Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

VI seria PdF - ogólna dyskusja

+14
Daniell
Drover
Aleks
Dastame
Liver
CB93
Yngwie / admin
Wilk
marjuz
Łosoś
Szymek79
Fenistil
KarolStark
Dawid
18 posters
Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 27 Gru - 22:57
Co. W ogóle anulujmy głosowanie skoro powoduje dramy. 12 pkt dla każdego. Przecież głosować mogłyby i fanki i antyfanki Dody. Automatyczny finalista głosuje w półfinale bez udziału swojej piosenki od 58 edycji KPdF i nie przypominam sobie ani jednej o to dramy. Słabo gdy odpadają utwory, które de facto mają więcej fanów niż wskazuje na to wynik punktowy od jedynie połowy uczestników.

Edit. Natomiast zgadzam się, że obowiązkowe głosowanie w obu semies byłoby jeszcze lepsze. Czy PdF jest na to gotowe???

KarolStark nie lubi tego postu

avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 0:01
Zamiast tych malutkich semi zrobic jeden duzy final na max 26 piosenek, wydluzyc czas glosowania w tym przypadku na 2 tyg i tyle. Od siebie zyczylbym rzetelniejszej pracy organizatorow w nastepnej serii bo to co sie odwala z wami w roli glownej wola o pomste do nieba i nie tylko jest to moje zdanie 😌
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 20:27
Moim zdaniem jeden automatyczny finalista który jest dolosowywany do jakiegoś semi a kilka dodatkowych osób które będą chciały głosować w przeciwnym półfinale aby wspomóc swoich faworytów to jednak jest kolosalna różnica. Natomiast obowiązkowe głosowanie w obu semi mimo że najbardziej sprawiedliwe to też ma swoje minusy i nie każdy będzie pewnie też miał na to ochotę czy czas. Dla mnie jest dobrze tak jak jest i tak jak było... przez wiele lat, nie widzę sensu naruszania tego. Jeśli jednak jest taka potrzeba to niech to organizatorki rozstrzygną ankietą.

Co do edycji tematycznych...
Jestem oburzona propozycją edycji francuskojęzycznej? Eurowizja odbywa się w boskiej Italii, także jak już to z tej okazji tylko edycja WŁOSKOJĘZYCZNA. Pizza, makaron, tiramisu i Diodato a nie jakieś ropuchy, ślimaki i suche bagiety.

CB93 lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 21:44
Nie wydaje mi się, żeby pomysł z dobrowolnym głosowaniem w nieswoim półfinale był dobry - nawet jeśli załóżmy będzie minimum piosenek w każdym to no większość z nas prowadzi dorosłe życie, nie ma tak dużo czasu, żeby wysłuchiwać wszystkich tych utworów, więc skończyłoby się na tym, że z tej opcji korzystałoby pewnie zaledwie kilka osób, a doprowadziłoby to pewnie tylko do kolejnych dram i oskarżeń że ktoś zagłosował tylko, żeby pomóc koledze czy tam ulubionej piosence dostać się do finału. Takie konkursy (jak zresztą sama prawdziwa Eurowizja) zawsze mają w sobie element "losowości".

Podoba mi się edycja "pride" - jest łatwa i nie wymaga jakichś specjalnych poszukiwań, i raczej obyłoby się bez kontrowersji, jak w np. edycjach tematycznych. Ja bardzo chętnie zobaczyłbym lata 80 lub 70 jako że to są moje ulubione dekady w muzyce. Szeroki uśmiech Niesinglową również chętnie znów bym zobaczył, a także polskojęzyczną. Fajna byłaby też edycja Azja Wschodnia, czyli Chiny, Japonia czy Korea Południowa - myślę, że w naszym gronie sporo osób mogłoby tu zaskoczyć i nie dostalibyśmy samego k-popu.

vestmann, Wilk and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 22:49
Drover napisał:edycja "pride" - jest łatwa i nie wymaga jakichś specjalnych poszukiwań, i raczej obyłoby się bez kontrowersji, jak w np. edycjach tematycznych.

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 ICm8row

Nie mogę doczekać się dyskusji czy "hetero sprzymierzeniec" lub "omnisexual" to też Pride.



:france: francuski - język urzędowy w 29 państwach na 5 kontynentach, pierwszy język dla 76,8 milionów ludzi, łącznie płynnie posługuje się nim 274 miliony.
:italy: włoski - język urzędowy w 4 państwach na południu Europy, pierwszy język dla 67 milionów ludzi, łącznie płynnie posługuje się nim 85 milionów.

CB93 lubi ten post

avatar
Gość
Gość

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 23:00
Oj, misiaczki, też jestem przeciwna edycji PRIDE jak moja ukochana siostra, która czasami mnie irytuje swoimi zmiennymi nastrojami, ale ją kocham @Dawid

Za to mega mnie podnieca idea kolejnej edycji wschodnioazjatyckiej... @Drover

to może ROMAŃSKOJĘZYCZNA Szeroki uśmiech
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 23:16
Dekady to trochę kotletowa, ale i spk idea. 80s są ograne i doskonale znane, przeskoczyłbym do 70s. Tam pewnie już trochę dłużej byłoby trzeba poszukać. Ogólnie takie jasne ograniczenia edycji są najlepsze. Żadne prajdy znów... Ograniczenia regionalne są bardzo w porządku, ale osobiście wolałbym np. Azję Środkową i Południową, prawie nigdy tam nie zaglądamy. Dalekowschodnia/Wschodnioazjatycka była stosunkowo niedawno i wyszła marnie, poza tym piosenki z tego regionu pojawiają się w konkursie regularnie. Mam też kink językowy i uważam, że arabska/francuska/hiszpańska mają spory potencjał.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 23:20
propozycje:

Rozklapiochowa - wystawiamy songi wykonywane przez rozklapciochy
Świąteczna - bo chcę wystawić sistren godlewskie z kolędami, ostatni raz była 123 edycje temu, mogłaby się odbyć na wielkanoc
Popowa - bo była rapowa, więc dla odmiany powinniśmy tym zrobić edycję specjalną dla muzyki pop.
Religijna - wystawiamy piosenki związane z religią (nie tylko chrześcijańską) jak np. piosenki princess vitarah
Minusowa (idk nw jaki tytul) - edycja w której można byłoby użyć skali minusowej ze scorewiz (jak np. w Second Chance 2019) i przyznawać najbardziej hejconym songom po -1. -2 i -3

dzia

.....................................


VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Laura-poldvere-laura

Łosoś lubi ten post

Daniell nie lubi tego postu

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 927
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 28 Gru - 23:49
mysle że arapska to dobry pomysl.. a jest w CZYM szukaci i nie jest to PROSTE...
Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 31 Gru - 18:16
Dzisiaj starałem się rozkminić jakiś kompromis który będzie zadowalał obie strony i wymyśliłem "Bilet ostatniej szansy" mniej więcej o co mi chodzi:

:star:  Głosowanie i wyniki w półfinałach odbywają się tak jak zawsze i nic się tu nie zmieni a zazwyczaj w sobotę późnym wieczorem mamy wyniki.
:star:  Po wynikach dodanych w poście organizator rozpoczyna kolejne głosowanie coś na wzór półfinału drugiej szansy, tak jak w Melodivestivalen.
:star:  Organizator wkleja w poście ^^  rzecz jasna wszystkie kraje i ich piosenki które flopły w obu półfinałach i rozpoczynamy szybciorem głosowanie, powiedzmy maksymalnie układamy swoje top3 flopiarzy tylko nwm jaka być powinna punktacja? 12-10-8? W każdym bądź razie nie można głosować na siebie i głosowanie nie jest obowiązkowe.
:star:  Głosowanie proponowałbym aby trwało do tego samego dnia czyli niedzieli, godzin wieczornych. Flopiarz który zgarnął najwięcej punktów już nie jest flopiarzem i dostaje bilet do finału a głosowanie już w ostatniej fazie finału rozpocząć można nawet tego samego dnia w godzinach wieczornych lub późno wieczornych - w zależności od możliwości organizatora.

Plusy tego pomysłu
+ Pierwszego dnia po wynikach półfinałów czyli jak dzisiaj prawdopodobnie nikt nie wysyła swoich głosów finałowych, tylko wszyscy narzekają na wyniki. Czas ten można więc na spokojnie poświęcić na szybki półfinał ostatniej szansy. Uważam że nawet niecały jeden dzień wystarczy - aby mimo wszystko nie kolidowało to bardzo z terminarzem głosowania w finale i przede wszystkim żeby go nie przedłużało.
+ Na pewno w dużym stopniu rozwiązuje to problem a jeden dodatkowy finalista więcej nikomu nie powinien przeszkadzać a wręcz przeciwnie taki dodatkowy finalista który na początku flopnął mógłby potem często dużo namieszać w czołówce finału a czasami nawet wygrać bo to wcale nie jest niemożliwe...

Minusy tego pomysłu
- W sumie to flopiarze mogą mieć niechęć do głosowania bo w teorii korzystniej dla nich byłoby nie głosować na nikogo i mieć większe szanse na bilet - to trzeba byłoby jakoś rozwiązać np. flopiarze którzy chcą się liczyć w walce o bilet głosują obowiązkowo a finaliści nieobowiązkowo? nwm.
- Organizator ma trochę więcej roboty xd

Edit. Widzę jednak że entuzjazmu brak xd no trudno.


Ostatnio zmieniony przez Wilk dnia Sob 1 Sty - 22:31, w całości zmieniany 2 razy

marjuz, Przemek and CB93 nie lubią tego postu

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 927
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pią 31 Gru - 19:34
wtf
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 30 Sty - 3:03
Proponuję rozważyć zwiększenie o 1 ilości awansujących z półfinałów. Gdy stawka jest bardzo mała, głosujących w półfinale też jest mało i wyniki w półfinałach są bardzo przypadkowe - łatwiej jest czasem odpaść z dobrą piosenką, niż nie być w top 5 jak już się awansuje. Finały bywają na niższym poziomie niż niektóre półfinały. Osobiście też zastanowiłbym się nad możliwością głosowania w obu półfinałach by tę przypadkowość ograniczyć - ale pierwsze rozwiązanie chyba nikomu nie przyniesie problemu, a jedynie korzyści Wink,

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Aleks lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 7 Lut - 2:15
Na wstępie przepraszam, że musieliście tyle czekać - przygotowania do sesji i prowadzenie edycji jubileuszowej skutecznie uniemożliwiły mi zrealizowanie procesu ankietowego w styczniu - niemniej jednak styczeń już minął, a teraz serdecznie zapraszam Was do wypełnienia poniższej ankiety. Szeroki uśmiech

Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBmCklt3EuxU2JfV8Q3CKraPF9Y1Thk2egCtqEYAmH9QzrJA/viewform?usp=sf_link

Czas głosowania w ankiecie: do 20 lutego br. (niedziela), do godziny 23:59

Powyższa ankieta ma charakter bardziej konsultacyjny, aniżeli decyzyjny, jednakże z pewnością przy podejmowaniu ostatecznych decyzji uwzględnimy i uszanujemy Wasze zdanie. Uśmiech


Ostatnio zmieniony przez Aleks dnia Wto 8 Lut - 1:34, w całości zmieniany 2 razy

Dawid, Liver, Fenistil and Morison lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Pon 7 Lut - 20:14
Aleks napisał:Na wstępie przepraszam

Nie przepraszaj my jestesmy dumne z takiej prowadzacej obys zostala jak najdluzej bo nadalas swiezosci i odmienilas go max <3 uwu

Liver, Darka, Fenistil, Aleks and Morison lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Wto 8 Lut - 0:04
Dastame napisał:Nie przepraszaj my jestesmy dumne z takiej prowadzacej obys zostala jak najdluzej bo nadalas swiezosci i odmienilas go max <3 uwu

Dziękuję <333333

To bardzo wiele dla mnie znaczy <3

Ale chciałbym również wyróżnić pozostałych prowadzących - @Liver oraz @Morison, a także dobre duchy konkursu - @Dawid oraz @Fenistil, którzy robią bardzo bardzo wiele dla jego dobra - bez nich nie byłoby tego wszystkiego. Uśmiech

A już na pewno nie byłoby tego wszystkiego bez fenomenalnych uczestników, którzy są z nami w konkursie przez praktycznie cały czas. Zakochany

Ze swojej strony będę dalej robił co w mojej mocy, żeby utrzymać jak najwyższe standardy. Zawstydzony

Morison lubi ten post

Sponsored content

VI seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: VI seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach