Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down

Ile punktów przyznał(a)byś propozycji łotewskiej?

1 - 10%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 10%
2 - 20%
0 - 0%
1 - 10%
1 - 10%
1 - 10%
3 - 30%
 
Wszystkich Głosów: 10
+6
Dawid
iguś
Dastame
Wilk
Batiooo
justi578
10 posters
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sro 8 Gru - 14:38
[postbg=https://i.servimg.com/u/f51/19/62/66/77/bckgrd10.jpg]
Tegoroczna edycja preselekcji "Supernova" zakończona. W konkursie triumfowała grupa Citi Zēni, która pojedzie do Turynu reprezentować :latvia: Łotwę z utworem "Eat Your Salad".

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) AVvXsEgFt59EzjKiCm9EaofA00XTmJx57S1Vzv4ZQfoBBnIGNH0ETA9qT1n-k2Yxqipn5hNWGZqJtAXPuFqwCUOuxPUPYCKlXkYgRQRBwsHnlJPUQL_xmwvUPAw3ZK5hlBYO4fTNARIOZuQ-L8WEU42fZQ6tU36sdF5ITgp3lqIZcqTOYprg7reEZES7eZ647A=s16000

:latvia: UTWÓR :latvia:



:latvia: :latvia: :latvia: :latvia: :latvia:

TEKST:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie 13 Lut - 0:15, w całości zmieniany 3 razy
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sro 8 Gru - 14:40
Po zeszłorocznej przerwie, Łotysze powracają do wyboru reprezentanta poprzez preselekcje "Supernova". Na razie nie znane są daty preselekcji, wiadomo że do konkursu zgłoszono 130 piosenek.

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/izklaide/konkursa-supernova-pieteikumu-rekords--iesniegtas-130-dziesmas.a433528/

.....................................


ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Laura-poldvere-laura

marjuz lubi ten post

Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Wto 4 Sty - 22:53
:latvia: W tegorocznej Supernova wystąpi 16 artystów wybranych spośród 130 zgłoszeń (jest to rekord jeśli chodzi o łotewskie preselekcje):

01. Bermudu Divstūris – “Bad”
02. Markus Riva – “If You’re Gonna Love Me”
03. Aminata – “I’m Letting You Go”
04. BUJĀNS – “He, She, You & Me”
05. Citi Zēni – “Eat Your Salad”
06. Inspo – “A Happy Place”
07. Miks Dukurs – “First Love”
08. Beatrise Heislere – “On the way home”
09. The COCO’NUTS – “In and out of the dark”
10. KATŌ – “Promises”
11. Elīna Gluzunova – “Es pabiju tur” (I was there)
12. Mēs Jūs Mīlam – “Rich Itch”
13. Linda Rušeniece – “Pay My Own Bills”
14. RAUM – “Plans”
15. Zelma – “How”
16. Patriks Peterson – “Can’t Get You Outta My Head”


CB93
CB93
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 264
Płeć : Male
Skąd : Poznań

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sro 5 Sty - 1:16
Kurde, Aminata mogła lepiej. Po Love Injected po prostu ballada.
Domin0s
Domin0s
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 20

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sro 5 Sty - 23:43
Linda Rušeniece mi jako tako przypadła do gustu. Troche niski poziom imo
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Czw 6 Sty - 0:29
Utwory zostały już oficjalnie opublikowane: PLAYLISTA (aczkolwiek Aminata powiedziała, że to nie jest jej ostateczna wersja utworu)

.....................................


ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Laura-poldvere-laura
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Pią 7 Sty - 20:05
Prędkość moich spadających kapci po przesłuchaniu utworu Aminaty dokonała anomalii w polu grawitacyjnym. Ten utwór jest tak ubogi w jakąkolwiek wartość muzyczną, że może konkurować z najgorszymi hitami rumuńskich selekcji. W instrumentalu słychać jeden (dosłownie: 1) instrument, czyli fortepian, który też brzmi jakby pojedyncze klawisze były wbijane co sekundę i nie skleja się to w żadną całość. Tekst brzmi jak wygenerowany zlepek losowych zdań z oklepanych piosenek o rozstaniu; to że nie ma tu żadnego interesującego motywu jest zrozumiałe, ale w tekście nie znajduje się choćby jedno słowo, którego nie znałby uczeń 5 klasy podstawówki uczący się angielskiego. Wokal brzmi nudno i nieświeżo, nie ma tu żadnej zabawy głosem. Pod względem produkcyjnym to jest kpina i Aminata sama o tym wie ogłaszając że to demo, ale fanom i tak wystarcza to do zachwytu.

Plagą obecnego sezonu selekcyjnego są odgrzewane kotlety w postaci eurowizyjnych artystów i lubianych selekcyjnych wyjadaczy, którzy rozmieniają się na drobne. Ich utwory są często dużo gorsze od debiutantów, ale mają automatyczny handicap ze względu na popularność. Mózgi fanek są skomplikowane na poziomie chomika biegnącego w kołowrotku, więc widząc kogoś kogo kojarzą, dokonują nieuprawnionego wylewu swojego zachwytu; nie słuchając reszty, a czasem mam wątpliwości, czy słuchając samej piosenki znanego artysty. Nie mam tu pretensji do fanów, bo to są raczej nieodwracalne zmiany w umyśle; mam pretensje do decyzyjnych w selekcjach: za duży wpływ dają televotingowi (albo o zgrozo głosowaniu online) oraz że nie mają jaj żeby po prostu takiej piosenki do selekcji nie dopuścić. W Danii byli w stanie wywalić Ben & Tan za dezercję do Bjorkmana, w Rumunii dają televotingowi 16% wpływu na wynik, a w 2020 Rivy z lepszą piosenką niż teraz w selekcjach nie było - więc widać da się.

marjuz lubi ten post

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Wto 11 Sty - 18:51
Opulikowano utwory walczące o dziką kartę o udział w półfinale: https://supernova.lsm.lv/lv/balsojums/

.....................................


ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Laura-poldvere-laura
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sob 15 Sty - 16:05
Zdobywcą dzikiej karty został Miks Galvanovskis i tym samym dołącza on do stawki "Supernovy"


.....................................


ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Laura-poldvere-laura
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Czw 10 Lut - 0:42
Przesłuchałem tylko piosenki bijące się o eurowizje czyli Aminata i Citi Zeni ta pierwsza to chyba do usypiania dzieci w żłobku, a druga jest tak irytująca ze nie da sie wytrzymać. W tym gownianym roku z calego serca zycze lotwie braku awansu
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 600
Płeć : Male
Wiek : 26

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Czw 10 Lut - 19:42
Rzeczywiście, utwór Aminaty dość mocno zawodzi. Odbieram dobrze i szanuję Love Injected, chociaż nie byłem jakimś wielkim fanem tego utworu. Wnosił do konkursu wartość i jakość. Tutaj mamy bardzo oczywistą, mało interesującą balladę. Nie uważam jej za tragiczną, ale jest bardzo uboga i niewyszukana. Przesłuchałem także właśnie utwór Eat Your Salad. Pierwsze wrażenia w porządku. Jest na swój sposób intrygujący i trzyma się jakiejś koncepcji. Rozumiem jednak osoby, które ta propozycja ostro odstręcza. Pozostałych utworów raczej nie będzie chciało mi się odsłuchiwać. Możliwe, że stracę okazję do poznania czegoś, co polubię, ale nie mam dobrych przeczuć do tych preselekcji. Słyszałem skrót półfinału i nie zachęcił mnie do zapoznania się z tegoroczną Supernovą.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1257
Wiek : 23

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Pią 11 Lut - 2:05
Wyniki selekcji mogą być bardzo ciekawe. W tym roku o wyniku decyduje 50% na 50% jury i widzowie - nie ma głosowania online ani innych zapychaczy. Podczas transmisji łotewskich selekcji wyłapałem infografikę, która wydaje mi się być podanym na bieżąco wynikiem głosowania widzów w półfinale

Spoiler:

Zestawiając to z 10 finalistów + dziką kartą dla Miksa Dukursa, prezentuje się to następująco.

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Obraz_52

Wyczytałem w łotewskim regulaminie na stronie konkursu, że głosy jury jak i widzów zestawia się w skali od najlepszej (1) do najsłabszej (11 w finale), czyli mniej więcej tak jak dotychczas w Supernovie i jak na Eurowizji w latach 2013-2015. Nie ma więc skali eurowizyjnej, jest za to spore pole do uwalenia. I tak przedostatnia (prawdopodobnie) piosenka w televotingu trafiła do finału.

Cztery pierwsze tu piosenki są raczej w kategorii "joke-entry". Na pozycjach 2-4 było dość równo, "He, She, You & Me" miało trochę przewagi, ale za to przedostatni nr startowy. W finale Citi Zeni będzie startowało już jako 7. Niemniej kolejność w tele może mieć niewielkie znaczenie jeśli jury powsadza te piosenki pod koniec stawki. "Rich Itch" należy spodziewać się wysoko w tele - ma dużo wyświetleń na yt i spotify i niezły nr startowy.

https://twitter.com/esc_charts/status/1490716561883078657?s=21  

Aminata ma spore szanse w selekcjach, ma też przedostatni nr startowy a jury powinno pomóc. Nie bez szans jest Inspo z "A Happy Place", mieli co prawda ostatni nr startowy w semi, ale w finale też jest nienajgorzej; przyzwoite wyświetlenia na yt i spotify. Jak jury się uprze to da się dowieźć wygraną któryś z tych dwóch piosenek. Ale do tego potrzeba chyba wyższego miejsca w tele niż 6.

.....................................


"Mama w domu mówiła, że jak zboże da się do młyna, zmieli się mąkę, wykopie ziemniaki i zakisi kapustę, to głodu nie będzie"
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sob 12 Lut - 22:24
Preselekcje zwyciężyła grupa Citi Zēni z utworem "Eat Your Salad".

.....................................


ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Laura-poldvere-laura

Aleks nie lubi tego postu

Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Sob 12 Lut - 22:29
Widać, że :slatvia: Łotwa przechodzi swoją drogę krzyżową na ESC - dzisiaj upada po raz kolejny...
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 916
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Nie 13 Lut - 17:59
Łotwa w tym roku absolutnie nie miała z czego wybierać. Od biedy wolałem Aminatę, ale może dobrze, że nie wygrała, bo jednak stać ją na powrót na ESC z czymś dużo lepszym, a i Eat Your Salad zdaje się mieć większy potencjał na przyzwoity wynik niż bardzo mało wyraziste I'm Letting You Go.
Tak naprawdę nie wiem co mam napisać o tegorocznej propozycji łotewskiej. Piosenka wydaje się być skrojona pod trendy na TikToku, a w swojej kategorii na pewno może być uznana za chwytliwą i charakterystyczną. Mnie to jednak zbytnio nie przekonuje, a całość lekko męczy. Liczę, że Łotysze w tym roku nie przerwą passy braku finałów. Na pewno nie wrócę do tego utworu sam z siebie do maja ani razu.

3/12
Sponsored content

ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad) Empty Re: ŁOTWA: Citi Zēni (Eat Your Salad)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach