Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1840
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

MOŁDAWIA: Nelly Ciobanu (Hora din Moldova) Empty MOŁDAWIA: Nelly Ciobanu (Hora din Moldova)

Sro Kwi 28, 2021 8:11 pm



Fenistilowa Topka Wszechczasów
Miejsce 8


Wieś tańczy i śpiewa. Uśmiech Na pewno nie każdemu ta piosenka podchodzi, ale ja jestem w niej zakochany już długie lata. Folk w takim wydaniu brzmi dla mnie dynamicznie, nowocześnie, a jednocześnie szalenie autentycznie. Zresztą tematyka piosenki też jest mocno pro-narodowa i ta miłość do kraju jest w niej wyraźnie obecna.

Cieszy mnie niezmiernie, że na scenie pojawiły się ludowe stroje, pojawili się tancerze (swoją drogą naprawdę rewelacyjni!), a przede wszystkim pojawił się "pan z kijem", jak go sobie w myślach nazywam. Uśmiech To niesamowite, że sam jeden tak genialnie pracował dla Nelly jako męski chórek (RU!), a jeszcze do tego tak ładnie machał kijem. Uśmiech Wspaniale, że kamera się na nim skupiła w kluczowym momencie utworu, bo przynajmniej miał swoją chwilę sławy. Do dziś nie jestem do końca pewny o co z tym kijem chodziło, ale zakładam, że to coś z miejscowego folkloru, co wzbudza moją jeszcze większą sympatię. No ale oczywiście nie tylko pan z kijem, ale także Nelly jest tutaj cudowna. Głos ma mocny, charyzmy sporo, energii pod dostatkiem.

Piosenka jak już wspomniałem bardzo trafia w moje gusta. Jest wiejsko, ale nie za bardzo, nie za mało - tak idealnie w sam raz. Początek jest wolny i bardzo klimatycznie wprowadza w dalszą część utworu, kiedy to nadchodzi prawdziwa lawina energii. W instrumentalu królują instrumenty dęte, więc moje uszy mogą się pławić w tych dźwiękach do woli.

Dawid and CB93 lubią ten post

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach