Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

+19
yngve
iguś
CB93
Fenistil
xantino
Wilk
Morison
Sebek
cryo_official_profile
Nela_30
Drover
Iker
marjuz
Dastame
KarolStark
Szymek79
lepik
Łosoś
Dawid
23 posters
Go down
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 20:35
tvp odbiera mi chęć do życia

CB93 and cryo_official_profile lubią ten post

Morison nie lubi tego postu

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 20:59
Zgadzam się z tym, że występ Janna nie był perfekcyjny i chciał za dużo przez co momentami wyglądało to po prostu słabo (ale mimo tego był to jeden z najlepszych występów zdecydowanie), ale... to wciąż było lepiej zaśpiewane od Blanki. Xd Zero charyzmy na scenie, słaby śpiew, brak energii mimo piosenki która niby ma być bopem, nawet jak patrzeć na samą choreografię to i tutaj były osoby, które spisały się w tej dziedzinie lepiej (Natasza). Wokalnie to był to dla mnie jeden z najgorszych występów (pomijając oczywiście Ahlene, bo jej występ to już inna bajka xd), więc to nie jest nawet tak, że ok Jann sflopił występ to przegrał, bo Blanki wcale dobry nie był? Xd Dla mnie ta 12 od jury to nieporozumienie. Piosenka słabiutka i raczej nie da się już jej uratować. Pozostaje liczyć, że chociaż Blanka zaprezentuje się trochę lepiej niż miało to miejsce teraz...

Jak dla mnie to z finałem może być ciężko. Fakt, fanom lambadziar może to się spodoba, ale co z tego, jak to brzmi tak bezpłciowo, że pewnie co się pojawi jakaś nowa lambadziara z chociaż odrobiną charyzmy to przekupi te osoby na swoją stronę i Blanka zostanie z niczym. Dla mnie to jest wybór porównywalny do Light Me Up tylko że nawet gorszy. Xddd

marjuz, iguś, Łosoś, Sebek and CB93 lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 21:18
Czuje sie wstrzomsniety i zniesmaczony prezentacją wyników w Ti vi pi .. ale czego ja oczekiwałem.

Iker and CB93 lubią ten post

xantino
xantino
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 2

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 21:40
Hej
Na wstępie Witam Was. Czytałem to forum jako niezarejestrowany, postanowiłem się teraz zarejestrować.

Odnośnie samego programu to jak zwykle w TVP coś było nie tak z dźwiękiem - to jest podejrzane aby prawie wszyscy wokaliści tak fałszowali. Były też problemy z odsłuchem. Więc ogólnie standardowo.

Co do wyniku to Polska scena eurowizji dzisiaj dwa razy przegrała. Raz że wybraliśmy typowy generyczny utwór. gdzie sama Blanka średnio sobie radzi wokalnie (nie tylko na TBSE ale też na Sylwestrze Marzeń), więc nawet jak wejdzie do finału to będzie grzała koniec stawki (już widać buchmacherzy umieścili nas na 20+ miejscu).
Drugi problem jest taki, że zmiana chwilę przed konkursem regulaminu + zasiadanie w jury Egurroli, gdzie jego tancerze wystąpili w teledysku Hyży i właśnie chyba Blanki + siedzenie obok Blanki syna Górniakowej (przypadek?) + szemrane ogłoszenie wyników chyba każdy domyśla się czym to się prawdopodobnie równa. I niestety jeżeli TVP w następnych latach będzie nazwijmy to "taka sama" to żaden porządny artysta nie zgłosi się, a sam TBSE nie będzie miało w sumie sensu skoro wszystko załatwi "Sylwester marzeń".

Dawid, marjuz, iguś, Fenistil, Batiooo, Drover, Łosoś and lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 678
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 21:52
Nigdy nie sądziłem że jako fanka lambadziar będę tak zły gdy lambadziara wygra... w sumie to nadal nikt nie ma pojęcia jakie są wyniki głosowania widzów? Jeśli się okaże że Jann je wygrał a zapewne tak było to wtedy na miejscu Blaneczki byłoby mi wstyd wygrać w taki sposób... oddałbym honorowo wyjazd na Eurowizję prawdziwemu winnerowi. Ogólnie marzą mi się jeszcze jakieś grube dymy w tej sprawie.

Iker and CB93 lubią ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 22:13
Zmiana regulaminu, jakiś nowy członek jury nagle (ktoś nie zgodził się współpracować?), Allanek z Blanką, 20 smsów, no śmierdzi to ustawą ostro. Ale przynajmniej wzięli Janna do stawki i koleś dzięki nim (choć bez nich pewnie też by się udalo) zrobi karierę.
Jann nie wypadł "śpiewająco", ale pokazał charyzmę, Art i wygrał u widzów (prawdopodobnie?).
Nienawidzę tych prowadzących, sorry, bez charyzmy, czyli tak jak tvp uwielbia.
Tak czy siak miałem Blanke na 2.miejscu pod względem możliwości na Esc. Liczę na Top 10-15. Płytkie, słabe ale wpadajace w ucho. Jak Crazy Frog xd Będę ja wspierał mimo wszystko, ale czekam na odpowiedź Warner Music Polska ile trzeba zapłacić za wysłanie swojego kandydata na Eurowizje.

Iker and Wilk lubią ten post

Iker
Iker
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 154

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Nie 26 Lut - 23:06
CB93 napisał:Zmiana regulaminu, jakiś nowy członek jury nagle (ktoś nie zgodził się współpracować?), Allanek z Blanką, 20 smsów, no śmierdzi to ustawą ostro. Ale przynajmniej wzięli Janna do stawki i koleś dzięki nim (choć bez nich pewnie też by się udalo) zrobi karierę.
Jann nie wypadł "śpiewająco", ale pokazał charyzmę, Art i wygrał u widzów (prawdopodobnie?).
Nienawidzę tych prowadzących, sorry, bez charyzmy, czyli tak jak tvp uwielbia.
Tak czy siak miałem Blanke  na 2.miejscu pod względem możliwości na Esc. Liczę na Top 10-15. Płytkie, słabe ale wpadajace w ucho.  Jak Crazy Frog xd Będę ja wspierał mimo wszystko, ale czekam na odpowiedź Warner Music Polska ile trzeba zapłacić za wysłanie swojego kandydata na Eurowizje.

Najważniejsze, że Ida ''Naczelny lizodup jedynej i słusznej telewizji'' Nowakowska była jako prowadząca. Lol :<:

CB93 lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 9:50
Pisałem wcześniej, że wygrana Blanki to coś, w czym będę mógł dostrzec pozytywy - i swoje zdanie podtrzymuję. Nie szaleję za tą piosenką nie wiadomo jak, ale ją lubię i zawsze chętnie posłucham. Jest nieco płaską, ale bardzo kompetentną w ramach swojego gatunku propozycją. Rzekłbym nawet, że w gusta pewnej grupy odbiorców wstrzeli się idealnie. Niestety występ był bardzo słaby wokalnie i obawiam się, że od koncepcji występu z palmą w tle i czterema tancerkami z generycznym układem Egurroli raczej do maja nie odejdziemy. Mimo to życzę Blance wszystkiego dobrego, szczególnie w obliczu wszechobecnego hejtu.

Aczkolwiek ta część krytyki, która skupia się na samym procesie wyboru zwycięzcy jest jak najbardziej zasadna. Wszystko już zostało w sumie wypunktowane: tajemnicze zmiany w regulaminie, brak transparentności wyników, powiązania członków jury z uczestnikami. Wiadomo było, że w razie przegranej Janna będzie jojczenie eurofanów niezależnie od okoliczności i szukanie wymówek, ale akurat w tym przypadku tych niepokojących okoliczności naskładało się kilka jednocześnie i przez to teorie o ustawce wydają się wręcz prawdopodobne. Tak czy inaczej żadnych nagłych zwrotów akcji w związku z tą sprawą się nie spodziewam. Max na co możemy liczyć to upublicznienie rankingu widzów, a i na to bym nie liczył.

marjuz, Sebek and CB93 lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 10:13
Ja szczerze mówiąc nie mam zastrzeżeń do wyników preselekcji a te w pełni wyglądają tak:
POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Screenshot-20230227-115947-Instagram
Osobiście z jednej strony spodziewałem się potencjalnej ustawki (z tego co mi wiadomo początkowo miała tyczyć się Nataszy a nie Blanki) a z drugiej wiedziałem że balonik w postaci Janna prędzej czy później a szpilką okazało się tu jury. Dodatkowo z racji że owy balonik był nadmuchany do granic możliwości huk był spory.
Dodatkowo zwycięstwo Blanki to też wina fanów Eurowizji gdyż ją zignorowaliśmy upatrując jako faworytów Alicję, Janna czy Dominik a tymczasem zapomnieliśmy że jury jak i zwyczajnym widzom TVP spodobać się może Blanka choć w televotingu była ona druga.
Chcialbym też zwrócić uwagę na pewne sytuacje z lat ubiegłych otóż ten rok jest odwrotnością 2016 i 2022.roku. W pierwszym przypadku dlatego bo widzowie i buki w 2016 roki chcieli letniej i radiowej piosenki (wtedy to było „Cool Me Down" od Margaret) ale wynik okazał się inny na korzyść Szoaka Drugi przypadek był taki że rok temu widzowie forsowali Ochmana zaś jury (TVP) Darię i wygrali ci pierwsi. Teraz niedość że mamy to co powinno być w 2016 roku to jeszcze tym razem wygrało jury od TVP co jednak będzie zmuszało nadawcę do większego wysiłku gdyż tak jak w 2021 to oni biorą odpowiedzialność za wybór.
Same preselekcje były w sobie niezłe choć elementem grafiki wzorem Eurowizji mógł być też dopisek w trakcie występu z numerem i nazwą artysty a w serduszkach zamiast niebieskiego tła mogły być flagi.


Ostatnio zmieniony przez Poland dnia Pon 27 Lut - 12:07, w całości zmieniany 2 razy

marjuz nie lubi tego postu

avatar
Versus
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 16
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 11:19
Mógłbym pisać wiele, ale zostawię tylko linka do nagrania komórką występu Janna ze studia - myślę, że warto sobie posłuchać, jak jego śpiew brzmiał dla ludzi zgromadoznych w studio https://www.youtube.com/watch?v=EPc7CNzZPms

marjuz, Sebek and CB93 lubią ten post

xantino
xantino
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 2

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 11:37
@Poland : myślę że huk po przebiciu balonika byłby mniejszy, gdyby TVP zrobiło ustawkę w białych rękawiczkach. Natomiast TVP zrobiła to bez ogródek, w necie krążą screeny (ale to może być przeróbka albo fakenews) gdzie 1h przed preselekcjami dano artykuł że Blanka wygrała.

Dobrze że jest huk i zainteresowały się tym portale, bo TVP przegięła strunę (przypomnę że nasz nadawca był zamieszany w zeszłym roku w aferę jurorską, a w 2021 sojusz Polska-SanMarino, gdzie Senhit wystąpiła na sztandarowym grudniowym wydarzeniu nadawcy też jest nazwę to "mocno podejrzany").

marjuz, Sebek and CB93 lubią ten post

CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 11:40
Versus, tym bardziej dziwi ocena jury...
Niech każdy z osobna się tłumaczy przed kamerą, zobaczymy kto kłamie xd

Versus lubi ten post

avatar
Versus
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 16
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 11:48
CB93 napisał:Versus, tym bardziej dziwi ocena jury...
Niech każdy z osobna się tłumaczy przed kamerą, zobaczymy kto kłamie xd
Przewodnicząca jury już się wypowiadała dla internetowych mediów. Podsumowując te jej wypowiedzi można stwierdzić, że nie wie ona dlaczego Jann zajął 4 miejsce w głosowaniu jury, ale może to wynikać z faktu, że ludzie chcą słonecznej piosenki. Wiadomo też, że Jann jest w jakimś sensie demoniczny, a jury wykonało świetną robotę, bo jego wyniki pokryły się z rezultatami televotingu. W ogóle miała nadzieję, że televoting pozwoli Jannowi wygrać, ale się jednak nie udało, więc tym bardziej jury miało rację.
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 12:10
xantino napisał:@Poland : myślę że huk po przebiciu balonika byłby mniejszy, gdyby TVP zrobiło ustawkę w białych rękawiczkach. Natomiast TVP zrobiła to bez ogródek, w necie krążą screeny (ale to może być przeróbka albo fakenews) gdzie 1h przed preselekcjami dano artykuł że Blanka wygrała.

Dobrze że jest huk i zainteresowały się tym portale, bo TVP przegięła strunę (przypomnę że nasz nadawca był zamieszany w zeszłym roku w aferę jurorską, a w 2021 sojusz Polska-SanMarino, gdzie Senhit wystąpiła na sztandarowym grudniowym wydarzeniu nadawcy też jest nazwę to "mocno podejrzany").
Maciek Mazański z „Dobry Wieczór Europo" stwierdził że to co było na screenie mogło być szkicem gotowego artykułu co nie musi świadczyć o ustawce.

Fenistil lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut - 12:16
xantino napisał:w necie krążą screeny (ale to może być przeróbka albo fakenews) gdzie 1h przed preselekcjami dano artykuł że Blanka wygrała.

Trzeba jeszcze wziąć poprawkę na to, że internetowe portale mogą przygotowywać sobie zawczasu drafty artykułów do ewentualnego szybkiego puszczenia po fakcie. W tym przypadku mogli mieć gotowe artykuły także na wypadek zwycięstwa pozostałych. W co jestem w stanie uwierzyć biorąc pod uwagę jak jest on generyczny oraz że zawiera frazę "Młoda artysta porwał zarówno telewidzów, jak i publiczność", co wygląda na bardzo nieudolne kopiuj-wklej - chyba że to po prostu poziom TVP. Szeroki uśmiech

Tak czy inaczej fajnie by było dostać na ten temat jakikolwiek komentarz.

vestmann and Sebek lubią ten post

Sponsored content

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 4 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach