Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

+16
Luna
Skrzeczek
Kuba
IgorBielak
monkeyy
iguś
Drover
Fenistil
marjuz
Batiooo
CzerwonePaznokcie
Aleks
Aro
Morison
Dastame
Łosoś
20 posters
Go down

Ile punktów przyznał(a)byś rumuńskiej kompozycji?

0 - 0%
1 - 7%
3 - 21%
3 - 21%
4 - 29%
0 - 0%
1 - 7%
0 - 0%
0 - 0%
1 - 7%
1 - 7%
 
Wszystkich Głosów: 14
 
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:04 pm
RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Maxresdefault

Dzisiejszego wieczoru, zakończył się finał :romania: rumuńskiej "Selectia Nationala". Tegoroczną zwyciężczynią została wokalistka Ester Peony, która zaprezentuje się w Tel-Avivie z utworem "On a Sunday".

:romania: (AUDIO) :romania:
:romania: (LIVE) :romania:

TEKST:

You left me
On a Sunday
And I still remember
That day in September

Yeah you left me
On a Sunday
Made sure there’s no way
To forget that day

(Refren)
Say hey, hey, hey, hey, hey
Loving you is a hard price to pay
Hey, hey, hey, hey, hey

Watching the smoke
Rise from the ashtray
Filling the room with pain
It’s still in my veins

Can’t feel at home
Cuz it’s so lonely
So cold and so grey
Since you left that day
You know, you know

Even if the sun rises and the world moves on everyday
Hey, hey, hey
I will always be waiting for you to come back home to me
To me, to me, to me hey

Hey, hey, hey, hey, hey
Loving you is a hard price to pay
Hey, hey, hey, hey, hey x2

Wake me up
From this nightmare
Is this even true
Am I without you

Love’s not fair
Oh, I have learned that
Just never knew,that
I`ll be losing you
You know, you know

Even if the sun rises and the world moves on everyday
Hey, hey, hey
I will always be waiting for you to come back home to me
To me, to me, to me hey

Hey, hey, hey, hey, hey
Loving you is a hard price to pay
Hey, hey, hey, hey, hey


:romania: :romania: :romania: :romania: :romania:


Ostatnio zmieniony przez Łosoś dnia Nie Mar 10, 2019 2:44 pm, w całości zmieniany 2 razy
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 891
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:19 pm
Największy plot twist w tym roku, ale za to dla mnie całkiem pozytywny. Piosenka wpadła mi w uch od razu po pierwszym wysłuchaniu. Niestety wydaje mi się że Rumunia tym wyborem strzeliła sobie w kolano. Jak Bella i Laura miały szanse na top 10 tak Ester będzie raczej na granicy wejścia do finału. No nic mam nadzieje że się uda.

Porządne 7.5/12
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:22 pm
Jestem bardzo zadowolony z wyboru, moje top2 dziisjszego wieczoru obok Belli, ale tak samo jak wybór Ester zadziwł mi system głosowania w Ruminii, tak wiele mogły zmienić głosy widzów XD
Trochę boli, że na finał jedzie uczestniczka, która w televotingu zajęła 8 miejsce, ale myślę, że Rumunia spokojnie wyjdzie ze swojego półfinału w maju. Najlepszy występ wybrany tego weekendu, dobrze że jury pogrzebało tę śpiewaczkę operową z JESC.
7/12
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 856
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:27 pm
Co tam się zadziało Szeroki uśmiech Bardzo cieszy mnie mnie flop dwóch głównych faworytek, nie wiem, która miała gorszą piosenkę.

CzerwonePaznokcie napisał:Dzięki wielkie że jury zagraniczne uratowało nas od kolejnej wyjącej ballady i imitacji Fuego.  
- d o k ł a d n i e!

Tym bardziej, że po cichu liczyłem na wygraną Ester. Przy słuchaniu wszystkich piosenek z rumuńskich pre zwróciłem uwagę tylko na On A Sunday, ale nie wyobrażałem sobie, żeby Rumunia miałaby wysłać taki utwór, tym bardziej, że mało kto na niego stawiał. A jednak. Piosenka sama w sobie jest bardzo dobra, mam słabość to "płynących" w ten sposób kawałków. Moje Top 3 i raczej szybko się to nie zmieni.


Ostatnio zmieniony przez Aro dnia Nie Lut 17, 2019 10:32 pm, w całości zmieniany 1 raz
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 946
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:29 pm
To jest jakiś żart... Naprawdę brak mi słów... Mając TOP 10 na wyciągnięcie ręki (chodzi mi tu o Bellę Santiago), wybrać coś takiego... Miłego flopa, :romania: Rumunio!
avatar
CzerwonePaznokcie
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 33

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:30 pm
Super piosenka. Chyba po raz pierwszy Rumunia z takim dobrze wyprodukowany, zachodnim utworem. Bardzo wysoko będzie w moim topie. Dzięki wielkie że jury zagraniczne uratowało nas od kolejnej wyjącej ballady i imitacji Fuego. Linda też była świetna. Po raz pierwszy nie wstyd mi za Rumunię
Batiooo
Batiooo
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 303
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 10:52 pm
No tego się chyba nikt nie spodziewał. Piosenka mi się podoba, czuję że wkręci się jeszcze bardziej. Wg mnie nie powinna przepaść w semi, szybko wpada w ucho, zwłaszcza to "hey, hey, hey...". Dobry wybór Rumunio, chociaż format preselekcji był niesprawiedliwy i krzywdzący dla rumuńskich widzów.
marjuz
marjuz
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1241
Wiek : 23

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Nie Lut 17, 2019 11:42 pm
Rumunia chyba w końcu wróciła na eurowizyjną orbitę, ostatnimi czasy dryfowali w klimatach poprzedniej dekady, a w tym roku to oni wraz z m.in Włochami tworzą ambitniejszy kierunek w tym konkursie. Oczywiście rządził tym fuks, psychopatki z Wiwi chciały uwalić Laurę żeby wygrała Bella, Emmelie chciała uwalić Bellę żeby wygrała Laura, a skorzystała na tym jedynie końcowa zwyciężczyni. "On a Sunday" podobało mi się już w wersji studyjnej, jak na rumuńskie standardy to naprawdę dobry utwór. Trochę jeszcze pracy jest przed Ester, piosenka ma jednak spory potencjał i da się z tego coś wyłuskać; dzisiejszy występ był dość interesujący, więc mam nadzieję że w Tel Awiwie obejrzymy jeszcze ciekawszy. Wyniku wysokiego może i nie będzie, ale to już problem Rumunów
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 12:04 am
O ile z Emmelie rzeczywiście wyszła bezwzględna manipulatorka, to chłopaków z wiwi bym się nie czepiał - zresztą dali swoje dwunastki dla Ester, a nie Belli. Nie zmienia to faktu, że trochę to śmieszne, że dwóch kolesi z internetu ma dwa razy więcej mocy niż cała rumuńska publika. Szeroki uśmiech

Jeśli chodzi o utwór, to już w wersji studyjnej od początku mi się spodobał, choć trochę trudno było mi zapamiętać na dłuższą metę jego melodię. Na pewno wolę to od obu faworytów. Pozytywnym zaskoczeniem jest, że Rumunia wystawia stosunkowo nowoczesną, "zachodnią" piosenkę - po zeszłorocznym flopie przyda im się dobry wynik i myślę, że tym razem z awansem nie powinno być problemu. Mam pewne drobne zastrzeżenia jeśli chodzi o występ na żywo i to jęczenie pod koniec, ale takie sprawy są do dopracowania.
Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 761
Płeć : Male
Wiek : 23

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 1:37 pm
Mam mieszane uczucia. Piosenka nie jest najgorsza, lepsza od tego, co zaprezentowała Laura, ale ten refren "hey hey hey hey loving you is a hard price to pay" jest irytujący. W dodatku tekst brzmi mega tanio i żałośnie (te rymy jak u przedszkolaka 😕).
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 912
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 4:32 pm
Bardzo przyjemna propozycja, z dość intrygującym klimatem. Zachwytu u mnie żadnego nie wzbudza, ale fajnie płynie, dodatkowo ma potencjał, aby wycisnąć na scenie eurowizyjnej z tego jeszcze więcej. Myślę, że Ester da radę awansować do finału, ale tam raczej zostanie lepiej oceniona przez jurorów niż widzów.

Kibicowałem max Belli, gdyby nie manipulatorka Emilka z Lasu, to najpewniej Army of Love reprezentowałoby Rumunię w Izraelu. Propozycja Laury nie była wśród moich faworytów, ale muszę obiektywnie przyznać, że to z tą piosenką mieliby pewne TOP10 w televotingu, dlatego też nie dziwi mnie jeśli przeciętny Rumuński widz czuje się rozdrażniony końcowymi rezultatami.

7/12
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 4:45 pm
Bardzo przypomina mi zeszłoroczną propozycję Laury Rizzotto z :latvia:, choć moim zdaniem jest półkę niżej. Nie zdziwię się jeśli Rumunia znów zostanie w półfinale. Na plus na pewno można zaliczyć pomysł na występ, pomimo braku tancerzy, konfetti czy green screenów propozycja zostaje w pamięci.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 5:38 pm
Nie znałem innych propozycji, także jestem w miarę zadowolony. Przyzwoita piosenka od Rumunii, także się cieszę. Chociaż wolałbym cieszyć się z jakiś super produkcji, a w tym roku jak mamy coś poprawnego to jestem zadowolony xd
Kuba
Kuba
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 155
Płeć : Male
Wiek : 25
Skąd : Warszawa / Radom

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Pon Lut 18, 2019 10:44 pm
No ja osobiście dawno nie byłem tak zniesmaczony wynikami preselekcji... i myślę tu głównie o panach z Wiwibloggs, którzy miesiąc po wrzuceniu reaction video z rumuńskich preselekcji, w których ZACHWYCALI się Dear Father i negatywnie skrytykowali On a Sunday zagłosowali totalnie na odwrót :( A gdyby choć jeden z nich głosu nie oddawał, Laura by wygrała. Nie wiem ile w tym wyborze korupcji, a ile polityki (patrz: wsparcie wokalistki dla referendum przyciwko ślubom homoseksualnym), ale z pewnością mi się to nie podoba i tak odmienne głosy w stosunku do tego, co mówili panowie wcześniej...  no szkoda gadać. Inna sprawa, że tegoroczny system, gdzie dwóch losowych internautów miało więcej do powiedzenia niż cała rumuńska populacja to już niezła komedia Lol Szkoda bardzo Laury... jeszcze gdyby udało się Army of Love, które też miało spory fanbase; tu zonk, wygrywa dopiero 8. miejsce u telewidzów.

Jeżeli chodzi o zwycięski utwór, osobiście mnie nie urzeka zupełnie. Ale może się jeszcze wkręci, trudno mi patrzeć na niego pozytywnie po takim obrocie spraw Lol
Skrzeczek
Skrzeczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 595
Płeć : Male
Wiek : 26

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Wto Lut 19, 2019 3:46 pm
Lekko mieszane odczucia tutaj mam. Utwór ma w sobie zarówno coś dla mnie, jak i rzeczy, które mnie odrzucają. hej ej ej hej eej nieco irytuje i jest pod koniec nieco przejęczana, ale są momenty takie naprawdę fajne, np. gdy śpiewa "Even if the sun rises and the world moves on everyday...". Wybór można ocenić jako lepszy lub gorszy od tego, jaki by był, gdyby postawiono na faworytkę, ale moim zdaniem taki system głosowania jest kiepściutki...

Kuba napisał:No ja osobiście dawno nie byłem tak zniesmaczony wynikami preselekcji... i myślę tu głównie o panach z Wiwibloggs, którzy miesiąc po wrzuceniu reaction video z rumuńskich preselekcji, w których ZACHWYCALI się Dear Father i negatywnie skrytykowali On a Sunday zagłosowali totalnie na odwrót :( A gdyby choć jeden z nich głosu nie oddawał, Laura by wygrała. Nie wiem ile w tym wyborze korupcji, a ile polityki (patrz: wsparcie wokalistki dla referendum przyciwko ślubom homoseksualnym), ale z pewnością mi się to nie podoba i tak odmienne głosy w stosunku do tego, co mówili panowie wcześniej... no szkoda gadać.
Aha. Nigdy za nimi jakoś szczególnie nie przepadałem i kierowanie się przy ocenach taką kontrowersją to absurd.
Sponsored content

RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday) Empty Re: RUMUNIA: Ester Peony (On a Sunday)

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach