoczy. Ot taka Melfestowa radiówka, miło jak sobie leci, a jak ktoś wyłączy to zapomnę.
4) Anna Bergendahl - nie zrobił na mnie dużego wrażenia ten występ, ale po kolejnych wysłuchaniach piosenki jestem całkowicie zaczarowany. Refren jest perfekcyjny, a wokal Anny świetnie się komponuje.
3) Nano - zasłużona Andra. Trochę nie wpada w ucho przy jednokrotnym wysłuchaniu, "Hold On" magnetyzowało od razu. Niemniej występ genialny, a sama piosenka również przy każdym wysłuchaniu zyskuje.
2) High 15 - zabolała mnie ta porażka, dziewczyny naprawdę się wyróżniały. Piosenka energetyzująca i zdecydowanie świeża. Nie miało się wrażenia, że to milionowy girlsband, a coś więcej. Szkoda, że nie zobaczymy się chociażby w Andrze.
1) Wiktoria - OMG! Serce Cóż za występ! Piosenka genialna, z ważnym przekazem. Przepiękny wokal tylko uzupełnia boskość całokształtu. Gdyby nie to, że mamy jeszcze 21 piosenek do poznania to mógłbym ją od razu wysłać do Tel Avivu. Najlepsze entry Wiktorii w Melfeście!

Zgadzam się max. Tylko u mnie Mohombi wypadł z top 4 za tragiczny falset, a 4 losie wielbie <3
Yngwie
Yngwie
Admin
Admin

on Czw Lut 07, 2019 7:51 pm
Margaret chyba powinna zmienić producentów bo ile można w kółko nagrywać to samo.. z II półfinału w Malmoe bardzo podoba mi się utwór Oscar Enestad – I Love It Serce ja naprawdę Love It!!! Direkt till finalen i o więcej nie dbam.

Łosoś
Łosoś
My Number One!
My Number One!

on Pią Lut 08, 2019 1:07 am
30-sekundowe urywki z prób: KLIK
Dastame
Dastame
✸ Hunter of Stars ✸
✸ Hunter of Stars ✸

on Pią Lut 08, 2019 1:24 am
A te urywki zaś takie meh xD i ten jej strój straszny. W tym semi na pewno nie mamy zwycięzcy.
iguś
iguś
My Number One!
My Number One!

on Sob Lut 09, 2019 4:48 pm
Drugi półfinał wydaje mi się być minimalnie gorszy od pierwszego, ale wciąż uważam, że stoi na dobrym poziomie.
Dużo trudniej mi tutaj przewidzieć wynicki niż w pierwszej grupie, ale obstawiam finał dla Liamoo z psiapsią i Margaret, a Andrę dla Oscara i Andreasa. Jak tydzień temu byłem pewien, że Arja będzie ostatnia, tak dziś nie skreślam dziadka z walki o szóstą, a może i piątą pozycję. Razz

Generalnie T E M P O po urywku całkiem mi się podoba, ale czekam na całość.
Sponsored content

Powrót do góry