Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1867
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Wto 8 Wrz - 20:55
Jest ostatnia okazja w tej serii, żeby wystawić coś po :spain: hiszpańsku, więc trzeba ją wykorzystać. Wink Piosenkę Qué Dolor (Cóż za ból) w wykonaniu pochodzącej z :romania: Rumunii romskiej orkiestry dętej Fanfare Ciocărlia chciałem wystawić już w 86. edycji KP (Niesinglowej), ale niestety wtedy powstrzymały mnie przed tym bardziej restrykcyjne niż obecnie zasady. W tej piosence towarzyszy im bowiem także drugi romski zespół o nazwie Kaloomé, tym razem z :france: Francji (choć identyfikują się też najwyraźniej jako Katalończycy).


Skrót: 2:33 - 3:23

Tekst (z tekstowo.pl):

Co za ból! Co za ból!
Czemu opuściłeś mnie?
Co za ból! Co za ból!
Nie powrócisz już do mnie!

Obietnice składałeś,
żadnej nie spełniłeś,
ale z domu odszedłeś,
nic nie tłumaczyłeś.

Co za ból!
Co za ból!
Czemu opuściłeś mnie?
Co za ból! Co za ból!
Nie powrócisz już do mnie!

Jak tu żyć bez ciebie,
proszę nie opuszczaj mnie.
Jak tu żyć bez ciebie,
kiedy powrócisz do mnie?
avatar
Gość
Gość

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Czw 10 Wrz - 9:25
Znowu mamy coś w Twoich smaczkach muzycznych, naprawdę masz takie propozycję co edycję i niezależnie od jej tematyki, że potrafią znacząco się wyróżnić, gdzie potem różnie to wychodzi ale przynajmniej nadajesz kolorowych barw w tym konkursie, czy to piosenka podejdzie a może niekoniecznie. Twój aktualny wybór brzmi dla mnie nieco festiwalowo/jarmarkowo, takie miałem skojarzenia :P pewnie nie będę w przyszłości wracał do utworu, bo nie ma co oszukiwać w moje gusta się nie wpasowuje, ale duży plus za kreatywność, sam pewnie bym się nie odważył stawiać na takie propozycje muzyczne.
Powodzenia :P
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Czw 10 Wrz - 23:00
Piosenka wydaje mi się, że dość typowa w swoim gatunku, ale przez to, że tego typu utworów właściwie wcale nie słucham na co dzień, w moich uszach brzmi niezwykle świeżo i zaskakująco dobrze. Jest skocznie, nienużąco i w sumie wesoło, chociaż zerkając na tekst raczej nie powinno być takiego wrażenia. Ciekawe jak sobie tym razem poradzi Twoja propozycja, powodzenia Wink

Fenistil lubi ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Sob 12 Wrz - 17:49
Z pozytywów na pewno żywy, dynamiczny intrumental. Jednak trochę odbiór śpiewający pan, którego taki "jarmarczny" i nieco cygański styl śpiewania mnie nie kupuje. Mimo to piosenka (jak z resztą każda od ciebie, co za nowość xd) dodaje dużo kolorytu do tej edycji. Jednak twoje poprzednie, muzyczne odsłony działały na mnie bardziej. Mimo to dobrze jest się zetknąć z muzyką, z którą nie ma się styczności na co dzień i raczej samemu by się jej nie odkryło.

Fenistil lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Sob 19 Wrz - 11:56
Już sam tytuł zaprasza do wysłuchania. Brawa za znalezienie takiej ciekawej mieszanki językowej, muzycznej i kulturowej. Bardzo mi się podoba "Qué Dolor". Żywiołowość udziela się mocno już od pierwszych sekund! Czuję się jak na cygańskim weselu, orkiestra gra i jest mega zabawa. Jestem na tak! Twój udział zawsze dodaje kolorytu, oby było go jeszcze więcej!

Fenistil lubi ten post

Sponsored content

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor Empty Re: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Fanfare Ciocărlia feat. Kaloomé - Qué Dolor

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach