Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

+23
Rahei
vestmann
Insiles
Skrzeczek
Fenistil
Drover
Qweir
Defiś
KarolStark
monkeyy
Naar
mercator
iguś
Liver
Batiooo
marjuz
DanielW
Aro
Alpaka
yourraxus
Jasiek
IgorBielak
Yngwie / admin
27 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś Estonii?

4 - 20%
1 - 5%
1 - 5%
3 - 15%
3 - 15%
1 - 5%
0 - 0%
3 - 15%
0 - 0%
4 - 20%
 
Wszystkich Głosów: 20
 
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:09
Podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie, Estonia będzie reprezentowana przez duet Koit Toome & Laura w utworze Verona.

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona 7A43051E918625BFC73A07B318977020A93B6F97DC0904AEA16180421E1A62AE.jpg?width=1920&crop=(0%2C132%2C960%2C674.3728813559322)&cropxunits=960&cropyunits=960&rotate=0&s.contrast=0&s.saturation=0&s.brightness=0&s.grayscale=0&s.alpha=1&quality=95&s


TEKST - VERONA:

IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:17
Moi faworyci wygrali Szeroki uśmiech Piosenka momentami nowoczesna, momentami z lat 80, ale jest chwytliwa i jakoś bardzo ją lubię. Nie jest może najwyższych lotów, ale ma coś w sobie, że od razu gdy ją usłyszałem to wiedziałem, że musi wygrać. Może trochę przeceniam tą piosenkę, sam nie wiem czemu, ale nic nie poradzę Szeroki uśmiech

Trochę mój zachwyt ostudziło obejrzenie występu na żywo. Nudno jakoś i pusto. Słabo. Muszą to zmienić do maja.


Ostatnio zmieniony przez IgorBielak dnia Nie 5 Mar - 10:44, w całości zmieniany 1 raz
Jasiek
Jasiek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 240
Wiek : 24

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:31
W Kijowie wolałbym usłyszeć zarówno "Spirit Animal", "This Love" jak i "Feel Me Now" zamiast "Verona". Na Eurowizji jednak świat się nie kończy i na pewno w najbliższym czasie z przyjemnością będę przysłuchiwał się tym utworom. Wink Zwycięski utwór, na którym wypada mi się skupić w tym temacie również jest niezły. Nie można go zaliczyć do nowoczesnych utworów produkcyjnie godnych 2017 roku, ale podróż do lat 80. uważam tu za całkiem udaną. Do grona faworytów nie wskakuje, ale oscyluje wokół przyzwoitych wyborów. 7/12.

P.S. w sumie dziwię się, że wygrali bo ten występ był bardzo przeciętny i mam nadzieję, że w maju uświadczymy coś z innej bajki niż to co nam zaprezentowano dziś.
yourraxus
yourraxus
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Pride

Liczba postów : 51
Płeć : Female
Wiek : 24

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:38
Przed preselekcjami byli moimi faworytami i liczyłam na ich wygraną. Ale po występie Kerli na żywo ''Spirit Animal'' ujęło mnie całkowicie i już nie wyobrażałam sobie innego zwycięzcy.
''Verona'' to chwytliwy utwór, ale nie sądze, że ma szanse na wybicie się w tegorocznej edycji (chociaż kto wie, ten rok jest taki słaby [*]). 6/12
Alpaka
Alpaka
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 112
Płeć : Other / Decline to state

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:50
Piosenka sama w sobie jest dobra, szczególnie jak na eurowizyjne realia, ale w ofercie Estończycy mieli o wiele lepsze kawałki :/// Choćby Kerli
Verona jest w porządku, jak na Eesti Laul przystało znakomita produkcja i w sumie niegłupia melodia. Życzę powodzenia w Kijowie, chociażby żeby w końcu wynagrodzić wkład Estończyków w konkurs.
Ja zostawiam 7 punktów i wracam do zeszłorocznego "seis".
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 856
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 22:52
Jestem szczerze zażenowany tym, co zrobili Estończycy. Mając najlepsze preselekcje w tym roku, wybierają taki gniot. Nudna, mdła piosenka, która rzeczywiście brzmi jak tania radiówka z lat '80. W dodatku wokaliści na żywo są do bólu sztuczni i irytujący. 1 punkt, nie widzę w tym wyborze żadnych pozytywów. Mam wielką nadzieję, że powtórzą sukces ze Szwecji.
PS: W tym roku chyba coś się nadawcą pomieszało i zamiast jak najlepszych wyborów dokonują komletnie nietrafionych decyzji.
PS2: A było Have you now, feel me now, We Ride With Our Flow czy Spirit animal :( :( :( Cóż, jestem przekonany, że te utwory na stałe dołączą do mojej playlisty, w przeciwieństwie do Verony.
DanielW
DanielW
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 209
Płeć : Male
Wiek : 25

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 23:08
Piosenki z tegorocznego Eesti Laul znałem tylko pobieżnie, miałem wielu innych faworytów... ale ta "Verona" jest taka pocieszna xD Zazwyczaj nie przepadam za takimi muzycznymi powrotami do lat ubiegłych, ale tutaj jest inaczej. Piosenka jest przyjemna, choć trochę nudzi w drugiej części. Co do wokalistów - pana nie znam, a Laura... Pokochałem i wciąż kocham jej ubiegłoroczne "Supersonic", ale wyłącznie w wersji studyjnej - albo ta piosenka nie nadaje się do wykonywania na żywo, albo Laura po prostu nie umie jej śpiewać xD No ale nieważne, napiszę jeszcze, że sukienka wokalistki podczas występu w finale była okropna, a między duetem nie czuję chemii :( Ale może do maja to się zmieni Wink Podsumowując - wybór bez szału, ale tragedii też nie ma - czyli standard w tym roku...
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1244
Wiek : 23

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 23:32
Co to jest?! 😕

Wybory Słowenii, Chorwacji, Malty czy teraz Estonii pozwalają mi twierdzić, że następuje jakaś zła tendencja, na szczęście na razie jest to mniejszość. Jeszcze niech Owe wygra w Szwecji (Bjorkman dał mu ostatnią pozycję w finale) i sayonara, cofamy się o 30 lat z tym konkursem. Mam nadzieję tylko, że ci wykonawcy się nie potrują na tej Ukrainie, bo rok temu chyba im jakiś reaktor wybuchł.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 303
Płeć : Male
Wiek : 23

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Sob 4 Mar - 23:38
Bardzo kibicowałem Kerli i jestem niesamowicie zawiedziony! :( Ale i tak wszyscy wiedzą, że Kerli to prawdziwa zwyciężczyni <3 Co do wyboru Estonii to mogło być gorzej, ale raczej nie wybaczę im, że nie wybrali Kerli :(
Liver
Liver
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 1275
Płeć : Male
Wiek : 26

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 2:20
Jak już zauważył Igor, słychać w "Veronie" zarówno trochę świeższe brzmienia, jak i również nieco starsze. Nie znam konkurencji z Eesti Laul'a, ale ta piosenka nie brzmi źle. Można ją zapamiętać po pierwszym odsłuchu, cały czas gra mi w głowie.

Jak na Estonię to jest w sumie okej, bo oni mają talent do przeplatania fatalnych propozycji z lepszymi (vide 2014 i 2015), więc na razie trzymają formę (2016 - przyzwoity utwór, 2017 - na pewno nie zły).
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 8:51
To naprawdę nie jest zły wybór. Tego się dobrze słucha, można zanucić po pierwszym przesłuchaniu. Jednakże... jak na tle konkurentów z innych państw Europy wypada całkiem OK, tak na tle konkurentów z Eesti dość blado. Strasznie mi szkoda Kerli, wydać, że było jej bardzo przykro. :( No i trudno się dziwić, bo wczoraj zmiotła konkurencję. Chociaż jury się poznało. Z jednej strony cieszę się, że Laura jedzie na ESC, ale moim zdaniem powinna w konkursie reprezentować swój kraj rok temu z niesamowitym "Supersonic". No nic, pewnie jeszcze jakiś czas będę rozpaczać po Kerli, takie życie.

Jednak jak pisałem - to nie zły utwór, więc 8/12 mogę dać.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 11:06
Ja w tegorocznym Eesti miałem 3 faworytów Elinę, Ariadnę i właśnie ten duet. Szkoda że nie wygrała Elina, ale nie mam co narzekać. Piosenka nie jest zła, ale nie rewelacyjna, na pewno nie powtórzy sukcesu z 2015 roku, ale widziałbym ją w finale w tym roku.
Naar
Naar
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 11:19
Przyznam, że z całej stawki Eesti Laul znałem jedynie piosenki Lenny i Kerli i były moimi faworytkami. Po wygranej "Verony" nie mogłem uwierzyć, że taka chała została wybrana :( aż przesłuchałem pozostałem finałowe utwory i stwierdzam, że wybrali najgorszą piosenkę z całej stawki. Kerli, Lenna, Rasmus, Ariadne, Ba! nawet Elina za którą nie przepadam miała lepszą piosenkę (i nie zasłużyła na ostatnie miejsce).

Kolejny zawód preselekcyjny w tym roku :(
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 12:05
Naar napisał:Przyznam, że z całej stawki Eesti Laul znałem jedynie piosenki Lenny i Kerli i były moimi faworytkami. Po wygranej "Verony" nie mogłem uwierzyć, że taka chała została wybrana :( aż przesłuchałem pozostałem finałowe utwory i stwierdzam, że wybrali najgorszą piosenkę z całej stawki. Kerli, Lenna, Rasmus, Ariadne, Ba! nawet Elina za którą nie przepadam miała lepszą piosenkę (i nie zasłużyła na ostatnie miejsce).

Kolejny zawód preselekcyjny w tym roku :(

omgosh dokładnie. ja osobiście nie lubię takich miałkich piosenek o niczym, dosłownie o niczym! niestety, ale Kerli to byłby strzał w 10! z Veronę Estonia nie odniesie sukcesu równemu Elinie i Stigowi, bo ta piosenka nawet do pięt nie sięga Goodbye To Yesterday. Było kilka lepszych piosenek pomiędzy Kerlia a Veroną, które potencjalnie mogłyby zająć lepsze miejsce od Verony, dla której moim zdaniem zabraknie miejsca w finale.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Nie 5 Mar - 20:13
Yngwie napisał:
omgosh dokładnie. ja osobiście nie lubię takich miałkich piosenek o niczym, dosłownie o  niczym! niestety, ale Kerli to byłby strzał w 10! z Veronę Estonia nie odniesie sukcesu równemu Elinie i Stigowi, bo ta piosenka nawet do pięt nie sięga Goodbye To Yesterday. Było kilka lepszych piosenek pomiędzy Kerlia a Veroną, które potencjalnie mogłyby zająć lepsze miejsce od Verony,  dla której moim zdaniem zabraknie miejsca w finale.

A według mnie to Verona powinna spokojnie awansować, póki co półfinał drugi będzie słabszym (dużo słabszym).
Sponsored content

ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona Empty Re: ESTONIA: Koit Toome & Laura – Verona

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach