Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty CZECHY: Aiko (Pedestal)

Nie 3 Gru - 15:45
Kolejna edycja :czech: czeskich preselekcji za nami. Zdecydowany triumf odniosła w nich Aiko, która zgromadziła w nich rekordową ilość głosów i będzie reprezentować naszych południowych sąsiadów z utworem "Pedestal" .

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Aiko_Interview_FI

TEKST:

:czech: STUDIO: :czech:



:czech: LIVE: :czech:




:sczech: :sczech: :sczech:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pon 18 Gru - 0:33, w całości zmieniany 2 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Nie 3 Gru - 15:57
Niedawno opublikowano listę uczestników :czech: czeskich preselekcji. Finał odbędzie się 4 grudnia o godz. 20 i zawalczy w nim 7 uczestników. Podobnie jak w zeszłych latach zwycięzcę poznamy tydzień później, a zostanie on wybrany poprzez kombinacje głosów online czeskich i międzynarodowych widzów. Z małych zmian - czeskie preselekcje po raz pierwszy od wprowadzenia formatu będą transmitowane w telewizji.

UCZESTNICY:
Aiko - Pedestal
Elly - The Angel's Share
Gianna Lei - Starlet
Lenny - Good Enough
Mydy - Red Flag Parade
Tom Sean - Dopamine Overdose
Tomas Robin - Out of My Mind

Głosować można poprzez eurowizyjną aplikacje lub poprzez stronę https://escz2024.choicely.com/



Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Pon 4 Gru - 22:27, w całości zmieniany 1 raz

.....................................


CZECHY: Aiko (Pedestal)  Laura-poldvere-laura
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Pon 4 Gru - 21:22
- Aiko się zasapała gorzej niż Lesley Roy
- Gianna też niespecjalnie zademonstrowała, że umie śpiewać
- Elly zaśpiewała lepiej, ale nie porwała mnie jej piosenka
- piosenka Lenny była spoko, zaskoczyło jak jej "zachrypł" głos w trakcie (ale czytam, że to jej standardowy śpiewający głos, niech będzie)
- Mydy ma fajny imidż, piosenka też była OK i widzę, że Reddit jednogłośnie ich wybiera na zwycięzcę, trochę pachnie ich wyjazdem do Malmo
- "Dopamine Overdose" to z pozoru zwykły edm do radia, ale lubię muzyczne ozdobniki w instrumentalu, muszę się temu przysłuchać dokładniej
- Tomas zachowywał się jak wyjęty z rockowego kawałka, ale jego kawałek nie jest rockowy, niespecjalnie jest się nad czym rozwodzić

Łosoś lubi ten post

Traveler
Traveler
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 118
Płeć : Female

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Pon 4 Gru - 21:49
Mimo całej mojej sympatii do sąsiadów muszę stwierdzić, jakie to było złe. Podobno śpiewać każdy może, ale chyba jednak nie każdy powinien śpiewać publicznie Chochlik

marjuz and lepik lubią ten post

avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Sro 13 Gru - 16:56
Oswoiłem się już z myślą, że MYDY jedzie do Malmo, a tu zaskoczenie i bilet rezerwuje Aiko. W sumie ma to jakiś sens, format głosowania w ESCZ sprawia, że głosujący nie są tak bardzo uwiązani do tych live'ów, zapewne międzynarodowa widownia zasugerowała się wersjami studyjnymi. No niemniej, wyparłem ze swojej głowy tę kandydaturę po wykonaniu na żywo, aż musiałem sobie specjalnie przypominać jak to leci. "Pedestal" mnie głównie intryguje gatunkiem, ale nie powiedziałbym, że jakoś nadzwyczajnie mnie wciąga.

No i ten live... jak w każdej tego typu sytuacji podniósł się ogrom głosów "Aiko ma 6 miesięcy do konkursu, na pewno poprawi występ!", ale nie chce mi się w to wierzyć. Śmiechnę jak w maju będą zmuszeni to zalepiać taśmą z nagranymi wokalami.
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Sro 13 Gru - 22:46
Akurat piosenka według mnie bardzo wpasowuje się w obecne trendy i jeśli poprawi występ na żywo to finał stawiam gwarantowany A JAK NIE TO WYPAD
Podoba mi się piosenka 7/12

vestmann lubi ten post

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1872
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Sob 3 Lut - 12:28
Jakoś wyjątkowo trudno mi w tym roku wejść w eurowizyjny nastrój, ale piosenka Aiko trochę mi w tym pomogła, bo przynajmniej mam ochotę regularnie do niej wracać. Nie dość, że wyróżnia się gatunkiem, to jeszcze fajnie buduje napięcie - bardzo długi wstęp do refrenu buduje oczekiwania i gdy już wydaje się, że refren okaże się zawodem, to wchodzi mocna gitara i lecimy do przodu.

Wykonanie na żywo faktycznie koszmarne i nie spodziewam się, żeby coś takiego dało się sensownie poprawić nawet przez parę miesięcy, ale tymczasem nikt nie zabroni mi cieszyć się tą wersją studyjną.

Skrzeczek lubi ten post

Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 684
Płeć : Male
Wiek : 20

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Sro 28 Lut - 11:48
Faktycznie utwór pozostaje w zgodzie z obowiązującymi trendami, mi osobiście kojarzy mi się z twórczością Olivii Rodrigo. Wszystko byłoby nawet i okej gdyby nie ten OKROPNY występ na żywo. Ja rozumiem, że preselekcje czeskie robione są z dykty, ale wystarczy mieć odrobinę pojęcia o estetyce, żeby dostrzec, że coś jest chyba nie tak. Tancerki i ich akrobacje kompletnie do tego utworu nie pasują, ich udział w tym występie odbieram jako chęć przypodobania się eurofankom. Strój też nadaje się do śpiewania jakiegoś labadziarstwa, a nie do piosenki aspirującej do bycia czymś na granicy pop-rocka. To wszystko do maja można spokojnie poprawić, gorszym problemem jest wokal, a w zasadzie jego brak. Wykonanie na żywo w takiej formie jest asłuchalne i z tym może być głównym problem. No, ale kto wie, być może pozytywnie się zaskoczymy.

marjuz lubi ten post

yngve
yngve
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 272
Płeć : Male

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Pią 3 Maj - 20:35
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]:sczech: CZECHY // po próbach

Koncepcja inscenizacyjna Aiko reprezentuje pięć etapów żalu podczas rozstania - Aiko towarzyszą na scenie cztery tancerki, z których każda reprezentuje zaprzeczenie, złość, targowanie się i depresję. Sama Aiko reprezentuje piąty i ostatni etap - akceptację. Kostiumy to czarne bodystocking z siatkowymi sekcjami i mnóstwem błyskotek, a tancerki Aiko mają błyszczące siatkowe osłony twarzy. Aiko ma podobną górną część, ale z szerokimi nogawkami. Również CUBES nad sceną są w pełni rozmieszczone w tym występie - występ zaczyna się gdy "kwadraty" znajdują się zaledwie nad głowami piosenkarki i tancerek, tworząc bardziej zamknięte, domowe środowisko, które staje się coraz większe i mniej ograniczone, gdy kostki się podnoszą się ku sufitowi areny. Dużo czarnego i czerwonego oświetlenia stroboskopowego.
avatar
lepik
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 199
Płeć : Male
Wiek : 29

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Pon 6 Maj - 15:17
Mawia się, że czas leczy rany, ale nie wspomina się o tym, że pozwala również zapomnieć tragiczne występy preselekcyjne.

23. miejsce nie jest być może nazbyt okazałe, ale od jakiegoś czasu myślę o "Pedestal" wyłącznie w pozytywach. Bardzo duży udział ma w tym udany revamp, który rozprawił się z moim głównym zarzutem wobec tego utworu. "Pedestal" wydawało mi się zbyt krótkie i przedwcześnie urwane. Ta przedłużka, nawet jeśli trochę inna stylistycznie od reszty, bardzo poprawia mój odbiór. Oczywiście nie wykluczam, że Aiko nie dowiezie wokalu w czwartek (i ewentualnie w sobotę), ale tym się będzie martwił przyszły ja przy układaniu rankingu po Konkursie.

23. miejsce, 9/16 w II półfinale
Sponsored content

CZECHY: Aiko (Pedestal)  Empty Re: CZECHY: Aiko (Pedestal)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach