Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji albańskiej?

1 - 8%
1 - 8%
1 - 8%
0 - 0%
1 - 8%
2 - 17%
2 - 17%
3 - 25%
0 - 0%
1 - 8%
 
Wszystkich Głosów: 12
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Czw 24 Gru - 0:00
ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Maxresdefault

Pierwsze preselekcje tego sezonu już za nami. Tak jak zwykle, jako pierwsza swego wyboru dokonała :albania: Albania - zwyciężczynią 59. edycji Festivali i Këngës została wokalistka Anxhela Peristeri z utworem "Karma".

Anxhela urodziła się w 1986 r. Pierwszy raz na wielkiej scenie, zaprezentowała się w 40. edycji Festivali i Këngës, gdzie jako piętnastolatka wystąpiła z utworem "Vetëm ty të kam". Do tej pory największym sukcesem wokalistki było zwycięstwo w popularnym festiwalu
Kënga Magjike, w roku 2017. Poza tym wokalistka dwukrotnie plasowała się w top 3 na tymże festiwalu. Spoza osiągnięć muzycznych, Anxhela zwyciężyła również w pierwszej edycji albańskiej wersji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Teraz piosenkarka będzie miała szansę reprezentować swój kraj na Eurowizji w Rotterdamie.

:albania: (AUDIO) :albania:
:albania: (LIVE) :albania:


TEKST:

Zoti nuk ma fal!

Jeta si në përrallë më kish llastuar
Lart në qiell si një yll jetoja unë
Qeshja si e marrë kur ti rënkoje
E pashpirt, vetëm veten doja shumë

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Më ike ti, më ikën miqtë
As dritë nuk ka

Zoti nuk ma fal
T'thirra por zë nuk kam
Lotët mbledhur në dorë
Të ndryshkur janë

Se të kërkoja nëpër zemra bosh
Dhe e kuptoja asgjë nuk më josh
E vetme jam
Po, e vetme jam

Kur unë rënkoja, qeshje si i marrë
E meritoja unë të hiqem zvarrë
Fajtore jam
Po, fajtore jam

Zoti nuk ma fal
Bota mbi mua ra
Më ike ti, më ikën miqtë
As dritë nuk kam

Zoti nuk ma fal
T'thirra por zë nuk kam
Lotët mbledhur në dorë
Të ndryshkur janë


:salbania: :salbania: :salbania: :salbania: :salbania:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pon 1 Mar - 20:07, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Czw 24 Gru - 11:21
Ani nie ziębi, ani nie grzeje. Typowa bałkańska ballada, dobrze zaśpiewana, ale nic ponadto. Nie potrafię tego zanucić po przesłuchaniu, mało chwytliwe, wydaje mi się że ci tancerze tam nie pasują. Zostawiam 3/12

Mirud* Serce
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 793
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Czw 24 Gru - 15:27
Niestety Anxela pod wieloma względami nie umywa się do "albańskiego anioła" czyli Arileny Ary. Na dodatek wygląda zbyt sztucznie :(

marjuz lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Sob 26 Gru - 17:36
Słów parę o samych festiwalu - zazwyczaj mam tak z Eurowizją czy selekcjami "większego kalibru", że po pewnym czasie trudno mi o racjonalną ocenę piosnek, bo po intensywnym osłuchaniu mam okresy gdy podoba mi się niemal wszystko, a innym razem nie podoba mi się nic. Obecnie jestem w fazie uwielbienia, tym samym oglądanie finału sprawiało mi niespotykaną w ostatnich miesiącach przyjemność.

Moimi osobistymi faworytami po występach w finale byli Sardi Strugaj i Festina Mejzini, przede wszystkim przez świetne wykonania na żywo - i jestem bardzo szczęśliwy, że zostali docenieni miejscami na podium. Z drugiej strony czuję lekki niedosyt, bo gdyby któraś z tych piosenek trafiła na Eurowizję, to byłaby to inna, ciekawsza odsłona Albanii na Eurowizji. "Kam me t’ba me kajt" wyszło poza schemat męskiej ballady, taka indie wersja końcówki "Not Alone" Arama Mp3. "Kush je ti dashuri" to prosta, ale bardzo rytmiczna ballada pozbawiona tej typowej fikowej patetyczności, która była obecna choćby w "Pendese". Obie propozycje z bardzo ciekawym i dobrym wokalem.

Na tle tych oraz kilku innych propozycji, "Karma" wypada po prostu nudno. Trudno w ogóle zdefiniować tę piosenkę, nie widziałem w niej nigdy ballady, a raczej stawiałem ją w gronie bopów obok Miruda czy Ery Rusi, będąc w tym gronie bardziej cywilizowanym. Jako ballada wypada blado, nie ma ciekawego instrumentalu, czegoś ciekawszego w wokalu, nie wpada naturalnie w ucho. Brakuje tu pewnego rodzaju mistyczności, artyzmu, co byłoby wskazane przy tego typu piosenkach z antyczno-grecko-tureckim zadęciem, a co miało niewątpliwie "Ktheju tokes". Tak jakby to był tylko folkowy makijaż, a nie fundament na którym zbudowano utwór. Fani też byliby bardziej zadowoleni, gdyby było tu więcej bałaganu, kiczu, energii, ognia, tańca i krągłości. I patrząc z tej perspektywy, to można ten utwór oceniać jako nudnawy. Mam wrażenie, że dostaliśmy produkt przemyślanej próby pogodzenia dwóch najpopularniejszych kierunków w FiKu, co miałoby zmaksymalizować możliwość wygranej (o manipulacjach nie myślę, bo tu na forum to drażliwy temat; świat jest uczciwy). Sztucznie to brzmi, wygląda i pachnie. Trudno doszukać się tu przestrzeni do revampu, tym samym ewentualny awans byłby raczej konsekwencją bardzo słabej formy reszty drugiego półfinału, czego nikt chyba nie chce sobie życzyć. 3/12

Dawid lubi ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pon 28 Gru - 23:23
Jakże dziwnie rozpocząć ocenianie songów ze stawki Eurowizji 2021 po tym wszystkim co się wydarzyło w tym roku. Co?

Finał fiku oglądałem z dużym spokojem, bo naprawdę nikomu mocniej nie kibicowałem. Karma to poprawny utwór. Podobnie jak mapoxowi, ciężko mi jest zakwalifikować go jako balladę lub pop. Z pozytywów mogę wymienić instrumental i wokal, natomiast nie zmienia to faktu, że w piosence brakuje mi mocniejszego klimatu mistyczności, gdzieś on ginie na przestrzeni całości. W rezultacie dostajemy song, którego słucha się dobrze, ale nie zostaje on raczej w pamięci i nie zaciekawia na tyle, aby odkrywać go wraz z kolejnymi przesłuchaniami. Jest nijako, ale generalnie OK. Sam występ do zmiany w całości, w tym aspekcie nic do siebie za bardzo nie pasowało.

Wstydu sobie Albania nie przynosi, ale do Shaj nie ma tutaj podjazdu.

5/12

marjuz lubi ten post

avatar
nitrogenic
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 16

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Nie 3 Sty - 13:36
Piosenka całkiem przyjemna, ale jednocześnie nie wnosi nic oryginalnego. Szkoda, że po ciężkim roku 2020 nie pokusili się o coś lżejszego.

Tulianka lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Sob 9 Sty - 11:33
Piosenka nie jest zła, taka typowa mocna kobieca ballada z FiKu. Podobają mi się orientalne zawodzenia instrumentalu oraz to, że piosenka powoli się rozkręca. Nie mieli nie wiadomo jak dobrych propozycji w pre, więc jest ok, ale na ESC raczej nie będę Albanii kibicował.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pon 18 Sty - 15:57
Cudowna odmiana Albanio, kolejna krzykaczka z generyczną balladą o niczym. Dosłownie słuchając (i oglądając występ) czuję się jak w 2007 roku, a nie 2021. Chyba revamp na miarę 2015 roku mógłby ochronić Karmę przed plus minus 13. miejscem w semi - bo nie jest to godne finału, a diaspora pomoże w uniknięciu bottom 3

Fenistil lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pon 1 Mar - 20:00
Premiera revampu "Karmy"

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pon 1 Mar - 20:13
Ale XNT revamp, na pierwszy rzut oka chaos i ogromna przesada, jeśli chodzi o skomplikowanie ścieżki melodycznej, ale z drugiej strony o wiele bardziej podkreślona etniczność i patos w utworze. Nie wiem co o tym sądzić, liczyłem na wzmocnienie utworu, ale jest w tym niestety kompletny brak subtelności. Finał? Na dzień dzisiejszy nie mogę uwierzyć, ale już nie takie kwiatki na Eurowizji się zdarzały, wobec czego tym bardziej z niecierpliwością oczekuję nadejścia maja. Uśmiech

EDIT: Za kolejnym razem już się wkręciło - faktycznie czuć ogromną poprawę względem pierwotnej wersji, naprawdę miła odmiana znając możliwości albańskie w kontekście revampów. Uśmiech
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Czw 4 Mar - 19:54
Na plus etniczne brzmienie i zachowanie języka albańskiego, który lubię, jednak nagranie to jest dosyć ociężałe, przekrzyczane, przekombinowane i nieszczególnie przyciągające uwagę. Piosenka Jonidy jakoś bardziej potrafiła poruszyć, zdziwię się, jeśli Albania znajdzie się w tym roku w finale. Revamp na mały plus.

4+/12
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pią 5 Mar - 17:48
Revamp mojego podejścia do Karmy szczególnie nie zmienia. Jest lepiej, ale na tyle minimalnie, że raczej Albania w moim rankingu pozostanie na swoim miejscu. Chciałem jedynie napisać, że kocham ten instrumental - przywodzi mi na myśl czołówkę Wspaniałego Stulecia, a za tym też idzie fajna nostalgia. xD
avatar
Xytros
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 70
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Warsaw

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pią 9 Lip - 21:18
Albania o dziwo było dla mnie całkowicie obojętna w tym roku, jak zawsze ich propozycje mnie absolutnie przekonywały, tak tutaj miałem mały problem, na szczęście występ sprawił, że poszedł on w las i teraz bardzo często wracam do występu z maju, moim zdaniem jest w nim większy potencjał, niż w wersji studyjnej xD i tak Albania została moim ulubionym krajem nr 1 detronizując Gruzję. Ocenka 10/12.
avatar
Gość
Gość

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Pią 30 Lip - 12:04
Lubię.
Sponsored content

ALBANIA: Anxhela Peristeri  (Karma) Empty Re: ALBANIA: Anxhela Peristeri (Karma)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach