Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1850
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

WIELKA BRYTANIA: Javine (Touch My Fire) Empty WIELKA BRYTANIA: Javine (Touch My Fire)

Wto 9 Mar - 1:42



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 67


Fascynuje mnie, że podczas gdy w 2005 roku Grecja wygrywała z przytupem, to będąca w bardzo podobnych klimatach Wielka Brytania grzała doły tabeli na 22. miejscu. Czyżby Grekom po prostu takie etniczne klimaty uchodziły bardziej niż statecznym Brytyjczykom?

Naprawdę tego nie rozumiem, bo piosenka jest energiczna, zmysłowa i bardzo ciekawie zaprezentowana na scenie. Mimo słabszych możliwości technicznych niż jest to obecnie, naprawdę czuć w tym występie tytułowy ogień. Javine z powodzeniem uwodzi widza swoim głosem, ruchem oraz prezencją, a tancerze godnie ją w tym wspomagają.

Szczególnie lubię ten etniczny motyw przewijający się w instrumentalu raz na jakiś czas. Jest on bardzo charakterystyczny i sprawia, że nie jest łatwo o tej piosence zapomnieć. Twórcy potrafią się też bawić jego użyciem, na przykład niespodziewanie lekko go zapętlając.

Jeśli miałbym zgadywać, co się ludziom w tym mogło nie spodobać, to przychodzi mi do głowy jedynie tytuł, będący jednocześnie głównym tekstem refrenu. Nawet ja przyznam, że fraza "dotknij mojego ognia" brzmi nieco kiczowato. Język 3
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach