Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

+19
yngve
iguś
CB93
Fenistil
xantino
Wilk
Morison
Sebek
cryo_official_profile
Nela_30
Drover
Iker
marjuz
Dastame
KarolStark
Szymek79
lepik
Łosoś
Dawid
23 posters
Go down
CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 255
Płeć : Male
Skąd : Poznań

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut 2023, 12:58
Ok, widzę to tak. Zgłaszamy to do Rady Etyki Mediów. Naciski z pisu mówią żeby nic nie robić. Rada podaje się do dymisji i mówi że nie będzie tego tolerować. Drama na cały kraj, ludzie na ulicach, pis upada, zmiana władzy. Jann i Gladiator załatwiają nam zmiane wladzy. Jann na prezydenta i Eurowizje i wygrywa z Loreen xDDDDD

marjuz, Fenistil and Mrs.Nobody lubią ten post

iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Pon 27 Lut 2023, 15:53
Jak to mówią: preselekcje mogą wyjść z holu, ale hol z preselekcji nigdy. Skromny

Sebek, Versus and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Wto 28 Lut 2023, 10:08
Ciężko mi się było zebrać, aby w ogóle cokolwiek tu napisać. Byłem na widowni w studiu, razem z tłumem wyraziłem dezaprobatę już na wizji. Poza wizją (akurat zaczęły się reklamy) buczenie widowni zamieniło się w "USTAWKA, USTAWKA" ku uśmiechowi Agustina i zniesmaczeniu Edyty. Żywych reakcji udzieliłem w komentarzach na Dzienniku Eurowizyjnym. W skrócie: głosowanie było zmanipulowane i jest to celowe działanie TVP/Jurorów. Blanka miała powiązania z co najmniej dwoma jurorami. Była promowana na TVP od miesięcy. Zasady głosowania zmienione na 2 dni przez finałem (według starych Jann by zwyciężył). Zerowa transparentność. Wyniki przedstawiono tak, aby widz się nie dowiedział, że Jann zwyciężył w publicznym głosowaniu. Kłamano w artykułach i "Wiadomościach", że to Blanka wygrała televoting. Na wiele było przyzwalane w tym państwie bezprawia, ale gdy połączyło się to z tak ohydnie prostackim utworem, internet w końcu wybuchł. Nie jestem przesadnie zdziwiony, ale rozgoryczony do granic możliwości. Całkowicie normalne, że jury nie musiało się zgodzić z widzami, ale fajnie jeśli rywalizacja odbywałaby się na równych zasadach. Wystarczyło wybrać ją wewnętrznie, a nie legitymizować jej wybór tą szopką. TVP ostatecznie zniszczyło resztki zaufania pod kątem eurowizyjnym. Niech jeszcze odwalą jakąś kolejną manipulacje jurorską na tegorocznej Eurowizji to może w końcu wyłapiemy zasłużonego bana.

Jann z anonimowego artysty stał się natchmiast jedną z istotniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. Imponuje mi jak świat eurowizyjny jeszcze na etapie selekcji wywindował go od niemal zera. Zanim zaczęto namawiać go na zgłoszenie "Gladiator" miał coś koło 50k odsłuchań, przed niedzielnym finałem przekroczył 500k, a dodatkowy 1mln (razem z live) zrobił w 2 dni. Naprawdę super, że eurowizja mogła sprawić tak wiele w kwestii promocji ARTu i jego twórcy.

PS. Jako jedyny dałem Blankę na ostatnie miejsce w naszym głosowaniu. Mam Order Pierwotnego Hejtera.

iguś, Fenistil, Batiooo, Sebek and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Wto 28 Lut 2023, 10:22
Part 2.



W sumie miło, że aż tyle niedzielnych widzów zauważyło przekręt i głośno dezaprobuje wybór Blanki. Widząc jak clueless eurowizyjnie są komentujący ewidentnie widać, że cała Polska się oburzyła, a nie tylko zamknięte grono fanów Konkursu.

Przykre, że wciąż nie opublikowano występów pozostałych uczestników, ani zapisu koncertu na eurowizja.tvp.pl (może montażysta w pocie czoła dokleja oklaski tam gdzie nie zdążył na wizji). Widać ile warte dla TVP jest to show.

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Va1z7XH
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Wto 28 Lut 2023, 14:16
Na pewno jedno co trzeba podkreślić to że hejt należy się nie Blance ale bardziej TVP, jury i ewentualnie wytwórni Warner Music jeżeli do czegoś doszło. Zgodzę się tutaj z dziennikarzami eurowizyjnymi OGAE Polska i Dziennika Eurowizyjnego którzy to chociażby wczotajszym na livie sugerowaliby wytłumić agresje a dezaprobatą objąć wszystkich poza uczestnikami.

Iker and CB93 lubią ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 234
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Sro 01 Mar 2023, 15:27
Mamy już środę, a emocje jeszcze trzymają. Nie da się nie odnieść wrażenia, że Tu Bije Serce Europy zostały ustawione pod konkretną uczestniczkę (a przykładów na potwierdzenie tej tezy nie będę podawał, bo zrobiono to już za mnie we wcześniejszych wpisach) - uważam, że słowo skandal nie jest dostateczne, aby opisać poziom żenady jaki odczuwam - według mnie i ogromnej rzeszy fanów Jann został bardzo skrzywdzony werdyktem jury.

Nie byłem wielkim fanem Gladiatora, ale występ na żywo był fenomenalny (oczywiście niektóre elementy do poprawy), ale na polskie warunki był FENOMENALNY, dosłownie anomalia preselekcyjna w tym upośledzonym eurowizyjnie kraju. Światła, tło, choreografia, tempo, klimat, ujęcia! ujęcia były dopracowane jak nie w TVP,  końcówka zmiotła mnie z planszy bo myślałem, że to będzie puszczone z playbacku, a on zaśpiewał całą wokalizę na żywo.

O warunkach wokalnych Blanki się nie wypowiem, bo nie chcę już pisać niczego niemiłego.

Podsumowując TVP zaserwowało nam fake i kichę, totalny obciach i żenadę, czy mnie to dziwi? nie.

Iker, Wilk and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Czw 02 Mar 2023, 16:39
Jann osiągnął dziś Top 1 na polskim Spotify (wczoraj Top 1 na playliście Viral). Zwyciężył. Smashnął swoją konkurencję.

Sebek and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Czw 02 Mar 2023, 19:13


Obszerna relacja z tego jak wyglądało to od środka.
avatar
Versus
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 16
Płeć : Male

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Sob 04 Mar 2023, 20:19
Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Sro 08 Mar 2023, 19:24

vestmann lubi ten post

avatar
vestmann
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 341
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Rzeszów/Nowy Sącz

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Sro 08 Mar 2023, 19:31
Poland napisał:TVP przekazała Plotkowi krótki statement w sprawie preselekcji: https://www.rmf.fm/magazyn/amp,54836,tvp-przerwala-milczenie-w-sprawie-blanki-i-eurowizji-glos-widzow-jest-wazny.html#

Żałosny komunikat nie odnoszący się do zgłaszanych uwag... No ale czego innego można było sie spodziewać po naszym kochanym TVP

Dawid, Luna and CB93 lubią ten post

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Sob 25 Mar 2023, 12:24
Olek Sikora przemówił po preselekcjach: https://www.youtube.com/watch?v=f_3_Ju8bbXc
Śmiało to co powiedział można potraktować jako stanowisko TVP.

Wilk and CB93 nie lubią tego postu

nayy
nayy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 1

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Wto 28 Mar 2023, 00:04
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd! Dlaczego to WIDZOWIE nie mogą, a raczej nie mają prawa decydować?
Zmieńcie to póki jeszcze możecie. Jeśli zareprezentuje nasz kraj Jann wyjdziecie nie tylko z twarzą, ale też z mocnym kręgosłupem. Jeśli zostawicie NIESLUSZNIE i NIE FAIR wybraną Blankę- efektem wstydu będzie porażka.inna rzecz, że honorowy człowiek oddałby 1 miejsce temu, na kogo głosowali widzowie, a nie decydowała 1 czy 2 osoby z 'jury'. Smutne.

Wilk and nayy lubią ten post

Fenistil and lepik nie lubią tego postu

Poland
Poland
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 789
Płeć : Male
Wiek : 32
Skąd : Małopolska

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Czw 18 Maj 2023, 16:43
Dlatego nie mogą bo wybraliby jeszcze coś co jak Jann nie pasowałoby fdonobecnego charakteru Telewizji Polskiej.
Tymczasem OGAE Polska zaapelowało do TVP z prośbą o odtajnienie wyników w drodze informacji publicznej:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=6942173292477397&id=118295334865261
Problem w tym że ktoś wcześniej już próbował a nasz nadawca publiczny odrzekł mu że to jest tajemnica przedsiębiorstwa: https://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/8714379,eurowizja-2023-blanka-jann-liczenie-glosow-tvp.html
Sponsored content

POLSKA: Tu bije serce Europy 2023  - Page 5 Empty Re: POLSKA: Tu bije serce Europy 2023

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach