Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji holenderskiej?

5 - 56%
1 - 11%
3 - 33%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Holandia Eurowizja 2022 Empty HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Sro 8 Gru - 15:19
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Wczoraj karty odsłoniła :netherlands: telewizja holenderska. W Turynie kraj reprezentować będzie alt-popowa wokalistka S10. Poinformowano również o tym, że utwór wykonany będzie w języku niderlandzkim - pierwszy raz od 2010 roku.

Holandia Eurowizja 2022 Holandia_p

S10 (Stien den Hollander) ma 21 lat. Wokalistka głównie wykonuję muzykę alt-pop oraz rap, gdzie często porusza problemy zdrowia psychicznego. Jej pierwsze EPki (Antipsychotics i Lithium) wzięły nazwę od leków przepisywanych na psychozę. Pierwszy swój kontrakt muzyczny podpisała w wieku 17 lat. W roku 2019. wydała swój pierwszy album pt. "Snowsniper", za który zdobyła Edisona - najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w kraju. Do tej pory swój największy sukces komercyjny odniosła z utworem "Adem je im", który ma ponad 19 mln. odtworzeń w serwisie Spotify. Na scenie eurowizyjnej zaprezentuje się z utworem "De Diepte".

:netherlands: S10 - DE DIEPTE :netherlands:



S10 - DE DIEPTE:

:netherlands: :netherlands: :netherlands:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Czw 3 Mar - 12:26, w całości zmieniany 2 razy

Yngwie / admin, Fenistil and Rahei lubią ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Czw 3 Mar - 11:27
Odbyła się premiera utworu: LINK


.....................................


Holandia Eurowizja 2022 Laura-poldvere-laura
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Pią 4 Mar - 22:22
Niby dosyć prosty utwór, ale bardzo przyjemny dla ucha i po kilku odsłuchach odbieram go lepiej, niż za pierwszym razem. Głos Stien jest miły i bardzo kojący. W tle gra przyjemna gitarka. Takie utwory czasem potrafią mi się naprawdę spodobać. Początkowo wydawało mi się, że źle zrobili z tym, że zamiast sensownej treści pojawia się tylko "da da da...", a niedługo potem "huuu... aaa...", ale teraz myślę, że z drugiej strony może to uczynić utwór nieco łatwiejszym do zapamiętania Myśli, bardzo rzuca się to w uszy, a jak na przeciąganie pojedynczych głosek i powtarzanie jednej sylaby brzmi to wyjątkowo przyjemnie. 8/12.
Rahei
Rahei
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 86
Płeć : Female
Wiek : 32
Skąd : Kraków

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Nie 6 Mar - 11:40
Od występu Sobrala nie czułam "tego czegoś" w żadnej eurowizyjnej piosence. De Diepte poruszła najpierw delikatnie, za drugim razem pojawiły się ciary,  widziałam, że to mój faworyt (lub jeden z nich) tegorocznej Eurowizji.
Niby spokojna, mało w niej ubarwień ale do tematu jaki porusza nie pasuje nic więcej. W odbiorze zasugerowałam się może tematyką twórczości Stien, która jest mi bardzo bliska. Niemniej, może właśnie dlatego takie magiczne wrażenia na mnie wywiera. Na scenie prezentuje się bardzo klimatycznie, Stien radzi sobie dobrze, gdyby w maju pojawiła się kalka wizualna jak tutaj byłabym bardzo zadowolona.
Przy obecnej stawce, wśród wielu "dżołkowych" propozycji wyróżnia się jeszcze bardziej in plus, dzięki niej nawet Ochmana zaczynam doceniać.
Oczami wyobraźni widzę jej występ po ogłoszeniu wyników, gdy ostatnie confetti spada jeszcze na scenę... Zakochany

marjuz lubi ten post

marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1246
Wiek : 23

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Sro 16 Mar - 0:54
Próbowałem od przodu, od boku, od spodu i od tyłu i nijak ten utwór nie poruszył mnie tak jakbym chciał. Bo wypada to uwielbiać c'nie, w końcu to świetnie wyprodukowany, niebanalny utwór w niderlandzkiim, a tyle piosenek z tego rynku się przesłuchało, oj przesłuchało. Ale brakuje mi tu jednego haczyka, jednego momentu za który mógłbym złapać i połknąć całość.

Takim momentem mogłoby być powtarzające się "dadada" w przedrefrenie, co brzmi bardzo klimatycznie wraz z teledyskiem w połowie piosenki w 1:30. Ale po tym wchodzi refren i czar pryska. Niezbyt mi się on nie podoba; nie lubię wszelkiego "uuuu", "aaaa", "oooo", "eeee", "yyyy" w refrenie/gdziekolwiek. To nie jest przedszkole, w piosence powinniśmy wyrażać się pełnymi zdaniami.

Utwór też się nie rozwija, na ostatnią minutę kompletnie zabrakło pomysłu. I w ten sposób najbardziej podobają mi się zwrotki, a to dla mnie niesatysfakcjonujace. W ulubionych piosenkach dla mnie często puszczam sobie w kółko ok. 20-sekundowy fragment z końcówki, a tu praktycznie końcówki nima, song się kończy w 2:00. Jaki wybrać tu fragment do recapu? Porównując to np. z :greece: dla mnie wypada to blado. No i wokalnie to też nieciekawe.

Jest to po prostu dobra spotifajowa piosenka indie po holendersku, co samo w sobie zasługuje na pochwałę. Każdy odsłuch jest przyjemny, choć nie mam ochoty go ponawiać. Liczyłem że coś tu odkryje, że z każdym przesłuchaniem będzie lepiej, ale moje poszukiwania i pragnienia skończyły się fiaskiem. Magii tu nie czuję, w przeciwieństwie do np. "Grow" Jeangu Macrooya, który miał też podobny teledysk. Życzę jednak S10 jak najlepiej. 7/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Fenistil lubi ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Wto 22 Mar - 19:09
Pokazuje songi z eurowizji i nie ma żadnego, który nie dodał sobie s10 na playliste. Nieważne jak skończy myślę że piosenka zostanie przez fanów zapamiętana i stanie się kiedyś LEGENDARNA 9/10
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Sob 30 Kwi - 7:35
Kocham Cię jak.. Holandię. Tak, ale nie słucham tej piosenki zbyt często bo wystarczy jedno przesłuchanie i od razu trafiam na trzydniowy ciąg muzyczny z powtarzającym się w mojej głowie refrenem 'na na na'.

Holenderski nie jest językiem, który często gości na masowych playlistach, ale S10 sprawia, że ten dość nieprzyjemny język jest doskonale przyswajalny i miły dla ucha. De Diepte zaczyna się od gitary akustycznej, nie jest to jednak zapowiedź tego, jak skończy się utwór, ponieważ kontrastujące z refrenem połączenie miękkiego wokalu S10 i niskiego tempa z basowym bitem jest doskonale przygotowane do tego, by stworzyć ten jeden, niepowtarzalny moment na eurowizyjnej scenie.

Holandia ma w tym roku szansę aby okazać się czarnym koniem konkursu, wszystko w rękach delegacji i przygotowanego występu - nieoszlifowany diament w postaci piosenki już jest.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Rahei lubi ten post

justi578
justi578
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 201
Płeć : Female
Wiek : 25
Skąd : Wilkowice

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Sob 30 Kwi - 14:20
Jeden z moich faworytów, piękna piosenka i to zaskakująco w ojczystym języku. Refren może wydawać się zbyt prosty z tą wokalizą, ale jak dla mnie to najlepszy moment utworu. Bardzo chciałabym, żeby wygrała, ale obawiam się, że może dla niektórych wydawać się zbyt nudna i potrzeba trochę więcej czasu, by się z nią osłuchać. Niemniej jednak trzymam mocno kciuki i mam nadzieję na top 5 Zakochany
Sponsored content

Holandia Eurowizja 2022 Empty Re: HOLANDIA: S10 (De Diepte)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach