Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ESC 2019: PRÓBY

+23
Ilona
Triss
Darka
LittleLiarV
Blainers
Aro
marjuz
Dastame
IgorBielak
Morison
Wonder
Luna
Fenistil
Aleks
Sebek
iguś
monkeyy
magou
mercator
Kuba
Dawid
Yngwie / admin
Łosoś
27 posters
Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 17:39
magou napisał:Śmiech na sali ile lampek w dół jest filmem z próby Holandii na yt i przeciętną oceną press poll. Czego oni się spodziewali, że Duncan wzorem teledysku będzie pływał nago w kapsule?
Btw Sergiey znowu przeholuje z tymi wizualizacjami...krzykaczom nie podoba się twarze naszych dziewczyn, a co powiedzą na temat całych postacji Lazarjewa na ekranach?

Raczej to typowe dramatyzowanie nad faworytem, jak w zeszłym roku. Netta w rankingach dziennikarzy zajęła 13 miejsce w półfinale z liczbą... 5 pkt. Jak się to skończyło to wszyscy wiemy. Press poll należy traktować raczej jako ogólną reakcję na prezentacje, utwory które mniej zaskakują są niżej (np. Słowenia, Łotwa). Wciąż najważniejszy jest utwór - w zeszłym roku wszyscy się zachwycali Chorwacką, że świetna prezentacja, że nowa Iveta, że będzie awans, ale zapomnieli że piosenka też się liczy i wyszło 17 miejsce w semi.

magou napisał:To jak ze strojami Tulii? Są to finalne kreacje?

Nie. To jedna z wielu kreacji, zapewne na kolejnym występie wyjdą inaczej ubrane, inaczej nie byłoby sensu targać tylu sukienek + zazwyczaj pierwsze kreacje są głównie po to by zobaczyć, jaki będzie odbiór. Kasia też miała próby w innej sukience niż tej w której wyszła w półfinale Wink
iguś
iguś
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 915
Płeć : Male
Wiek : 24
Skąd : jasamtisiveronika

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 17:40
:scroatia: - O fuj, nie mogę patrzeć na te skrzydła, wyglądają gorzej niż w Dorze.
:smalta: - Max ciekawie się to prezentuje, bardzo jestem ciekaw jak ten performans będzie wyglądał w kamerze.
:slithuania: - Występ zapowiada się trochę zbyt statycznie, tło na plus.
:srussia: - Oboże, ile Lazarevów. XD Tutaj można się było spodziewać stagingu perfekcyjnego w każdym calu i oczekiwania te wydają się być spełnione. W TV będzie to wyglądało na pewno bardzo efektownie.
:salbania: - Niewiele ten fragment mówi, lecz wokalnie czysta perfekcja. Serce Ciekawa kiecka.
:snorway: - Nie dzieje się za dużo na tej scenie w tym fragmencie, myślę, że podczas refrenu wizualizacje powinny być jaśniejsze.
:snetherlands: - Intymnie i klimatycznie, wszystko jest na swoim miejscu.
:smacedonia: - Oh, Tamara zainspirowała się kolegą z Rosji (albo on nią :p). Wygląda jednak na to, że Macedonia nie zwali stagingu, świetnie to wygląda. Wokalnie bezbłędnie.
:sazer: - Szkoda, że nie ma babci z teledysku na scenie. :( Tak naprawdę jedyne do czego mogę się przyczepić to wokal, dlaczego Chingiz śpiewa tak wysoko? :suspect:

Kolejny dobry dzień prób, 2. półfinał będzie bardzo mocny.
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 18:17
Wszystkich chyba pogrzało z tą Macedonią. Jakkolwiek by tego dobrze nie zaśpiewała, to jest dalej ta sama nudna i ciężka ballada. Kto na to ma głosować? Widzowie prędzej zagłosują na Chorwację czy Mołdawię bo tam się coś dzieje w występie. Bo chyba nie jurorzy - od kiedy tego typu zwykłe balladziątka są u nich doceniane? Michał Szpak pozdrawia.
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 20

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 19:07
:croatia: Chorwacja: Może i to by było przyjemne do oglądania ale te skrzydła psują absolutnie wszystko co pozytwyne.
:malta: Malta: Taaaak! Już się bałem, że Malta zawiedzie a zapowiada się naprawdę świetny występ. Wizualizacje na tym ekranie są boskie, całość jest kolorowa i przyjemna w odbiorze. Na duży plus także przemyślana choreografia. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jak będzie to wyglądać w TV.
:lithuania: Litwa: Powtórka z preselekcji tylko z zmienionymi wizualizacjami.
:russia: Rosja: Miało być tak super majestatycznie i filmowo a wyszło dość klasycznie. Nie jest to najgorszy występ ale jakoś nie przekonuje mnie to do końca. Wokalnie Sergey oczywiście nie zawodzi.
:albania: Albania: Fragment nie mówi nam zbyt wiele jak będzie to wyglądało ale wydaje mi się, że Albania zaprezentuje się na poziomie. Jonida ma świetną sukienkę i oczywiście nie zawodzi pod względem wokalnym.
:norway: Norwegia: Wygląda to na bardziej dopracowaną wersję preslekcyjnego występu, a że tamten występ przypadł mi do gustu to ten również mi się podoba. A no i szkoda, że Alexandra doczepiła (?) sobie włosy bo w tym bobie wyglądała świetnie.
:netherlands: Holandia: Duncan zapowiadał skromny występ więc nie rozumiem tego rozczarowania. Jest intymnie i klasycznie ale to do tego utworu pasuje.
:macedonia: Macedonia Północna: Występ podobny do tego rosyjskiego ale wygląda to zdecydowanie lepiej niż w przypadku Sergeya. Fajnie, że wreszcie ktoś wykorzystał te lustra za LEDami. Wokal Tamary jest bezbłędny, także kto wie... może Macedonii uda się wreszcie przełamać złą passę i awansują? Życzę im tego z całego serca.
:azer: Azerbejdżan: Mmm podoba mi się. Bardzo ładna wizualizacja w tle i ten trójkąt także prezentuje się doskonale. Martwi mnie tylko wokal Chingiza, bo w tym fragmencie nie brzmi to za dobrze ale możliwe, że to przez głośny chórek i w TV będzie już ok.
Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 618
Płeć : Male

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 21:34
Na wstępie chciałem zaznaczyć, że dopiero teraz, po czwartym dniu odsłuchów, gdzie z większości urywków jestem zadowolony, poczułem, że Święto już niedługo i że to może być znakomity konkurs Szeroki uśmiech

:lithuania: - zapowiada się na najgorszy występ tego półfinału moim zdaniem, jedyne nie można się przyczepić do wokalu Jurija, reszta miałka jak cukier puder.

:ireland: - nie podoba mi się, może sam zamysł występu nie jest zły, ale moim zdaniem nie płynie tak jak powinno, Sarah kiepsko wokalnie.

:latvia: - nie spodziewałem się niczego więcej niż na preselekcjach, ogólnie występu nie powinna się Łotwa wstydzić, skróty przeglądałem na jakimś jutubowym Top 18 i autor ocenił występ pod względem "Uniqueness: na 0/10, podzielam zdanie.

:moldova: - wokalu możemy być pewni, Anna nie śpiewa cudownie ale za każdym razem na przyzwoitym poziomie, zdjęcia w tle - już gdzieś kiedyś bawiono się piaskiem na eurowizji, chyba jakaś Białoruś...10 lat temu :|

:denmark: - mogliby się bardziej postarać z tym krzesełkiem, żeby odwrócić uwagę od utworu rodem z JESC. Dla mnie Dania w czwartek wraca do domu.

:armenia: - trochę zawiedziony jestem tym, co zobaczyłem, niestety pusto na scenie, a zarówno utwór jak i Srbuk nie są na tyle wyraziste, żeby solo roznieść scenę jak Iveta. Może być różnie.

:albania: - tutaj również skromnie, ale zachowano klimat, Albania lubi stawiać na urok wykonawcy bardziej niż na show, jest szansa, że się opłaci.

:austria: - nie spodziewałem się, że Panda zaśpiewa niemal identycznie, co w wersji studyjnej, bo utwór jest pełen trudnych dźwięków, ale pod tym względem występ wydaje się bardzo dopracowany, co nie zmienia faktu, że nadal trochę wieje kałem.


:macedonia: - chyba najpewniejszy głos tego półfinału, wydaje mi się, że walka o ostatnie miejsca w finale rozegra się między wolniejszymi utworami, na chwilę obecną Tamara nieco zyskała względem np. Albanii.

:croatia: - mówcie co chcecie, ale mnie się podoba Uśmiech Roko mniej się wydziera, w kluczowych partiach jest bardziej stonowany, za to robotę robią mocne męskie chórki podobne do występu Gruzji, skrzydła mógłby oddać Ozyrysowi z pierwszego półfinału Szeroki uśmiech

:romania: - bardzo podoba mi się, że zaczerpnięto sporo z teledysku, zarówno tło jak i choreografia wygląda na dopracowaną, bardzo chcę zobaczyć Ester w sobotę na scenie.

:switzerland: - będzie żywiołowo i z jajem, ale Luca brzmi tak sobie, mimo to w swojej połówce półfinału nie ma kto mu zagrozić za bardzo.

:azer: - chyba coś wspaniałego musi się dziać w niepublikowanej części występu, bo chyba przez samo umieszczenie znaku męskiej toalety za Chingizem nie wskoczył on do top4 faworytów do wygranej konkursu XD
Myślałem, że bardziej słychać chór niż jego, a to chyba główny artysta tak wysoko śpiewa :o

:norway: - przede wszystkim rzuciło mi się w oczy, czy tam uszy, że Alexandra wspiera Pana Japę w jego partiach, ogólnie jest jej słychać dużo więcej, dla mnie plus, nie rozumiem, jak można się zastanawiać, czy to przejdzie Szeroki uśmiech

:netherlands: - jest klimatycznie niczym 5 lat temu w występie Holandii, tego, że Duncan poradzi sobie z cholernie trudną i zarazem piękną piosenką jestem pewien, jak najbardziej zasłużenie w gronie faworytów.

:malta: - za mało pokazano, czy dobrze wykorzystani zostaną tancerze, najważniejsze, że w ogóle się pojawią (RIP Serhat), zapowiada się dobrze i z nadziejami na top10 a może nawet więcej.

:sweden: - po wejściu The Divaz w refrenie jest ogień i już wiem, że Lundvik skoczy w moim rankingu, być może do top 10, pewniak do awansu.

:russia: - pewnie dla niektórych będzie to przesadnie podkreślone jak wersja z music video, czy jego występu z przed 3 lat, ale występ zapowiada się epicko i chyba znowu będzie pełny czarowania.
Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 862
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 22:45
:cyprus: - We fragmencie jest dość mało żywiołowo i... ciężkawo. Do tego ciemne wizualki. Mam przeczucie, że Cypr skończy niżej, niż wszyscy się spodziewają;
:montenegro: - xddd Cóż, ktoś musi być ostatni;
:finland: - Najbrzydsze spodnie, jakie widziałem w tym roku. Poza tym bardzo nudno się zapowiada;
:poland: - Stroje super, chociaż woalki nie przekonują mnie w 100%. Poza tym bardzo fajnie wszystko wygląda, mam nadzieję, że za tydzień wszystko będzie dopięte na ostatni guzik;
:slovenia: - Ładne tło, ale w wersji live ta piosenka (którą mam w Top 10) wypada bardzo niemrawo :(
:czech: - Zapowiada się kolorowo, wesoło i sympatycznie. Awans bardzo prawdopodobny, ale w finale jedno z ostatnich miejsc;
:hungary:  - Tak o, chociaż tło może robić efekt wow;
:belarus: - Te buty, te wizualki . A poza tym pewnie będzie dość energetycznie, 12-15 miejsce w semi;
:serbia: - Ziew, nie kumam fenomenu. Pospolita balladka, która pewnie jakoś prześlizgnie się do finału :<<<;
:georgia: - Jak już mają odpadać, to przynajmniej z honorem, szanuję;
:australia: - To pewnie będzie wyglądać oszałamiająco w TV, do tego szacun za śpiewanie w takich warunkach. Jednak w połączeniu z przeokropną piosenką tworzą się totalnie niestrawne cuda na kiju, koszmar;. Electric Fields biedactwa :(
:iceland: - Panie blondynie, jutro nie mam prób, zapisz się na kurs szybkiego śpiewania czy coś. Poza tym spodziewałem się większej rozróby;
:estonia: - Idealny toilet break, Estonia ma w tym roku najgorszą pozycję startową i towarzystwo wokół niej;
:portugal: - Nic, czego nie można było się spodziewać. Będzie albo wielki sukces, albo wielki flop;
:greece: - Bardzo estetyczny występ, w obrazku będzie wyglądało świetnie. Top 3 półfinału;
:sanmarino: - Pomijając kwestie muzyczne to naprawdę wygląda bardzo biednie. Next;

___

:armenia: - No niestety niczego nie urywa na tę chwilę. Nie zdziwi mnie nawet brak awansu, jednak szkoda by było tak dobrej piosenki;
:ireland: - Dzieci na Juniorze mają bardziej poważne występy;
:moldova: - Stay (in the semifinal). Malowanie piaskiem robiło wrażenie kilka lat temu... co w sumie łączy się z brzmieniem tej piosenki;
:switzerland: - " it’s like Imri Ziv and Eleni Foureira got a baby" kocham Serce Ale ogólnie jest nieźle, chociaż Luca brzmi co najwyżej średnio;
:latvia: - Trochę ma urok, trochę meh. Występ z pre byłby lepszym rozwiązaniem, przynajmniej czymś by się wyróżnili;
:romania: - Chyba mój największy zawód do tej pory. Tam wszystko brzmi i wygląda po prostu źle, tandetnie i po prostu kiczowato. A piosenka taaaaka dobra 😢 Nie będę płakać w przypadku braku awansu, sami sobie zasłużyli;
:denmark: - Dzieci na Juniorze mają bardziej poważne występy 2.0;
:sweden: - Nic, czego nie można było się spodziewa 2.0, chociaż The Divaz nadal robią slay i ciągną ten miałki numer do góry;
:austria: - Już przed próbami Austria urosła w moich uszach, zapowiada się niezwykle ciekawie i intymnie, jak wszystko dobrze pójdzie będę mocno trzymać kciuki;
:croatia: - To jest powrót do najgorszych lat ESC
[*]Koszmar;
:malta: - Dynamicznie, kolorowo, młodzieńczo, czyli tak, jak to sobie wyobrażałem;
:lithuania: - Nudy, męczące nudy. Jedyne punkty, jakie mogą tutaj wpłynąć to te od diaspory;
:russia: - OMG. To wygląda tak bardzo na siłę.Ale oczywiście w Rosji musi być show, nieważnie, że w połączeniu z piosenką wygląda to komicznie;
:albania: - Cóż za szalony pomysł na standing, jestem pod ogromnym wrażeniem. Krzyki, męczące krzyki;
:norway: - Dość biednie i pusto na tej scenie. Flop/bottom 5 w finale w ogóle mnie nie zdziwi;
:netherlands: - Ciary. Przecież to miał być taki występ, a nie żadne pływanie nago w wielkim basenie z rekinami. W tym przypadku im prościej, tym lepiej;
:macedonia: - Ale brzydka sukienka. I gratulacja, że nie zawalili występu, chociaż do tej piosenki byłoby to wybitnie trudne;
:azer: - Chociaż mam to w Top 3 to nie spodziewałem się, że to właśnie na występ Azerów będę czekał najbardziej Szeroki uśmiech Zdjęcia ani urywek nic nie mówią, a jetem szalenie ciekawy, co tam się stało, skoro nagle się zrobił taki hajp.
avatar
Blainers
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 17

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sro 8 Maj - 5:15
Aro napisał:
:azer: - Chociaż mam to w Top 3 to nie spodziewałem się, że to właśnie na występ Azerów będę czekał najbardziej Szeroki uśmiech Zdjęcia ani urywek nic nie mówią, a jetem szalenie ciekawy, co tam się stało, skoro nagle się zrobił taki hajp.

Ja bym stawiał, że może zerwał koszulkę! XD
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sro 8 Maj - 16:55
IgorBielak napisał:Szczerze myślałem, że u nas będzie folkowo kolorowo i wgl, a tu czarno-czerwono xD. Nie wiem co o tym myśleć no nie są złe te twarze, za to kostiumy trochę mnie nie przekonały. Oczywiście trzeba zobaczyć cały występ i pracę kamer, ale raczej według mnie szanse wcale nie wzrastają xd. Nie widzę jury które na nas głosuje. Obym się mylił i oby udało się dostać do finału i tam też dostać ciś od jury by wejść w końcu w top 20 xDD. Swoją drogą ciekawszym pomysłem byłoby pokazywanie punktów 1-10 po kolei podczas gdy ktoś podaje wyniki dziękuje za super show pozdrawia by sobie leciały punkty szybko po kolei 1=10. Taki pomysł :P

Nie wiadomo czy w takich kostiumach wystąpią, jutro podczas próby przekonany się czy zobaczymy te same kiecki, czy inne. Swoją drogą zastanawiam czy nie ciekawszym rozwiązaniem byłoby gdyby każda z dziewczyn miała inną sukienkę. Co do twarzy, mi akurat się podobają. A z komentarzy dziennikarzy obecnych podczas prób wychodzi na to że praca kamer będzie też podobna do występu Roksana. Ale nad występ pracuje ten sam Pan, co na juniorze. Tak więc można spodziewać się wiele podobieństw.
Ponadto z komentarzy dziennikarzy wychodzi na to że dziewczyny nie potrafią nawiązać kontaktu z kamerą, ale to można jeszcze poprawić na próbach.
Co do awansu, to uważam że buki mają rację, oceniając nasze szansę na 50%. Po jutrzejszych próbach będziemy mądrzejsi, ale póki co nie widzę Polski w finale.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sro 8 Maj - 17:46
Ja również nie widzę nas w finale. Wszystko takie nie wiadomo jakie. Stroje za wykatkiem tych koron mi się niepodobają, obrotowa platforma hmm no nie wiem. Wuzualizacje z twarzami? Powtórzę się wolę wycinanki.
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sro 8 Maj - 19:04
magou napisał:Ja również nie widzę nas w finale. Wszystko takie nie wiadomo jakie. Stroje za wykatkiem tych koron mi się niepodobają, obrotowa platforma hmm no nie wiem. Wuzualizacje z twarzami? Powtórzę się wolę wycinanki.

Stroje, czy wizualizacje swoją drogą (chociaż jak dla mnie stroje, poza woalkami mogą być). Co do wizualizacji i kręcącej się platformy, to nic nowego nie wymyślono. Nie oglądałem wszystkich prób, ale poza dyndającą babą z  Australii nabitą na kija, innego kraje też nie wymyśliły nic oryginalnego. Ponadto piosenka "Pali się" nie robi dobrego wrażenia po pierwszym przesłuchaniu. A jak wiadomo na ESC pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Zresztą rok temu miał być spokojny awans, a skończyło się porażką. Może w tym roku na przekór będzie awans :P . Jedynie w tym widzę nadzieję... W każdym razie jutro jest duża próba i może Tulia czymś nas zaskoczy Wink...

PS. nowe logo forum jest zaje%$$^!!!!
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Sro 8 Maj - 21:28
Drugi półfinał (wnioski)

1. ARMENIA :armenia:  ❓

Armenia była moim pewniakiem do awansu, ale w tej formie w jakiej została zaprezentowana piosenka to mam wątpliwości. Występ ma ładne, nowoczesne wizualizacje i takie pasują do tego utworu, ale Srbuk sama na scenie? to stanowczo zły pomysł! brakuje tancerzy z teledysku dodaliby temu występowi więcej energii i na scenie nie byłoby tak pusto.

2. IRLANDIA :ireland: :iks:

Niestety Irlandia nie dźwignęła tematu i jest to główny konkurent do ostatniego miejsca. Piosenka niby fajna, lekka, popowa ale tylko w wersji studyjnej, na żywo to tragedży.

3. MOŁDAWIA :moldova: :iks:

Piosenka zupełnie bez sensu, występ nic oryginalnego, nie wiem może komuś się spodoba, z tego co czytałem to szału z ujęciami kamer też nie ma - jak dla mnie nie będzie finału dla Mołdawii (ale nigdy nic nie wiadomo).

4. SZWAJCARIA :switzerland: :done:

She Got Me to utwór na top10 ale trzeba go dobrze zaprezentować, niestety Luca nie jest Fureirą i z tym jest pewien problem.. a mianowicie on nie umie śpiewać ale na Eurowizji to nie przeszkoda nie do pokonania - liczy się piosenka dlatego Szwajcaria zawita do finału.

5. ŁOTWA :latvia: ❓

Łotwa to tegoroczny borderline qualifier jedynie jury może przepchać tą piosenkę do finału, jest dobrze zaśpiewana, spokojna, kameralna i widocznie stylizowana na lata 30, dlatego też występ będzie pokazany w formacie 16:9 co jest też pewną ciekawostką i może zostać zapamiętany.

6. RUMUNIA :romania: :iks:

Coś okropnego, mówią że biały śpiew jest krzykliwy ale to co zaprezentowała Rumunka to, to rozwala szkło.. nie da się tego słuchać, kiczowaty, okropny występ.. niech lepiej zostanie w tym półfinale i już nikogo w finale nie straszy. a kysz..

7. DANIA :denmark: :done:

Myślę, że Dania awansuje, to jest taka piosenka która sprawia dobre pierwsze wrażenie.. różne języki, ładna prezentacja.. duże krzesło z jyska xD również przykuwa uwagę.. oczywiście z wejście do top 10 byłby problemy ale z awansem nie powinno być żadnego.

8. SZWECJA :sweden: :done:

To jest pewniak, występ jak na Szwedów przystało jest profesjonalny i zapewne perfekcyjnie skadrowany.. panie z team Gospel rozwalają system, kocham je i chce je słuchać!!! John wokalnie bez zarzutu, nawet powiedziałbym jeden z lepszych męskich głosów tegorocznej eurowizji. top10 w zasięgu ręki.

9. AUSTRIA :austria: :done:

Mnie ten utwór usypia, ale czuję że jury sypnie punktami. Jest ładnie, elegancko, Paenda przekazuje emocje, nawet lubię jej głos.. życzę awansu.

10. CHORWACJA :croatia: :iks:

Litości po co mu te skrzydła??? ogólnie występ jest przekrzyczany, okropny wizualnie na granicy kiczu i groteski. Chorwacja bez awansu.

11. MALTA :malta: :done:

Moja kochana! taaak, jest pomysł na występ, Michela ma solidny głos, a scena przybiera kolory niczym kameleon! nie wiem czy będę w tej ocenie obiektywny bo Malta to mój faworyt od samego początku i proszę chociaż o top 3 w finalnym rozrachunku! Chameleon ma potencjał radiowy, jedna z najlepszych tegorocznych piosenek.  

12. LITWA :lithuania: :iks:

Lubię piosenkę, ale po świetnej Malcie wydaje się nieco słabo.. nic się w sumie na tej scenie nie dzieje, brak inicjatywy i kreatywności w wizualizacjach zapewne zdanie się na łaskę organizatorów.. a szkoda.

13. ROSJA :russia:  :done:

Rosja to pewniak do finału. Wolałbym aby występ był bardziej inteligentny tj. teatralny.. za dużo w tym nowoczesności a sama ballada nie jest nowoczesna, to mi się gryzie. Tak czy inaczej są emocje i dynamiczne wizualizacje, sam Sergey rewelacyjny wokalnie.

14. ALBANIA :albania: :done:

oh my god, objawienie egipskiej bogini! ale w pozytywnym sensie, bardzooo lubię ten utwór i bardzo podoba mi się  prezentacja - według mnie jedna z najlepszych ballad w tym roku, plus za śpiew we własnym języku. Proszę o awans..

15. NORWEGIA :norway: :iks:

i tu zaskoczenie na minus, straszna kicha tutaj się wydarzyła.. występ jest brzydki, a zespół ma problem ze śpiewem wywaliłbym dwóch panów i zostawiłbym samą Aleksandrę, dodałbym zorze polarne, oprawił występ w suchy lud i niebiesko-zielone barwy.. a w tym występie wszystko jest nie tak jak powinno. oj szkoda.. przeczuwam brak awansu.  

16. HOLANDIA :netherlands: :done:

co tu dużo mówić, taki występ w najlepszy sposób oddaje klimat tej piosenki - piękne, ciemne i głębokie barwy przegryzione laserami, nie ogarniam tej białej lamy mam nadzieję, że jest w tym pewien zamysł i będzie jeszcze więcej gry światłami.. keyboard mi nie przeszkadza.. ale mam nadzieję że Duncan chociaż na chwilę od niego odejdzie. Ogólnie ładny obrazek i spore szanse na zwycięstwo.

17. MACEDONIA PÓŁNOCNA :macedonia: :iks:

Wszystko ładnie, pięknie ale nie widzę Macedonii w finale.. zbyt dużo faworytów, a ta piosenka jest ciężka i smutna - wywołuje depresyjne emocje, mimo eleganckiej prezentacji nie wiem czy chciałby ktoś wysłuchiwać tych smętów po raz kolejny.

18. AZERBEJDŻAN :azer: :done:

Ale nam Azer podskoczył u buków, nie ogarniam hajpu.. dobra piosenka jest ok. ale niczego nie urywa taki tam popik, występ zapowiada się z tego co wiadomo bardziej niż przyzwoicie, są jakieś gadżety i te sprawy.. ogólnie czuć w tym rękę Szwedów.. (czy są tam jacyś Szwedzi? być może na konferencji Azer nie znał imion swoich chórzystów haha). Oczywiście finał gwarantowany.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1250
Wiek : 23

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Czw 9 Maj - 1:27
Pozwolę sobie zatypować po próbach kto wejdzie do finału. Na żółto boderline.

:armenia: ARMENIA Nic się nie dzieje na scenie, utwór jest męczący. Niemniej Srbuk radzi sobie świetnie wokalnie i być może dzięki temu zapewni sobie finał - myślę że na nic więcej niż wślizgnięcie z 8-10 miejsca Armenia liczyć nie może.

:ireland: IRLANDIA Ten występ wygląda po prostu nieestetycznie, i tak trudno było cokolwiek z tej piosenki wyciągnąć więc powtórka z zeszłego roku będzie niemożliwa. Skoro Molly Sterling odpadła, to tu grozi last place w semi.

:moldova: MOŁDAWIA Myślę że Mołdawia może się zakręcić na granicy awansu u widzów, jurorzy powinni to jednak zgodnie uwalić, bo motyw z piaskiem to jest pomysł przedpotopowy. 

:switzerland: SZWAJCARIA Jedno z większych rozczarowań, w ogóle nie zachowano klimatu z teledysku, gdzie jest golf ja się pytam? Wizualizacje też za ciemne i jakieś od czapy. Piosenka robi wrażenie, ale jury w finale może zrobić zeszłorocznego Mikolaska 2.0

:latvia: ŁOTWA Piosenkę bezwzględnie uwielbiam, więc do końca będę wierzył w awans, lecz szanse są wciąż małe. Tak naprawdę wielkich tu różnic z selekcjami nie ma, więc i na rewelacje nie liczę. Ale być może spodoba się to widzom i jurorom, w przeciwieństwie do fandomu.

:romania: RUMUNIA Ale tam jest nasrane. Dodając do tego te krzyki z piekła wychodzi z tego bardzo niestrawna mieszanka i w tym momencie to już prędzej w finale widzę sąsiada zza miedzy. Włochy i Mołdawia dadzą max 34 punkty, do awansu z tym daleko.

:denmark: DANIA Wszystkim zbrzydł ten utwór mam wrażenie, ale wielkich tu różnic z selekcjami nie ma (i dobrze, nic lepszego od tego krzesła bym nie wymyślił) i być może widzom na świeżości się spodoba. Jurorzy pewnie to uwalą, więc nawet punkty od państw ościennych mogą nie wystarczyć.

:sweden: SZWECJA Pewniaczek - trochę za jasno mam wrażenie, wokal bez półplejbeku nie brzmi tak dobrze, ale myślę że nic nie przeszkodzi jurorom do podarowania Szwecji kolejnego ćwierć tysiąca punktów Szeroki uśmiech 

:austria: AUSTRIA To jest taki sam awans jak Franki w zeszłym roku. To jest wciąż nudne i grozi jednocyfrówką w tele.

:croatia: CHORWACJA To samo co przy Mołdawii - być może na granicy u widzów, ale jurorzy uwalą. 

:malta: MALTA No trochę inaczej sobie wyobrażałem ten występ, jest tak trochę zbyt biednie. ale myślę że nic nie przeszkodzi jurorom do podarowania Malcie ćwierć tysiąca punktów Szeroki uśmiech 

:lithuania: LITWA Wykorzystaliśmy w selekcjach światełka bo tylko na to pozwalała malutka scena w Atrance? - jeb zróbmy WIZUALIZACJĘ światełek na ekranie ledowym. W ogóle Jurij cały jakiś wymięty, wyglądał jakby na ryby miał jechać a nie na Eurowizję. Zjebać sobie awans do finału mając taką diasporę to będzie niezła sztuka i wszystko na to wskazuje bo i wokalnie nie ma szału.

:russia: ROSJA Cieszy mnie że miał to być niby bardzo klasyczny występ z Siergiejem po prostu śpiewającym balladę, ale dream team nie pozwolił na taki obraz rzeczy i mamy jakieś niby lustra. Duncan ma najprostszy występ z możliwych i całe plany poszły do kosza, szykuje się kolejna uwalka u jury w finalen.
 
:albania: ALBANIA Jest dokładnie tak jak sobie wyobrażałem, pasowałaby mi tu jeszcze jakaś pirotechnika, może będzie. Utwór moim zdaniem się broni, zmobilizowana tematyką utworu diaspora powinna mocno wesprzeć (:italy: :switzerland: :macedonia: :croatia: :austria: to gwarancja ok. 45 punktów, mniej więcej tyle co u Litwy), a jurorzy też powinni to docenić .

:norway: NORWEGIA Jakoś nijaki ten występ, z tyłu wizuale z movie makera, nic się nie dzieje. Na awans myślę że to wystarczy, bo boderline w tym semi nie jest zbyt mocny, a utwór jednak mocno się wyróżnia, niemniej flop jest możliwy, zwłaszcza jeśli dopomogą komisje jurorskie. Wydaje mi się że ewentualne skutki Norwegia odczuje dopiero w finale.

:netherlands: HOLANDIA Zaskoczyło mnie że Duncan siedzi, ale z drugiej strony robienie z niego drugiego Sobrala chyba nie miałoby sensu - ja jestem wciąż zaczarowany i myślę że jak tylko Holandia zdobędzie te 200-250 punktów w tele to będziemy mieć zwycięzcę.

:macedonia: MACEDONIA PŁN.
Wszystkich chyba pogrzało z tą Macedonią. Jakkolwiek by tego dobrze nie zaśpiewała, to jest dalej ta sama nudna i ciężka ballada. Kto na to ma głosować? Widzowie prędzej zagłosują na Chorwację czy Mołdawię bo tam się coś dzieje w występie. Bo chyba nie jurorzy - od kiedy tego typu zwykłe balladziątka są u nich doceniane? Michał Szpak pozdrawia.

:azer: AZERBEJDŻAN Zachwytów trochę nie rozumiem, mimo iż to mój ścisły top w tym roku to nie liczę tu jakoś mocno na ścisłą czołówkę finału, ten utwór jest chyba zbyt normalny by zająć jakieś rewelacje. No może że jurorzy zrobią drugiego Cesara S.
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Czw 9 Maj - 9:31
Dzisiaj koło 12stej dużo wyjaśni się. Zobaczymy prawie finalny staging
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Czw 9 Maj - 10:21
Próba Tulii właśnie trwa, ponoć jest dużo lepiej niż w pierwszym dniu prób. Co do woalek to nadal one są, ale dość szybko dziewczyny je zdzierają energicznym ruchem. Na pierwszej próbie chyba tego nie było. Ogólnie jest ok, tak więc może 14 maja czeka nas niespodzianka...
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Czw 9 Maj - 10:28
Podobno było bardzo dobrze hmm...
Sponsored content

ESC 2019: PRÓBY - Page 6 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach