Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Pią Mar 04, 2022 12:41 am
VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Seria610

Już za 2 tygodnie rozpoczniemy szóstą serię konkursu "Piosenka dla Forum". Poniżej kilka przydatnych informacji i zmian, które wchodzą w życie z dniem 7 marca br.

1) Gremium organizatorskie pozostaje w niezmienionym składzie, który prezentuje się następująco: @Aleks, @Liver i @Morison.
2) Następująco przedstawia się punkt regulaminu, którego brzmienie ulega zmianie:

4.2 Półfinały będą organizowane, gdy liczba zgłoszonych piosenek wyniesie 21 lub więcej.
a) w przypadku 20 lub mniej zgłoszeń odbędzie się wyłącznie finał z „eurowizyjnym” systemem głosowania;
b) jeśli liczba uczestników będzie wynosiła co najmniej 21 odbędą 2 półfinały z „eurowizyjnym” systemem głosowania na każdym etapie. Do finału awansuje połowa uczestników  półfinału zwiększona o jeden w przypadku parzystej liczby uczestników, zaś w przypadku nieparzystej liczby uczestników półfinału, połowa zaokrąglona w górę zwiększona o jeden. Zwycięzca poprzedniej edycji podlega automatycznej kwalifikacji do finału.
4.3 Do finału awansuje tyle piosenek, ile przewiduje punkt 4.2 regulaminu, ale nie więcej niż 10.


3) Wybór państw ruszy 19.03, czyli w sobotę za dwa tygodnie. Dokładny przedział czasowy, w którym ruszą zapisy, zostanie podany do publicznej wiadomości niebawem. Całą procedurę poprowadzi @Liver.
4) Utwory do pięćdziesiątej pierwszej edycji będziemy zgłaszać 27 marca (niedziela) od godziny 0:00! Poprowadzi ją @Morison.

5) Rozpiska edycji:
Sugerując się Waszym zdaniem wyrażonym w ankiecie, wybraliśmy następujące edycje, które zostały odpowiednio uporządkowane.

Zielony - Strefowa
Niebieski - Bez stref

51: Normalna
52: LIVE
53: Krajowa
54: Ogólnoświatowa
55: Oceaniczna
56: Krajowa (z ograniczeniem językowym)
57: Niesinglowa
58: Romańskojęzyczna
59: Normalna
60: Anonimowa


-> Pierwsza edycja Krajowa tej serii odbędzie się bez ograniczenia językowego. W drugiej edycji Krajowej, ograniczenie językowe będzie obowiązywało.
-> LIVE - Zgłaszamy piosenki w wykonaniach "na żywo" - playbacki, fonogramy i tym podobne są niedopuszczalne!
-> Oceaniczna - Zgłaszamy piosenki wykonywane przez artystów pochodzących lub zamieszkujących Australię, Nową Zelandię, Fiji, Kiribati, Mikronezję, Nauru, Palau, Papuę Nową Gwineę, Samoa, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Wyspy Marshalla i Wyspy Salomona.
-> Niesinglowa - Utwór zgłoszony nie może być singlem ani znajdować się na maxi-singlu, musi znajdować się na albumie/epce. Pojedyncze utwory amatorów są traktowane jak single.
-> Romańskojęzyczna - Zgłaszamy piosenki w jednym z następujących języków: [KLIK].

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to zapraszam do ich zadawania poniżej lub w wiadomości prywatnej. Wink

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Seria610

Dawid, Liver, Darka, Morison and CB93 lubią ten post

KarolStark and Fenistil nie lubią tego postu

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Sro Mar 09, 2022 7:25 pm
Wnosiłbym ze swojej strony jedynie o wprowadzenie programu Dawida do losowania półfinałów i nawet pozycji startowych od przyszłej serii PdF a przy okazji do wprowadzenia tego sposobu także do losowania krajów przy plebiscycie forumowym - Second Chance Contest. Jeśli jak mniemam przy każdym takim losowaniu potrzebna jest nowa kombinacja trzech losowych numerów to np. trzy pierwsze osoby mogłyby takie numery zawsze podawać na chatboxie.

Darka and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Czw Mar 10, 2022 12:47 am
W celu stałego i bieżącego losowania półfinałów i kolejności startowych rzeczą ważną jest, aby system używany do losowania był całkowicie niezależny od forum. Właśnie dlatego, praktycznie od początku PdFu stosuje się sprawdzony random.org, który jest szybki i przystępny w obsłudze oraz całkowicie niezależny od forum. Zresztą od tej serii, na podstawie głosów uczestników, został wprowadzony punkt regulaminu zwiększający liczbę uczestników w półfinałach, który ogranicza ryzyko losowości wyników, będących m. in. skutkiem niekorzystnego dla kogoś losowania. Dzięki temu losowanie nie będzie mogło być już traktowane jako czynnik decydujący o czyimś niepowodzeniu. Pozostajemy wobec tego przy starym, sprawdzonym systemie - to samo tyczy się oczywiście Second Chance Contest, który również mam przyjemność prowadzić. Wink

Liver lubi ten post

Dawid, Wilk and CB93 nie lubią tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Czw Mar 10, 2022 10:52 am
skoro dyskusja jednak tu to przerzucam post

Wilk napisał:Wnosiłbym ze swojej strony jedynie o wprowadzenie programu Dawida do losowania półfinałów i nawet pozycji startowych od przyszłej serii PdF a przy okazji do wprowadzenia tego sposobu także do losowania krajów przy plebiscycie forumowym - Second Chance Contest. Jeśli jak mniemam przy każdym takim losowaniu potrzebna jest nowa kombinacja trzech losowych numerów to np. trzy pierwsze osoby mogłyby takie numery zawsze podawać na chatboxie.

@Wilk Każda osoba powinna podać liczbę nie znając reszty, bo inaczej ostatni podający mógłby sobie przetestować jaka mu pasuje. Stąd zbierane były na pw. Równie dobrze mogą być i 2 i 4 liczby też. Najprościej w ogóle byłoby zrobić 15 sekundowego streama z random.org. Wszystkie moje pomysły ze zwiększeniem transparentności umierały wielokrotnie w przeszłości :-))))

Wilk lubi ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Sob Mar 12, 2022 3:41 pm
Poniżej po lewej stronie wklejam screenshot Aleksa z losowania półfinałów, ten akurat jest z edycji rap/hip-hop a po prawej jest mój przykładowy screenshot w którym widać informację na temat tego ile razy odbyło się moje losowanie. Warto zwrócić uwagę w którym momencie Aleks ucina wszystkie swoje screenshoty i nie trzeba długo się zastanawiać czemu robi to akurat tam...

Spoiler:

Zwyczajnie random.org ma to do siebie że losowanie może odbywać się wielokrotnie np. do momentu w którym organizatorowi to pasuje i wklejanie screenshotu z wyników losowania jest prawie że nic nie warte (nawet jeśli byłby to pełny screenshot to i tak to można obejść kartami)
W pozycjach startowych także już zauważyłem od dłuższego czasu pewną zależność która się powtarza wtedy gdy rozlosowuje je Aleks.

Nie wiem więc jak można wgl pisać w tym momencie że losowania w random.org do tej pory były całkowicie niezależne od forum skoro mogą być (i są) w bardzo łatwy sposób zależne od organizatora. Wydaje mi się że chyba nie bez powodu został ten system zmieniony na edycję 50?

Dawid, marjuz and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Sob Mar 12, 2022 4:46 pm
Wilk napisał:Warto zwrócić uwagę w którym momencie Aleks ucina wszystkie swoje screenshoty i nie trzeba długo się zastanawiać czemu robi to akurat tam...

Nie ma to jak insynuacje bez cienia merytorycznych argumentów i parszywe kłamstwo rodem z TVP Info bądź też Russia Today (jak kto woli) - zapraszam do postów z głosowań z edycji 34', 37', 41', 45'. Jeśli robi się problem z tego, gdzie przypadkowo został ucięty screen, to tylko świadczy o tym, jak bardzo chce się do kogoś przyczepić. Gdzie te moje wszystkie screenshoty? Nie rozśmieszaj mnie.  Język 1

Wilk napisał:W pozycjach startowych także już zauważyłem od dłuższego czasu pewną zależność która się powtarza wtedy gdy rozlosowuje je Aleks.

Kolejna insynuacja z odniesieniem personalnym bez pokrycia w faktach. Gratuluję. Język 2
Nie ma takiej sytuacji, żeby komuś w losowaniach powtarzały się ciągle pozycje startowe albo przydział w półfinałach. Jeśli jednak nastąpi powtórzenie, to jest ono w granicach błędu statystycznego. A jest tak dlatego, że pozycje i półfinały są losowane, a nie ustawiane, czego nieskutecznie starasz się dowieść. Jak zwykle, każdy we wszystkim może zobaczyć to co chce zobaczyć - dlaczego mnie to nie dziwi. Wink

Wilk napisał:Wydaje mi się że chyba nie bez powodu został ten system zmieniony na edycję 50?

System został zmieniony tylko i wyłącznie dlatego, że nie do końca wiedziałem jak random.org wykorzystać w systemie pojedynkowym. Zresztą umożliwiłem to tylko i wyłącznie dlatego, że Dawid był jednym z zaangażowanych w koordynację tej edycji, a tym samym tak czy siak zajmował się kwestiami organizacyjnymi w tej edycji. Wink

Chciałem jeszcze dodać, że losowanie w konkursie przeprowadzane jest na podstawie punktu 1.5 regulaminu PdF, według którego w kwestiach nieokreślonych w regulaminie, decyzje podejmują organizatorzy. Zatem hipotetycznie, moglibyśmy nie przeprowadzać losowań, jako że nie ma punktu regulaminu, który by nas do tego obligował. Nie mniej jednak, mając na uwadze dobro konkursu i tradycje dotyczące tych kwestii przeprowadzamy losowania na dokładnie identycznych regułach, jakie w tej kwestii stosowali poprzedni prowadzący konkursu.

To wszystko z mojej strony, życzę miłego dnia. Wink

marjuz, Przemek, Liver, Fenistil and Morison lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Nie Mar 13, 2022 4:57 pm
KP i PdF było usprawniane i zmieniane na przestrzeni lat wielokrotnie pod względem regulaminu, wszystkie zmiany do tej pory były raczej na plus. Wywnioskowałbym że głównym celem zarówno moim jak i Dawida? jest tutaj polepszenie także tego aspektu konkursu i co za tym idzie być może i wprowadzenie punktu regulaminu który zacząłby obligować organizatorów do konkretnego i uczciwego losowania bo dobrze chyba każdy z nas wie że są one często mocno decydujące dla wyników i tego kto awansuje a kto nie.

To że od początku PdFu losowania odbywały się w taki sposób (albo w ogóle ich nie było) to żaden argument bo nie znaczy że to było najlepsze rozwiązanie i że nie można tego poprawić tym bardziej że jak pokazuje edycja 50 można to zrobić inaczej. Niekoniecznie trzeba to robić programem Dawida ale można poszukać innego rozwiązania.

Zwracam honor co do słów "wszystkich screenów" akurat tutaj mój błąd na którym udało Ci się zbudować całą odpowiedź ale niewiele to zmienia w całej sprawie. To do czego się dopuszczałeś w przeszłości w PdF jako organizator nie pozostawia do Ciebie niestety żadnego zaufania z mojej strony i nie tylko z mojej. Ponad aspekty techniczne jak robienie filmików/wyników ważniejsza dla mnie jest uczciwość a nie manipulacje na każdym kroku - kolejnym tego przykładem jest Second Chance, niby można wierzyć że udało Cię dwa lata pod rząd wylosować najpierw uznawane za najlepsze - pre Szwecji a potem Norwegii gdzie było tyle innych krajów dookoła, ale chyba trzeba być naiwnym Wink to mój last post w tym topic.

Dawid, marjuz and CB93 lubią ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Nie Mar 13, 2022 5:23 pm
Wilk napisał:To do czego się dopuszczałeś w przeszłości w PdF jako organizator nie pozostawia do Ciebie niestety żadnego zaufania z mojej strony i nie tylko z mojej. Ponad aspekty techniczne jak robienie filmików/wyników ważniejsza dla mnie jest uczciwość a nie manipulacje na każdym kroku - kolejnym tego przykładem jest Second Chance, niby można wierzyć że udało Cię dwa lata pod rząd wylosować najpierw uznawane za najlepsze - pre Szwecji a potem Norwegii gdzie było tyle innych krajów dookoła, ale chyba trzeba być naiwnym Wink

Łatwo kogoś oczerniać bez cienia dowodu co? Mogę tylko wyrazić głębokie ubolewanie, że jeździsz po mnie bez cienia merytoryki, tylko i wyłącznie na insynuacjach i wymysłach. W jednym akurat się zgadzamy - to również mój ostatni post, dalsza dyskusja na tym poziomie jest zbyteczna.
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2119
Wiek : 24

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Nie Mar 13, 2022 7:46 pm
Nigdy nie zrozumiem czemu organizatorki PdF nie chcą mieć dowodu na niewinność. Ale cóż, każdy jest inny jedni lubią hawajską, drudzy Marvela.

marjuz, Dastame and CB93 lubią ten post

Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Nie Mar 13, 2022 7:51 pm
Dawid napisał:każdy jest inny jedni lubią hawajską, drudzy Marvela.

W takim razie jedni i drudzy są OKROPNI

Dawid nie lubi tego postu

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1585
Płeć : Male
Wiek : 22

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Nie Mar 13, 2022 9:20 pm
Dawid napisał:Nigdy nie zrozumiem czemu organizatorki PdF nie chcą mieć dowodu na niewinność. Ale cóż, każdy jest inny jedni lubią hawajską, drudzy Marvela.

Słuszna uwaga. Zgadzam się z dwg - są osoby z db gustem, po których stronie stoją fakty i mają rację (fanki hawajskiej) oraz nie (fanki marvela).

Co do kłótni, no to zdecydowanie wspieram tu użytkowniczke @Aleks która zawsze stała po stronie dobra i emanowała db gustem oraz wsparciem ważnych inicjatyw (np. edycji religijnej/chrześcijanskiej), zawsze miała w sercu jezusa, wątpie żeby mogła zgrzeszyć kłamstwem i manipulacją. Za to użytkowniczka @Wilk pewnie darła w przeszłości biblie wraz z Dodas i jej byłym chłopakiem, więc nie mogę tutaj oddać swojego wsparcia.

.....................................


VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Laura-poldvere-laura

marjuz, Przemek, Liver, Fenistil, Drover, Łosoś, Sebek and lubią ten post

CB93 nie lubi tego postu

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 260
Płeć : Male
Skąd : Poznań

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Pon Mar 14, 2022 7:04 pm
Czy to nie Aleks swego czasu miał tak zbieżny gust z jakimś użytkownikiem w pdf że edycja w edycję wymieniali się 12stkami?

marjuz lubi ten post

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Pon Mar 14, 2022 9:12 pm
CB93 napisał:Czy to nie Aleks swego czasu miał tak zbieżny gust z jakimś użytkownikiem w pdf że edycja w edycję wymieniali się 12stkami?

"Faded", "Lila Fadista" (mega Fado Bitcha, tak samo jak ich utwór z tegorocznego FdC), "Fingers Crossed" ("24 Hours" też mega tribute to @Łosoś  Całus ), "Panna mot Panna", "Dirty" - mega to były utwory, do dziś królują na moich playlistach. Dzięki za ten tribute - te songi naprawdę na to zasługują. Zakochany

Jeśli ktoś jeszcze chce ze mną porozmawiać na temat utworów, które słucham, to zapraszam na PW. Chętnie się podzielę. Wink

marjuz and Łosoś lubią ten post

Sponsored content

VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA  Empty Re: VI SERIA (51-60): ROZPISKA EDYCJI + POSTANOWIENIA

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach