Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś litewskiej propozycji?

4 - 25%
6 - 38%
3 - 19%
1 - 6%
0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 6%
0 - 0%
1 - 6%
 
Wszystkich Głosów: 16
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

LITWA: The Roop (On Fire) Empty LITWA: The Roop (On Fire)

Sob 15 Lut - 22:23
Dzisiejszego wieczoru, zakończyła się kolejna edycja :lithuania: litewskich preselekcji.
Głosami widzów i jury, pewne zwycięstwo odniosła grupa The Roop, która będzie reprezentować naszych północno-wschodnich sąsiadów, z utworem "On Fire".


LITWA: The Roop (On Fire) THE+ROOP+photo+Paulius+Zaborskis06

:lithuania: (AUDIO) :lithuania:
:lithuania: (LIVE) :lithuania:


The Roop to grupa powstała w 2014 roku, składająca się z wokalisty Vaidotasa Valiukevičiusa, perkusisty Robertasa Baranauskasa i gitarzysty Mantasa Banišauskasa. Pomimo wieku grupy, wszyscy członkowie grupy mają duże doświadczenie muzyczne, zaś lider Vaidotas jest prezenterem telewizyjnym i tancerzem. Zespół swój pierwszy utwór "Be Mine" nagrał w roku 2014. Do tej pory grupa ma na koncie dwa albumy - wydany w 2015 roku album "To Whom It May Concern" oraz wydany dwa lata później album "Ghosts".

Zespół jest dosyć znany eurowizyjnym fanom. W roku 2018, z utworem "Yes, I Do" grupa uplasowała się na 2 miejscu preselekcji "Eurovizijos Atranka", ustępując jedynie zwyciężczyni Ievie Zasimauskaite. Po dwóch latach przerwy, muzycy wzięli ponownie udział, tym razem z utworem "On Fire". Grupa pewnie zwyciężyła wszystkie etapy preselekcyjne, oraz pobiła rekord pod względem zdobytej ilości głosów od widzów w finale (50139 głosów,  ponad trzykrotnie więcej niż drugie miejsce). Wcześniej rekord należał do zespołu LT United, który w Atenach uplasował się na 6 miejscu.

TEKST:

I'm a human, not a stone
I can make a change and go
Wherever I want to
They told me maybe I'm too old
But there's fire in my soul

The heat is getting higher
I feel that I'm on fire
The world is my desire
I feel that I'm on fire
Ooh

There's no doubt I'm strong enough
To reach the state I've dreamed of
It's gonna happen
And I will do what I can
Just to be a better man

The heat is getting higher
I feel that I'm on fire
The world is my desire
I feel that I'm on fire

Can't believe it took so long
To take an action and move on
No one can stop me
Through the clouds, there comes the sun
And I'm ready for some fun
Uh

La-la-la-la-la, la-la-la-la-la
La-la-la-la-la, la-la-la-la-la-la
La-la-la-la-la, la-la-la-la-la
La-la-la-la-la

Come on, let's ride
(Ooh)

The heat is getting higher
I feel that I'm on fire
The world is my desire
I feel that I'm on fire

(On fire)
(Ooh)
(On fire)

The heat is getting higher


:slithuania: :slithuania: :slithuania: :slithuania: :slithuania:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Wto 18 Lut - 17:39, w całości zmieniany 1 raz
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 13:58
Litwa zaserwowała w tym roku zadziwiająco dobre preselekcje. Pokazali, że nie trzeba organizować kilkumiesięcznych maratonów, aby koniec końców otrzymać świetny finał, w którym większość utworów można z podniesioną głową wysłać na Eurowizję.
Bardzo cieszy mnie zwycięstwo The Roop, bo myślę, że takich utworów potrzebuje konkurs. To jest inne od reszty, ale jak najbardziej jakościowe. Od razu intryguje i przyciąga uwagę. Najbardziej w tej propozycji lubię jej niesamowity instrumental oraz fragment la la la la la.
Co do koncepcji występu - piosenka jest już sama w sobie niestandardowa jak na eurowizyjne normy, występ jeszcze tej dziwności odrobinę dodaje, ale na szczęście The Roop nie przedobrzyło w tym elemencie.
Najlepszy wybór jakiego Litwa mogła dokonać, 10/12.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 14:26
Litwa w historii swoich występów na ESC nie wysłała nic, co bardziej by mi wpadło w ucho, niż The Roop, mimo całej dziwności, jaką niesie za sobą występ jestem dosyć spokojny o wynik w maju, trochę dziwią mnie komentarze , że Litwa to tegoroczny Conan Osiris i że stracili szanse na top5 w postaci Monique (dla mnie meh mimo bardzo klimatycznego klipu do wersji studyjnej), bardziej obeznani w temacie ludzie tylko wzmacniają mój optymizm:

LITWA: The Roop (On Fire) Zrzut_10
LITWA: The Roop (On Fire) Zrzut_11

Mocne 8/12 i raczej pewne top10 w końcowym rankingu
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 599
Płeć : Male
Wiek : 26

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 14:33
Nieźle wystrzelili nagle u tych buków xD. Występ może troszkę dziwny, ale nie za bardzo, w miarę fajny. Bardzo wątpię w to, że wystąpi efekt Conana. Piosenka całkiem chwytliwa i podoba mi się po dwóch odsłuchaniach (pierwsze było jakiś miesiąc temu). Póki co jedna z lepszych propozycji na ESC 2020.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 15:02
Litwini wybrali najlepiej jak mogli. Pierwsza piosenka (nie licząc jednej z duńskich preselekcji), która przesłuchałem już kilka razy i mi się bardzo wkręciła. Jak dla mnie finał murowany i dobre miejsce w finale. Bo piosenka na pewno wyróżni się na tle innych mdłych piosenek.
Coś mocny zapowiada się pierwszy półfinał.
KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 933
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 15:07
mega w porzo muza wilno/kowno 2021 hee
avatar
Gość
Gość

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 15:10
w po rzasiu
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Nie 16 Lut - 15:17
po zeszłorocznej słabiźnie w tym roku wybór Litwinów na ogromny +. Pierwszy półfinał tegorocznej zapowiada się na totalną rzeźnię. :affraid:
Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Pon 17 Lut - 18:05
Ciekawa propozycja. Zwykle Litwa jest mi obojętna, albo jej aktywnie nie lubię. Jest chwytliwie, zabawnie i unikalnie - zarówno jeśli chodzi o piosenkę jak i o zaprezentowany występ. Jedyny minus to te kiepskie, skliszowane rymy (fire-desire).
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1870
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Czw 20 Lut - 12:41
Litewska piosenka wnosi ogromny powiew świeżości w dotychczasowej stawce. Jest intrygująca, zabawna, a przy tym dobra muzycznie. Jedyną większą wadą są te koszmarne rymy typu higher-desire-fire. No i pozytywnym zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że Litwa aż tak dobrze się przyjęła wśród ogółu eurofanów.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 20

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Pią 21 Lut - 17:41
WOW, wreszcie Litwini ogarnęli dupska, skrócili tą Modę na Sukces i nie dość, że poziom preselekcji był naprawdę w porządku (wstyd się przyznać, ale śledziłem te pre) to zwycięzca jest po prostu świetny. Bardzo lubię takie nieoczywiste kompozycje, które szybko wpadają ucho. Najlepszą częścią tego utworu jest genialny instrumental. Całość bardzo się wyróżnia, a to spory plus przy takich mdłych propozycjach jakie do tej pory wybrano. Występ również bardzo dobry, mam nadzieję, że podobnie zaprezentują się w maju. Żadnego efektu Conana nie będzie i według mnie Litwa wróci po rocznej przerwie do finału.
10/12
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Pią 21 Lut - 20:04
Fenistil napisał: Jedyną większą wadą są te koszmarne rymy typu higher-desire-fire. No i pozytywnym zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że Litwa aż tak dobrze się przyjęła wśród ogółu eurofanów.

Chyba oglądałeś reakcję ogae na eurowizja.org i się sugerujesz ich opiniami. Bo jedynie tam chłodno przyjęto tą piosenkę. Przeglądnąłem na yt mnóstwo " eurovision reaction lithuania 2020" i wszędzie jest pozytywny odbiór tej piosenki, jedynie na eurowizja.org czepiają się :P . W każdym razie Litwa powinna spokojnie awansować z "półfinału śmierci".
PS. w tym roku to strasznie dużo przybyło ludków, które dzielą się swoimi reakcjami na eurowizyjne piosenki. Widać że psychofanów eurowizyjnych ciągle przybywa :twisted: ...
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1870
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Pią 21 Lut - 21:34
mercator napisał:
Fenistil napisał: Jedyną większą wadą są te koszmarne rymy typu higher-desire-fire. No i pozytywnym zaskoczeniem dla mnie jest fakt, że Litwa aż tak dobrze się przyjęła wśród ogółu eurofanów.

Chyba oglądałeś reakcję ogae na eurowizja.org i się sugerujesz ich opiniami. Bo jedynie tam chłodno przyjęto tą piosenkę. Przeglądnąłem na yt mnóstwo " eurovision reaction  lithuania 2020" i wszędzie jest pozytywny odbiór tej piosenki, jedynie na eurowizja.org czepiają się :P .
Nie, chyba nie widziałem tamtej reakcji. A dziwi mnie właśnie to, o czym piszesz: praktycznie wszędzie gdzie nie zajrzę, odbiór tej piosenki jest przytłaczająco pozytywny, choć na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że będzie to wybór dobry jedynie dla pewnej grupki eurowizyjnych fanów-ekscentryków. :P
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2120
Wiek : 24

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Pią 21 Lut - 22:16
fire-higher-desire jest autoironiczne jak i cała piosenka, mi nie przeszkadza.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Sob 22 Lut - 1:21
Mam podobne wrażenia co @Fenistil, na razie jest to w zasadzie jedyna w stawce piosenka, która budzi tak pozytywne emocje u fanów niezależnie od gustów. Ta jedna piosenka jest jak ten jeden wigilijny dzień w roku, kiedy wszyscy fani mogą usiąść wspólnie przy eurowizyjnym stole i być ze sobą zgodni i serdeczni.

Eurowizja potrzebowała takiej propozycji jak kania dżdżu. Mamy teraz modę na solistów, często z utworami napisanymi na kolanie przez osoby, które nawet z danym artystą nie zamieniły słowa. Tu mamy piosenkę wytworzoną oddolnie, w ramach działającego zespołu muzycznego. Dzięki tej konstrukcji zespół chce coś przekazać, na swój unikatowy sposób; nie ma tu sztuczności i nastawienia stricte na wynik. Z takich artystów powinna składać się Eurowizja i to właśnie dzięki tej autentyczności The Roop wzbudzają tak dużą sympatię.

Co nie zmienia faktu że jurorzy to oczywiście koncertowo up*****lą, natomiast myślę że same głosy widzów wspomożone liczną diasporą spokojnie powinny zapewnić finał Litwie, a tam kolejne TOP 10 w televotingu też jest dość prawdopodobne. Niemniej na żadne cuda jakie sobie teraz buki wyobrażają bym nie liczył - po prostu będą (i już są) lepsze piosenki. 8/12
Sponsored content

LITWA: The Roop (On Fire) Empty Re: LITWA: The Roop (On Fire)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach