Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji cypryjskiej?

2 - 22%
0 - 0%
0 - 0%
3 - 33%
1 - 11%
0 - 0%
0 - 0%
2 - 22%
0 - 0%
1 - 11%
 
Wszystkich Głosów: 9
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 25 Lis - 19:20
:cyprus: :cyprus: :cyprus:

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Elena

Cypryjski nadawca publiczny telewizja CyBC ogłosiła, że reprezentantką Cypru na Eurowizji 2021 w Rotterdamie zostanie Elena Tsagrinou w utworze "El Diablo". Ta pochodząca z Aten 26-letnia piosenkarka od dziecka szkoli swój talent muzyczny. W 2009 roku wzięła udział w greckiej edycji Mam Talent. Latem 2013 roku została przesłuchana przez zespół OtherView na stanowisko wokalistki i tym samym podpisała kontrakt z wytwórnią Feelgood Records. 8 stycznia 2014 wydali swój pierwszy utwór zatytułowany „What You Want” z tekstami i muzyką autorstwa Gabrielli Ellis. Wiosną tego samego roku Elena wzięła udział w programie muzycznym „Just The 2 Of Us” (grecka adaptacja programu „Just the Two of Us”) w drużynie trenera Ivana Svitailo. Od tamtego czasu Elena wraz z zespołem brała udział w różnych projektach muzycznych w tym najbardziej znanym MadWalk - The Fashion Music Project.

W połowie 2018 roku po pięciu latach współpracy Tsagrinou ogłosiła swoje odejście z zespołu OtherView, w celu kontynuowania kariery solowej. W lipcu 2018 roku wydała swój pierwszy solowy utwór, zatytułowany „Pame Ap 'Tin Arhi”, który został wydany nieco później w języku angielskim jako „Summer Romance”. Słowa zostały napisane przez Nikosa Moraitisa, a muzykę skomponował dobrze nam znany Dimitris Kontopoulos. Podczas kariery solowej Elena kontynuowała projekty muzyczne oraz koncertowała w ateńskich klubach, wraz z innymi greckimi artystami wzięła udział w kampanii charytatywnej Ark of the World, mającej na celu ochronę samotnych matek z dziećmi, rezultatem tej współpracy był utwór "Ela tin protochronia".


Podczas Konkursu Eurowizji w Rotterdamie Elena Tsagrinou wykona utwór pt. El Diablo

:scyprus: :scyprus: :scyprus: (AUDIO) :scyprus: :scyprus: :scyprus:

TEKST / Elena Tsagrinou / El Diablo:



Ostatnio zmieniony przez Yngwie dnia Sob 27 Lut - 21:20, w całości zmieniany 5 razy

Aleks and Wilk lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 25 Lis - 20:07
Wygląda na to, że po bosskich królowych :scyprus: Eleni i :scyprus: Tamcie oraz wypadku, jakim był mimo wszystko wybór :scyprus: Sandro, dobra passa :scyprus: Cypru w ostatnich latach będzie kontynuowana. Czekam na piosenkę, oczekuję jednak że będzie to coś w innym stylu niż genialne Fuego i Replay, bowiem myślę, że trzeci raz w tak krótkim okresie ten koncept może już się nie sprawdzić. Podsumowując - życzę sobie od :scyprus: Cypru ognia, ale w nieco innym wydaniu. Szeroki uśmiech

Swoją drogą za konkursową piosenkę Eleny odpowiadają Thomas Stengaard (:sdenmark: Only Teardrops, :sgermany: You Let Me Walk Alone), Laurell Barker (:switzerland: She Got Me), Jimmy Joker i Oxa  - wobec tego jeszcze bardziej intryguje mnie to, co z tego wyjdzie, ale sądząc po tytule - możemy spodziewać się slayu. Uśmiech

Yngwie / admin lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 25 Lis - 21:19
:cyprus: Eleni i Tamta to najlepsze lambadziary ostatniej dekady i jak widać pani Elena będzie kontynuowała trend bo raczej na balladę to się tu nie zanosi xd Ulga cieszę się że Cypr idzie dalej tą drogą bo jak nie Cypr to kto?... no w sumie mamy Serbię więc będzie walka i to nie równa bo tamte laleczki mają przewagę liczebną i jeszcze jeśli oba kraje awansują do finału to być może będą podbierać sobie tam pkt - więc trochę szkoda pod tym względem ale zobaczymy. Jeśli miałbym stawiać w ciemno to raczej lepszej jakości muzycznej będę się spodziewał po :cyprus: niż :serbia: (no hate, Hurykanki miałem w top 3 tego roku :p)

Yngwie / admin lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 25 Lis - 22:14
Nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca, ale sama piosenkarka jak i tytuł piosenki dają mi takie Fuego vibes, że będę wyczekiwać z ciekawością co tegoroczny Cypr nam tu podsunie. Nie ukrywam, że liczę na porządne umpa-umpa ze śródziemnomorskim temperamentem.

Wilk lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Pią 27 Lis - 18:50
Jako wielki fan fanowskich bopów, historię Eurowizji lubię dzielić na dwie części – erę przedfuegową i erę pofuegową. Przed pojawieniem się Fuego świat był piękny i kolorowy, ptaszki ćwierkały a piosenki były różnorodne. Sukces Eleni w 2018 roku pokazał jednak, że da się prawie wygrać konkurs mając piosenkę: a) bez refrenu b) o niczym c) nie najlepiej wyprodukowaną. Wystarczy zamiast refrenu wstawić folko-latino bicik i w występie skupiać się na pełnym urody i wdzięku artyście z energicznym układem choreograficznym.

Zauważyli to też songwritterzy, którzy odkryli, że nie trzeba się w ogóle wysilać i da się tworzyć wpadające w ucho fanów piosenki, bez wpadającego w ucho refrenu. Eureka! O ile szwajcarzy w 2019 roku zrobili to w miarę dobrze (choć był to ordynarny plagiat) to różne krajowe preselekcje wypełnione były takimi potworkami jak :norway: „Wild”, :belarus: „Chilli Peper” czy :romania: „Cherry Red”. Oczywiście wszystko to takie „ogniowe” „ostre” „dzikie” i niegrzeczne. Tym sposobem twórcy piosenek znaleźli klucz do zrozumienia gustów eurowizyjnych fanek, które okazał się tak nieskomplikowaną konstrukcją i działającą z podobnym brakiem bezkrytycyzmu, jak umysł mapoxa widzący dziada w FiKu.

Tym samym z tych samych powodów dla których niektórzy tu teraz skaczą z radości, mnie krwawi serduszko. Po tegorocznej wpadce czyli wystawieniu reprezentanta z płci gorszego sortu, wracamy do modelu zastosowanego z Tamtą, czyli plagiatujemy to co się sprawdziło. Tytuł się zgadza, imię się zgadza, płeć się zgadza - dla części fanów już to wystarcza by był to ich numer „1” w przyszłym roku. Piosenki jeszcze nie ma, choć nie trudno przewidzieć co się w niej znajdzie. Może w przyszłości songwritterzy dojdą do takiej perfekcji w stosowaniu tej prostej inżynierii społecznej, że i publikacja w ogóle nie będzie potrzebna :P

Yngwie / admin, Dawid, vestmann, Fenistil and Iker lubią ten post

Aro, Aleks, Dastame and Wilk nie lubią tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Nie 29 Lis - 22:07
marjuz napisał::norway: „Wild”, :belarus: „Chilli Peper” czy :romania: „Cherry Red”.

zapomniałeś o czymś

marjuz, Fenistil, Łosoś and Sebek lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 16:51


Urywek songa - mi osobiście bardzo przypomina "Bad Romance" Lady Gagi z 2008 roku - nie wiem, czy trochę aż nie za mocno. Czekam wobec tego na pełną wersję piosenki, bo naprawdę jestem ciekaw, jak ta inspiracja wyjdzie w pełnym brzmieniu. Wink

EDIT: Pełna wersja: https://panikmusic.gr/eldiablo-kikloforia-video/

Oh jest ogień, jest bop, jest H. O. T. - skrzyżowanie Lady Gagi z Tamtą - uwielbiam takie bosskie połączenia i pomimo absolutnego braku oryginalności, :scyprus: Cypr po rocznej przerwie wraca na lubianą przeze mnie ścieżkę. Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Sro 24 Lut - 17:58, w całości zmieniany 3 razy

Wilk lubi ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 17:24
Aleks napisał:

Urywek songa - mi osobiście bardzo przypomina "Bad Romance" Lady Gagi z 2008 roku

https://panikmusic.gr/eldiablo-kikloforia-video/

Oj tak, MV również Ctrl+C, Ctrl+V z kilku innych bardzo znanych teledysków, najbardziej przypomina mi chyba Alice Chater - Wonderland.

Reasumując - 0 punktów oryginalności, jest dokładnie to, czego się spodziewałem, liczyłem tylko, że bit będzie wpadać w ucho i że refren dostanie jakikolwiek tekst, w rankingu dam na pewno w górnej połówce bo to w sumie moje klimaty Szeroki uśmiech

Aleks and Wilk lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 17:27
zgadzam sie z chlopakami

Aleks lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 18:06
Ta pani spełniła wszystkie moje lambadziarskie oczekiwania, jestem wzruszony Serce 4 Połączenie BadRomance&Anywhere&LoveMeLand wyszło cudownie a muzycznie ogółem ten kawałek podoba mi się jeszcze bardziej niż "Fuego" i "Replay" :bounce:

Yngwie / admin, Fenistil and Aleks lubią ten post

Dawid nie lubi tego postu

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 18:36
Mi osobiście też El Diablo Chochlik podoba się bardziej niż Fuego, a tym bardziej jest lepsze od Replay! fakt, faktem że teledysk trąci Love Me Land, ale na szczęście piosenki różnią się znacząco od siebie.

Yngwie napisał:Nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca, ale sama piosenkarka jak i tytuł piosenki dają mi takie Fuego vibes, że będę wyczekiwać z ciekawością co tegoroczny Cypr nam tu podsunie. Nie ukrywam, że liczę na porządne umpa-umpa ze śródziemnomorskim temperamentem.

Teraz mogę pochwalić, takiego umpa-umpa potrzebowałem, niech tylko teraz Elena przeniesie to wszystko na scenę, a będę paradoksalnie "wniebowzięty"? 12/12

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Aleks and Wilk lubią ten post

Dawid nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 18:37
Kopia teledysku Zary Larsson, kopia stroju Zary Larsson, kopia refrenu Lady Gagi, xnt tekst, przerażające bahory zamiast bridge'a, reklama lakieru do paznokci, reklama head and shoulders, logo wytwórni na środku teledysku, trzeci raz w ciągu czterech lat mniej więcej to samo z Cypru. Dno. Czym jeszcze eurowizyjny świat nas zaskoczy w tym roku.

Dawid, marjuz, Darka and Sebek lubią ten post

Yngwie / admin, Dastame and Wilk nie lubią tego postu

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 18:43
Dawid napisał:Kopia teledysku Zary Larsson, kopia stroju Zary Larsson, kopia refrenu Lady Gagi, xnt tekst, przerażające bahory zamiast bridge'a, reklama lakieru do paznokci, reklama head and shoulders, logo wytwórni na środku teledysku, trzeci raz w ciągu czterech lat mniej więcej to samo z Cypru. Dno. Czym jeszcze eurowizyjny świat nas zaskoczy w tym roku.

Tu miał być komentarz ale Dawid powiedział już wszystko co chciałabym napisać. Przyłączam się więc do opinii, że jest to dno

Dawid, marjuz and Sebek lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 19:33
marjuz napisał:Po tegorocznej wpadce czyli wystawieniu reprezentanta z płci gorszego sortu, wracamy do modelu zastosowanego z Tamtą, czyli plagiatujemy to co się sprawdziło. Tytuł się zgadza, imię się zgadza, płeć się zgadza - dla części fanów już to wystarcza by był to ich numer „1” w przyszłym roku. Piosenki jeszcze nie ma, choć nie trudno przewidzieć co się w niej znajdzie. Może w przyszłości songwritterzy dojdą do takiej perfekcji w stosowaniu tej prostej inżynierii społecznej, że i publikacja w ogóle nie będzie potrzebna :P

:bounce:

Mimo wszystko spodziewałem się klasycznego utworu bez refrenu. Ale jest jeszcze gorzej. Główną przyczyną masowego występowania bezrefrenowców jest łatwość ich produkcji - zwrotki można skopiować z innych piosenek, a żeby nie było oskarżeń o plagiat (bo trudno wymyślić samemu cokolwiek) to refrenu nie ma i montuje się tam instrumentalną wstawkę. Tutaj twórcy mieli to gdzieś i refren też zerżnęli. Jedyne co nie jest od nikogo skopiowane to reklama szamponu, krzyki nienarodzonych dzieci i reklama lakieru do paznokci. Mimo iż utwór nie jest zbyt ambitny, to dzięki tym elementom słuchanie i oglądanie teledysku to prawdziwe artystyczne przeżycie.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid, vestmann, Sebek and Iker lubią ten post

Dastame nie lubi tego postu

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Sro 24 Lut - 23:23
Podoba mi się. Czy jest to jakościowy song? Nie i nie oszukujmy się, że jest. Mamy tutaj mnóstwo elementów, które już w muzyce popularnej widzieliśmy miliony razy. Nie mogę jednak zaprzeczyć, że słucha się go naprawdę dobrze i wpada w ucho, potrafiłem zanucić już po pierwszym przesłuchaniu. Najbardziej podobają mi się zwrotki, zwłaszcza ich warstwa instrumentalna. Refren im nie dorównuje. Denerwuje mnie trochę to "mama mamasita pow mi co mam robić" przed refrenem i dźwięki niewyżytych dzieci w bridge'u. Całościowo jednak jak już wspomniałem, utwór odbieram jak najbardziej na plus. Dobra radiówka. Występ może podbudować tegoroczny Cypr w moich oczach, albo wręcz odwrotnie - zaprzepaścić szanse na dobry wynik. Czas pokaże.

7/12

Aleks lubi ten post

Sponsored content

CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo) Empty Re: CYPR: Elena Tsagrinou (El Diablo)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach