Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

IX seria PdF - ogólna dyskusja

+9
Drover
KarolStark
CB93
Fenistil
Łosoś
Traveler
marjuz
cryo_official_profile
Wilk
13 posters
Go down
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 3 Gru - 11:47
Proszę zachować spokój i powagę tej izby.

Edycja ekspresowa to pomysł, który okrutnie mocno mi się podoba. Niestety mało realistyczne, aby udało się zebrać każdego uczestnika o jednej porze. Stąd bardziej myślałem o przedziale czasowym: poniedziałek-piątek zgłoszenia, sobota wyniki półfinałów, niedziela wyniki finału. Tak czy inaczej pomysł chętnie wcieliłbym w życie. Trzeba jedynie go przemyśleć, aby nie wykluczyć terminarzem wielu uczestników.

KarolStark and cryo_official_profile lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 3 Gru - 12:29
Zwróciłem tylko uwagę na bezsens podpunktu regulaminu gdzie -25% na starcie = bez szans na awans i równie dobrze nie ma sensu brać udziału w edycji i marnować piosenek ale to nawet szkoda się tu produkować i coś starać ulepszać bo zaraz wąty dlatego to mój ostatni post w pomysłach i dysputach o tym kąkursie.

Drover, Łosoś and CB93 lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1254
Wiek : 23

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 3 Gru - 13:13
Wilk napisał:Zwróciłem tylko uwagę na bezsens podpunktu regulaminu gdzie -25% na starcie = bez szans na awans i równie dobrze nie ma sensu brać udziału w edycji i marnować piosenek ale to nawet szkoda się tu produkować i coś starać ulepszać bo zaraz wąty dlatego to mój ostatni post w pomysłach i dysputach o tym kąkursie.

Też uważam że ten punkt regulaminu jest do zmiany i warto to przegłosować w zmianach edycji. W czasie tamtej edycji obowiązywał, więc przy innej decyzji niż zgodna z regulaminem również byłyby kontrowersje.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Sebek lubi ten post

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 145
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 3 Gru - 13:30
Wilk napisał:Zwróciłem tylko uwagę na bezsens podpunktu regulaminu gdzie -25% na starcie = bez szans na awans i równie dobrze nie ma sensu brać udziału w edycji i marnować piosenek ale to nawet szkoda się tu produkować i coś starać ulepszać bo zaraz wąty dlatego to mój ostatni post w pomysłach i dysputach o tym kąkursie.
-25% tez uwazam za bezsens, powinno wleciec dsq od razu

marjuz lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 0:31
Zachęcam do zamieszczania propozycji i dyskusji. W naprawdę niedalekiej przyszłości chciałbym ruszyć z ankietami, więc ostatnia okazja.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1254
Wiek : 23

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 15:39
Moje postulaty:

- Jedna edycja podwójna (czyli 11 edycji do obsadzenia)
- Dwie normalne (chyba że przejdzie propozycja @Aro, podoba mi się ale zamiast jednej normalnej), Krajowa bez języka, Krajowa z językiem, Anonimowa obligatoryjnie - to 5 edycji
- Ogólnoświatowa (?) - ja nie jestem wielkim fanem, uważam że nie wnoszą te edycje niczego wielkiego do konkursu. Jak już to jest zwolennikiem zestawienia w podwójnej
- Niekomercyjna to spory sukces w tej serii, można się pokusić o kontynuację na następnej

Moje propozycje edycji:
- Afrykańska (była w 20 edycji jako część podwójnej)
- Bałkańska
- Północna (Artyści z krajów będących za kołem podbiegunowym)
- Lata 60/70 (popieram)
- Coverowa (popieram)
- Męski wokal (dawno nie było)
- Instrumentalna
- Bez teledysków 

POpieram też gorąco pomysł @KarolStark o edycję STREF CZASOWYCH, pomysł jest genialny

Okrutnie mi się NIE podoba pomysł edycji ekspresowej, po to są takie przedziały czasowe na głosowanie/wybór utworu by każdy swobodnie mógł swobodnie zagłosować gdy ma na to czas. Zakładam po frekwencji na wieczorkach że ilość osób która w danym momencie będzie chciała brać udział w takim wydarzeniu będzie niewielka - i wtedy rozumiem dyskwalifikacje za brak głosów bo ktoś nie zdąży w ciągu soboty wysłuchać tylu utworów?

Jak coś mi przyjdzie do głowy to dołożę. Życzę owocnych obrad Zawstydzony

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Dawid, KarolStark, vestmann and CB93 lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 16:06
@marjuz Edycja "Bez Teledysków" może mieć dwa znaczenia:
1. piosenki, do których w ogóle nie powstały teledyski
2. piosenki, które mogą mieć teledyski, ale umawiamy się, że na potrzeby PdF ich nie oglądamy
Którą opcję masz na myśli? Pierwsza mocno pokrywa się z proponowaną wcześniej Niesinglową, ale oczywiście każdą wariację możemy rozpatrzeć w ankiecie.

Co do Ekspresowej. Ja ją widzę tak:
- Zgłoszenia od poniedziałku do wieczora/północy w piątek.
- W sobotę trwa głosowanie w półfinałach.
- Wieczorem np. o godzinie 18:00 rozpoczynamy dla chętnych wieczorek odsłuchowy. Po nim 30 minut przerwy na zagłosowanie. Potem od razu wyniki.
- W niedzielę trwa głosowanie w finale.
- Znowu wieczorem wspólny odsłuch, czas na zagłosowanie i wyniki.

Nie wymaga to zatem obecności na wieczorku, ale zachowujemy ducha ekspresowości. Po prostu głosowanie trwa 1 dzień zamiast 7 dni. Oczywiście rozumiem, że 1 dzień to wciąż może być dla niektórych za mało. Możnaby wtedy zachęcić te osoby, aby słuchać utworów na bieżąco jeszcze w trakcie zgłoszeń. Nie widzę również przeszkód jeśli ktoś wysłałby mi wspólny ranking obu półfinałów, aby potem złożyć z tego głosy finałowe. Ogólnie jestem jak najbadziej chętny podjąć się organizacji takiej edycji.
Traveler
Traveler
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 118
Płeć : Female

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 17:15
Przez konkurs przewijały się już edycje z różnymi grupami językowymi, może zrobić też np. edycję niełacińską - w językach zapisywanych alfabetem innym niż na bazie łacińskiego.

Dawid and CB93 lubią ten post

KarolStark
KarolStark
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Lolita

Liczba postów : 935
Płeć : Male
Wiek : 23
Skąd : santa cruz de la papaya (tenerife)
https://www.lecznicadrcocktora.pl/asystentka

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 17:58
do edycji STREF CZASOWYCH: mialo na mysli ogulnie strefy europejskie... od iceland po kazakhstan ale mozna tez np pomyslec tak ze 1 strefa przypada na jednego uciastnika i nie moze sie powtorzyc heh
pzdr.

KarolStark lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 18:26
Przejrzałem stare tematy i przypomniał mi się fajny pomysł - edycja "krótkotrwała", czyli utwory poniżej 2:30.

Wracając do tego co pisałem parę postów wcześniej - edycja "Nowi Artyści", czyli artyści/zespoły którzy zadebiutowaliby w KP/PdF. Raczej ze strefami.

KarolStark and marjuz lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 18:28
No i oczywiście moje marzenie pod kątem edycji Podwójnej, czyli Męski + Żeński Wokal. Zawsze ciężko sprawiedliwie zestawić 2 tematy edycji do podwójnej, tutaj byłoby perfekcyjnie.

Daniell lubi ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1254
Wiek : 23

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 19:42
Dawid napisał:@marjuz Edycja "Bez Teledysków" może mieć dwa znaczenia:
1. piosenki, do których w ogóle nie powstały teledyski
2. piosenki, które mogą mieć teledyski, ale umawiamy się, że na potrzeby PdF ich nie oglądamy
Którą opcję masz na myśli? Pierwsza mocno pokrywa się z proponowaną wcześniej Niesinglową, ale oczywiście każdą wariację możemy rozpatrzeć w ankiecie.

Opcja nr 1  Zawstydzony

Dorzucam jeszcze: Antymiłosna (byli w poprzedniej serii), Południowa (kraje półkuli południowej)

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"

Daniell and vestmann lubią ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 21:39
Kilka propozycji ode mnie, a raczej kilka słów wsparcia dla dobrych propozycji z tego tematu:

Dawid napisał:Jeszcze sprawa, która obchodzi chyba tylko mnie. Przeredagowałbym znów punkt o piosenkach ludowych. Nie satysfakcjonuje mnie do końca. Tym razem proponuję coś w stylu:
Propozycja napisał:3.5 Dozwolone są piosenki ludowe/etniczne i poezja śpiewana pod warunkiem, że inna wersja nie brała już udziału w konkursie.
zamiast:
Aktualny regulamin napisał:3.5 W przypadku piosenek etnicznych/ludowych za oryginał przyjmowane jest pierwsze oficjalnie wydane nagranie danego utworu. Późniejsze wydania traktowane są jak covery.
Ciężko czasem stwierdzić, które nagranie było oficjalnie pierwsze. Nowa wersja zapisu upraszcza sprawę i nieco luzuje restrykcje.
No brzmi znacznie logiczniej, nie trzeba się przekopywać i szukać czy coś było pierwsze czy była jakaś wersja wydana wcześniej. I like it.

KarolStark napisał:STREF CZASOWYCH - (wymyslone na poczekaniu) wystawiamy utwór z kraju, który jest w uprzednio wylosowanej dla danego uczestnika strefie czasowej
Jeżeli bralibyśmy pod uwagę raczej wszystkie strefy czasowe to ja jestem totalnie za (ewentualnie jeżeli byłaby jakaś strefa gdzie jest zbyt mało krajów/regionów etc. to można tę strefę wywalić, bye).

KarolStark napisał:ARABSKA - wystawiamy utwory w języku arabskim (celebrujemy ruznorodnosc)
No były już edycje językowo powiązane z Europą więc czas na podróż w arabskie klimaty.

marjuz napisał:Moje propozycje edycji:
- Afrykańska (była w 20 edycji jako część podwójnej)
- Bałkańska
[...]
- Męski wokal (dawno nie było)
- Instrumentalna
Afrykańska to totalnie świetny pomysł (Sondela playing in the background), Bałkańska jako edycja regionalna stanowiąca wyzwanie też spoczko. Liczę, żę w końcu uda się przeforsować instrumentalną. Co do męskiego wokalu to...

Dawid napisał:No i oczywiście moje marzenie pod kątem edycji Podwójnej, czyli Męski + Żeński Wokal. Zawsze ciężko sprawiedliwie zestawić 2 tematy edycji do podwójnej, tutaj byłoby perfekcyjnie.
Zdecydowanie edycja podwójna Męski + Żenski Wokal to najlepsza opcja.

Propozycje ode mnie:
- Regionalna (tytuł roboczy) - wystawiamy utwory tylko z krajów, które są przypisane dodatkowo dla stref (np. mając kraj ze strefy środkowej wybieramy utwór z Japonii, Korei Południowej, Chin itd.)
- myślałem też nad jakąś edycją gatunkową i do głowy przyszła mi jakaś edycja jazzowo-soulowa, ale tu raczej będę w mniejszości

Dawid, KarolStark, marjuz and CB93 lubią ten post

cryo_official_profile
cryo_official_profile
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Non-binary

Liczba postów : 145
Płeć : Other / Decline to state
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Sob 9 Gru - 21:59
a co powiecie na dialektową? kaszubski itd

Daniell, KarolStark and cryo_official_profile lubią ten post

CB93 nie lubi tego postu

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2126
Wiek : 24

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Nie 10 Gru - 13:04
Dawid napisał:Będę wdzięczny jeśli do końca soboty 9 grudnia zamieścicie tu, w wątku, swoje wszelkie pomysły na tematy edycji oraz ewentualnie inne sprawy organizacyjne. Dyskusja jest cały czas otwarta, ale gdzieś w tym terminie rozpisałbym tradycyjną już ankietę.

Chciałbym podtrzymać apel i powoli ruszać z ankietami. Jeszcze dziś do startu wyników można zgłaszać swoje pomysły. Tematów edycji mam już zapisane mniej więcej tyle ile ostatnio, więc jest z czego wybierać.
Sponsored content

IX seria PdF - ogólna dyskusja - Page 2 Empty Re: IX seria PdF - ogólna dyskusja

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach