Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

V seria PdF - ogólna dyskusja

+12
Bzyku
Liver
Yngwie / admin
KarolStark
Dastame
CB93
Drover
Daniell
Łosoś
Wilk
Darka
hawk21cmb
16 posters
Go down
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 21 Kwi - 0:12
z czym jest na tak
POJEDYNKOWA - Ja to bym najchętniej zobaczył ja jako anonimowa, ale juz nie bede przesadzał xD
FAUNA I FLORA - Jedna tematyczna edycja w serii jest spoko
ZESPOŁOWA - Jestem za, ale zezwoliłbym też na duety wtedy mogłaby powstać mocna edycja uważam i by nie było problemów OBSOZE KTOŚ WYSTAWIŁ DUET A KTOŚ COŚ

Od mej osoby
SOUNDTRACK - Pioseki z filmów/gier/seriali są cudowne
POLANDOWA - Wystawiamy piosenki, których artyści nie mieli 18 lat w momencie wydania ich
WOKAL KOBIECY - Bo kobiety zostały jawnie zdyskryminowane przez powstanie edycji wokal męski. nie no nie chce jej

COVEROWA - Nie sprawdzi się dlatego proszę o zezwolenie na wystawiania coverów w jednej z serii normalnych dzia


Ogólnie widzę to tak póki co KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA
1. Normalna (strefa)
2. Normalna (strefa)
3. Krajowa  (strefa)
4. Ogólnoświatowa anonimowa
5. Fauna i Flora
6. Zespołowoduetowa (strefa)
7. Pojedynkowa
8. Polandowa
9. Soundtrack
10. Hwasowa (jubileusz)

Aleks lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 21 Kwi - 17:02
ja bym zrobił analogicznie:

1. Edycja Normalna  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Normalna
2. Edycja Dalekowschodnia  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449  Edycja Pacyficzna (Australia, Nowa Zelandia, Oceania, Malezja, Indonezja, Papua Nowa Gwinea, Singapur, Chile, Meksyk, Ameryka Środkowa + Meksyk).
3. Edycja Krajowa  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Krajowa
4. Edycja Joke Entry & guilty pleasure V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Umpa-Umpa lub edycja na wesoło, edycja optymistyczna ???
5. Edycja Męski Wokal  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Duety (dawno nie było tej edycji, wiec taka moja propozycja).
6. Edycja krajowa (z ograniczeniem językowym)  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja krajowa (z ograniczeniem językowym)
7. Edycja Anonimowa  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Anonimowa (ja bym absolutnie zostawił, jest to jedna edycja na 10 więc tak szybko się nie znudzi)
8. Edycja Lata 00' V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Covery lub Etniczna (tu wypadało by zrobić podmiankę bo z tymi latami doszliśmy już do ściany, covery to znany koncept, ale Etniczna to coś nowego, utwory w tej edycji zawierałby elementy folkowe, etniczne itp. gatunek muzyczny mógłby tu być dowolny)
9. Edycja Normalna V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Normalna
10. Edycja Kolorowa  V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f449 Edycja Fauna i Flora (podoba mi się ta koncepcja).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks and Wilk lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 21 Kwi - 17:46
Dorzucam do propozycji jeszcze:

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Południowa - piosenki z państw położonych na równiku i na południe od niego.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Alfabetyczna - tytuł utworu musi zaczynać się od danej litery. Sposóbów na jej wybranie może być kilka 1) organizator losuje jedną literę dla wszystkich uczestników; 2) każdy uczestnik dostaje swoja literę; 3) pierwsza litera nicku wystawiającego. Pierwsza opcja chyba byłaby najfajniejsza.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Nowości - wystawiamy artystów, których dotychczas nie było w PdF. Dodatkowo piosenka ma być przynajmniej z 2020 roku. Można takie coś wstawić zamiast Normalnej nawet.

Co do Waszych pomysłów:
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Etniczna - podoba mi się. Skoro nie lubicie gatunkowych to jest to jakiś kompromis.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Duetowa nie, jak już musi być to Zespołowa.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Zamianka - big NIE, konfliktogenna i nierówna.

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f30e Poza tym myślałem sobie jeszcze o strefach i państwach. W sumie zobaczyłbym wszystkie państwa globu możliwe do wyboru (nawet zostawiając strefy), ale nie wiem czy to czas i miejsce na aż taką rewolucję.

Yngwie / admin, Darka and Aleks lubią ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sro 21 Kwi - 21:14
Jeśli o mnie chodzi to przede wszystkim nie chciałbym żadnych dziwactw typu fauny/flory itd. takie szukanie piosenek na siłę. Mnie to totalnie nie kręci, nie wiem czemu to ma tu takie wzięcie.
Z innych życzeń anonimowa totalnie na tak, co najmniej 1 krajowa z językiem i europejska. Edycje gatunkowe mi nie przeszkadzają, przynajmniej nie muszę się w nich doszukiwać pieska, kotka czy jakiegoś kwiatka xD

EDIT: No i normalna też powinna być - to oczywiste.

Dawid, vestmann, Łosoś, Aleks and CB93 lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 0:08
Dawid napisał:

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 1f30e Poza tym myślałem sobie jeszcze o strefach i państwach. W sumie zobaczyłbym wszystkie państwa globu możliwe do wyboru (nawet zostawiając strefy), ale nie wiem czy to czas i miejsce na aż taką rewolucję.

Ja bym zobaczył...mega...STREFĘ ARABSKĄ, za każdym razem się nie udaje, albo nie bierzę się pod uwagę tej propozycji a ja nie rozumiem czm Palestina czy Liban nie mogą brać udziału w PdF????  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  :lebanon:  

Poza tym: Żadnych kwiatkowych, sratkowych, szczurkowych, mskr ani to podwyższenie poziomu, tylko szukanie songa na siłe, to strata czasu, hot propozycje:

- Edizia ZENSKI WOKAL: Ja nie rozumiem wgl są jakieś edycja męska, ale żenskiej brak??? W PdF jest mega niedostatek żeńskiego wokalu, rzadko sie max pojawia itd, więc to oczywiste, że taka edycja się powinna pojawić, stop mizoginii na forum!11

- Edizia BIAŁA: To samo jakieś czarnoskóre itd??? A gdzie białoskórość??? Uważam że taka edizia powinna się pojawić, ja....sprzeciwiam się rasizmowi na forum...wobec artistuw o bialej skurze Uśmiech

dzia, pzdr cieplutko Uśmiech

Daniell, Łosoś, Aleks and Dastame lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 1:55
Na początek bardzo dziękuję Wam za masę pomysłów / opinii / statementów - super, że kolejna już seria budzi wciąż duże zainteresowanie.  Zawstydzony Oby tak było jak najdłużej, a póki co odnoszę się do Waszych hot postów. Tak jak już wspominałem na czacie, czas przeznaczony na swobodną dyskusję upływa z końcem kwietnia - od początku maja zabieramy się intensywnie za proces wyborczy. Zamierzam go jeszcze dokładnie przemyśleć - na 200% będzie to ankieta, ale muszę pomyśleć i pokonsultować się co do jej ułożenia tak, aby była ona bardziej sprawiedliwa. Uśmiech

Wilk napisał:- BEZ ZASAD / ŻADNYCH GRANIC - autorem pomysłu był @hawk21cmb na jednym z wieczorków. W skrócie wszystko co łamie regulamin lub prawie wszystko... do dogadania, chociaż może niech Hawk coś doda do tego czy dobrze to zrozumiałem ale sama idea mega.
hawk21cmb napisał:Czyli mówiąc najprościej - wystawiamy piosenki, które w normalnej edycji by łamały regulamin. Czyli można by było wystawić zarówno coś co już było w konkursie, covera, hita eurowizyjnego, hita z preselekcji, kawałek 20 minutowy,  inną wersją językową, wystawionego już kawałka, itd, itp.

Oczywiście tylko piosenki łamiące regulamin byłyby dopuszczone do edycji, kawałki zgodne z regulaminem byłby zabronione Szeroki uśmiech

Jestem absolutnie na nie, wprowadzi to do konkursu niewyobrażalny chaos, na który chyba ani ja, ani żadna z pozostałych organizatorek nie jest gotowa. Zresztą dostaję zadyszki, gdy tylko pomyślę o 10 - godzinnych wynikach albo o zrobieniu konkursu ze wszystkich wystawionych już do tej pory songów. Wszystkich chętnych na takową zabawę zapraszam do KPRM, sam tam bywam, gdy coś jest organizowane i dobrze się zresztą bawię. Uśmiech

Wilk napisał:- Zwierzęca - czyli wystawiamy piosenki o @Łosoś @Wilk @Hawk21cmb oraz innych zwierzątkach żyjących w wodzie na lądzie i w powietrzu. Dla przykładu Fenistil jakiś czas temu wystawił song Jelen - "Jelen". Da się? Da! Jeśli jednak temat jest zbyt okrojony dla niektórych (chociaż nwm bo ja np. na wejściu mam już co najmniej dwie propozycje) można poszerzyć tą edycję i połączyć tak jak zostało połączone joke entry z guilty pleasure tylko tutaj np. zwierzęca z liczbową.
Łosoś napisał:Poza tym: Żadnych kwiatkowych, sratkowych, szczurkowych, mskr ani to podwyższenie poziomu, tylko szukanie songa na siłe, to strata czasu

Osobiście nie jestem ani jakimś szczególnym zwolennikiem takowych edycji, ani też nie wywołują u mnie jakichś zmasowanych reakcji sprzeciwu - wobec skrajnych opinii ostateczną decyzję pozostawię Wam w ankiecie, myślę że tak będzie najlepiej. Wink

Wilk napisał:- Polscy artyści lub Polskojęzyczna - po tym jak usłyszałem "Chewing Gum" mam ochotę poznać więcej takich perełek.

Można pomyśleć, jednak sam osobiście nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą narzucania polskiego rynku. Dam do ankiety ofc.

Wilk napisał:- Covery - nie pamiętam kiedy były.

94'KP kisses Całus Do ankiety mogę dać.

Wilk napisał:- Europejska - może w końcu się doczeka.

Szczerze nie wydaje mi się zważając na dotychczasowe opinie forumowiczek, aczkolwiek też gdzieś w ankiecie umieszczę.

Fenistil napisał:Ja sam mam jeden pomysł na edycję o tematyce ogólnej, która mogłaby wejść w miejsce Anonimowej (choć niekoniecznie, ale podobnie jak ona bawi się formatem, a nie tematyką). Byłaby to edycja Pucharowa/Pojedynkowa

Gratuluję Sis najlepszego pomysłu, jaki dostaliśmy od czasów zaproponowania przez @Morison Anonimowej - jeśli tylko nie będzie dużego sprzeciwu, tak właśnie będzie wyglądać nasz piękny jubileusz - edycja 50. Serce 1

Dawid napisał:V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Anonimowa - jest bardzo fajna, ale to jest jednak specyficzna edycja i byłoby słabo jakby nam się znudziła. Zrobiłbym pauzę tym razem i wrócił do niej na początku VI serii.

W pełni popieram - mam identyczne zdanie w kwestii Anonimowej. Co za dużo to nie zdrowo, to nie jest edycja łatwa organizacyjnie, a istnieje również ryzyko rychłego znudzenia się formułą jak w każdym przypadku, dlatego też między jedną a drugą Anonimową musi być zachowany odpowiedni odstęp. Tym razem było to 12 edycji i wydaje mi się, że jest to wręcz idealny interwał. Gdybym jednak zastosował go i tym razem, to padłoby na edycję 49tą, a Anonimowa nie może odbyć się tuż przed Jubileuszową, bo brakuje jakiejś Normalnej w środku miedzy nimi. Przypał Dlatego proponuję albo edycję 48. jako Anonimową (to jest opcja dla tych bardziej zniecierpliwionych) albo 52. - 53. (opcja dla tych mniej zniecierpliwionych). Dajcie znać, co sądzicie. Wink

Dawid napisał:Zarzucam luźnym pomysłem edycji "mikropaństwa", w którym dostępni byliby artyści z państw poniżej pewnego pułapu mieszkańców.

Hot idea, dostanie swoje miejsce w ankiecie. Uśmiech

Dawid napisał:V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Rap/Hip-Hop - n-ty raz zaproponuję tę edycję. Chciałbym, aby wróciły gatunkowe edycje. Przy odrobinie chęci na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a granice gatunków nie są jakoś strasznie wyraźne, więc w stereotypy nie wpadniemy.

Ani rap ani hip hop to nie moja bajka, ale prowadzimy z @Liver i @Morison konkurs dla wszystkich forumowiczek, toteż nie mogę być egoistką i dam do ankiety. Cmok

Darka napisał:EDYCJA ZESPOŁOWA: mam wrażenie, że w PDF przeważają piosenki, które są wystawione przez solistów. Taka edycja byłaby poświęcona grupom muzycznym. Osobiście myślę, że teamt pasowałby do jednej z edycji strefowych

Podoba mi się ta idea, dam do ankiety.

Darka napisał:EDYCJA OCEANICZNA: piosenki z Australii i Oceanii, bo ten region jeszcze nie miał swojej edycji geograficznej

To prawda, dam do ankiety, niech wybierze większość.

Darka napisał:EDYCJA ZAMIANKA: w tej edycji wszyscy chętni uczestnicy powinni zgłosić się do organizatora i później następowałoby losowanie. Każda osoba by wylosowała innego uczestnika PDF. W tej edycji chodziłoby o to, aby wystawić taką piosenkę jaką według losujące mogłaby wystawić wylosowana osoba

Sorry, ale jestem na nie - myślę, że dla wielu z nas byłoby to niekomfortowe wystawiać coś, co w ogóle do nas nie pasuje, ani nie współgra z naszym gustem. Wiadomo że "wychodzenie ze strefy komfortu" jest na topie dzisiaj, ale bez przesady.

Wilk napisał:Zapomniałem jeszcze wpisać edycji Umpa-Umpa która miała się przecież odbyć w obecnej serii :p jest to idealne zastąpienie wakacyjnej bo jako punkt jej regulaminu można dać że musi to być up-tempo song i wtedy pozbędziemy się wystawiania wolniejszych piosenek które właśnie wspomniana wakacyjna dopuszczała. Myślę że nawet można ją na spokojnie ze strefami zrobić.

Wporzo, dam do ankiety, niech ludzkość osądzi jeszcze raz. Zaskoczony

Dastame napisał:Hwasowa

Yyyyy gdz Manjolowa?

Dastame napisał:SOUNDTRACK - Pioseki z filmów/gier/seriali są cudowne

Niezła idea, podoba mi się - będzie w ankiecie. Wink

\"Dawid napisał:V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Południowa - piosenki z państw położonych na równiku i na południe od niego.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Alfabetyczna - tytuł utworu musi zaczynać się od danej litery. Sposóbów na jej wybranie może być kilka 1) organizator losuje jedną literę dla wszystkich uczestników; 2) każdy uczestnik dostaje swoja literę; 3) pierwsza litera nicku wystawiającego. Pierwsza opcja chyba byłaby najfajniejsza.
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 25b6 Nowości - wystawiamy artystów, których dotychczas nie było w PdF. Dodatkowo piosenka ma być przynajmniej z 2020 roku. Można takie coś wstawić zamiast Normalnej nawet.

Od tych propozycji robi mi się gorąco  Hot  Hot  Hot , z pewnością coś tam się pojawi w ankiecie. Całus

Daniell napisał:No i normalna też powinna być - to oczywiste.

Ofc Misia

Łosoś napisał:Ja bym zobaczył...mega...STREFĘ ARABSKĄ, za każdym razem się nie udaje, albo nie bierzę się pod uwagę tej propozycji a ja nie rozumiem czm Palestina czy Liban nie mogą brać udziału w PdF????

Temat stref i nowych państw również zostanie przed nową serią poruszony, aczkolwiek tu jeszcze muszę się namyśleć i skonsultować z pozostałymi organizatorkami w sprawie szczegółów. Wink

To tyle ode mnie na razie, wciąż czekam na Wasze kolejne idee, post o strefach, tak jak wspomniałem ciut wyżej, już niedługo. Całus

Liver and Fenistil lubią ten post

Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 10:45
Nie jako współorganizator, ale jako uczestnik proponowałbym, żeby tym razem do ankiety trafiła tylko jedna opcja typu "Zwierzęca". W innym przypadku to żaden wybór, gdy bez względu na wynik głosowania, odbędzie się Zwierzęca/Liczbowa/Alfabetyczna czy inna. Edycja Imienna (mimo tego, że można było wystawić tak naprawdę wszystko) ani nie promowała różnorodności, ani moim zdaniem nie była ciekawa, bo wszyscy wystawili to co zwykle i podejrzewam, że tak samo będzie w Kolorowej.


Ostatnio zmieniony przez Liver dnia Czw 22 Kwi - 10:58, w całości zmieniany 1 raz

Dawid, Daniell, vestmann, Fenistil, Drover and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 10:54
Ogólnie ankieta o edycjach nie powinna być moim zdaniem podzielona na żadne sekcje. Wrzućmy wszystkie pomysły do jednego worka. Do tego wielokrotny wybór bez limitu zaznaczeń, aby każdy zaznaczył wszystkie pomysły, które mu się podobają. Ewentualnie Top 10 z eurowizyjną skalą. Będziemy mieli wstępną selekcję i później możemy zrobić II turę (ankietę lub dyskusję) jeżeli, któreś tematy z największą ilością głosów będą zbyt zbliżone do siebie.

Daniell, Liver, Darka, vestmann, Sebek, Aleks, Dastame and CB93 lubią ten post

Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 14:37
Liver napisał:Nie jako współorganizator, ale jako uczestnik proponowałbym, żeby tym razem do ankiety trafiła tylko jedna opcja typu "Zwierzęca". W innym przypadku to żaden wybór, gdy bez względu na wynik głosowania, odbędzie się Zwierzęca/Liczbowa/Alfabetyczna czy inna. Edycja Imienna (mimo tego, że można było wystawić tak naprawdę wszystko) ani nie promowała różnorodności, ani moim zdaniem nie była ciekawa, bo wszyscy wystawili to co zwykle i podejrzewam, że tak samo będzie w Kolorowej.

W punkt.

Aleks lubi ten post

Liver nie lubi tego postu

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 22 Kwi - 17:03
Z propozycji innych bardzo podoba mi się zespołowa (ale bez duetów). I polska, była na początku PdF, ale moim zdaniem prezentowała całkiem dobry poziom, więc warto powtórzyć. Jakaś taneczna/umca-umca też byłoby super na wakacje. Mikropaństwa byłyby wyzwaniem, ale czemu nie. Coverów bardzo dawno nie było i ja znowu jestem za, bo to jedyna edycja, gdzie można takie zgłosić, ale inni raczej tego nie chcą, tak samo fajnie byłoby zgłosić coś co trwa więcej niż 7 min i na wieczorku puścić tylko fragment żeby jakoś to wszystko zorganizować, dlatego edycja bez zasad brzmi intrygująco, ale byłoby z tym dużo więcej pracy, więc rozumiem decyzję. Soundtrack - jestem na tak POD WARUNKIEM, że to będzie piosenka nagrana na potrzeby filmu/serialu, a nie jak ostatnio, że obojętnie jaki utwór, który gdzieś się pojawił, bo to jakaś kpina była i zrobiła się kolejna ogólnoświatowa z tego... Jestem na NIE edycjom tematycznym typu fauna i flora, alfabetyczna, jedzeniowa czy inne gówno - nudne to, nieciekawe i takie 'nie mamy pomysłu, więc wrzucimy to'. Może nie będę zbyt oryginalny, ale od siebie dorzucę edycję z przesłaniem - była w KP i wspominam ją jako jedną z moich ulubionych, tylko może jakoś inaczej nazwać i sprecyzować, np. społeczna albo tzw. protest songi. Chcialbym też, żeby jakaś edycja miała zasadę, że dany wokalista/zespół nie mógł się wcześniej pojawić w konkursie, ale bez ograniczenia co do dat, może w jednej z normalnych to uwzględnić? Podobają mi się edycję o dekadach w muzyce z tym, że ja posunąłbym się o krok dalej i zaproponował lata 60 - jestem pewien, że to byłby niezły fun. Jako że sam jestem fanem takich piosenek to tak samolubnie dodam edycję mroczną/koszmarną/horrorową, jakieś morderstwa, zabójstwa i inne creepy rzeczy. Nadal też podtrzymuję szokującą/kontrowersyjną, może dlatego, że mam idealny utwór, który w każdej innej na pewno nie zostałby zrozumiany i zajął ostatnie miejsce. xd Ale to musiałby być hardkor, a nie coś na zasadzie "woow Britney się rozebrała i śpiewa o seksie!!!!1". Ktoś już chyba o tym pisał serię temu i przypomnę, bo chciałbym, by pojawiło się w ankiecie - dla artystów, którzy już odeszli z tego świata jako taki tribute dla nich tylko wtedy musielibyśmy mieć wiarę, że nie polecą same Amy, Whitney czy Coheny, także jest to ryzykowne. No i chyba tyle. Edycje na których mi bardzo zależało - oldies i dojrzała - pojawiły się już w konkursie i moim zdaniem wyszły świetnie. ❤ Dla mnie gatunkowe są spoko z tego względu, że mam różnorodny gust, ale uważam, że to byłby niewypał dla innych - nie każdy słucha metalu, rocka czy country. Zamiast tego charakter piosenki narzucałaby np. taneczna, co byłoby niezłą alternatywą - wiadomo, że w takiej raczej pojawiłyby się same szybkie, skoczne propozycje. Ze swojej strony uważam, że mega ciekawa byłaby (chociaż i tak raczej nie przejdzie) nieśpiewana - trochę taka alternatywa dla instrumentalnej, którą trochę osób chciało, z tym, że dozwolone byłyby melorecytacja oraz rap.

Darka, Fenistil, Aleks, Wilk and xclolka lubią ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 263
Płeć : Male
Skąd : Poznań

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 30 Kwi - 11:08
Słucham sobie Hall om mig Nanne Gronvall i myślę nad edycją "To mogłoby wygrać Esc", czyli songi które nie brały udziału w pre/esc ale naszym zdalniem mogłyby odnieść sukces. Może nawet, lub dodatkowo, tylko polska edycja z piosenkami potencjalnych polskich wykonawców (songi wydane od 1956 nie bogurodzice). Co Wy na to?

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 30 Kwi - 12:53
Myślę, że znaczna ilość songów z PdF przy odpowiedniej oprawie mogłaby spokojnie odnieść sukces na Eurowizji. Całus

Zresztą definicja sukcesu jest na tyle subiektywna, że jedna osoba może uważać, że na Eurowizji sukces odniosą dziadki z FiKmasu, zaś druga może obstawiać bopiary ze splagiatowanymi songami i może się jeszcze okazać, że w zależności od rocznika obie te osoby będą miały rację. Zabawny

Dlatego też - przynajmniej ja - nie widzę sensu organizowania takowej edycji, gdyż stałaby ona zbyt blisko normalnej edycji PdF. Wink

Dawid lubi ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 30 Kwi - 17:11
Z góry przepraszam za chaos w poście i za tak późne zgłoszenie swoich uwag, postaram się to jeszcze zebrać bardziej do kupy:


Zacznę od najlepszych moim zdaniem propozycji:

1. @Fenistil i jego edycja pucharowa - sam zamysł jest mega jednak widzę dużo trudności w organizacji czymś takim, brawo dla Ciebie oraz Dawida za próbę ukazania tego w jak najbardziej klarownej wersji, w sumie to nie wiem czy nie palnę teraz głupoty ale nasunęło mi się potencjalne ułatwienie załatwiające wiele problemów - uczestnicy głosują poprzez ułożenie rankingu ze wszystkich piosenek, różnica polegałaby tylko na sposobie liczenia przez organizatora - zamiast liczenia punktów przyznanych dla danego songa sprawdzałby, kto z danej pary w każdym rankingu jest wyżej. W przypadku remisów można użyć karty przyznanych "12".
Co do organizacji, zrobiłbym tę edycję albo standardowo, w 2 tygodnie, gdzie zakładając 27 uczestników zrobilibyśmy rundę eliminacyjną gdzie 5 najwyżej sklasyfikowanych uczestników poprzedniej edycji miałoby automatyczny awans, a zwycięscy 11 pojedynków awansowaliby do kolejnej rundy, rozegranej tego samego wieczoru, końcowa ósemka czekałaby na wielki finał w kolejnym tygodniu na 1/4, półfinały i finał, przy oczywiście ponownym głosowaniu userów, gdzie zrobiliby ranking z tej ósemki.
Druga opcja to jeden wieczór z 27 na 16, drugi to z 16 na 8 (i w tygodniu robienie rankingów z tej 16) i finał z 8 najlepszymi.


2. Edycja piosenek z filmów i seriali od @Darka - wybór jest duży, większość pewnie ma też swoje ulubione utwory wykorzystane jako soundtrack, więc nie powinno być wielkiego problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie, dorzuciłbym też do tego motywu utwory, które są związane z postaciami fikcyjnymi z właśnie filmów czy seriali.


3. Edycja zamianka - nie do końca rozumiem ale ta nazwa pojawiła się w kliku postach i w mojej wariacji chodziłoby o zamianę krajów - zamiana stref osobiście mi się podobała, trochę zaskoczony jestem też komentarzami, żeby nie wychodzić za daleko ze swojej strefy komfortu, podczas gdy swoją drogą planujemy np. edycję arabską, gdzie i tak trzeba iść specjalnie poszukać piosenki bo mało kto ma coś gotowego.
Nie będę jednak mocno lobbował tego pomysłu, tak jak np. dwóch powyższych, bo rozumiem, jeśli dla kogoś otrzymanie kraju z dupy będzie problematyczne Uśmiech



Z tematów, które chciałbym, żeby na stałe zagościły w kalendarzu każdej edycji są:

1. Tematyczna (zwierzęca, liczbowa, fauna/flora) - jednak widzę sporo niechętnych komentarzy, więc niech lud zadecyduje
2. Regionalna (europejska, arabska itp.) - osobiście dodałbym do listy edycję radziecką - w poprzedniej serii okazało się, ze kazachski bengier mógłby wygrać edycję, więc nie uważam, że byłaby to gorsza jakościowo edycja od bliskowschodniej.
3. Niepolskojęzyczna - wystawiamy polskich artystów ale z piosenką w obcym języku, pewnie skończyłoby się na angielskojęzycznej ale sama możliwość poznania nowych talentów z naszego padołka byłaby zachęcająca do udziału.
4. Rockowa - jeśli już mamy wybierać gatunek, tutaj kieruję się tym, że jest to rodzaj bardziej przystępy dla większości, patrz: winner ostatniego PdF, natomiast nie bardzo kojarzę, czy jakieś rapy oprócz M.I.A. odniosły sukces w konkursie.
Ta etniczna również byłaby spoko, chociaż to dużo szersza definicja.
5. Hejterska - widziałem propozycję antyromantycznej, co też jest spoko pomysłem ale w mojej wersji wystawiamy utwór, który promuje powszechnie nieakceptowalne zachowania.
6. Zespołowa - IMO byłoby lepsze niż duety a trudności z interpretacją regulaminu byłyby również łatwiejsze, pojedyncze kolaboracje odrzucamy, oficjalne bandy łatwiej określić.
7. Umpa-umpa - totalnie pod siebie daję okejkę tej idei więc potraktujcie z przymrużeniem oka Szeroki uśmiech


Teraz z tych, na które kręcę nosem:
1. Bez zasad - wszystko już zostało powiedziane, zbędny chaos
2. Edycja na dobry dzień - powtórka z wakacyjnej moim zdaniem
3. Edycja pacyficzna - tu też mówię totalnie za siebie, ale ludzie, tam nic nie ma XD



aha i trzeba coś pomyśleć a propos 50. edycji, w końcu jubileusz - moim zdaniem byłby to dobry czas na przywrócenie anonimowej, ewentualnie można też iść na całość i połączyć ją z pomysłem Fena Szeroki uśmiech


No i na koniec pomysł niezwiązany bezpośrednio z tematykami edycji ale cierpiąc katusze w czasie szukania songów do edycji 32-36 wpadłem na pomysł, nazwijmy to roboczo "karta mam to w dupie", tzn. każdemu uczestnikowi raz na serię przysługuje możliwość wystawienia czegokolwiek (z zachowaniem zasady że nie z selekcji i spoza listy KP/PdF), ma to swoje plusy w postaci potencjalnego zwiększenia liczby uczestników w niektórych trudniejszych edycjach, ma to również swoje minusy w postaci obawy, że krajowa z języczkiem zamieni się w ogólnoświatową, dlatego można taką dowolność w doborze utworów ograniczyć do wszystkich edycji oprócz krajowych lub do wszystkich niestrefowych.
Jest to pomysł niezwiązany z główną tematyką naszych dyskusji, więc można go na spokojnie przedyskutować bardziej szczegółowo.

vestmann and Aleks lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 30 Kwi - 17:34
Morison napisał:
"karta mam to w dupie"

PRAGNE JEJ
Oczywiście bez użycia w krajowej ye

Fenistil nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 1 Maj - 0:39
Morison napisał:uczestnicy głosują poprzez ułożenie rankingu ze wszystkich piosenek, różnica polegałaby tylko na sposobie liczenia przez organizatora - zamiast liczenia punktów przyznanych dla danego songa sprawdzałby, kto z danej pary w każdym rankingu jest wyżej. W przypadku remisów można użyć karty przyznanych "12".
Byłoby to oczywiście najprostsze, ale zabija całą zabawę i wojnę o punkty w poszczególnych etapach. Mogłaby to być edycja, w której mocno liczyłoby się utrzymanie uwagi i brak znużenia przy kolejnych odsłuchach.

Morison napisał:Co do organizacji, zrobiłbym tę edycję albo standardowo, w 2 tygodnie, gdzie zakładając 27 uczestników zrobilibyśmy rundę eliminacyjną gdzie 5 najwyżej sklasyfikowanych uczestników poprzedniej edycji miałoby automatyczny awans, a zwycięscy 11 pojedynków awansowaliby do kolejnej rundy, rozegranej tego samego wieczoru, końcowa ósemka czekałaby na wielki finał w kolejnym tygodniu na 1/4, półfinały i finał, przy oczywiście ponownym głosowaniu userów, gdzie zrobiliby ranking z tej ósemki. Druga opcja to jeden wieczór z 27 na 16, drugi to z 16 na 8 (i w tygodniu robienie rankingów z tej 16) i finał z 8 najlepszymi.
Los może połączyć w parę dwa najlepsze utwory edycji już w pierwszej rundzie. Jeden odpadłby wtedy od razu. System podwójnej eliminacji jest znacznie bardziej miarodajny i zostawiamy mniej miejsca na przypadek. Rund będzie więcej, ale myślę, że da się to spakować w 3 tygodnie. Kiedyś wakacyjne w KP trwały 2 miesiące, więc już nie pędźmy tak strasznie. :P

Morison napisał:"karta mam to w dupie"
Into to fińskie imię. Koszmarny pomysł. Już widzę tego Troya Sivana w edycji rock metal czy Pitbulla w żeńskim wokalu.

Fenistil and Aleks lubią ten post

Sponsored content

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach