Eurowizja 2024: Forum Fanów Konkursu
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

WYNIKI

+14
Fenistil
Aro
vestmann
Szymek79
Yngwie / admin
marjuz
hawk21cmb
Aleks
Jasiek
Darka
Przemek
Morison
Dawid
Drover
18 posters
Go down
Aleks
Aleks
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Murzita

Liczba postów : 948
Płeć : Male
Wiek : 21
Skąd : TiViland

WYNIKI Empty WYNIKI

Sob 14 Lis - 23:12
[You must be registered and logged in to see this link.]

OTO FINALIŚCI:










:sczech: CZECHY
Wanda i Banda - Jestem zmęczony









:sukraine: UKRAINA
LUNA - Zolotyje Lepiostki









:sdenmark: DANIA
LÉON - And it Breaks My Heart









:suk: WIELKA BRYTANIA
Labrinth - No Ordinary









:sfinland: FINLANDIA
Amaranthe feat. Noora Louhimo - Strong









:saustralia: AUSTRALIA
flowerkid - miss andry









:sarmenia: ARMENIA
FINNEAS - Let's Fall in Love for the Night









DO FINAŁU NIE AWANSOWALI:
08. :sfrance: FRANCJA: Inhaler - My Honest Face (54 pkt.)
09. :snorway: NORWEGIA: Timoteij - Drömmarnas Land (54 pkt.)
10. :sgermany: NIEMCY: ELIF - Nur Mir (52 pkt.)
11. :sbosnia: BOŚNIA I HERCEGOWINA: Sara Jo - Mili, mili (42 pkt.)
12. :sireland: IRLANDIA: Nao - Make It Out Alive feat. SiR (38 pkt.)
13. :sazer: AZERBEJDŻAN: Sunday Service Choir - Revelations 19:1 (34 pkt.)

Ostatnia awansująca piosenka zgromadziła 58 punktów.

_______________________________________________________________________________________________________________

[You must be registered and logged in to see this link.]

OTO FINALIŚCI:










:snetherlands: HOLANDIA
DI-RECT - Devil Don't Care










:sbelgium: BELGIA
Jessie Ware - What’s Your Pleasure?









:spoland: POLSKA
Papyllon - What About Tonight









:ssweden: SZWECJA
Eivør - Let It Come









:srussia: ROSJA
grandson - Dirty









:skazakh: KAZACHSTAN
Manizha - Mama









:smoldova: MOŁDAWIA
Josef Salvat - paper moons









DO FINAŁU NIE AWANSOWALI:
08. :sswitzerland: SZWAJCARIA: Shireen - Unmarked (47 pkt.)
09. :sromania: RUMUNIA: Lastlings - No Time (46 pkt.)
10. :saustria: AUSTRIA: Elisapie - Don't Make Me Blue (41 pkt.)
11. :sfaroes: WYSPY OWCZE: Ina Wroldsen, Broiler - Lay It On Me (37 pkt.)
12. :sitaly: WŁOCHY: Emma - Io Sono Bella (32 pkt.)
13. :sgreece: GRECJA: Annalisa - Bonsai (20 pkt.)
14. :sbulgaria: BUŁGARIA: INNA - Gimme Gimme (39 pkt. - DSQ)

Ostatnia awansująca piosenka zgromadziła 48 punktów.

_______________________________________________________________________________________________________________
marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 13:51
Drover napisał:Mnie też już nudzą te "indie" piosenki na jedno kopyto ze spotify alternative playlist albo inspiracje disco, których jest już w tym roku za dużo... Dlatego cieszę się na cokolwiek, co od tego odbiega. Szeroki uśmiech

A później przez takie komentarze i rezultaty w wynikach ludzie się boją wystawiać cokolwiek ambitnego, wykraczającego poza schemat i płacz że edycja nieciekawa bo prawie każdy wystawia bezpieczny utwór od znanego artysty. I super że hawk wystawił coś innego, ale nie rozumiem dlaczego idzie za tym krytyka dla "ambitnej alternatywy", cokolwiek to znaczy. Te twoje ballady po norwesku to nie wiem co to jest w takim razie. W tej kwestii myślę że powinniśmy grać do jednej bramki.

Drover lubi ten post

Drover
Drover
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 762
Płeć : Male
Wiek : 23

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 14:32
To chyba nie wiesz o czym piszę. Jest różnica między ambitną muzyką a pseudo-indie z pierwszej lepszej playlisty na spotify i oto mi chodzi. :P Swoją drogą zauważyłem, że teraz bardzo dużo rzeczy nazywane jest "muzyką alternatywną", co mnie trochę bawi. Jeśli ktoś śledził moją aktywność w konkursie to wie, że zazwyczaj doceniałem piosenki inne, wyróżniające się i wykraczające poza schemat, mało tego sam dużo razy takie wstawiłem nie przejmując się wynikiem (bo przecież wiedziałem, że np. Wintermarchen nie ma szans na większy sukces, ale nawet dostałem jedną 12 z tego co pamiętam). Nudzi mnie, jak co druga piosenka brzmi tak samo. I tyle. Ale żyjemy w takich czasach, gdzie królują playlisty na spoti, odchodzi się już od słuchania albumów itd, i okej, ale nie musi mi się to podobać.

marjuz lubi ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 14:42
Voting polegał na wybieraniu między: popularnymi w naszych kręgach utworach z uwagi na udział i zwycięstwa w innych konkursach, a artystami, którzy są już drugi, trzeci i czwarty raz w KPdF odkąd biorę udział i już raczej niczym nowym mnie nie zachwycą. Ja nie dzieliłbym stawki tak jak [You must be registered and logged in to see this link.], bo ani n-ty utwór Amaranthe, ani n-ty utwór LEON mi nic nie urwał. Jako pdfowy kolektyw wypadliśmy po prostu słabo. Liczę na ciekawsze propozycje w 32. edycji.
Cóż, spodziewałem się niskiego miejsca :azer: Azerbejdżanu po chłodnym przyjęciu. Specjalnie narzekać nie będę, bo mi akurat zdarzało się nie raz być na wysokich miejscach zarówno z dziwnymi utworami jak i z niespecjalnie wyszukanymi propozycjami. Tym razem się nie udało.
Czysto muzycznie cieszę się z awansu bratniej :belgium: Belgii oraz całkiem nietypowych :czech: Czech i :kazakhstan: Kazachstanu. Brak awansu :austria: Austrii i :france: Francji boli mocno. Real winner tej edycji to i tak :bulgaria: "Gimme Gimme", nieironicznie wyróżniało się mocno na plus na tle stawki.
Bolą mnie zęby od tej edycji.

Drover lubi ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 16:11
Czyli 3x LEON to już źle (nieważne, że jest to pierwsza jej kompozycja, która mi się tak naprawdę podoba) i jest gorsza od 3-ej Jessie Ware no bo ona przecież wygrała EuroSongs.
Moim zdaniem powinno się wystawiać to na co samemu by się zagłosowało gdyby ktoś inny to wystawił a nie pod publiczkę i dla jakiegoś tam efektu.

Daniell, marjuz, DanielW, Darka, vestmann, Drover, Łosoś and lubią ten post

Dawid
Dawid
Administrator
Administrator
Klan : Murzita

Liczba postów : 2127
Wiek : 24

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 16:39
Nie mówię, że źle. Po prostu mało co w tej edycji mnie zachwyciło. Lubię poznawać nowych artystów. Przyznając punkty jednak się tym zupełnie nie sugerowałem, po prostu wybrałem co mi się podoba. Zwracam tylko uwagę, że w tej edycji było strasznie dużo "powtórek", a poziomu muzycznego to nie podwyższyło.

marjuz lubi ten post

Łosoś nie lubi tego postu

hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 16:42
Jako że zostałem wywołany do tablicy, to spieszę z definicją "ambitnej alternatywy", którą użyłem w swoim temacie, i która została tutaj użyta.

"Ambitna alternatywa" - SUBIEKTYWNE (czyli tylko i wyłącznie moje) odczucie do panujących obecnie w konkursie trendów. Pojęcie mimo że zawiera słowo "alternatywa" wcale nie odnosi się do tego rodzaju muzyki, a ma na celu zobrazować rzeczywistość w PDF. Określa w sposób spójny,  jaki wg. MNIE trend panuje w konkursie, jeśli chodzi o poziom wystawianych utworów. Stwierdzenie nie jest moje, zostało zapożyczone od kogoś (nie pamiętam już w sumie od kogo). Mówiąc delikatnie, pojęcie to oznacza rodzaj muzyki, który do mnie nie przemawia i po prostu nie wywołuje u mnie jakichkolwiek emocji.

Podsumowując, niestety, ale już dawno straciłem nadzieję, że znajdą się tutaj kawałki, które będę wspominał długo po edycji. No więc dlaczego tutaj jestem? Pewnie przez sentyment i kwestię przyzwyczajenia. Czasami też przy szukaniu piosenek, sam trafię na coś fajnego, a fajnych kawałków nigdy dosyć. No i główny powód, uwielbiam ten ból dupy na czacie, jak coś przypadkiem mojego awansuje, to sobie najbardziej cenie Wink. Dzięki za to Wink Tyle ode mnie w temacie. Pokój!

marjuz, Fenistil, Drover and Wilk lubią ten post

Morison
Morison
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 619
Płeć : Male

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 16:46
Bardzo przewidywalne wyniki, w I semi lekkim zaskoczeniem można nazwać awanse :czech: i :finland: - oby więcej takich niespodzianek, chociaż szkoda, że kosztem :france: i :norway: które miały w sobie coś więcej niż materiał na 8-9 miejsce w półfinale.

Drugi semi analizowałem na bieżąco i nie zmieniłbym w nim nic, max jedną piosenkę.
Niemniej jednak gratulacje dla wszystkich a ci, którym nie udało się awansować pokazuje się szansa poprawy swoich wyników na trudnym i specyficznym rynku azjatyckim w kolejnej edycji.


Szymek79 napisał:Moim zdaniem powinno się wystawiać to na co samemu by się zagłosowało gdyby ktoś inny to wystawił a nie pod publiczkę i dla jakiegoś tam efektu.

Oczywiście, że tak, jak chcemy różnorodności to róbmy zaklepywanie gatunków muzycznych na każdą edycję tak jak wyścig po kraje.

Starajcie się też rozróżniać klasycznego kotleta od utworu/wykonawcy który jest Wam znany tylko dlatego, że śledzicie większą ilość konkursów typu PdF, może taki utwór/wykonawca pojawia się w nich częściej od innych bo robi obiektywnie przyciągającą uwagę muzykę.

Dawid lubi ten post

marjuz nie lubi tego postu

Aro
Aro
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 863
Płeć : Male
Wiek : 27
Skąd : Krk/ck

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 17:09
Cóż, na pewno czuć odświeżenie składów uczestników, poprzez zaskakujące wyniki takich :czech: czy :finland:. Ale to dobrze, lubimy zaskoczenia. Mimo to szkoda takiej :romania: :france: :switzerland: czy :ireland:, z drugiej strony praktycznie każdy finalista jest w mniejszym bądź większym stopniu zasłużony. No i też szkoda :bulgaria:, która zaskakująco dobrze by sobie poradziła i bez problemu awansowała.

----
A co do całej sytuacji to oesu, ogarnijcie się. Jak ktoś chce to niech wystawia indie muzę, ciągle tych samych artystów itd... A jak wam się to nie podoba to zerujcie takie propozycje i po problemie. Doskonale ujął to Szymek:
"Moim zdaniem powinno się wystawiać to na co samemu by się zagłosowało gdyby ktoś inny to wystawił a nie pod publiczkę i dla jakiegoś tam efektu."

Sam w tej edycji postawiłem na (ozgrozo) artystę, który już był w pdf bo... podoba mi się jego ostatni album i chciałem wam go przedstawić. I nie czułem potrzeby szukania czegoś co ma 500 wyświetleń i nigdy nie brało w tego typu konkursie. Serio, nikt nie ma obowiązku śledzić żadnych innych inicjatyw typu PdF, a i propozycje stąd nie mają prawa być oceniane przez pryzmat udziału w innych konkursach. Bo wtedy już albo nie będzie czego wystawiać lub będzie to słabej jakości. Chyba lepiej postawić na kogoś popularnego w naszych kręgach z dobrą piosenką niż coś megaalternatywnego wbrew sobie, tylko po to, żeby zadowolić najbardziej wybrednych?

Daniell, Przemek, Jasiek, DanielW, Darka, Szymek79, Łosoś and lubią ten post

marjuz
marjuz
Ekspert Eurowizji
Ekspert Eurowizji
Klan : Kowboj

Liczba postów : 1256
Wiek : 23

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 17:39
Mega, obróciliście kota ogonem, że ktoś tu wam każe wystawiać alternatywna muzę i nowych artystów. Ja się odniosłem do krytyki tego, że ktoś wystawia "ambitną alternatywę" i "indie piosenki na jedno kopyto ze spotify alternative playlist albo inspiracje disco", co napisali [You must be registered and logged in to see this link.] i [You must be registered and logged in to see this link.]. Później może być taki efekt, że ktoś wbrew własnej woli nie będzie chciał wystawić czegoś ambitniejszego, co dla mnie jest minusem. Przeczytajcie co napisałem.

Każdy może wystawiać co chce i ja stanąłem w obronie tego prawa. Ja zawsze wystawiam to co chcę i wybitnie na tym nie wychodzę (patrz: ta i poprzednia edycja), bo średnio to tu pasuje.

Dawid lubi ten post

hawk21cmb
hawk21cmb
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 68
Płeć : Male
Wiek : 37
Skąd : Berlin

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 18:11
początek mojej wypowiedzi na ten temat - Dużo zależy od Was czy zostanę na dłużej, mam nadzieję że "ambitna alternatywa" nie będzie przytłaczać moich słuchawek co edycję w 90 procentach. - koniec mojej wypowiedzi na ten temat

Nom, rzeczywiście moja KRYTYKA zrównała wszystkich z ziemią. Dziwne że mój post wisi już ponad tydzień i nikt na tą "krytykę" nie zareagował. Tylko Ty szukasz problemu i dziury w całym. W sumie nic nowego. Jednak myślę że teraz po bohaterskiej Twojej interwencji, wszyscy tak się przejęli, że będą pisać do mnie przed wystawieniem piosenki i będą czekali na moją autoryzację Szeroki uśmiech

A tak na serio to biorę w tym konkursie udział już jakoś od 10 lat (23 edycja KPESCForum) i nagle zachciało mi się narzucać swoją wolę innym. Tak, oczywiście. Dobry joke. W tym jednym zdaniu, pół żartem, pół serio wyraziłem tylko swoją nadzieję, w którą i tak nie wierzyłem, bo wszyscy mają swoje gusta wyrobione i każdy będzie wystawiał co mu się podoba. Gdy zabawa po raz kolejny mnie zmuli, to po prostu sobie ja znowu odpocznę i tyle.

Wilk lubi ten post

Przemek
Przemek
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Björkman

Liczba postów : 157
Płeć : Male
Wiek : 24

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 18:50
Szymek79 napisał:Czyli 3x LEON to już źle (nieważne, że jest to pierwsza jej kompozycja, która mi się tak naprawdę podoba) i jest gorsza od 3-ej Jessie Ware no bo ona przecież wygrała EuroSongs.
Moim zdaniem powinno się wystawiać to na co samemu by się zagłosowało gdyby ktoś inny to wystawił a nie pod publiczkę i dla jakiegoś tam efektu.

Przepraszam, czy to jest jakiś zwrot ku mojej osobie, że wystawiam pod pobliczkę? Wink

Powiem wam szczerze, że mnie zaczyna troszkę nie tyle co denerwować, ale zwyczajnie w świecie męczyć atmosfera panująca wokół pdfu. Chyba żałuję tego wyboru Jessie, chociaż naprawdę kocham ten album i kocham ten utwór. Gdybym wiedział, że to wywoła na tyle duże zamieszanie jakie ma miejsce, nie podjąłbym się takiego kroku.

Dawid napisał:Po prostu mało co w tej edycji mnie zachwyciło. Lubię poznawać nowych artystów. Przyznając punkty jednak się tym zupełnie nie sugerowałem, po prostu wybrałem co mi się podoba. Zwracam tylko uwagę, że w tej edycji było strasznie dużo "powtórek", a poziomu muzycznego to nie podwyższyło.

Nie wiem Dawid, jak na moje - ty jesteś osobą, która najczęściej zwraca uwagę na to co było w EuroSongs, a czego tam nie było. Robiłeś to nawet w trakcie wczorajszych wyników. Tak jakby to było największe z bóstw spośród wszystkich internetowych zabaw muzycznych. Może w takim razie powinieneś się skupić w pełni na tamtym konkursie, a ten zostawić w spokoju, bo wiadomo - wyścigi o prezentowanie "nowych" artystów, "bez" "powtórek" trwają tam w najlepsze.

Aro napisał:Sam w tej edycji postawiłem na (ozgrozo) artystę, który już był w pdf bo... podoba mi się jego ostatni album i chciałem wam go przedstawić. I nie czułem potrzeby szukania czegoś co ma 500 wyświetleń i nigdy nie brało w tego typu konkursie. Serio, nikt nie ma obowiązku śledzić żadnych innych inicjatyw typu PdF, a i propozycje stąd nie mają prawa być oceniane przez pryzmat udziału w innych konkursach. Bo wtedy już albo nie będzie czego wystawiać lub będzie to słabej jakości. Chyba lepiej postawić na kogoś popularnego w naszych kręgach z dobrą piosenką niż coś megaalternatywnego wbrew sobie, tylko po to, żeby zadowolić najbardziej wybrednych?

i pod tym podpisuję się nogami i ręcami.

Ja też nie jestem zachwycony poziomem tej edycji, taki to już urok, raz bywa z tym lepiej, a raz gorzej. Natomiast - znam gusta większości z was bardzo dobrze i przynajmniej czuję, że to co wystawiacie faktycznie jest wasze.

Jasiek, Darka, Aro, Szymek79, Łosoś and Wilk lubią ten post

Darka
Darka
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Eurofan

Liczba postów : 257
Płeć : Female
Wiek : 25

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 19:07
Ja nie wiem o co ta cała dyskusja, że czegoś jest zbyt dużo w PDF, czegoś za mało. Niech każdy wystawia w konkursie co mu się podoba i tyle. I niech każdy głosuje na to co mu podoba się najbardziej.

Mnie najbardziej podobała się Francja, a odpadła. Szok i niedowierzanie, smutno mi bardzi tego nie rozumiem. No cóż 12  w finale będzie musiała pójść do innej piosenki, która nie podoba mi się aż tak bardzo jak Francja. Jednak jest jeszcze kilka fajnych piosenek, więc nie mogę tak do końca marudzić.

A Holandia dziękuje za kolejny awans. Myślałam, że zabraknie do awansu, a tu miła niespodzianka

Dawid, marjuz, Jasiek, vestmann, Fenistil, Łosoś, Rahei and Wilk lubią ten post

Szymek79
Szymek79
Użytkownik
Użytkownik
Liczba postów : 539
Płeć : Male

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 19:34
Przemek napisał:
Szymek79 napisał:Czyli 3x LEON to już źle (nieważne, że jest to pierwsza jej kompozycja, która mi się tak naprawdę podoba) i jest gorsza od 3-ej Jessie Ware no bo ona przecież wygrała EuroSongs.
Moim zdaniem powinno się wystawiać to na co samemu by się zagłosowało gdyby ktoś inny to wystawił a nie pod publiczkę i dla jakiegoś tam efektu.

Przepraszam, czy to jest jakiś zwrot ku mojej osobie, że wystawiam pod pobliczkę? Wink

Powiem wam szczerze, że mnie zaczyna troszkę nie tyle co denerwować, ale zwyczajnie w świecie męczyć atmosfera panująca wokół pdfu. Chyba żałuję tego wyboru Jessie, chociaż naprawdę kocham ten album i kocham ten utwór. Gdybym wiedział, że to wywoła na tyle duże zamieszanie jakie ma miejsce, nie podjąłbym się takiego kroku.
Absolutnie nie tylko, bo lubię ten utwór i cenię sobie Jessie. Tylko chciałem pokazać, że jednych się piętnuje za coś a innych nie bo tak wygodnie.
Po za tym chciałem powiedzieć, że tylko raz ponowiłem artystę, którego wystawiłem wcześniej ale tylko dlatego, że był taki temat edycji.

Przemek and Aro lubią ten post

Wilk
Wilk
Użytkownik
Użytkownik
Klan : Labadziara

Liczba postów : 679
Płeć : Male
Wiek : 31
Skąd : Leeds / Radom

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Nie 15 Lis - 20:19
Ja jestem akurat osobą która powtarza artystów najczęściej (jeśli chodzi o swoje wybory) i wcale nie zamierzam tego zaprzestać bo zwyczajnie lubię to robić i zupełnie mnie nie interesuje też jeśli ktoś inny wystawia po raz kolejny LÉON, Ine Wroldsen czy Amaranthe, jeśli piosenka mi się podoba to możecie nawet wystawiać po 50 razy tych samych artystów, nie wiem wgl w czym problem ja po prostu do każdej piosenki podchodzę totalnie od 0 i nie patrzę ile razy ten ktoś był w KP/PdF, każda piosenka może być przecież zupełnie inna... Przechodząc do tematu głównego bo najbardziej mi żal:

:france: biedny Jan, powtórka z rozrywki Meg Myers - Adelaide :< bo jakość utworów była dla mnie mniej więcej podobna i znowu zadziało się to samo, szkoda że nie mogłem pomóc.
:faroes: Tu mogłem pomóc więc tym bardziej mnie szokuje wynik, chyba ten konkurs nie jest przeznaczeniem dla Iny Wroldsen patrząc na jej wszystkie flopixy xD i to przecież z dość melodyjnymi utworami ale szczerze tym razem takiego flopa się nie spodziewałem, byłem pewny awansu biorąc pod uwagę dość średni poziom całej edycji.
:greece: & :italy: Nie jestem zaskoczony swoim wynikiem czy drugiej włoskiej piosenki, Aro wspomniał w moim temacie o fetyszyzmie tego języka na forum a ja bardziej ostatnio dostrzegam właśnie jakieś anty negatywne nastawienie ale żeby nie było to myślę że w tym przypadku po prostu piosenki się nie przyjęły i nie miały tego czegoś a ja w sumie z uwagi że mam już praktycznie rozpiskę na całą serię to chyba mogę stwierdzić że nie jest mi jakoś żal tego wyniku bo będę miał w tej serii lepsze piosenki po włosku, przynajmniej tak mi się wydaje Język 3
:norway: Oczy Timotejki poradziły sobie zaskakująco dobrze moim zdaniem, wow.

Aro napisał:No i też szkoda :bulgaria:, która zaskakująco dobrze by sobie poradziła i bez problemu awansowała.
Ale 39 pkt to chyba jest całość jej dorobku pkt, bez żadnego ucinania więc skończyłaby co najwyżej na 11 miejscu. Już od dłuższego czasu nie ma ucinania pkt tylko podawana jest całość przy DSQ, przynajmniej tak mi się wydaje.

Powodzenia dla finalistów Wink

Jasiek lubi ten post

Sponsored content

WYNIKI Empty Re: WYNIKI

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach