Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

PORTUGALIA: Flor-de-Lis (Todas as ruas do amor) Empty PORTUGALIA: Flor-de-Lis (Todas as ruas do amor)

Pią 07 Maj 2021, 23:21



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 2


Ta piosenka jest bardzo niepozorna, ale jednak już dawno skradła moje serce. Ma w sobie coś takiego radosnego, a jednocześnie cudownie kojącego. Słuchając jej czuję takie miłe ciepełko w środku, prawie jakby ktoś mnie mocno przytulił. Wink Nie kojarzę, żeby jakakolwiek inna eurowizyjne piosenka działała na mnie aż w taki sposób.

Na taki odbiór składa się nie tylko wyjątkowo sympatyczna powierzchowność członków zespołu, ale przede wszystkim bardzo przyjemne i nienachalne folkowe brzmienie. Początkowo na pierwszy plan wysuwa się relaksujące brzdąkanie gitarki, ale wkrótce całe show skrada jej akordeon. Instrument, który kojarzy mi się głównie z rubaszną biesiadą został tu ukazany od zupełnie innej strony i takie jego łagodne, subtelne użycie potrafi o dziwo okazać się gigantycznym plusem.

Na scenie jest bardzo kolorowo - niektórych pewnie aż za bardzo wali to po oczach, ale akurat do tej piosenki taka naiwnie sielankowa oprawa bardzo pasuje. Świetnie patrzy się też na wokalistkę, która wygląda naprawdę pięknie w swojej sukience i z kwiatem wkomponowanym we fryzurę. Uwielbiam ten moment w półfinałowym występie, gdy po pierwszej zwrotce obraca się dwa razy wokół własnej osi i trochę szkoda, że w finale tego nie było. Wink Wokalnie też wypadła bardzo fajnie, uwielbiam ten specyficzny sposób w jaki ciągnie długie dźwięki.

Skrzeczek lubi ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach