Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

V seria PdF - ogólna dyskusja

+12
Bzyku
Liver
Yngwie / admin
KarolStark
Dastame
CB93
Drover
Daniell
Łosoś
Wilk
Darka
hawk21cmb
16 posters
Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 1 Maj - 1:20
Morison napisał:uczestnicy głosują poprzez ułożenie rankingu ze wszystkich piosenek, różnica polegałaby tylko na sposobie liczenia przez organizatora - zamiast liczenia punktów przyznanych dla danego songa sprawdzałby, kto z danej pary w każdym rankingu jest wyżej.

Pomysł na usprawnienie głosowania sam w sobie sensowny, ale jednak odziera edycję z kluczowych moim zdaniem zalet:
- łatwego, szybkiego głosowania (wybrać lepszą piosenkę z każdej pary jest dużo łatwiej niż ułożyć pełny ranking)
- pojedynków 1 vs 1 (które w tej wersji nie są rzeczywistymi pojedynkami, tylko raczej ich pozbawioną większych emocji symulacją na podstawie rankingów)
- stopniowania wyników (rozgranie paru rund na jednym wieczorku na pewno nie służy budowaniu napięcia)

Morison napisał:3. Edycja pacyficzna - tu też mówię totalnie za siebie, ale ludzie, tam nic nie ma XD
Co xD

Morison napisał:No i na koniec pomysł niezwiązany bezpośrednio z tematykami edycji ale cierpiąc katusze w czasie szukania songów do edycji 32-36 wpadłem na pomysł, nazwijmy to roboczo "karta mam to w dupie"

Ktoś kiedyś pisał o tym, że w serii najlepiej jak by było 10 ogólnoświatówek. Język 3 Może i konkurs pójdzie w takim kierunku, ale ja osobiście zdecydowanie wolałbym nie.

Dawid lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 2 Maj - 20:28
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za nadesłane propozycje! Całus

Postaram się to sensownie ułożyć w jasną formę wyboru i jakoś w nadchodzącym tygodniu wystartujemy - przepraszam, że nie jestem w stanie podać konkretnej daty, ale jestem maturzystka, toteż wszystko zależy od moich możliwości czasowych, które na chwilę obecną pozostają jedną wielką niewiadomą. Uśmiech

Dawid, Liver and Darka lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 11 Maj - 23:48
Do procesu wyborczego zakwalifikowały się następujące propozycje:

- Fauna i flora (zwierzęca + roślinna)
- Polscy artyści
- Polskojęzyczna
- Covery
- Europejska
- Lata 80'
- Lata 90'
- Anonimowa
- Preselekcyjna (każdy użytkownik musi zrobić choćby krótkie pre z wiążącym wynikiem)
- Rap & Hip-hop
- Zespołowa
- Filmowo - serialowa
- Pacyficzna
- Hejterska
- Umpa-umpa
- Żeński wokal
- Under 18
- Duety
- Etniczna
- Biała
- Niepolskojęzyczna
- Rockowa

Waszym zadaniem teraz jest ułożenie spośród tych propozycji TOP 10 w skali eurowizyjnej i przesłanie mi je bezpośrednio na PW z terminem do 26 maja br. do godziny 21:00. Dzięki temu dokonamy wstępnej selekcji edycji ze względu na ich popularność wśród Was, następnie dokonamy zaś selekcji ze względu na powtarzalność / podobieństwo wybranych przez Was edycji. Kolejne etapy wyborcze będą trwały góra tydzień - ten jest wyjątkowo dłuższy ze względu na naszą kochaną Eurowizję. Serce 1

Dodatkowo bardzo Was proszę przy wysyłaniu mi swoich topek o odpowiedź na następujące pytanie:

Czy jesteś za utworzeniem strefy arabskiej składającej się z Libanu, Egiptu, Maroko, Algierii i Palestyny?
- TAK
- NIE

Jest ono elementem głosowania, a tym samym termin również jest wyznaczony na 26 maja. W przypadku zwycięstwa opcji "TAK", odpowiednio uporządkowane zostaną dodatkowe tereny w przypadku edycji strefowych, aby nowa strefa również takowe posiadała.

W procesie wyborczym wybierzemy połowę wszystkich edycji rozgrywanych w najbliższej serii. Pozostałe 5 to z góry ustalone: 2x Normalna, 2x Krajowa, Jubileuszowa.

Co do edycji Jublieuszowej (50') - jest już wypracowana koncepcja, zostanie ona przedstawiona w późniejszym terminie. Wink

To tyle z mojej strony na razie, kisses (& dancin') Całus

Dawid, Liver, Darka, Fenistil and xclolka lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 21:30
Wyniki zarządzonego powyżej głosowania prezentują się następująco - dziękuję 16 osobom za zabranie głosu w sprawie najbliższej przyszłości konkursu. Uśmiech

(KLIK)

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 57665910

Tym oto sposobem dowiedzieliśmy się kilka rzeczy. Wink

Edycja "Anonimowa" zostanie rozegrana w najbliższej serii jako 48. w ogólnej kolejności. Dodatkowo na tym etapie zaznaczę, że tym razem na pewno nie będzie ona prowadzona przeze mnie - niech któryś z Drogich Kolegów (@Liver albo @Morison) również ma dobrą zabawę. Szeroki uśmiech Oprócz tego zostaną rozegrane edycje: "Filmowo - serialowa" (bez stref), "Zespołowa" (strefowa), "Lata 90' " (bez stref) oraz "Umpa-umpa" (bez stref). Uwzględniając w ogólnym grafiku przyszłej serii dwie edycje normalne, dwie krajowe i jedną jubileuszową, pozostałe edycje nie zostaną rozegrane w najbliższej serii. Stosunek edycji strefowych (2x Krajowa, 2x Normalna, Zespołowa) do edycji bez stref (Anonimowa, Filmowo - serialowa, Lata 90', Umpa - umpa, Jubileuszowa) wyniesie 5:5.

Poniżej przedstawiam wyniki głosowania w sprawie utworzenia strefy arabskiej. Wink

Czy jesteś za utworzeniem strefy arabskiej składającej się z Libanu, Egiptu, Maroko, Algierii i Palestyny?
- TAK (9 głosów)
- NIE (7 głosów)


Tym samym strefa arabska zostanie utworzona. Wink

Na tym właściwie kończy się nasz proces wyborczy - jako że tematy edycji wybrane w głosowaniu nie okazały się być zbieżne, niepotrzebne będą kolejne etapy głosowania. Przedmiotem obrad wśród organizatorek będzie teraz ułożenie kolejności edycji i dopięcie ostatnich szczegółów. Jednym z nich będzie dodanie do strefy arabskiej Tunezji, co zostało zaproponowane wśród głosów dotyczących przyszłych edycji. Każdego, kto ma ochotę wypowiedzieć się w tej sprawie - bardzo proszę o zabranie głosu poniżej. Z pewnością wykorzystamy go wraz ze współorganizatorkami przy ostatecznej decyzji. Wink

Pozdrawiam wszystkich cieplutko. Całus

Liver and Darka lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 21:39
V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f50a WAŻNE
Po krótkiej rozmowie na pw z @Aleks proponuję następujące rozwiązanie:
Nie wiem czy to niedopatrzenie, ale edycja "Jubileuszowa" nie ma przypisanego żadnego tematu muzycznego. Wiemy, że będzie forma pucharowa, ale co z samymi piosenkami? Wystarczy przypisać jej jeden z wybranych pozostałych dziewięciu tematów. Najprościej po prostu Normalną połączyć z Jubileuszową. Dzięki temu uzyskujemy jeszcze jedno miejsce dla tematu z ankiety - Rap/Hip-Hop był tuż pod progiem.
Liczę na pozytywne rozpatrzenie podania.




A co do reszty wyników. Filmowa to bardzo słaby wybór, nie wiem skąd tyle punktów zdobyła. Zespołowa, Lata '90 - mega git.

Dawid, Daniell, KarolStark, Darka, vestmann, Fenistil, Sebek and lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 21:43
Najprościej będzie jak powyższe rozwiązanie przedstawione przez @Dawid przegłosujemy łapkami pod jego postem, powiedzmy że do soboty, do godziny 20:00. Wink
Daniell
Daniell
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 598
Płeć : Male
Wiek : 28

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 22:05
Najważniejsze, że nie ma f a u n y i f l o r y

Dawid, KarolStark, Darka, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 22:24
jezuuu  zaklepuje wszystkie panctwa w strefie ARABSKIEJ !!!!

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 A0bbf2660832664cef02b99bfebd13ee

Dawid, KarolStark, Darka, Łosoś, Sebek and Aleks lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Czw 27 Maj - 22:40
Co do strefy arabckiej - mega git, art muza w końcu zagości w pdw. Zestaw z Tunezją bd perfekt. Przypomniało mi się też o pliku, który stworzyłem jeszcze podczas KP. Myślę, że może się przydać przy przydzielaniu regionów do nowej strefy. KLIKNIJ TUTAJ
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Maj - 15:27
W momencie w którym obecnie Hiszpania, Belgia, Norwegia są wolne, dziewięć krajów bałkańskich jest też nietkniętych, ogółem nie ma kto prowadzić wielu ważnych państw Eurowizyjnych bo liczba uczestników w tej serii nie przekraczała 30 (a czasem ledwo przekraczaliśmy 20...) nie rozumiem totalnie sensu dodawania nowej strefy która ma się już nijak do Europy i nijak do Eurowizji tym samym zaburza cały schemat konkursu który był do tej pory. Dziwię się że nie zostało to rozpatrzone pod takimi względami i nikt na to nie zwraca uwagi. Szkoda że wiele osób odpuściło to głosowanie bo inaczej może wynik byłby inny.

Dla mnie zdecydowanie lepszym pomysłem byłoby wzmocnienie jakiejś słabo obstawionej strefy wszystkimi krajami arabskimi - jako zachęcający dodatek + nawet zrobienie edycji arabskiej i to byłoby mega wystarczające. Miałem to pisać wcześniej jak zobaczyłem że wgl trzeba odpowiadać na takie pytanie w ankiecie ale nie spodziewałem się że ten pomysł jakimś cudem zostanie przepchnięty.

Jeśli chodzi o tematy edycji to całkiem udanie dobrane i wszystkie w miarę mi się podobają, fajnie że moje dwa pomysły czyli Umpa i lata 90' weszły

Fenistil lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Maj - 15:50
Wilk napisał:nie rozumiem totalnie sensu dodawania nowej strefy która ma się już nijak do Europy i nijak do Eurowizji tym samym zaburza cały schemat konkursu który był do tej pory.

ja sie nie zgadzam???? jestes mega niemila samira said bitaqat khub czuje sie OBRAZONA

.....................................


V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Laura-poldvere-laura
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Maj - 16:30
No akurat Maroko i Liban mają więcej wspólnego z Eurowizją niż Liechtenstein, Wyspy Owcze czy Kosowo. #CelebrateDiwersyfikacja. W konkursie i tak może się pojawić muza z prawie całego świata, więc kraj ma tak naprawdę znaczenie tylko podczas edycji krajowych. Ja bardzo chętnie zobacze arabskie rytmy podczas krajowych, a na pewno ktoś się skusi na nową strefę. Z tym, że państwa arabskie nijak się mają do Europy to też mało prawdy, chociażby ze względu na imigracje czy historyczny arabski influence na Maltę i Bałkany. Jeżeli wprowadzenie niebędących państwem Wysp Owczych i na wpół niepodległego Kosowa nie zniszczyło konkursu to nie spodziewam się większych problemów z arabską. Poza tym trzeba wspierać niepodległość okupowanej Palestyny V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f49b.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 28 Maj - 17:03
a ja sie dowiedzialam wczoraj ze ta strefa zostala zaproponowana z okazji mojego powrotu wiec co to za beszczelne pomuwienia w moim kierunku >>? czy mam sie zdenerwowaci

Daniell lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 1 Cze - 2:01
Dawid napisał:V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 1f50a WAŻNE
Po krótkiej rozmowie na pw z @Aleks proponuję następujące rozwiązanie:
Nie wiem czy to niedopatrzenie, ale edycja "Jubileuszowa" nie ma przypisanego żadnego tematu muzycznego. Wiemy, że będzie forma pucharowa, ale co z samymi piosenkami? Wystarczy przypisać jej jeden z wybranych pozostałych dziewięciu tematów. Najprościej po prostu Normalną połączyć z Jubileuszową. Dzięki temu uzyskujemy jeszcze jedno miejsce dla tematu z ankiety - Rap/Hip-Hop był tuż pod progiem.
Liczę na pozytywne rozpatrzenie podania.




A co do reszty wyników. Filmowa to bardzo słaby wybór, nie wiem skąd tyle punktów zdobyła. Zespołowa, Lata '90 - mega git.

Pomysł został przegłosowany - grates. Uśmiech

Do tego informuję, że Tunezja znajdzie się w strefie arabskiej wraz z Libanem, Egiptem, Maroko, Algierią i Palestyną. W tym miejscu ogromna prośba do @Yngwie o stworzenie stosownych flag (oczywiście w miarę możliwości). Jeśli dałoby się stworzyć flagi tych krajów także w kształcie serduszek, to również ogromna prośba. Już niedługo odkryjemy karty co do kolejności edycji w przyszłej serii - stay tuned! Wink

Dawid and Łosoś lubią ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 1 Cze - 20:28
@Aleks będę musiał usunąć jakieś dotychczasowe emotikonki bo limit liczby emotikonek został już osiągnięty. proponuję więc usunąć:
:mexico: :gibraltar: :greenland: :mongolia: :cambodja: :vatican: :china: :argentina:

:morocco: - Maroko i :lebanon: Liban już są.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Dawid and Aleks lubią ten post

Sponsored content

V seria PdF - ogólna dyskusja - Page 3 Empty Re: V seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach