Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

SZWECJA: Melodifestivalen 2019

+18
Aro
syguu
Wilk
Sebek
Bluee
Fenistil
marjuz
Dastame
iguś
Drover
IgorBielak
Łosoś
Iker
Nela_30
mercator
Batiooo
Kuba
Yngwie / admin
22 posters
Go down
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 10 Lut - 16:51
O matko, co to się wczoraj porobiło w tym Melo :?:

Army of Us: Jak w studyjnej fajnie to brzmiało, tak całość występu moim zdaniem wyszła dosyć nijako, dodatkowo Andreas wyglądał jak Elvis z odzysku.
I Do Me: :shock: :shock: :shock: Zarówno piosenka, jak i występ na duży plus, bardzo przyjemnie w odbiorze to wyszło, ale nawet po występie byłem w miarę przekonany, że Malou poleci w pierwszej turze. xD W życiu bym nie pomyślał, że będzie direkt. :shock: W finale raczej za dużo nie zwojuje. Dodam jeszcze, że sam utwór mi zajeżdża trochę 2002 do Anne-Marie.
I Love It: Ale flopik. xD Generalnie prezentacja na plus, choć ni mnie to grzało ni ziębiło muszę przyznać, ale jednak Andra się należała. Po występie myślałem, że będzie direkt, a tu proszę. :suspect:
Liva livet: Bosski melo shlagier, kiedy na to patrzyłem, to przyznaję, że się uśmiechałem. Szeroki uśmiech Bałem się w pewnym momencie, że pan dziadek ma zawał, na szczęście nic takiego nie miało miejsca.
Nakna i regret: Nw nie przykuł mojej uwagi ten performans. Andra raczej niezasłużona.
Hold You: Kupiło mnie to i liczyłem na direkt, wiadomo - całość bez jakiegoś wielkiego szału, ale to był zdecydowanie najlepszy występ wczoraj. Muszę jeszcze wspomnieć, że to Don't Let Me Down bardzo mi przypomina w brzmieniu identyczną frazę z pewnej rozpoznawalnej myślę piosenki.
T E M P O: Nie przeszedł mi przez myśl taki scenariusz. :x Piosenka, jak i występ bardzo mi przypadły do gustu, może nie aż tak jak Cabana, ale było moim zdaniem naprawdę w porządku, jedyne co mnie w jakiś sposób zdziwiło, to to, iż Margaret na scenie jakby brakowała energii (?), miało się wrażenie, że jest spięta, a jej gestykulacja trochę wymuszona. Subiektywnie jednak widziałem Margaret bezpośrednio w finale, stało jak się stało, trudno. :roll:

Z przyszłotygodniowego półfinału najbardziej ciekawi mnie co przygotował Jon Henrik, bardzo lubię jego poprzednie 2 Melfestowe propozycję.
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 10 Lut - 17:08
No nie popisała się ta nasza Małgosia... Utwór generalnie średni jej zrobili, a wokal i występ go zdecydowanie nie wybroniły. Jak dla mnie jak idzie o performance do In My Cabana daleko, to samo się tyczy Cool Me Down jak idzie o produkcję. Tempo wyszło jakieś takie nijakie, pod każdym względem. Zasłużony flop?
Nela_30
Nela_30
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 69

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 10 Lut - 17:49
Nie dziwię się, że odpadła. Oglądałam z nią wywiad kilka dni przed występem i już tam była jakaś przygaszona i nie za bardzo przekonana. Mówiła, że do Melodifestivalen przygotowywała się 5 dni, a nie jak rok temu, kiedy żyła tym konkursem. I przyznała, że bardziej jej zależy na wydaniu płyty po polsku niż na Melodifestivalen. Podczas występu dało się odczuć, że jest trochę nieobecna, a uśmiechy były wymuszone. A zresztą Tempo to i tak straszny gniot...trochę jej się dziwię, że cały czas śpiewa takie same piosenki. Na razie niewiele się rozwija jeśli chodzi o muzykę.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 10 Lut - 20:39
Nela_30 napisał:
Nie dziwię się, że odpadła. Oglądałam z nią wywiad kilka dni przed występem i już tam była jakaś przygaszona i nie za bardzo przekonana.

Chyba sama wiedziała, że z tą piosenką nic nie zdziała na Melo. Może za rok zgłosi się do polskich preselekcji, a może w tym roku coś wysłała do TVP Lol Margaret ostatnio muzycznie stoi w miejscu, a w branży muzycznej jak się ktoś nie rozwija to szybko znika ze sceny muzycznej....
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 10 Lut - 23:44
Chociaż "Tempo" było pod każdym względem dużo słabsze od "Cabany" i ogólnie wyglądało to dość średnio, to mimo wszystko wczorajsze wyniki są dla mnie zaskakujące. A to głównie dlatego, że ten półfinał był tak okropnie słaby i nie mam pojęcia jak te trzy syfy w postaci "Army of Us", "I Do Me" i "Nakna i regnet" były w stanie wyprzedzić Margaret. Pozostałe dwa przegrane utwory tym bardziej zostały moim zdaniem ograbione z awansu.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Pon 11 Lut - 12:41
Fenistil napisał:Chociaż "Tempo" było pod każdym względem dużo słabsze od "Cabany" i ogólnie wyglądało to dość średnio, to mimo wszystko wczorajsze wyniki są dla mnie zaskakujące. A to głównie dlatego, że ten półfinał był tak okropnie słaby i nie mam pojęcia jak te trzy syfy w postaci "Army of Us", "I Do Me" i "Nakna i regnet" były w stanie wyprzedzić Margaret. Pozostałe dwa przegrane utwory tym bardziej zostały moim zdaniem ograbione z awansu.

Aż mnie nurtuje by sprawdzić ''Tempo'' skoro mówicie, że o wiele słabsze od Cabany. A ''In My Cabana'' już wydawała mi się wręcz słaba - taka siostra z przeceny ''Cool Me Down'', więc aż się boję Szeroki uśmiech .
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Czw 14 Lut - 14:08
Fragmenty utworów z III QF: KLIK

.....................................


SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Laura-poldvere-laura
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 655
Płeć : Male
Wiek : 20

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Pią 15 Lut - 15:52
Ale porażka te wyniki drugiego semi xD
I Do Me w finale to po prostu dramat zwłaszcza, że był to jeden ze słabszych utworów tego semi. Ponadto ta prezentacja kompletnie mi się nie spodobała. Liamoo z Hanką to typowa, wtórna, szwedzka balladzina, ale spodziewałem się awansu za nazwisko. Na duży minus ta fraza Don't Let Me Down, którą podobnie jak Igi kojarzę z pewnego popularnego utworu. Andreas byłby całkiem ok, jednak coś mi nie pasuje w występie. Mam wrażenie, że na scenie panuje kompletnie niekontrolowany chaos. Nakna i regnet nie powaliło mnie na kolana w żaden sposób ale występ zdecydowanie na plus. Szkoda, że Margaret się nie udało, ale z jej trzech preselekcyjnych propozycji to właśnie Tempo było najsłabsze (co nie oznacza, że było złe!). Występ nie do końca mi się spodobał, sam był pomysł ciekawy, ale nie wszystko poszło dobrze. Pan Dziadek zaprezentował się nawet ok, no ale proszę was... ktokolwiek wierzył w awans? Skandal to dla mnie ostatnie miejsce I Love It. Sam utwór do wybitnych i oryginalnych nie należy ale te trzy minuty szybko mi zleciały i bardzo przyjemnie się to słuchało i oglądało.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Sob 16 Lut - 16:33
Trzeci półfinał zapowiada się na najsłabszy z dotychczasowych.
Obstawiam finał dla Jona Henrika i Rebecki, a Andrę dla Liny i Dolly Style, ale jest to trochę strzelanie w ciemno, po zeszłotygodniowych rezultatach chyba nic mnie nie dziwi już. :roll:
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Sob 16 Lut - 16:41
Głosowanie publiczności po próbie generalnej (procent oddanych głosów):

1. Dolly Style - Habibi ~ 26.5%
2. Jon Henrik Fjällgren - Norrsken ~ 26.3%

3. Omar - Om om och om igen ~ 17.1%
4. Martin Stenmarck - Låt skiten brinna ~ 11.4%

5. Lina Hedlund - Victorious ~ 7%
6. The Lovers Of Valdaro - Somebody Wants ~ 6.4%
7. Rebecka Karlsson - Who I Am ~ 5.2%

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 910
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Nie 17 Lut - 11:37
Somebody Wants: Nie jest to utwór, do którego będę wracać, ale występ był solidny i nie rozumiem ostatniego miejsca, to chyba po prostu kwestia małej rozpoznawalności w Szwecji.
Habibi: Zdecydowanie najlepsza z propozycji jakie Dolly Style zaprezentowały w Melo, całkiem przyjemna, taka do pobujania, natomiast fakt, że nie przeszły dalej - absolutnie mnie nie razi.
Låt skiten brinna: Tragedia, nie mam pojęcia jakim cudem to weszło do Andry. O_o Do bólu nudna balladzina i jak generalnie język szwedzki naprawdę lubię, tak w tej piosence brzmi on dla mnie niekorzystnie. Najgorsza propozycja w tegorocznym Melo jak dotąd.
Victorious: Gilty pleża. <3 Spodziewałem się, że Lina przejdzie, bo z racji bycia częścią Alcazar jest dość popularna w Szwecji, natomiast bardziej obstawiałem Andrę, awans direkt jest miłą niespodzianką. <3
Om om och om igen: Najsłabsza solowa propozycja od chłopaków z FO&O, aczkolwiek nie było źle, dosć udany występ. Na plus też język hiszpański, zawsze jakaś odmiana.
Who I Am: Poprawna popowa ballada, zasłużona Andra.
Norrsken: Najsłabsza z trzech melfestowych propozycji wokalisty, ale to był i tak najlepszy występ wieczoru. Nie wiem co myśleć o tym śpiewaniu do renifera, ale całość jak najbardziej miała klimat. Nie widzę jednak Jona Henrika w roli zwycięzcy tegorocznego Melo.

Moje top2 tego półfinału weszło bezpośrednio do finału, także wyniki na plus, jedyne co bym zmienił to do Andry zamiast Martina dał Loversów lub Lalki Style.

Max czekam na Torn od Lisy Ajax. *-*
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1580
Płeć : Male
Wiek : 22

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Czw 21 Lut - 14:50
Fragmenty utworów z IV QF: KLIK
avatar
Mrs.Nobody
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 48
Płeć : Female
Wiek : 22
Skąd : Ślunsk

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Czw 21 Lut - 17:01
Ale to Pagan Fury jest świetne! :O Chciałabym direkt till final, ale znając Szwedów to pewnie ledwo co do Andry wejdzie :(

Ajax to może być jak Felix Sandman rok temu, czyli studyjnie nudno i monotonnie, ale na żywo może chwycić jak nie przekombinują z występem. Tak wgl. to ponoć Loreen odrzuciła ten kawałek. Według mnie bardziej do niej by on pasował ;___;

Reszta out!
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Pią 22 Lut - 13:40
Nie powala mnie w tym roku Melodifestivalen, a w 2018 myślałem, że było średnio xd. Tym bardziej myślę, że Tempo zasługiwało przynajmniej na andrę. Teraz chyba mam nadzieję, żeby wygrała kobieta, bo dawno takiej Szwecja nie wysyłała, i chyba byłaby to Lisa, albo Wiktoria ze swoją balladą. Nie chciałbym triumfu Mohombiego, Jon Henrika czy Liamoo i Hanny, jak dla mnie są za słabe, więc stawiam na balladę ze Szwecji, której dawno też nie słyszeliśmy.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 758
Płeć : Male
Wiek : 23

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Pią 22 Lut - 14:00
Pagan Fury zdecydowanie najlepsi. Jedyna piosenka warta uwagi. Toleruję też "Hold You", które wpada w ucho i jest dużo lepsze od ostatnich szwedzkich propozycji. Ballada Lisy kompletnie mi się nie podoba, a zazwyczaj ja wolę takie utwory od tych szybszych. Ma coś w sobie odpychającego ta dziewczyna. Irytuje mnie jej głos, a jej propozycja niczym się nie wyróżnia. Mam nadzieję, że nie przejdzie dalej tylko dlatego, że to Lisa.
Sponsored content

SZWECJA: Melodifestivalen 2019  - Page 3 Empty Re: SZWECJA: Melodifestivalen 2019

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach