Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1864
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita Empty NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita

Pią 2 Lip - 20:19
NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita Artworks-000477730725-qyjggo-t500x500

Swój powrót do strefy zachodniej zacznę trochę nietypowo, bo od piosenki w języku włoskim i z dość ciekawą historią.

Crucchi Gang to muzyczny projekt, w ramach którego dziesięciu niemieckojęzycznych artystów wydało w zeszłym roku wspólną płytę z włoskimi coverami swoich własnych piosenek. Wśród nich zupełnym przypadkiem znajdują się m.in. wystawieni przeze mnie jakiś czas temu w PdF Von Wegen Lisbeth oraz Faber. Nazwa Crucchi Gang pochodzi od liczby mnogiej włoskiego słowa crucco, które jest w tym języku potocznym i najczęściej obraźliwym określeniem Niemca. Artyści postanowili z przekorną serdecznością przyjąć to na pozór nieprzyjemne określenie jako nazwę, a swoją muzyką oddać hołd włoskiej kulturze i umocnić międzykulturowe więzi.

Z tej właśnie płyty pochodzi utwór La dolce vita duetu Steiner & Madlaina z :switzerland: Zurychu, w którego skład wchodzą Nora Steiner i Madlaina Pollina. W ramach projektu wykonały one włoską wersję swojej piosenki Das schöne Leben z 2018 roku.



Skrót: 1:10 - 2:00
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita Empty Re: NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita

Pią 9 Lip - 5:12
Tak analizowałem ten półfinał i choć jest on wyrównany wyszło mi, że to nasze piosenki będą miały najciężej, żeby myśleć o awansie. Ja pewnie tradycyjnie kilka wyższych, kilka średnich, kilka niskich not, bo propozycja zbyt oryginalna, żeby przypadła do gustu ogółowi. Podobnie u Ciebie, mimo że utwór dosyć minimalistyczny, spokojny to brzmi "inaczej" niż pozostałe propozycje i jest to jego największy atut, jak i największe przekleństwo. Obyś powalczył, bo za każdym razem gdy oryginalny Fenistil kończy w bottom 3, gdzieś na świecie umiera panda, ale zobaczymy, jaki będzie wyrok ludu. Wstydu nie ma Uśmiech

Fenistil lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita Empty Re: NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita

Sob 10 Lip - 21:30
Nie mam pojęcia jak zostanie oceniona twoja propozycja, również jest w innym półfinale i ogólnie szacun za przygarnięcie :germany: Niemiec, gdyż to nie jest łatwy rynek aczkolwiek kryje się w nim kilka perełek (których nie zdążyłem wystawić w PdF) a być może ty to zrobisz?! Uśmiech Utwór w tej edycji jest na wskroś włoski, powiedziałbym że bardzo poprawny, ładna melodia i oczywiście język, ale czy tak bezpieczny wybór da miejsce w finale, tego naprawdę nie jestem w stanie stwierdzić - ale oczywiście trzymam kciuki.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie

Fenistil lubi ten post

Sponsored content

NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita Empty Re: NIEMCY: Crucchi Gang, Steiner & Madlaina - La dolce vita

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach