Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 256
Płeć : Female
Wiek : 25

HOLANDIA: SHINee - Good Evening Empty HOLANDIA: SHINee - Good Evening

Nie 22 Lis - 22:03
Po pierwsze to chciałam przeprosić za to zamieszanie z preselekcjami. Chciałam pokazać wam jak najwięcej z rynku koreańskiego ale tak naprawdę zgubiłam gdzieś w tym wszystkim serce. Po przemyśleniach doszłam do wniosku, że powinnam postawić tą piosenkę, która jest dla mnie niesamowicie ważna.

Reprezentantem Holandii w 32. edycji będzie więc zespół SHINee z piosenką "Good Evening".

Piosenka ukazała się w roku 2018 i jest rozpoczęła trylogię The Story Of Light, która się wówczas ukazała. Cały koncept nawiązuje w większym lub mniejszym stopniu do historii Małego Księcia.

The Stroy Of Light ukazało się 10 lat po debiucie zespołu. SHINee zadebiutowali 25 maja 2008 roku i są spod skrzydeł SM Entertainement. SHINee tworzy pięciu członków: Onew, Jonghyun, Key, Minho i Taemin. I co bardzo ważne SHINee tworzyło 5 członków i na zawsze tak będzie, nawet jeśli wzrokiem obecnie na scenie widzimy tylko ich czwórkę to wiemy, że jest z nimi cały czas Jonghyun, że on nigdy grupy nie opuścił.

A dlaczego na scenie widzimy obecnie tylko 4 członków? Powiem krótko. Niestety ale w grudniu 2017 Jonghyun popełnił samobójstwo. Było to wstrząsające wydarzenie, które odcisnęło piętno na wszystkich fanach i było też trudne dla reszty zespołu. Pozostała czwórka uczestniczyła podczas wszystkich dni uroczystości pogrzebowych i zostali wpisani jako bracia Jonghyuna.

Kim dla mnie jest SHINee? SHINee to jeden z najważniejszych zespołów w moim życiu. Moj były uband (najważniejszy zespół w k-popie), który zawsze będzie dla mnie mega ważny i do którego mam ogromny sentyment, Tak naprawdę to ich muzyka pomogła mi zachować pogodę ducha w wielu trudnych momentach i mnie ukształtowała. Jestem wciąż Shawolem (SHINee World to pełna nazwa fandomu).

SHINee mają na swoim koncie wiele nagród, każdy kolejny ich comeback (ukazanie się nowej piosenki) wywołuje niemałe poruszenie i prawdopodobnie na początku przyszłego roku możemy się spodziewać ich wielkiego powrotu po 3 latach. Trzech członków zespołu ukończyło już służbę wojskową, która w Korei Południowej jest obowiązkowa, a najmłodszy z członków wybiera się tam dopiero w przyszłym roku.

Zespół słynie z tego, że mają ze sobą bardzo dobre, przyjacielskie relacje, są dla siebie niczym rodzina. Każdy z nich mimo to ma silną osbowość i prowadzi karierę solową. To jeden z zespołów, o których najczęściej można usłyszeć, że są inspiracją dla młodszych grup. Onew to lider idealny, Taemin jest jednym z najlepszych tancerzy w k-popie, Minho to świetny aktor, Key jest znany ze swojego stylu, tego że jest niesamowicie szczery i wydał też bardzo dobry album (może kiedyś jeszcze coś z niego wystawię), a Jonghyun to prawdziwy artysta z wrażliwą duszą. Stanowią wiele osobno ale razem ich lśnią niczym prawdziwy diament.

"Good Eveneng" to pierwsza piosenka, która ukazała się w czterosobowym składzie. Postanowiłam na nią, gdyż jest dla mnie ogromnie ważna i mam do niej sentyment.


Zapraszam do słuchania
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aro and Fenistil lubią ten post

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

HOLANDIA: SHINee - Good Evening Empty Re: HOLANDIA: SHINee - Good Evening

Nie 22 Lis - 22:27
Ogólnie chciałem napisać, że bardzo podziwiam Cię za wiedzę o tamtejszym rynku Serce Także mogę sobie tylko wyobrazić, jak ta edycja jest dla ciebie ważna i ekscytująca.

A jeżeli chodzi o wybór to jest bardzo przyjemny w odbiorze. W sumie zawsze myślałem, że wolę koreańskie girlsbandy, jednak chyba muszę przemyśleć tę kwestię, bo tutaj naprawdę dobrze się słuchało tej piosenki. Całość brzmi naprawdę solidnie, a wisienką na torcie jest fragment od 2.20, który przełamuje resztę piosenki, ale idealnie do niej pasuje i bardzo dobrze się z nią komponuje. A przy tym wszystkim czuć twoją dusze i nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek inny postawił na takie brzmienie.
Ogólnie nie zawiodłaś, dokładnie takiego czegoś spodziewałem się po Holandii w tej edycji Serce

Darka and Fenistil lubią ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach