Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

+17
Skrzeczek
Drover
iguś
Fenistil
IgorBielak
mercator
DanielW
Alpaka
Aro
Naar
Nela_30
Liver
marjuz
marco_polo
Jasiek
Yngwie / admin
Defiś
21 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś Włochom?

10 - 45%
3 - 14%
1 - 5%
3 - 14%
1 - 5%
1 - 5%
1 - 5%
1 - 5%
0 - 0%
1 - 5%
 
Wszystkich Głosów: 22
 
avatar
Defiś
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 21
Płeć : Female
Wiek : 29

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 16:21
Francesco Gabbani
Occidentali's Karma

Coś czuję, że rok 2017  przyniesie Włochom duuuużo szczęścia...
W Kijowie o zwycięstwo z piosenką  Occidentali's Karma powalczy duet! Przesympatyczny, przeuraoczy Franek w towarzystwie nie mniej urokliwego goryla Serce Czy to wystarczy? Przekonamy się niebawem!

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Occidentali's_Karma_-_Francesco_Gabbani



AAA cercasi (cerca sì)
Storie dal gran finale
Sperasi (spera sì)
Comunque vada panta rei
And singing in the rain.

Lezioni di Nirvana
C’è il Buddha in fila indiana
Per tutti un’ora d’aria, di gloria.
La folla grida un mantra
L’evoluzione inciampa
La scimmia nuda balla
Occidentali’s Karma.
Occidentali’s Karma
La scimmia nuda balla
Occidentali’s Karma


WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma 1487348314-francesco-gabbani-3


Ostatnio zmieniony przez Defiś dnia Pią 24 Lut 2017, 23:13, w całości zmieniany 1 raz
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 16:25
Ja w tym roku przeczuwam dla Włoch TOP 5 co najmniej. Piosenka dobra do radia, miała być wersja bilingwalna, ale z tego co czytałem zostaje w całości po włosku. Włochy i Francja w tym roku wzmacniają Big 5.
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 241
Wiek : 24

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 20:31
Serce Serce Serce Serce Serce Zawsze kiedy słucham wywołuje niepowstrzymaną, ogromną dawkę uśmiechu na twarzy! Mega pozytywny numer, występ, wokalista i goryl. Szeroki uśmiech 10/12, duże szanse na moje tegoroczne top10.
avatar
marco_polo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 1

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 21:50
dla mnie to jest numer jeden na teraz... i na pewno będzie wysoko a maju, możliwe że skończy na pierwszym miejscu.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1253
Wiek : 23

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 22:24
Jak goryl pojawi się też w Kijowie, to wygraną Włosi mają w kieszeni.

A tak serio to jest to piosenka niezwykle wyróżniająca się na tle stawki. Teraz jest podaż na patetyczne ballady śpiewane przez kobiety. Nie muszę mówić, że piosenka Gabbaniego jest w tym kontekście z innej planety. Jeżeli jury nie przeszkodzi, powinno być TOP 3.


Ostatnio zmieniony przez marjuz dnia Pią 24 Lut 2017, 01:12, w całości zmieniany 1 raz
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1276
Płeć : Male
Wiek : 26

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 23:04
Bardzo zabawna, ale też skłaniająca do refleksji piosenka. Rzeczywiście wyróżnia się spośród wybranych na razie utworów i dlatego mam nadzieję, że będzie wysoko w Kijowie, a może nawet uda się sprowadzić Eurowizję do Italii.
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Czw 23 Lut 2017, 23:16
Piosenka jest świetna i ma ciekawy tekst Uśmiech przeczytałam tłumaczenie z włoskiego. Ciekawa jestem jak mu pójdzie na żywo w Kijowie i jak potraktuje go jury. Super by było gdyby zorganizowali za rok Eurowizję we Włoszech.
Naar
Naar
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Pią 24 Lut 2017, 10:27
Wersja eurowizyjna na pewno będzie skrócona do regulaminowego czasu, ale prawdopodobnie będzie dwwujęzyczna. Francesco powiedział w jednym z wywiadów, że nie ma jeszcze pewności czy fragment tekstu będzie ppo angielski czy całość zaśpiewa po włosku, jednak wersja dwujęzyczna miałaby sprawić, że utór będzie "międzynarodowy". W tym samym wywiadzie potwierdził też, że goryl pojawi się w Kijowie i "nie będzie podróżować w luku bagażowym" Szeroki uśmiech

A co do samej piosenki to kocham Serce świeża, melodyjna, wpadająca w ucho! Od pierwszego występu nie ma dnia bym jej nie słuchał! Mój nr 1 i na razie nie zapowiada się na to by ktoś go zdetronizował.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Pią 24 Lut 2017, 22:51
Zacznę od minusów - niech pan zgoli wąsa, bo wygląda obleśnie.
A jeżeli chodzi o utwór - zacny! Bardzo mi się podoba, taka naturalna bezpretensjonalność bijąca z włoskiego kawałka. Z jednej strony tekst jest dość ironiczny, jednak nie jest pusty, niesie ze sobą pewne przesłanie. I do tego goryl Serce Oj, będą się Włochy wyróżniać, oj będą. A skoro z operowym boysbandem byli na podium to ja nie mam nic przeciwko :italy: 2018. Jak na razie lider mojego rankingu i nic nie zanosi się na zmianę w tej kwestii. 10 points go to Italy!
I nawet język brzmi świetnie, a jestem antyfanem włoskiego.
Naar
Naar
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Sob 25 Lut 2017, 11:31
Francesco zdecydował, że w Kijowie zaśpiewa utwór w całości po Wlosku.
Dla mnie jest to dobra wiadomość! Mo ze i z angielskim ludzie więcej by zrozumieli, ale włoski nadaje piosence uroku, który angielski mógłby zniszczyć.
Alpaka
Alpaka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 112
Płeć : Other / Decline to state

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Sob 25 Lut 2017, 20:38
świetna propozycja Serce
bardzo szybko utyka w pamięci i często zdarza mi się ją nucić, póki co jedyne uptempo na poziomie ;d Uroku dodaje jej jeszcze charyzmatyczny Francesco oraz jego goryl. Mega się cieszę, że do Kijowa weźmie go ze sobą i nie zmieni tekstu na angielski.
W sumie to liczę na wygraną Włoszech, zawsze lepsze to niż nadchodzące radiówki ze Szwecji i Rosji
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Sob 25 Lut 2017, 23:04
Na początku piosenka włoska nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Jednak melodyjny, szybko wpadający w ucho refren zrobił swoje i utwór znalazł się w czołówce mojego rankingu (na ten moment). Ciekawy tekst, interesujący głos wokalisty, dobry wykonanie na żywo to atuty włoskiej propozycji. Goryl na mnie nie działa, więc nie ma to dla mnie większego znaczenia czy zobaczymy go na scenie czy też nie Szeroki uśmiech Podsumowując - bardzo przyjemna propozycja, czy na wygraną? Nie wiem, jak dla mnie chyba nie, ale kto wie co siedzi w głowach publiczności i jurorów... Wink
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Nie 26 Lut 2017, 21:57
Nela_30 napisał:Piosenka jest świetna i ma ciekawy tekst Uśmiech przeczytałam tłumaczenie z włoskiego. Ciekawa jestem jak mu pójdzie na żywo w Kijowie i jak potraktuje go jury. Super by było gdyby zorganizowali za rok Eurowizję we Włoszech.

Nie wiem czy super byłoby gdyby Eurowizję zorganizowali Włosi, bo jako organizatorzy ESC Włosi się nie popisali. Okropne sceny, komentatorzy mówiący tylko w języku włoskim, problemy techniczne, to właśnie cechowało ostatnie Eurowizje zorganizowane przez Włochów.
A co do piosenki to uważam ją za bardzo optymistyczną, taka przeciwwaga dla tych smętnych ballad.
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Nie 26 Lut 2017, 22:11
Mercator, ale to z tego co widziałam Włochy ostatnio organizowały Eurowizję 27 lat temu i w latach 60-tych. Na pewno teraz większość prezenterów i dziennikarzy zna angielski. Czasy się trochę zmieniły. Możliwości techniczne również. Ukraińcom Szwedzi pomagają w tym roku to Włochom też by mogli pomóc. Włochy na pewno stać na zatrudnienie specjalistów.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Pon 27 Lut 2017, 09:24
Nela_30 napisał:Mercator, ale to z tego co widziałam Włochy ostatnio organizowały Eurowizję 27 lat temu i w latach 60-tych. Na pewno teraz większość prezenterów i dziennikarzy zna angielski. Czasy się trochę zmieniły. Możliwości techniczne również. Ukraińcom Szwedzi pomagają w tym roku to Włochom też by mogli pomóc. Włochy na pewno stać na zatrudnienie specjalistów.
Mi chodziło o te Eurowizje z lat 90-tych, bo wcześniejszych nie oglądałem. Posługiwanie się językiem włoskim było celowe. Zresztą włosi mają doświadczenie przy organizowaniu San Remo, tak więc pewnie aż tak źle by nie było. Wolałbym jednak żeby wygrało któreś z państw, które jeszcze nie odniosły zwycięstwa na ESC...
Sponsored content

WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma Empty Re: WŁOCHY: Francesco Gabbani - Occidentali's Karma

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach