Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

ESC 2019: PRÓBY

+23
Ilona
Triss
Darka
LittleLiarV
Blainers
Aro
marjuz
Dastame
IgorBielak
Morison
Wonder
Luna
Fenistil
Aleks
Sebek
iguś
monkeyy
magou
mercator
Kuba
Dawid
Yngwie / admin
Łosoś
27 posters
Go down
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 17:33
ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Received_1215501078609699

Press Poll

Co do głównego głosowania ogae - zostanie ono przeprowadzone po drugich próbach półfinalistów.

.....................................


ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Laura-poldvere-laura
mercator
mercator
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 519
Płeć : Male
Skąd : Stalowa Wola

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 17:38
A co prób to nie przeglądałem wszystkich, ale poza Armenią wszystkie występy mi się podobały. Co do Armenii to występ jest dość "ciemny" i bardzo skromny. Nie wiem, ale może pojawią się jakieś nakładki telewizyjne, które urozmaicą ten występ.
W każdym razie drugi półfinał będzie bardziej wyrównany i mocniejszy. W pierwszym na razie zawodzi Belgia i Portugalia (chociaż nie wiadomo jak to będzie prezentować się na tv), przez co jest szansa dla Polski, Estonii i Białorusi.
IgorBielak
IgorBielak
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 141

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 18:09
Szczerze myślałem, że u nas będzie folkowo kolorowo i wgl, a tu czarno-czerwono xD. Nie wiem co o tym myśleć no nie są złe te twarze, za to kostiumy trochę mnie nie przekonały. Oczywiście trzeba zobaczyć cały występ i pracę kamer, ale raczej według mnie szanse wcale nie wzrastają xd. Nie widzę jury które na nas głosuje. Obym się mylił i oby udało się dostać do finału i tam też dostać ciś od jury by wejść w końcu w top 20 xDD. Swoją drogą ciekawszym pomysłem byłoby pokazywanie punktów 1-10 po kolei podczas gdy ktoś podaje wyniki dziękuje za super show pozdrawia by sobie leciały punkty szybko po kolei 1=10. Taki pomysł :P
Yngwie / admin
Yngwie / admin
Administrator
Administrator
Liczba postów : 1465
Płeć : Other / Decline to state
https://eurowizyjnie.forumpolish.com

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 18:12
Pierwszy półfinał (wnioski)

01. :cyprus: CYPR  :done:
Bardzo dobre rozpoczęcie konkursu, chociaż Tamta na żywo wygląda na trochę starszą niż w teledysku to daje radę wokalnie. Wydaje się, że Cypr postawił na klasyczny eurowizyjny występ, jedyne co może przykuwać wzrok to strój Cypryjki - wg. mnie jest bardziej w stylu hatari i nie pasuje do tej piosenki, stroje tancerzy również nie są najlepsze. Tak czy inaczej nóżka sama tupie i jest dobrze.

02. :montenegro: CZARNOGÓRA :iks:
Czarnogóra postawiła na spontaniczność na scenie, bez ładu i składu na dodatek te tandetne białe stroje z jakimiś czerwonymi chustami i nudne wizualizacje. porażka na całej linii.

03. :finland: FINLANDIA ❓
Wciąż mam nadzieję na potworzenie świetnego występu z preselekcji bo na razie widzieliśmy bardzo okrojoną wersję tego co było. Wciąż uważam, że Finlandia ma najlepsze wizualizacje one robią bardzo dużo, ale nie przesłonią tego, że Sebastian ma bardzo płytki i mało charyzmatyczny głos (torchę szkoda, bo jest potencjał).

04. :poland: POLSKA ❓
To takie zaskoczenie, Tulia na obrotowym podeście w welonach, wyglądają majestatycznie wręcz posągowo, bardzo ładne wizualizacje widać że profesjonalne (i pewnie kosztowały dużo). Występ jest tajemniczy i taki słowiański, ale przyznam się, że wciąż nie mogę się przekonać do piosenki, tyle czasu już minęło a ja wciąż tego nie trawię. Nie mniej jednak występ jest naprawdę bardzo ładnie oprawiony, mam nadzieję tylko że Europie Pali Się spodoba się bardziej niż mi.

05. :slovenia: SŁOWENIA :done:
Piosenka ma swój niepowtarzalny klimat, jest urocza i  nowoczesna jednocześnie, ale sam występ jest nudny - kompletnie nic się w nim nie dzieje, co po połowie piosenki  daje uczucie znużenia, ale myślę że tym właśnie się wyróżni na tle reszty.

06. :czech: CZECHY ❓
Po Słowenii to taki miły akcent, Albert jest bardzo sympatyczny i przekazuje pozytywną energię nawet przez szklany ekran. Będzie kolorowo i hipstersko i chociaż mi piosenka całkiem nie leży to może wpaść w ucho jury która lubi takie bezpieczne, radiowe utwory.

07. :hungary: WĘGRY :done:
Co prawda Joci nas niczym nie zaskoczył, bo śpiewać to on potrafi, ale występ należy do moich ulubionych jest pięknie dopracowany co widać- cudowne złociste wizualizacje, które pasują do piosenki - ogólnie lubię jak tło subtelnie opowiada historię i dopełnia całość kompozycji. trzymam kciuki

08. :belarus: BIAŁORUŚ ❓
Zena coś ty ubrała, białe kozaczki kojarzą się dwuznacznie ale na szczęście występ jest ok. nie jest przesadzony jak w preselekcjach, dwóch tancerzy wystarczy, tak czy inaczej wizualizacje są złe.. zwłaszcza podczas refrenu - widać w tym zupełny brak pomysłu i zdanie się na organizatorów.

09. :serbia: SERBIA :iks:
Naprawdę nie wiem co ludzie widzą w tej piosence i w tym występie, to jest tak festiwalowe, pompatyczne i ciężkie w odbiorze że nie widzę tego w finale na dodatek od jej wrzasku dostaję szczękościsku .. takie tam darcie się jakieś baby na weselu po kilku głębszych (w sumie ta satynowa kiecka pasuje tam jak ulał) - nie lubię, mimo że wizualizacje są w tym przypadku wartością dodaną to wciąż jest to konkurs piosenki, a ta jest meh.

10. :belgium: BELGIA :iks:
Belgia ma to do siebie, że wysyła dobre piosenki a potem kicha. Strój Eliota to chyba jakiś żart, z daleka wygląda jakby założył pomarańczowe slipy na spodnie xD te bębny na scenie, co w ogóle symbolizują? co one mają do tej piosenki? pasują tam jak... brak słów występ zwalony po całości.

11. :georgia: GRUZJA :done:
To jest objawienie! jak ja nie lubię tej piosenki to w tej oprawie, na żywo z takim głosem jest po prostu wow. szczena mi trochę opadła bo naprawdę to był mój faworyt do bottom 10 a teraz sam nie wiem, wyszedł z tego bardzo dobry etniczny i rockowy kawałek, chór robi swoje, wizualizacje robią swoje, Oto robi swoje a wszystko razem daje świetny efekt końcowy. Gratuluje gruzińskiej delegacji.

12. :australia: AUSTRALIA ❓
Stara, niepisana zasada mówi, jeśli piosenka jest beznadziejna odwróć uwagę czymś co odciągnie od niej uwagę. Ale mnie ten występ śmieszy, bo zarówno Kate jak i te dwie panie za nią wyglądają jak pacynki na kiju, miota nimi na lewo i prawo.. aż ciśnie się na usta pytanie, czy to konkurs piosenki czy już cyrk i powrót do 2007 roku. Nie jestem zwolennikiem takich akrobacji zwłaszcza gdy piosenka brzmi jak mashup 3 różny piosenek od którego boli głowa.

13. :iceland: ISLANDIA ❓
Jak chyba wiadomo, nie jestem fanem tej piosenki jak i zespołu, ale mają swój niepowtarzalny styl i jak im z tym dobrze to się cieszę. Na pewno Hatari serwują nam  jednolitą koncepcję występu, widać w tym pewien porządek i mi to pasuje - nie mam się do czego przyczepić oprócz wokalu ten wciąż jest średni.

14. :estonia: ESTONIA :iks:
To jest takie, że wpada jednym uchem i wypada drugim, denerwuje mnie jego skrzeczący głos. Ogólnie ten występ nie wnosi nic do tego półfinału równie dobrze mogłoby go nie być i byłoby okej.

15. :portugal: PORTUGALIA :iks:
Jak ja lubię Conana i Telemovies - to jest taki epicki utwór że hej! i tak zawalony występem że 2xhej! Nie rozumiem koncepcji tego występu, nie podoba mi się ten tańczący człowiek, mam wrażenie że coś mu dolega. ładne wizualizacje nawiązujące do Portugalii, strój Conana w jego awangardowym stylu też ładny ale za dużo w tym teatralności, nie wiem czy widzowie to zrozumieją, skoro ja oswojony z tym utworem mam problem z tą koncepcją występu.

16. :greece: GRECJA :done:
Piosenka jest dobra, a z całą otoczką daje efekt bardzo dobrej. Już po tym urywku widać, że występ wymagał pracy - jest rekwizyt w postaci ściany kwiatów, nie od czapy ale pasujący do piosenki i wszystkiego co się dzieje na scenie, a dzieje się dużo! Lubię motyw teatrzyku, baletnice i szermierzy i piękny inspirowany wiktoriańską erą strój Kateriny! Wszystko utrzymane w tonacji różu, tak bardzo dziewczęcy i delikatny występ, przyozdobiony świetnym wokalem. brawa dla Grecji.

17. :sanmarino: SAN MARINO ❓
Daddy Serhat, czyli turecki Leonard Cohen w wersji disco. Nawet nie wiem jak to ocenić - wydaje się że występ jest dopracowany i jest tu jakiś pomysł ale nie wiem co z tego wyniknie, osobiście tego nie czuję.

.....................................


Autor powyższego posta: Yngwie
Sebek
Sebek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Manjola

Liczba postów : 680
Płeć : Male
Wiek : 20

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 19:49
:armenia: Armenia: Ten fragment nie mówi nam co prawda za wiele ale z tego co widzę to mi się to podoba. Oby tylko w kamerach prezentowało się to ciekawie. Pod względem wokalnym jest bardzo dobrze.
:ireland: Irlandia: Chyba się wyłamie ale mi się to kompletnie nie podoba. Wszystkie elementy tego występu wyglądają jakby były zupełnie przypadkowe. Wizualizacja strasznie kiczowata, tancerki zbędne. Wokalnie jest niestety słabo. Szkoda, bo spodziewałem się klimatycznego występu ala Irlandia 2015 a tu tak słabo.
:latvia: Łotwa: Jest klimacik, tylko ta biała kieca wokalistki mnie nie przekonała. Lepsza byłaby ta z preselekcji.
:switzerland: Szwajcaria: Dla mnie troszkę za bardzo inspirowane występem Eleni, ale pomijając to jest świetnie. Choreografia bardzo na poziomie i wizualizacja przyjemna dla oka. Wokalnie trochę średniawo ale raczej nie przeszkodzi to Szwajcarii w awansie.
:moldova: Mołdawia: Ukraina 2011 Ctrl+C Ctrl+V. Tyle w temacie.
:romania: Rumunia: Fajne połączenie preselekcyjnego występu z klimatycznymi ujęciami z teledysku. Jest przyjemnie dla oka i wokalnie też na plus.
:denmark: Dania: Kopia z preselekcji, dalej.
:sweden: Szwecja: Szkoda, że EBU nie wyraziła zgody żeby ta lampa była podwieszana bo trochę średnio to wygląda na takim klocu położone. Ale i tak całościowo na plus bo chórzystki-murzynki rozwalają dacze.
:austria: Austria: Ooo... odnośnie Austrii nie miałem żadnych oczekiwań a tu wyszło naprawdę przyjemnie, a w TV powinno być jeszcze lepiej. No i wokalnie jest bossko.
Fenistil
Fenistil
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Björkman

Liczba postów : 1871
Płeć : Male
Wiek : 29
Skąd : Warszawa

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Pon 6 Maj - 21:28
:armenia: Nie wiem czy jest na scenie cały czas sama, ale trochę tu pusto, ten teledysk aż się prosił o częściowe przeniesienie na scenę. Mimo to występ zapowiada się jakościowo.
:ireland: Czyli vibe Tańca z Gwiazdami jednak zachowany. :P Przeczuwam słaby wokal, ale pod względem samej prezentacji jest dobrze - miło zobaczyć jakieś odmienne pod względem stylu tło.
:latvia: Ładnie, klimatycznie.
:switzerland: Jego stylówa z teledysku za bardzo wryła mi się w mózg i teraz niby jest w porządku, ale coś mi jednak nie gra. :P Tak czy inaczej potrzebuję zobaczyć więcej, żeby jakoś lepiej to ocenić.
:moldova: Fajnie, że coś się dzieje, ale ten motyw był już tyyyyyyyle raaaaaazy... i akurat w tym przypadku nie jest nawet specjalnie ładny.
:romania: Bardzo dużo fajnej pirotechniki, do tego tancerze, wszystko tutaj pulsuje do rytmu piosenki. I choć jest super, to gdzieś tam po cichutku brakuje mi tych panów bębniarzy z pre. xD
:denmark: Rewolucyjne zmiany - dwie osoby więcej na krześle! xD No i tło wygląda nieco korzystniej.
:austria: Nie przepadam za piosenką, ale wygląda to obiecująco. Liczę na intymny i emocjonalny występ.
:sweden: Murzynki z chórków wjeżdżają na scenę - i niczego więcej już mi nie potrzeba. Uśmiech
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 10:44
Zaczęły się próby drugiej części II półfinału. Na początek - :croatia: Chorwacja.

Luna
Luna
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Rockowiec

Liczba postów : 86
Płeć : Female

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 12:54
Ten wczorajszy dzień prób był tak nudny w porównaniu z pierwszym półfinałem, że aż nie chciało mi się za bardzo komentować. Trochę ze względu na to, że nie mam zbyt wielu faworytów w pierwszej połówce SFII, a trochę ze względu na to, że nikt nie zaskoczył stagingiem.
:armenia: Mam wrażenie, że dość pusto jest na tej scenie i na początku słabo oceniałam szanse Armenii, ale po tym, jak nikt więcej wczoraj mnie zbytnio nie zachwycił, to jednak nie skreślam. Występ estetyczny, choć szkoda, że nie będzie tancerzy i choreografii w stylu teledysku. I bardzo mi się podoba strój Srbuk. Serce
:ireland: Jakoś pasuje mi to kolorowe, popartowe tło i wywijające Barbie, choć choreografia tyłka nie urywa. Sarah ma brzydką kiecę imo - brzydki kolor i jakoś tak sztywno wygląda ten materiał.
:moldova: Staging odgrzewany kotlet, ale lepsze to niż nic.
:switzerland: Luca wygląda jak Imri w tym bezrękawniku. Niby jest w porządku, ale jakoś tak generycznie, też mi się wrył teledysk i miałam nadzieję na zachowanie tego jakby retro erotycznego klimatu. Teraz toto się niczym nie wyróżnia.
:latvia: Ładnie, estetycznie i intymnie, ale boję się, że zginie w otoczeniu Szwajcarii i Rumunii. Choć nie pozostawiam bez szans, bo to kolejny utwór, który zyskuje na żywo.
:romania: Wizualizacje na plus, tancerze na minus. Chociaż do takiej piosenki ciężko zrobić choreografię, która nie wyglądałaby sztucznie. W sumie to wolałabym opętaną rękę z preselekcji. Fajna kieca Ester, taka wiktoriańska.
:denmark: Zachowany koncept z preselekcji, no spoko.
:sweden: Jak wyżej, powtórka z Melodi. Piosenka dalej nie robi na mnie wrażenia, ale zyskuje na żywo. Widzę jakby odwrót od zeszłorocznego, wystudiowanego występu: tam było zbyt dużo wystudiowanej choreografii, w tym roku proporcja choreografii i naturalności została dobrze wyważona.
:austria: Minimalistycznie, ale nie usypiająco. Nawet miałam lekkie ciary, mimo że nie przepadam za piosenką.
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 13:23
:malta:
:lithuania:
:russia:
:albania:
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 14:41
Nis wiem dlaczego, ale pierwszy półfinał jest...ciekawszy. OMG przecież to w drugim są lepsze piosenki, ale serio pierwszy półfinał jest ciekawszy.

Czy te stroje naszych dziewczyn to w których wystąpią? Szczerze to nie podobają mi się. Miało być barwnie i kolorowo, a jest byle jak. Przecież miały mieć tyle kompletów tych wdzianek...
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 16:37
:norway:
:netherlands:
:macedonia:
:azer:

.....................................


ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Laura-poldvere-laura
Łosoś
Łosoś
Moderator
Moderator
Klan : Manjola

Liczba postów : 1587
Płeć : Male
Wiek : 22

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 16:58
ESC 2019: PRÓBY - Page 5 74f5flH8_Oo

Press Poll (druga połowa II SF)


.....................................


ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Laura-poldvere-laura
Dastame
Dastame
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 893
Płeć : Male
Wiek : 23

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 17:13
Wyczuwam awans dla Macedonii <3
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 17:18
Śmiech na sali ile lampek w dół jest filmem z próby Holandii na yt i przeciętną oceną press poll. Czego oni się spodziewali, że Duncan wzorem teledysku będzie pływał nago w kapsule?
W minimaliźmie siła. Póki co mam 3-4 kandydatów do wygrania konkursu. Holandia Włochy Azerbejdżan i Grecja. Któreś z tych państw zgarnie Grand Prix.
Btw Sergiey znowu przeholuje z tymi wizualizacjami...krzykaczom nie podoba się twarze naszych dziewczyn, a co powiedzą na temat całych postacji Lazarjewa na ekranach?
avatar
magou
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 129

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Wto 7 Maj - 17:23
To jak ze strojami Tulii? Są to finalne kreacje?
Sponsored content

ESC 2019: PRÓBY - Page 5 Empty Re: ESC 2019: PRÓBY

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach