Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ESC 2019: PRÓBY

+23
Ilona
Triss
Darka
LittleLiarV
Blainers
Aro
marjuz
Dastame
IgorBielak
Morison
Wonder
Luna
Fenistil
Aleks
Sebek
iguś
monkeyy
magou
mercator
Kuba
Dawid
Yngwie / admin
Łosoś
27 posters
Go down
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 17:23
Łosoś napisał:Nieoficjalny press poll*

*oficjalny jest organizowany przez OGAE i wyniki będą znane jeszcze dzisiaj.

A ten jest przez kogo organizowany??

Zresztą w oficjalnym Polska nie wypadnie lepiej. Zanosi się kolejny rok bez awansu, obym się mylił, ale u jury będzie znowu bardzo słabo :suspect: ...
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 17:31
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 17:40
Ok, dzięki za info.
Trochę przejrzałem relacji z prób i nie jest najgorzej. Wprawdzie na tym oficjalnym kawałku, który trwa mniej niż minutę nie wygląda to za dobrze, ale pomimo problemów technicznych nie było najgorzej. Np. escunited, który rok temu na próbach bardzo krytykował występ Polski (m.in. pracę kamer, czy "delfinki" Gromme'go), w tym roku wypowiada się o wiele lepiej o naszym występie i pracy kamer. Radzę poczekać do drugich prób...
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 17:43
Poziom dzisiejszych prób był zdecydowanie zadowalający, zawiodłem się tylko przy dwóch propozycjach:

:cyprus: - trochę za dużo kiczu, rozbieranie też wydaje się niepotrzebnym zabiegiem
:czech: - podobno dobrze wyglądają w obrazu TV, ale na podstawie tego co można zobaczyć i usłyszeć to baaaardzo nie podobają mi się chórki. Zupełnie nie pasują do głosu wokalisty, podejrzewam, że wzięli je z tej samej agencji chórzystek co Isabell Otrebus w KE.

Na plus zaskoczyły mnie:

:belarus: - mam wrażenie, że jest w tym roku niedoceniana. Widzę tu pomysł na występ, wokalnie jest ok, tylko te białe kozaczki :roll:
:poland: - dobrze, że występ nie jest utrzymany w tonie ludowych babeczek i ubijania masła.

Tak jak się spodziewałem:

:hungary:
:serbia:
:slovenia:
:montenegro:
:finland:

Węgry i Serbia uderzają w patetyczny ton, ciemne wizualizacje okraszone błyskami, mam nadzieję, że z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie Nevena. Słowenia praktycznie powtórzyła występ z preselekcji, a o Finlandii i Czarnogórze nawet nie ma co pisać :boring:
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 18:03
Day 1:
:scyprus: - Na plus. Strój Tamty mi się podoba, moim zdaniem pasuje do charakteru utworu, choć nie zaprzeczę, że trochę kiczowaty jest. Może i całość nie wypadnie tak genialnie jak zeszłoroczny występ Cypru, ale i tak myślę, że będzie jak najbardziej solidnie. Jedyne co mnie martwi to wokal.
:smontenegro: - Tego utworu i tak nic nie uratuje, ale stroje rodem z Eurowizji lat 2005-07 sytuacji nie poprawiają. xD
:sfinland: - Trochę uboższa wersja tego co widzieliśmy w UMK. Wokalnie nieszczególnie.
:spoland: - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Szeroki uśmiech Stroje świetne, nie spodziewałem się tych dodatków na głowie. :P Użycie podestu ma tutaj swoje uzasadnienie, a jak nieszczególnie lubię twarze reprezentantów na wizualizacjach, tak tutaj nie przeszkadzają mi one. Klimatyczna czerwień dopełnia całości. Serce Wciąż nie mam pojęcia czy awansujemy, ale jestem pozytywnie nastawiony. Uśmiech
:sslovenia: - Powtórka z EMA, ale ten utwór raczej niczego więcej nie potrzebuje. Bardzo ładne tło.
:sczech: - Piosenki wciąż nie trawię, lecz występ dzięki tym prostokątom może wyglądać ciekawie w obrazku telewizyjnym.
:shungary: - Tło robi robotę, wygląda zjawiskowo. *-*
:sbelarus: - Wokal na duży plus, w sumie te skrzynie nie wadzą, choć czegoś mi brakuje w tej prezentacji. Ale generalnie jest OK.
:sserbia: - Najlepsza próba dziś. <3 Strój, wizualizacje, wszystko się uzupełnia i tworzy świetny klimat. No i wokalnie bez zarzutu oczywiście.

TOP9 dzisiejszych prób:
1. :serbia: 2. :poland: 3. :cyprus: 4. :hungary: 5. :belarus: 6. :slovenia: 7. :czech: 8. :finland:  9. :montenegro:
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 672
Płeć : Male
Wiek : 20

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 18:18
:cyprus: Cypr: Dość przemyślany występ, nie jestem przekonany do tych dodatkowych LEDów. Strój nieco kiczowaty, a i to zdejmowanie kurtki zbędne. Wokalnie jest lepiej niż się spodziewałem choć chórek dla mnie jest fatalny i kompletnie nie pasuje do tego utworu.
:montenegro: Czarnogóra: Cyrk totalny, brzydkie stroje, ogółem syf.
:finland: Finlandia: Ale zło... Darude czyli główna gwiazda Finów została totalnie schowana, natomiast tancerka jest za bardzo wyeksponowania. Całościowo jest po prostu nudno w dodatku wokalnie jest gorzej niż podczas preselekcji.
:poland: Polska: Naprawdę pozytywne zaskoczenie! Podest wygląda naprawdę bardzo dobrze, mam nadzieje tylko, że w kamerach też tak dobrze to będzie wyglądać. Wokalnie jest oczywiście bezbłędnie.
:slovenia: Słowenia: Żadne zaskoczenie, bo to występ z preselekcji tylko z ładniejszymi wizualizacjami. Jak dla mnie na plus.
:czech: Czechy: Naprawdę przyjemy występ, taki kolorowy i pozytywny. Brakuje mi tylko tańczącej Jamali z Vidbiru masakra.
:hungary: Węgry: Kolejna świetna wizualizacja, to drzewo jest po prostu cudne, tylko te fotografie trochę dziwnie się prezentują.
:belarus: Białoruś: Miłe zaskoczenie bo to chyba jeden z niewielu białoruskich występów naprawdę przyjemnych dla oka. Bardzo podoba mi się neonowa wizualizacja oraz te "skrzynki". Na minus za to choreografia, która wygląda na totalnie randomową. Wokalnie bez zarzutu.
:serbia: Serbia: Świetna wizualizacja za Neveną, wygląda to naprawdę ładnie. Zdecydowanie najlepsza próba z wszystkich dzisiejszych.

1. :serbia: 2. :cyprus: 3. :poland: 4. :slovenia: 5. :belarus: 6. :czech: 7. :hungary: 8. :finland: 9. :montenegro:
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 4 Maj - 19:01
:cyprus: Cypr: Genialny i zapamiętywalny występ, który idealnie uzupełnia świetną piosenkę. Slay, slay i jeszcze raz slay. Serce Wszystko jest tak jak powinno być - jedynie :cyprus: Tamta jest trochę niepewna, ma ona niezły wokal (czego przez niepewność trochę nie widać), więc mam nadzieję, że na następnej próbie będzie jeszcze lepiej. Szeroki uśmiech

:montenegro: Czarnogóra: Ten występ kompletnie rozwala tą piosenkę (która po revampie nawet nie jest najgorsza)… Nic nie rozumiem z tego występu, ale lepsze to niż pięciolinia z :montenegro: Montevizji

:finland: Finlandia: Mam wrażenie, że :finland: Darude jest trochę ukryty, tymczasem to on jest głównym reprezentantem :finland: Finlandii... Razi w oczy ta ubogość w porównaniu do UMK - liczyłem na coś więcej, jednak jest O.K, ale sądzę, że na awans to nie wystarczy...

:poland: Polska: Nie podoba mi się ten występ, nakrycia głowy wyglądają dziwnie, nie do końca tego wszystkiego na scenie rozumiem, na dodatek sama piosenka od początku mnie nie przekonuje... Sorki, ale dla mnie drugi rok bez awansu...

:slovenia: Słowenia: Intymny i kompatybilny z piosenką występ, prawie taki sam jak w :slovenia: EMA, co jest z pewnością dobre i zapewni moim zdaniem tej piosence awans. Uśmiech

:czech: Czechy: Cieszę się, że przeniesiono tą wspaniałą energię z :ukraine: Vidbiru na scenę w :israel: Tel Avivie - bardzo ciekawie to wygląda, na dodatek wokalisty przyjemnie się słucha. Mi się to podoba. Szeroki uśmiech

:hungary: Węgry: Jestem kompletnie zauroczony - nie dość że piosenka jest przepiękna i wykonanie jest poruszające, to jeszcze wizualizacje z tyłu są śliczne. Super! ❤

:belarus: Białoruś: Bardzo dobry wokalnie występ, jednak nie podoba mi się koncepcja występu - bezsensowne skrzynki i randomowe ruchy to trochę za mało, by mnie przekonać. Wink

:serbia: Serbia: Wokalnie świetnie, co do performance' u - tu w sumie nie trzeba było robić wiele, skoro wszystko już podczas Beovizji było poprawnie i na swoim miejscu. Moim zdaniem, to wystarczy na awans. Uśmiech

Ranking dzisiejszych prób:
01. :cyprus: Cypr
02. :hungary: Węgry
03. :czech: Czechy
04. :serbia: Serbia
05. :slovenia: Słowenia
06. :finland: Finlandia
07. :belarus: Białoruś
08. :poland: Polska
09. :montenegro: Czarnogóra

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 11:37
Rozpoczęły się już pierwsze próby drugiej części półfinału. Na początek :belgium: Belgia:

Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 11:53
Zanim wybuchnie dyskusja o próbach dzisiejszych, ja jeszcze o wczoraj.

:cyprus: Podoba mi się, że występ nie kopiuje Fuego aż tak, jak by mógł i mamy zupełnie inną kolorystykę. Wygląda to w porządku, tylko DLACZEGO JEDEN TANCERZY NIE MA KAPELUSZA!? Nie mogę patrzeć na taki brak równowagi. Szeroki uśmiech
:montenegro: Wygląda na to, że porzucili swoją pięciolinię, ale teraz na scenie pewnie trochę za mało się podzieje. Wokalnie ładnie się harmonizują i pewnie starają się postawić w swoim występie na luz i autentyczność.
:finland: Mniej więcej to co w preselekcjach, ale cieszy mnie, że tej brzydkiej klatki już nie ma.
:poland: Bardzo dobry pomysł z tą kręcącą się platformą, stroje z woalkami również mi się podobają. Nie jestem pewny co sądzić o wizualizacjach - wielkie głowy były już milion razy i są takim domyślnym sposobem na zapełnienie tła gdy zupełnie nie masz pomysłu, ale tutaj przynajmniej są zrobione ładnie i eksponują urodę Tulias. No i mam nadzieję, że będzie w tym występie jakieś przełamanie i np. po pierwszym refrenie zejdą z tej platformy.
:slovenia: Prosty, intymny występ rodem z preselekcji. Nie było sensu kombinować, jest fajnie. Tło też pasuje.
:czech: Po tym skoku Alberta wnioskuję, że w telewizji ujrzymy efekty przejść rodem z teledysku, co może wyjść ciekawie. No i mamy słowo "przyjaciel" w tle, drodzy państwo, POLSKI AKCENT W FINALE, GŁOSUJMY WSZYSCY!!! Szeroki uśmiech
:hungary: PRZEPIĘKNE tło - kto wie, może w połączeniu z wokalem Jociego jednak się to obroni...
:belarus: Jeszcze nie wiem za bardzo na ile te pudełka zostaną wykorzystane, ale ich obecność przyjmuję pozytywnie - dobrze, że występ nie będzie oparty już tylko o taniec tak jak w preselekcjach. Ale jak już mowa o tańcu, to trochę bez życia to na razie wygląda i mam nadzieję, że po prostu na razie nie chciało im się wysilać. :P
:serbia: Najprawdopodobniej najlepszy wokal dnia wczorajszego z zaskakująco dobrymi wizualizacjami w tle.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 12:48


monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 13:27
Fenistil napisał:
:poland: Bardzo dobry pomysł z tą kręcącą się platformą, stroje z woalkami również mi się podobają. Nie jestem pewny co sądzić o wizualizacjach - wielkie głowy były już milion razy i są takim domyślnym sposobem na zapełnienie tła gdy zupełnie nie masz pomysłu, ale tutaj przynajmniej są zrobione ładnie i eksponują urodę Tulias. No i mam nadzieję, że będzie w tym występie jakieś przełamanie i np. po pierwszym refrenie zejdą z tej platformy.

Schodzą z tej platformy po pierwszym refrenie, podczas prób był problem by zrobić to płynnie.
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 13:28
Obejrzałam sobie dzisiaj jeszcze raz wczorajsze próby, co by sobie przypomnieć. Póki co niewiele da się z tego wyciągnąć, tyle co wiadomo to jakie będą stroje, co-nieco na temat choreografii i tła. Wokalu nie komentuję, bo w tiwi to będzie lepiej zmiksowane, a pracę kamer będzie widać dopiero po drugiej próbie. W sumie to się stęskniłam za ledami, choć te mają swoje grzeszki, to ich powrót oznacza, że będzie mniej kiczowatych rekwizytów w stylu zeszłorocznej Finlandii. No ale do rzeczy:
:cyprus: Choreografia jakiej się spodziewałam, dla mnie może być, choć ten moment ze zdzieraniem kurtałke taki dość kiczowaty.
:montenegro: Nie podobają mi się choreografie typu "każdy się buja po swojemu", no co za bajzel. To nadal wygląda jak przedstawienie szkolne, ale tamto preselekcyjne chociaż miało jakiś koncept.
:finland: Taki trochę zubożony występ z preselekcji, zamiast tego pani tancerka sitting on an iceberg, o którą się niechybnie rozbije fiński okręt. Każdy w swoim kącie sceny, bez jakiejś interakcji czy cuś, no ale może w kamerach to wypadnie lepiej.
:poland: Platforma na plus, dodaje dynamiki. Ledowe twarze przeboleję, bo tutaj nie wygląda to z dvpy. Z tego co słyszałam, Tulias muszą się oswoić z choreografią, ale jestem pozytywnie zaskoczona, ostatni raz bardziej wymagającą choreografię niż taniec węża mieliśmy w 2k14.
:slovenia: To jest tego typu utwór, który zawsze bardziej mi się podobał na żywo, a w wersji studyjnej nudził. W sumie nie zobaczyliśmy nic nowego w porównaniu z występem preselekcji, ale po co zmieniać coś, co jest dobre?
:czech: PRZYJACIEL ;3 Dobra, na razie to wygląda trochę awkward, ale w kamerach powinno być lepiej. Nadal nie wiem, czy lubię tę piosenkę czy mnie jednak wcurza, ale to kolejny utwór, który wolę na żywo.
:hungary: Teraz to wygląda trochę pusto na tej scenie, ale tak, tak, wiele zależy od pracy kamer. Te zdjęcia głów wyglądają dość jajowato, chyba wolałabym coś w stylu zeszłorocznej Litwy.
:belarus: Ciekawam co kryją te pudła 8) Nie podoba mi się zbyt choreografia, może gdyby zamiast dwóch panów było kilka pań i choreografia zbliżona do tej z preselekcji, to podobałoby mi się bardziej.
:serbia: Mam problem z tą piosenką, nie potrafię się do niej przekonać (z tegorocznych Bałkanoballad wolę Macedonię), ale nie mogę zaprzeczyć, że jeśli chodzi o występ, wszystko jest tu na swoim miejscu i nie mogę nic zarzucić.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 13:53
O matko i córko. Baby na kiju jeszcze na Eurowizji nie było. Dla mnie to już występ cyrk. Tego nie przełknę jakby dobrze to nie wyglądało w tv.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 14:21
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 5 Maj - 14:48
:estonia:
Sponsored content

ESC 2019: PRÓBY - Page 2 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach