Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ESC 2019: PRÓBY

+23
Ilona
Triss
Darka
LittleLiarV
Blainers
Aro
marjuz
Dastame
IgorBielak
Morison
Wonder
Luna
Fenistil
Aleks
Sebek
iguś
monkeyy
magou
mercator
Kuba
Dawid
Yngwie / admin
Łosoś
27 posters
Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 12:12
ESC 2019: PRÓBY - Page 9 89173553-36DD-47AB-9940-EAC28C35DF48
ESC 2019: PRÓBY - Page 9 PP-DAY-7-2

Wczorajsze wyniki głosowania dziennikarzy, oraz dzisiejszy występ :croatia: Chorwacji:

:croatia:
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 14:35
:malta:
:lithuania:
:russia:
:albania:
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 16:45
:norway:
:netherlands:
:macedonia:
:azer:

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 PP-DAY-8

Tym samym wszystkie próby półfinalistów już za nami.
Triss
Triss
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 38
Płeć : Female

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 17:15
Ach, ta noga Duncana... Szeroki uśmiech To jest takie niewinne, romantyczne. Jego nieśmiałość jest przeurocza, a ta gra niebieskich świateł... Ja już chyba lepiej nic nie piszę Uśmiech
avatar
Ilona
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 42

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 17:39
Mi brakuje słów na Azerbejdżan, nie spodziewałam się tak dobrego stagingu i tak dobrego wokalu, bo myślałam, że Chingiz tego nie udźwignie.
Bezapelacyjnie mój winner tego roku. Za nim Malta i Włochy.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 20:00
II Półfinał:

:armenia: - w zaprezentowanym fragmencie scena jest moim zdaniem za pusto, zdecydowanie bardziej odpowiadałoby mi przeniesienie klimatu z teledysku
:ireland: - piosenka do zapomnienia, być może ostatnie miejsce w tym semi. Strasznie nijakie.
:moldova: - pompatyczna ballada z pompatycznym występem, gdyby skład półfinału był nieco słabszy to może i otarłaby się o półfinał. Teraz też jej nie daję zerowych szans, bo czasem niedoceniana ballada zyskuje niedzielnych (albo raczej czwartkowych) sympatyków, którzy nie będą pamiętać o rysowaniu piaskiem podczas występu :ukraine:
:switzerand: - Szwajcaria znów nie wykorzysta potencjału piosenki. W zeszłym roku przekombinowali z racami, teraz ze strojem Luki. Moim zdaniem lepiej byłoby utrzymać klimat z teledysku, teraz to zwykła radiówka
:latvia: :macedonia: :albania: :denmark: :romania: :croatia: :lithuania: - bardzo przewidywalne występy, trudno cokolwiek o nich nowego napisać
:sweden: - Szwecja bardzo podskoczyła u bukmacherów po drugiej próbie. Występ powtórzony z preselekcji, piosenka bardzo zyskuje podczas występu na żywo, będzie bardzo wysoko.
:austria: - bardzo przyjemnie to wygląda, takie piosenki mają swoich sympatyków (vide :lithuania: 2018), wydaje mi się, że Austria będzie na pograniczu wejścia do finału
:malta: - zdecydowanie najlepszy staging w tym roku. Szkoda, że Michela jest tak mało charyzmatyczna, przy lepszej wokalistce Malta mogłaby powalczyć o wygraną
:russia: - Sergiej znowu się popisuje i znowu trafia w punkt. Będzie kolejne podium dla Rosji, tym razem w pełni zasłużone
:norway: - Dla mnie jest trochę zbyt sztywno, może przy publice występ zyska
:netherlands: - występ bezbłędny, tak mają być prezentowane klimatyczne, fortepianowe ballady
:azer: - świetny występ, zasłużenie podskoczył w bukmacherskich rankingach. Może trochę zbyt dużo bajerów technicznych, ale żeby to ocenić trzeba poczekać na cały występ.

avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 20:40
https://youtu.be/206CDpvbYjo

Nasze dziewczyny w lekko innym wydaniu
Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2109
Wiek : 24

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sob 11 Maj - 21:28
Nie chce mi się opisywać od nowa tych prób, bo chyba najważniejsze o każdym występie zostało już powiedziane. Podsumowując: KAOS. Kwestie techniczne, które wciąż kuleją mimo zaawansowanego etapu prób sprawiają, że ja już kompletnie nie mam pojęcia co może wygrać. Wyniki zaskoczą nas nie raz i nie dwa. Jeżeli jednak miałbym już obstawić zwycięzcę to będzie to ktoś z grona: :italy: :sweden: :france: :netherlands: Aż się boję! Ale to dobrze, że nie mamy żadnych pewniaków.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 12:33
:israel:
:france:
:spain:

Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1582
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 14:37
:italy:
:unitedkingdom:
:germany:

Tym samym tegoroczne próby za nami. Warto wspomnieć, że odbyło się już losowanie połówek: :germany: (I połowa) :spain: :france: :unitedkingdom: :italy: (II połowa)
avatar
pierniczek
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 25

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 15:30
Po obejrzeniu wszystkich nagrań z prób na oficjalnym kanale ESC mam tylko nadzieję, że w telewizji nie będzie tych wszystkich szerokich ujęć z daleka O.o Przesada.

A na temat niektórych występów:

:georgia: Wow! Na yt pokazano co prawda najlepszy moment, ale wygląda to genialnie. Ma nawet szansę na awans. :o
:switzerland: Imri Ziv, czy to ty? :o Zamiast oddać fajny klimat z teledysku, Luca wybrał seksapil (którego de facto dużego nie ma) dlatego flop raczej nieunikniony
:romania: Nienawidzę jej!  :( Wiedziałem, że pójdzie w mroczny kicz. Obecnie nie widzę szansy na awans.
:netherlands: Lepiej by to wyszło bez keyboardu i z ciekawszym tłem.
:russia: Wygląda to trochę... narcystycznie? Pomimo tego staging dopracowany jak u nikogo innego.
:malta: Gdyby Michela miała jeszcze charyzmę, to byłby świetny występ.
:lithuania: Ale lipa.
:sweden: Będzie śmiesznie jak to wygra. Nie będę nawet bardzo obrażony, Murzynki zasługują na najwyższe miejsca. ❤

:france: Ehhh Dostanie to mnóstwo punktów z nieodpowiednich powodów. Nie lubię gdy na Eurowizji od piosenki ważniejszy jest "przekaz". Powrzucano tu wszystkie możliwe puste hasełka i ściągnięto tancerkę z nadwagą. Bojownicy o sprawiedliwość społeczną będą zachwyceni.
:germany: Następny kraj próbujący ratować słabą piosenkę "przekazem". Niestety w tym przypadku akurat przypadkowe zdjęcia lesbijek wrzucone na ekran nie zrobią roboty.
:italy: Mahmood, MIAŁEŚ JEDNO ZADANIE! Piosenka sama się broni, ale ten staging na pewno nie pomaga.
:spain: Tu dla odmiany staging świetny, zaś piosenka i wokal...
avatar
Charmoiselle
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 38
Wiek : 27

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 17:27
Nie chcę omawiać wszystkiego, więc też odniosę się tylko do niektórych:

:albania: Albania - Jonida jest chyba moją osobistą faworytką do wygranej, chociaż wiem, że nie ma na to szans. Niemniej jednak zdecydowanie zasługuje na wysokie miejsce w finale, o wyjściu z półfinału nie wspomnę. Solidny głos, solidna piosenka, brakuje mi tylko tej orkiestry na żywo, która nie mogła się znaleźć na scenie, ale cóż.
Zasługuje na wyższe miejsce u buków, dużo wyższe.
:hungary: Węgry - niby nieskomplikowana piosenka, ale może własnie tą prostotą łapie mnie za serduszko bardziej, niż jakakolwiek inna w zestawieniu, ponadto "to coś" w głosie...
:croatia: Chorwacja - moje tegoroczne "guilty pleasure". Chociaż wielu twierdzi, że kiczowate, że staroświeckie, mnie się podoba. Tylko te złote skrzydła do końca nie rozumiem co tam robią i po co one są.
:netherlands: Holandia - myślę, że nie miałabym nic przeciwko, gdyby Holandia naprawdę wygrała. Przyjemna, klimatyczna piosenka, Duncan bardzo dobrze sobie  z nią radzi na żywo. Na scenie trochę mi czegoś brakuje, ale przy tego typu piosence ten staging może nie jest tak bardzo ważny, jak przy tych skoczniejszych utworach. Gdyby jednak nawiązano jakoś do teledysku (if you know what I mean) to na pewno dostałby kilka ekstra głosów Szeroki uśmiech
:cyprus: Cypr - jedna z najbardziej przereklamowanych piosenek w tym roku, nic czego nie usłyszy się obecnie w radiu, na żywo też taka sobie. Balonik jednak został nadmuchany, a teraz widać pękł z hukiem po próbach, bo u bukmacherów pikuje ostro w dół.
:switzerland: Szwajcaria - jestem mocno zawiedziona. Szwajcaria była moim faworytem w kategorii radiówek, świetny teledysk, duży potencjał, no ale na scenie...flop. Duża różnica w wokalu, wydaje mi się, że Luca nie powinien jednocześnie śpiewać i tańczyć. Poza tym żałuję, że nie zachowali kostiumów z klipu.
:russia: Rosja - ja myślałam, że tylu Siergiejów to można zobaczyć dopiero po kilku kolejkach Szeroki uśmiech A na poważnie to mam mieszane uczucia. Te fragmenty z prób niewiele mi tu mówią, może będzie lepiej, niż myślę, że będzie, może gorzej. W każdym razie niby piosenka mi się podoba, ale w wersji studyjnej, na żywo chyba już nie zrobi na mnie takiego wrażenia. Spodziewałam się czegoś więcej.
:poland: Polska - powiem tak: jestem dumna z dziewczyn i z tego, że nas reprezentują. Piosenka może trudna w odbiorze, ale zdecydowanie się wyróżnia. Poza tym jestem fanką "przemycania" lokalnej kultury na ESC, zawsze to coś innego. Wokal jak zwykle świetny, stroje są ciekawe (choć oprócz spódnic, trochę mało "nasze"), tylko zamieniłabym te twarze w tle na coś innego, już jakieś wycinanki rodem z Amsterdamu byłyby lepsze. W każdym razie trzymam kciuki, by weszły do finału i zajęły przyzwoite miejsce!

:france: Francja - druga najbardziej przereklamowana piosenka w tym roku, aż się oplułam jak przed chwilą zobaczyłam, że jest już trzecia u buków. Wokal trochę lepszy od NF, przyznaję, ale wciąż uważam, że piosenka jest beznadziejna. Francja kolejny rok z rzędu idzie w bardzo dziwnym kierunku, najpierw imigranci na pontonach, teraz znów szeroko pojęta tolerancja i "ambitny przekaz" ponad wszystko inne.
:germany: Niemcy - ani mnie to ziębi, ani grzeje, a miało chyba wzruszać (?).
:spain: Hiszpania - z Wielkiej Piątki chyba najlepsza propozycja. Jest kolorowo, jest wesoło, jest miło. Nic bardzo zaskakującego, ale piosenka ok.
:italy: Włochy - to jest ta piosenka, która całkiem spoko brzmi w wersji studyjnej, ale na scenie wychodzi jakoś nijako. Niech Włosi wyślą znowu Il Volo <3


A te ujęcia kamery z daleka...mam ciche nadzieje, że ich ostatecznie nie będzie ;_; Na ich miejscu bym się tak tą halą nie chwaliła (mam wrażenie, że to o to chodzi ._.), bo wygląda co najmniej mizernie w porównaniu do innych z zeszłych konkursów.
monkeyy
monkeyy
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 85

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 18:02
Z BIG6 najbardziej na plus zaskoczyła mnie :france: i :unitedkingdom:. Zwłaszcza Bilal wykazał się oryginalnością, pomysł na jedną baletnicę kapitalny.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1855
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Nie 12 Maj - 22:36
Po paru dniach przerwy czuję potrzebę napisania jeszcze czegoś w tym wątku, więc podzieliłem państwa na kilka grup na podstawie moich wrażeń z ich prób. Nie oceniam piosenek ani szans na awans, ale sam poziom prezentacji scenicznej względem moich poprzednich oczekiwań.

REWELACJA
:serbia: Światełka w wizualizacjach - klasa światowa
:georgia: Mój ulubiony fragment z drugich prób - genialny głos, genialne chórki, genialna oprawa
:australia: Mieszanka kiczu i sztuki z prezentacji w pre została umiejętnie okrojona do samej sztuki i dodatkowo wzbogacona
:greece: Nie sądziłem, że taki teledysk da się z sukcesem przenieść na scenę, a tu idealnie się udało
:ireland: Ja tę stylizację do tej konkretnej piosenki jak najbardziej kupuję, a obecność chórków zdecydowanie pomaga
:albania: Jonida pięknie brzmi i wygląda Serce, no i jest ogień!
:france: Bilal wygląda teraz o wiele korzystniej i zamiast skupiać występ tylko na sobie i swojej historii, rozszerza ją też na innych (tancerka! Serce )

NA PLUS
:poland: Uwielbiam kolorystykę, stroje oraz platformę, ale twarze w tle mimo ładnego wykonania pozostają twarzami w tle
:czech: Fajny klimacik z tego bije, pasują tu te kolorki
:hungary: Magiczne są te światełka w tle, ale sam Joci też mógłby coś ze sobą zrobić
:latvia: Fascynuje mnie kolor jej kapelusza :P - niby do niczego na scenie nie pasuje, a jednak stanowi on dzięki temu ciekawy akcent
:romania: Ogień, strój, tancerze - moim zdaniem poszły w dobrym kierunku i nie rozumiem narzekań
:croatia: Jak w pre, ale może przynajmniej wyjdzie ciekawa szopka i dam plusik za to, że Roko nie ciągnie już tak długo tej wysokiej nuty
:malta: Dobry pomysł na tła i na kolorki oraz świetni tancerze, ale te dalekie ujęcia są okropne i pierwsza próba wywarła na mnie o wiele lepsze wrażenie niż druga
:norway: Tło udanie nadaje temu występowi niezbędnej dynamiki
:spain: Fajna choreografia - taki wyćwiczony spontan :P

TAK SOBIE
:cyprus: Plus za brak kopiowania Fuego 1:1 i wykorzystanie replayu, ale za to Tamta źle wygląda, strasznie staro :O
:finland: Jak w pre, ale przynajmniej okropnej klatki się pozbyli
:slovenia: Jak w pre
:belarus: Chaos, ale jakiś taki przystępnie młodzieżowy
:iceland: Jak w pre
:moldova: Zero oryginalności, ale przynajmniej się starali
:denmark: Jak w pre (+2 osoby na krześle, wow!)
:sweden: Jak w pre (ale całe szczęście, że są Murzynki Serce )
:austria: Miało być intymnie i niby jest, ale no nie wiem...
:portugal: Jak w pre, tyle że przez stroje mamy na scenie barwy Portugalii Wink
:netherlands: Bardzo ładne tło, ciekawe czy wygra z tak bazową prezentacją
:azer: Nie rozumiem hype'u na ten staging
:israel: Wygląda w porządku, ładne to ujęcie od tyłu
:unitedkingdom: Przyzwoicie się zapowiada jeśli chodzi o ujęcia i światła
:italy: Niby spoko, ale te obrazy jakoś nieszczególnie zapadną w pamięć

NA MINUS
:montenegro: Brak pięciolini to krok wstecz, ale wygląda to dość pociesznie
:sanmarino: Serhat gubi się w tym refrenie, a żeński chórek jest okropny, ale wzorzyste tła całkiem pomysłowe
:armenia: Choć wygląda nieźle, to brak tancerzy mocno mnie zawodzi
:switzerland: Chciałem klimat teledysku, a dostałem Imriego 2.0 :(
:russia: Spodziewałem się czegoś z większym rozmachem i bardziej epickiego niż Sergey w klatkach :(
:macedonia: Liczyłem, że będzie nieco bardziej intymnie, a mniej w stylu baby wykrzykującej swoją power balladę

ZŁO
:belgium: Zero charyzmy, puste gesty, a stroje to takie nie wiadomo do końca co
:estonia: Najsłabszy fragment spośród drugich prób - nic ciekawego i do tego słabiutki głos
:lithuania: Ta piosenka naprawdę ma potencjał na ciekawy występ, a tu nuuuuudy
:germany: Totalnie tego nie kupuję
Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 13 Maj - 20:04
Pierwszy półfinał już jutro a ja się opieprzam i dopiero dzisiaj oglądam zaległe próby.

:croatia: Nie dość że piosenka kiczowata, to jeszcze staging. W sumie natłok szerokich ujęć może im przysłużyć, bo z daleka nie widać tak bardzo tych skrzydeł, hihi.
:malta: Ze ściankami wyglądało to lepiej. Jest ładnie, ale z taką piosenką powinno być ich stać na więcej, a jakoś nic mi nie urywa.
:lithuania: Na pierwszym filmiku wyglądało to strasznie biednie. Na drugim też tak wygląda, ale nawet podobają mi się ujęcia kamer.
:russia: Skojarzyło mi się to trochę z tym tam *sprawdza* Azerbejdżanem 2013. Nie zachwycało mnie po obejrzeniu pierwszego filmiku, myślałam, że w kamerach będzie to wyglądać lepiej, ale dalej jakoś tak... no nie.
:albania: Lepiej by to wyglądało ze schowanym chórkiem. I mam wrażenie że trochę zniszczono klimat piosenki niektórymi ujęciami. Kolorystycznie mi się podoba.
:norway: Jest w porządku i tyle.
:netherlands: Ładnie, klimatycznie, ale ten keyboardzik trochę tandetnie wygląda. Lepsze byłoby pianino tudzież fortepian :v
:macedonia: Kieca jakaś taka sztywna, ale wokalnie przynajmniej nie będzie wpadki. Trochę mają pecha, że występują niedaleko po Rosji z podobnym stagingiem i większym hajpem.
:azer: Nie wiem, co sądzić o stagingu, ale to będzie ciekawe (o ile kamerzyści nie schrzanią). Falsetowany refren trochę zbyt piskliwy, ale ciężko o idealny falset na żywo a ja zawsze na to narzekam, poza tym pod tym względem jest lepiej niż u Islandii. Jaram się na tradycyjny śpiew który można było usłyszeć na pierwszym filmiku.
:israel: No więc jest całkiem ładnie.
:france: Fajnie, że przekaz jest bardziej uniwersalny, choć z drugiej strony poziom prezentacji pod względem głębi i subtelności trąci tumblrowymi motivational posters. Aczkolwiek pod względem czysto estetycznym wygląda to super.
:spain: Revamp zabrał trochę energii tej piosence, ale na szczęście na żywo jest jej tyle, ile trzeba, czyli dużo. Ogólnie mi się podoba i liczę na przyzwoity wynik. Znając gust muzyczny mojej babci, wyśle na niego wszystkie smsy w sobotę <3
:unitedkingdom: To samo co z Litwą, ale lepiej: średnia piosenka, dobry wokalista, dobra praca kamer.
:germany: To wygląda jak 26 miejsce.
:italy: Wizualizacje na plus ale tancerze jacyś niemrawi. Widać i słychać, że Mahmood zdrowotnie niedomaga.

Jeszcze tak ogólnie, to razi mnie praca kamer i mnóstwo dalekich ujęć. Myślę, że jeśli ktoś na tym skorzysta, to Gruzja i Węgry, które mają świetne wizualizacje, ale poza tym na scenie niewiele się dzieje. Mam też zastrzeżenia do dźwięku, często chórki są zbyt głośne, a najbardziej mnie to razi podczas występu Rosji. Tamta cienko wokalnie, ale to już lepiej brzmiało na pierwszej próbie bez zmiksowanego dźwięku.
Podsumowując, kraje, które dały występy powyżej moich oczekiwań: :georgia: :australia: :greece: :sweden: :austria: :azer: :france: :spain:
Zawiodły mnie: :cyprus: :belgium: :portugal: :switzerland: :russia: :norway: :germany:
Sponsored content

ESC 2019: PRÓBY - Page 9 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach