Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

+19
marjuz
Darka
Sebek
Wonder
Skrzeczek
monkeyy
Poland
Kuba
Justi
mercator
Sier
KarolStark
Łosoś
Fenistil
iguś
Aro
Naar
Liver
Yngwie / admin
23 posters
Go down
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Pią 1 Lut - 20:23
Liver napisał:Dopiero zobaczyłem, przepraszam. Działa, ale tylko jeśli odpowiadasz na posta i masz podgląd.

Spoiler:

Spoiler:

dziwna sprawa, ale nie mogę tego ustawić "globalnie" dla całego forum ale żeby działało to poprawne należy:

PROFIL ---> PREFERENCJE ----> Zawsze włączaj HTML (i zaznaczyć Tak)


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Pon 4 Lut - 20:17
takie małe urozmaicenie, dostępne są nowe (opcjonalnie) flagi w stylu eurowizyjnym tworzymy je poprzez s (jak serce) + nazwa kraju  np. : spoland :

:salbania:  :saustria:  :sbelarus:  :scroatia:  :sdenmark:  :sfrance:  :sgreece:  :slatvia:
 :sportugal:  :sgermany:  :sandorra:  :sarmenia:  :saustralia:  :sazer:  :sbelgium:  :sbosnia:
 :sbulgaria:  :scyprus:  :sslovakia:  :sslovenia:  :sspain:  :sestonia:  :sfinland:  :sgeorgia:
 :shungary:  :sireland:  :siceland:  :sisrael:  :sitaly:  :skazakh:  :slithuania:  :slux:  :smacedonia:  
:smalta:  :smarocco:  :smoldova:  :smontenegro:  :smonaco:  :snorway:  :snetherlands:  :spoland:
 :sunitedkingdom  :sczech:  :sromania:  :srussia:  :ssanmarino:  :sserbia:  :ssweden:  :sswitzerland:  :sturkey:  :sukraine:

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1584
Płeć : Male
Wiek : 22

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Czw 7 Lut - 14:27
Nah, mam dwie sprawy co do Shoutboxa. Pierwsza to nagły brak archiwum na sb od 2 dni, brak mozliwości przewinięcia do wcześniejszego postu, po parunastu minutach posty znikają. A druga to, czy jest możliwość, żeby można było usunąć z sb powiadomenia o tym, że ktoś wszedł/wyszedł stamtąd? Przyznam się, lekko wkurzające jest przebijanie się przez te powiadomienia, które nie wiem czy są potrzebne :P
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Czw 7 Lut - 16:26
Dokładnie to co @Łosoś
Mamy jakieś alternatywne rozwiązanie do obecnego chatu? Wygląda bardzo fajnie, ale jest strasznie niewygodny.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Czw 7 Lut - 19:54
@Łosoś i @Dawid

wiem o tych powiadomieniach, napisałem na głównym forum czy ktoś ma na to jakiś sposób, bo dotychczasowe rozwiązania nie skutkują.. nie mniej jednak pracuję nad tym bo póki co nie ma innej alternatywy dla tego chatboxa.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Pią 15 Lut - 11:50
Myślę, że możemy dobrze wpłynąć na rozwój forum poprzez jego lepsze pozycjonowanie w Google - i to zupełnie za darmo!
Sam trafiłem na oryginalne escforum wpisując w wyszukiwarkę frazę w stylu „Eurowizja polskie forum”. Strony tym wyżej się pojawiają, im częściej są klikane dla danych wyszukiwań. Jeżeli więc chcemy pomóc lepszemu wybiciu się stronki, a co za tym idzie większą ilością aktywnych użytkowników i rozwojowi - proponuję zamiast wchodzić na forum z karty ulubionych, wyszukiwać frazy takie jak „Eurowizja forum”, „ESC Polska”, itp. (dla takich nasza stronka pojawia się w pierwszej dziesiątce, ale nie jako pierwsza), oczywiście im różnorodniej i im z różniejszych lokalizacji, tym lepiej... jeden nowy nawyk, a może fajnie się przyczynić Uśmiech
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Pią 15 Lut - 16:57
Kuba napisał:Myślę, że możemy dobrze wpłynąć na rozwój forum poprzez jego lepsze pozycjonowanie w Google - i to zupełnie za darmo!
Sam trafiłem na oryginalne escforum wpisując w wyszukiwarkę frazę w stylu „Eurowizja polskie forum”. Strony tym wyżej się pojawiają, im częściej są klikane dla danych wyszukiwań. Jeżeli więc chcemy pomóc lepszemu wybiciu się stronki, a co za tym idzie większą ilością aktywnych użytkowników i rozwojowi - proponuję zamiast wchodzić na forum z karty ulubionych, wyszukiwać frazy takie jak „Eurowizja forum”, „ESC Polska”, itp. (dla takich nasza stronka pojawia się w pierwszej dziesiątce, ale nie jako pierwsza), oczywiście im różnorodniej i im z różniejszych lokalizacji, tym lepiej... jeden nowy nawyk, a może fajnie się przyczynić Uśmiech

dokładnie, ja dosyć często wpisuję w google "eurowizja forum" i klikam z pozycji wyszukiwarki to sprzyja pozycjonowaniu i boty do nas częściej zaglądają i indeksują Uśmiech

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1867
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Nie 24 Lut - 21:16
Przez dzisiejszą dramę zdałem sobie sprawę, że forum nie ma żadnego regulaminu (przynajmniej ja nie znalazłem). Nie wiem czy jest konieczny (bo tu to się akurat podstawowe zasady netykiety kłaniały), ale może jednak warto o tym pomyśleć? W końcu forum z dnia na dzień coraz bardziej się rozrasta i jakoś trzeba nad tym wszystkim zapanować.

I przy okazji: zauważyłem niedawno, że po lewej stronie głównego banneru strony znajduje się ledwo widoczny napis zwykłą czcionką "Eurowizja 2019". Czy to celowe? Co prawda nie rzuca się to w oczy, ale jednak jest mało estetyczne i wygląda jak coś, co się tam znalazło przez przypadek.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Pią 7 Cze - 19:32
19 czerwca (czyli za 12 dni) kończy się okres rozliczeniowy domeny escforum.pl. Może zostać ona jeszcze 'zamrożona' na maksymalnie 30 kolejnych dni. Zakładając, że właściciel nie uruchomił automatycznej zapłaty co rok, to zbliżamy się do ważnego momentu. Moim zdaniem wartoby wykupić ten adres, aby nikt nie próbował się pod ESCForum podszywać. Można również połączyć domenę z obecną stroną.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Nie 16 Cze - 16:06
Dawid napisał:19 czerwca (czyli za 12 dni) kończy się okres rozliczeniowy domeny escforum.pl. Może zostać ona jeszcze 'zamrożona' na maksymalnie 30 kolejnych dni. Zakładając, że właściciel nie uruchomił automatycznej zapłaty co rok, to zbliżamy się do ważnego momentu. Moim zdaniem wartoby wykupić ten adres, aby nikt nie próbował się pod ESCForum podszywać. Można również połączyć domenę z obecną stroną.

myślałem nad tym, można zmienić domenę tego forum poprzez forumotion czyli na ich serwerach.. może w przyszłości zmienię nazwę na bardziej spersonalizowaną, niekoniecznie escforum.pl bo tam może być zajęta, ale escforum.com Uśmiech stay tuned.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 792
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Nie 16 Cze - 20:25
Koniecznie escforum.pl bo ten adres jest już znany w naszym środowisku.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Wto 16 Lip - 13:48


Nieco się powtórzę, ale sprawa nie jest błaha. Nadchodzi 19 lipca (już za 3 dni), czyli dzień w którym domena escforum.pl będzie ponownie dostępna do kupna. Chodzi po prostu o to, aby nikt nie próbował się podszywać, bo jedyna prawilna reaktywacja jest tutaj. W drugiej kolejności możemy przypisać domenę do tego forum i zrobić kontynuację z prawdziwego zdarzenia, bo marka "Eurowizyjnie" chyba niezbyt się przyjęła (wyprowadźcie mnie z błędu jeśli jest inaczej). Jeżeli jednak ma być łagodniej to "escforum.pl" może jedynie pełnić funkcję przekaźnika tutaj, chociaż to troszkę droga zabawa. Zatem do sedna, bo o $$$ się rozchodzi.
W niemal najtańszej, ale wciąż sprawdzonej i dobrej firmie wychodzi to 10zł za 1 rok oraz 50zł za każde kolejne 12 miesięcy. Cena atrakcyjna i osobiście mogę zasponsorować pierwszy rok, ale w dalszej perspektywie chyba nie chciałbym się sam w to bawić. :P Technicznie coraz bardziej w tym siedzę ze względu na inne projekty, więc mogę to skonfigurować.

Oczywiście oficjalne zdanie ma @Yngwie, ale wypowiadajcie się wszyscy kochani, bo od tego może zaważyć fakt co będziecie wpisywać do paska w przeglądarce! :bounce:
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1867
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Sro 17 Lip - 0:09
Na sprawach domenowych się za bardzo nie znam, ale skoro jest możliwość przerzucić obecne forum na tamten adres lub jakoś je ze sobą powiązać, to żal by było nie skorzystać. Choć oczywiście to Yngwie ma w tej sprawie decydujący głos.

Z mojej strony mogę jedynie zadeklarować, że finansowo mogę się do tego dorzucić - wszak nie są to żadne astronomiczne kwoty.
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Sro 17 Lip - 15:58
Jeżeli będzie zapewnienie Yngwiego, że faktycznie da się podciągnąć to forum pod domenę, dołożę się.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Sro 17 Lip - 18:27
Również się dołożę.
Sponsored content

Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne) - Page 5 Empty Re: Propozycje dotyczące forum (sprawy organizacyjne)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach