Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji chorwackiej?

0 - 0%
0 - 0%
0 - 0%
2 - 25%
2 - 25%
1 - 13%
2 - 25%
1 - 12%
0 - 0%
0 - 0%
 
Wszystkich Głosów: 8
 
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2110
Wiek : 24

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 24 Sty - 23:26
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Po zwycięstwie w preselekacjach Dora 2022 reprezentantką :croatia: Chorwacji podczas Eurowizji w Turynie została Mia Dimšić. 29-letnia artystka jest już gwiazdą na rodzimym rynku. Wydała już 3 albumy studyjne i zdobyła za nie liczne nagrody. Eurowizyjnym utworem zostało kojące "Guilty Pleasure".

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Chrowacja_p

LIVE:


Wersja studyjna:


Tekst utworu:

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) GRkYP87


Ostatnio zmieniony przez Dawid dnia Sro 23 Lut - 22:30, w całości zmieniany 1 raz
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2110
Wiek : 24

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 24 Sty - 23:29
Znamy uczestników narodowego finału - Dora 2022:

:scroatia: 01. Mila Elegović - Ljubav
Ljubav:

:scroatia: 02. Mia Negovetić - Forgive Me
Forgive Me :

:scroatia: 03. Marko Bošnjak - Moli za nas
Moli za nas:

:scroatia: 04. Jessa - My Next Mistake
My Next Mistake:

:scroatia: 05. Zdenka Kovačiček - Stay on the Bright Side
Stay on the Bright Side:

:scroatia: 06. Tina Vukov - Hideout
Hideout:

:scroatia: 07. Roko Vušković - Malo kasnije
Malo kasnije:

:scroatia: 08. Bernarda - Here for Love
Here for Love:

:scroatia: 09. Erik Vidović - I Found You
I Found You:

:scroatia: 10. ToMa - In the Darkness
In the Darkness:

:scroatia: 11. Elis Lovrić - No War
No War:

:scroatia: 12. Ella Orešković - If You Go Away
If You Go Away:

:scroatia: 13. Tia - Voli me do neba
Voli me do neba:

:scroatia: 14. Mia Dimšić - Guilty Pleasure
Guilty Pleasure:

W takiej dokładnie kolejności wystartują 19 lutego.
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Czw 10 Lut - 20:07
:scroatia: Dora 2022 odbędzie się 19 lutego w Opatiji, nadmorskim miasteczku na północnym zachodzie kraju. Podobnie jak w przypadku Konkursu Piosenki Eurowizji, głosowanie zostanie podzielone między jury a publiczność w proporcji 50%-50%. Poprowadzą go Duško Ćurlić (aktor i prezenter radiowy), Elizabeta Brodić (aktorka) i Franka Batelić (piosenkarka, reprezentował Chorwację na Eurowizji 2018 w Lizbonie).

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pią 11 Lut - 5:49
Okej są to zdecydowanie moja ulubione pre w tym roku do tej pory (nie słuchałem jeszcze Portugalii) Po pierwszym przesłuchaniu na plus wychodzi mi aż 6 piosenek co jest wow biorąc pod uwagę resztę selekcji. Forgive Me chyba najbardziej podejdzie randomowemu widzowi, Guilty Pleasure jest super cute, ale jeszcze bardziej cute jest Zdenka <3 zdecydowanie najlepsza babcia tego roku. Oprócz tego podobają mi się jeszcze ballady Moli za nas, Voli me do neba i Hideout te ostatnią wolałbym w ojczystym języku. Bernarda miała mega potecjał na bycie jedną z lepszych szybkich piosenek, ale refren totalnie mi nie siadł :/  Nie wiem co w tej stawce robi Mila Elegović – Ljubav jest totalnie za resztą songów.  Ogólnie nie mam pojęcie komu z mojej 6 kibicuje muszę poczekać na występy na żywo, a pre dobre chociaż mogli spokojnie uciąć do 10 piosenek.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 21 Lut - 12:18
Jestem mega HAPPY bo z moich 6 utworów, które lubiłem ten chyba ostatecznie był moim top 1 <3 ALE wydaje mi się że z Moli za nas mieli tak z 90% szans na awans, a tutaj może być różnie. Bardzo liczę na to, że jednak ostatecznie skończy jak Leonora kilka lat temu z uroczym songiem, ale nie zdziwię się jak przepadnie w semi :c

8/10
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 21 Lut - 13:06
Ojjj, ja jestem niestety na nie. Wątpię, żeby udało się temu wejść do finału. Zaczyna się nawet ok, ale nie kupuję tego refrenu. Dla mnie jest to za słodkie i takie trochę... proste? Może w tej prostocie jest jakiś urok, ale ja na razie go nie widzę. Za dużo cukru. 4/12.
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 21 Lut - 19:38
Tegoroczna Dora całkiem przyjemnie mnie zaskoczyła, bo dostarczyła 4 utworów, które naprawdę przypadły mi do gustu - Marko, obie Mie + Zdenka. Serce
Guilty Pleasure to prosta i niewymuszona kompozycja, której klimat naprawdę mnie wciągnął i chętnie do tej piosenki wracam już któryś dzień z rzędu. Jest ona bardzo podobna do willow Taylor Swift, więc tym bardziej mi się podoba (chociaż jednocześnie nie wiem czy ta inspiracja nie jest trochę zbyt mocna).

Z moich personalnych odczuć daję Chorwacji 7/12, ale myślę, że Mia w Turynie nie będzie wyżej niż na granicy awansu do finału. Guilty Pleasure może się okazać po prostu za proste i nieprzyciągające w porównaniu do konkurentów. No i tancerz do wywalenia, występ preselekcyjny byłby super gdyby nie ten kompletnie zbędny element.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1244
Wiek : 23

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Nie 27 Lut - 1:51
Skandal. 29-letnia kobieta na Eurowizji, a gdzie jest ogień, czwórka tancerzy i sukienka w cekiny?

Piosenka wzbudza we mnie spore poczucie nostalgii. Brzmi jak coś co powstało ponad 5 lat temu i faktycznie cofam się myślami w tamte rejony. Prawie w każdym podpunkcie jest to pójście pod prąd obecnej modzie. Wokalistka tworząca w gatunku pop-country to obecnie w Europie gatunek wymarły - mam wrażenie że ostatnią kobietą na Eurowizji, która w ogóle trzymała gitarę w ręku była Ilse de Lange w 2014. Piosenka skontruowana jak z podręcznika sprzed reformy: zwrotki od linijki, obecność rzadko spotykanych post-refrenów i outro, w refrenie jest bardzo dużo słów, zastosowano dość sztampowe rymy, tematyka o nieszczęśliwej miłości lecz wszystko takie grzeczne, poukładane i poprawne. Nawet poszczególne słowa czy oskarżenia o plagiat też kojarzą mi się z tym co już było.

Oczywiście z tego powodu jestem troszkę nieobiektywny. Bo ten utwór jest baardzo przeciętny, nie ma w nim nic nowego i artyzmu trudno doszukać się nawet pod lupą. Słucha się miło, zwłaszcza początku, później jakby zabrakło pomysłu. Na pewno występ do zmiany, jeden tancerz robiący wygibasy to już całkowicie passe, podobnie trzeba coś bardziej wyrazistego ubrać. Uszyte na brak awansu, choć chciałbym się zaskoczyć. 6/12

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 534
Płeć : Male

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Sro 6 Kwi - 16:47


Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Pon 11 Kwi - 23:44
Dla większości osób będzie to raczej zbyt przeciętne, by awansować, ale ja zdecydowanie tego Chorwacji w tym roku życzę. Piosenka jest dość prosta, lekka i ma w sobie coś ujmującego.
Sponsored content

CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure) Empty Re: CHORWACJA: Mia Dimšić (Guilty Pleasure)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach