Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

+40
Kuba
Versus
Łosoś
Nela_30
Yngwie / admin
Poland
Alpaka
pierniczek
Zaan Able
marjuz
Liver
Dawid
Skrzeczek
Sebek
iguś
Drover
Luna
Dastame
monkeyy
Contratiempo
Ilona
Iker
magou
Aleks
Bluee
Wilk
IgorBielak
Charmoiselle
Straciatelad
Justi
MaSza
simonwolfi
Fenistil
Finpo
Szafa
CzerwonePaznokcie
Cheb
Blue
Blue1998
fan
44 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś polskiej kompozycji?

1 - 7%
2 - 13%
6 - 40%
1 - 7%
0 - 0%
2 - 13%
1 - 7%
1 - 7%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 15
 
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:33
Polski folk śpiewany po angielsku. Co za id...a to wymyślił. I dlaczego ten beznadziejny teledysk będzie promowany w Europie.

Powiem szczerze początek był obiecujący. Folk, dziewczyny z mega wygarem, niezła piosenka, coś zupełnie nowego.

Później zapowiedź nowego teledysku, podrasowania piosenki. I co??? ZONK

Przyznaje że mi trochę wstyd, że ten cały 'produkt' reprezentuje mój kraj. To nie tak miało wyglądać.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:35
chciałem coś napisać ale @magou zrobił to za mnie.


magou napisał:Polski folk śpiewany po angielsku. Co za id...a to wymyślił. I dlaczego ten beznadziejny teledysk będzie promowany w Europie.

Powiem szczerze początek był obiecujący. Folk, dziewczyny z mega wygarem, niezła piosenka, coś zupełnie nowego.

Później zapowiedź nowego teledysku, podrasowania piosenki. I co??? ZONK

Przyznaje że mi trochę wstyd, że ten cały 'produkt' reprezentuje mój kraj. To nie tak miało wyglądać.


.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:40
Ten teledysk to całkowita porażka, jest mi wstyd że taki clip "poszedł w Europę". A te angielskie wstawki pasują jak kwiatek do kożucha. No cóż jedyna nadzieja w tym, że w maju grubo ponad 90% głosujących nie będzie wiedziała że polską piosenką promuje taki plugawy teledysk. Może na żywo piosenka Pali się zyska na żywo i Tulia będzie miała pomysł na występ. Ale po tym teledysku i przeróbkach piosenki, należy spodziewać się że występ tylko pogrąży tą piosenkę...
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:40
Jest dobrze.
Piosenka ma moim zdaniem moc, oczywiście dzięki wyrazistym wokalom dziewczyn. Dość mocno mi się wkręciła. Angielski mi nie przeszkadza, choć nie da się ukryć, że brzmi to trochę kwadratowo.
Mogły zmienić ten teledysk, bo jest trochę ponury, ale w kwestii majowego występu nie ma to żadnego znaczenia.
Nie mam pojęcia jakie miejsce zajmiemy w Tel Avivie, po raz pierwszy nie mam w tej kwestii absolutnie żadnych przeczuć.
Max kibicuję dziewczynom i życzę powodzenia! Szeroki uśmiech

8/12
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:47
Ja aż taki sceptyczny co do angielskich wstawek nie jestem, to tylko kilka wersów, które nie wpływają ogromnie na mój odbiór piosenki, a wejście jest bardzo zapamiętywalne. Tak jak pisałem wcześniej - z utworów Tulli to Pali się wydawało mi się najlepszym wyborem i jestem bardzo zadowolony, można wokół tego utworu stworzyć ciekawy obrazek na scenie. Bardzo dobrze, że pozostawiono oryginalny teledysk. Tak jak Gromee w zeszłym roku bardzo ładnie prezentował Hiszpanię, tak trudno wyobrazić sobie bardziej polski obrazek niże ten z klipu Tulii. Trochę taka Zimna wojna Uśmiech
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:49
Wiadomo kiedy utwór trafi na oficjalnego youtuba esc?
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 20

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 17:51
Całe szczęście, że jedzie Pali Się. Z wszystkich utworów, które były brane pod uwagę to właśnie ten mi się najbardziej podoba. Kompletnie nie rozumiem jednak tych wstawek po angielsku. Są one tak bardzo na siłę i tak bardzo to słychać. Jest to chyba pierwsza polska propozycja, przy której tak naprawdę nie mam pojęcia jakie może osiągnąć miejsce na Eurowizji. Ten utwór może polecieć w półfinale ale może też zająć wysokie miejsce w finale.
Dziewczynom życzę max powodzonka w Tel Awiw Jaffa!
8/12
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 18:22
Stawek po angielsku raczej wolałbym nie dawać, ale nie wadzą mi one aż tak mocno. Z tego co słyszę utwór został lekko poprawiony. Fajnie. Teledysk faktycznie niespecjalnie udany, no ale trudno. Ważniejsze, aby występ był dobry. Na JESC 2018 pokazano, że możemy mieć świetny występ, ESC 2018, że możemy mieć kompletną klapę, za jakiś czas okaże się, co przygotują. Sama piosenka mnie ogólnie zadowala. Ma w sobie coś ciepłego i serdecznego, a głosy tych pań i kilka smaczków w instrumentalu akurat bardzo lubię. Rozumiem głosy krytyki, ale mi samemu utwór się podoba i nie narzekam na jego wysłanie, nawet gdyby okazało się, że odpadniemy. Jest przynajmniej jakiś, podejmujemy próbę z czymś, co odróżnia się od reszty. Jest szansa na dobry wynik, jest szansa na porażkę, ostatniego miejsca w półfinale jednak na 98% nie będzie (bo mamy w semi Czarnogórę i Gruzję) i głosy mówiące, że to kompletna katastrofa uważam za bezpodstawne. Trzymam za dziewczyny kciuki i życzę powodzenia. 8/12
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 18:52
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 19:05
"Pali Się" jest absolutnie boskie. <333 Nieagresywny folklor. Bardzo jakościowa i przede wszystkim chwytliwa piosenka. Niesamowite dziewczyny, które wokalnie rozniosą scenę. Cały wizerunkowy koncept też przemyślany i dopracowany.
Wstyd mi za Was hejterki... Promująca folklor "Zimna Wojna" zdobywa TRZY(!) nominacje do Oscara jako film polskojęzyczny (chyba nigdy taka sytuacja nie miała miejsca w historii), a Wy jesteście w stanie napisać, że wstyd, że wiocha. Żal mi Was ludzie...
Trzymam mocno kciuki za TULIĘ. Po zeszłorocznej wpadce wracamy na dobre tory! Serce
avatar
Bluee
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33
Płeć : Male

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 21:51
Nie jestem zwolennikiem udziału Tulii na Eurowizji bo to kompletnie nie moja muzyka ale wydaje mi się że trzeba dać dziewczynom szansę. Uważam że dziewczyny prędzej czy później zostałyby wysłane na Eurowizję. Dobrze że wybrane zostały wewnętrznie bo jest szansa że wygrałyby KE i byłoby narzekanie bo może znowu trafiłby się jakiś lepszy utwór. No a tak jedzie Tulia nikt nie miał na to większego wpływu poza TVP. Uśmiech Utwór jest przede wszystkim wyróżniający się. Trzeba czasem trochę zaryzykować i jestem bardzo ciekawy jak Europa zareaguje na dziewczyny. Zespół jest oryginalny więc będą bardzo podzielone opinie. Angielskie wstawki nie zniszczyły utworu Eurowizyjna wersja jest okej. Ja nie przepadam mocno za folkiem a dla mnie ten utwór jest OK znośny i do zapamiętania. Bardzo dużo będzie zależeć od występu. Wiem że nie wszystkim musi się podobać i nie mam nic przeciwko normalnej krytyce ale nie hejtujcie dziewczyn bo wystarczająco niestety dostają hejtu od ludzi. "Wiocha" "żenada" to najdelikatniejsze określenia. Niech fani będą mądrzejsi nawet jeśli nie każdy jest zachwycony. Uśmiech Niech Tulii pójdzie jak najlepiej!
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Pią 8 Mar - 23:16
Niezależnie od wyniku, fajnie że na Eurowizję pojedzie coś naprawdę polskiego. Piosenka mi się podoba. Kolorowa, ludowa. Lepiej jest grać na swoich mocnych stronach, niż udawać kogoś, kim się nie jest.

Rodzi się natomiast pytanie, jak tę propozycję sprzedamy na scenie w Tel Awiwie? Wyłączając 2014, prezentacje polskich piosenek na ESC nie są dobre. Zazwyczaj są zbyt statyczne, a zeszłoroczna była za dużą improwizacją. Myślę, że to przygotowany, przyciągający oko obrazek (lub jego brak) zadecyduje o wyniku. Utwór ma tu mniejsze znaczenie.
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 9 Mar - 0:08
Dawid napisał:"Pali Się" jest absolutnie boskie. <333 Nieagresywny folklor. Bardzo jakościowa i przede wszystkim chwytliwa piosenka. Niesamowite dziewczyny, które wokalnie rozniosą scenę. Cały wizerunkowy koncept też przemyślany i dopracowany.
Wstyd mi za Was hejterki... Promująca folklor "Zimna Wojna" zdobywa TRZY(!) nominacje do Oscara jako film polskojęzyczny (chyba nigdy taka sytuacja nie miała miejsca w historii), a Wy jesteście w stanie napisać, że wstyd, że wiocha. Żal mi Was ludzie...
Trzymam mocno kciuki za TULIĘ. Po zeszłorocznej wpadce wracamy na dobre tory! Serce

Mnie też się podoba nasz wybór. Uśmiech Myślę, że ich głosy, a może raczej zbiorowy głos jest bardzo ekspresyjny, a utwór przyciąga uwagę riffem od początku. Według mnie jest to intrygująca mieszanka gatunków, która wcale się nie gryzie.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 9 Mar - 10:27
Nie wiem o co wam chodzi, bardzo dobry revamp, ubogacono instrumental, utwór ma teraz ciekawszą, nieregularną formę. Nie będzie też łupania przez 3 minuty, bo narysowano lekkie przerwy w piosence. Teledysk moim zdaniem pasuje, co mieliśmy znowu pokazywać ubijanie masła? Czuć tu Polskę pełną gębą, nie tak jak w przypadku zeszłorocznej propozycji. Dla mnie to najlepszy polski wybór w tym wieku, będę mocno zdziwiony jeżeli nie wejdziemy do finału.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Sob 9 Mar - 11:06
Przespałem się z tematem i uważam, że chociaż teledysk jest okropny to dziewczyny zyskają i to baaaardzo dużo podczas występu na żywo .. to będzie takie wtf i wow w pozytywnym sensie bo dziewczyny brzmią i prezentują się fenomenalnie. Myślę, że Europa doceni Tulię ale dopiero po pierwszych próbach.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Sponsored content

POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love) - Page 9 Empty Re: POLSKA: Tulia (Pali się - Fire Of Love)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach